atarionline.pl Wywiad z Maciejem Zwolińskim - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime19 Feb 2018 zmieniony
     
    Wywiad z Maciejem Zwolińskim powstał całkowitym przypadkiem, spotkaliśmy się w sklepie Pixel Retro Shop we Wrocławiu, w gościnie u Tytusa. Maciej jest autorem takich gier na Atari jak: Captain Gather, Dagobar, Darg II, Fire Fox, Hydraulik, Jumping Jack, MicroMan, Pang, Trisz Divinis, Trix, U235. Filmik nakręcił i zmontował Kaz, Wrocław 19/02/2018

    No i właśnie - Maciek ma pewną prośbę, formułuje ją w filmiku - chciałby odkupić oryginały swoich gier, jeśli ktoś ma na zbyciu. Szczegóły w rozmowie:

    • 2: CommentAuthorjesionen
    • CommentTime19 Feb 2018
     
    Super :)
    • 3:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime3 Sep 2018
     
    Bardzo możliwe, że Maciek wpadnie na najbliższego KWAS-a we Wrocławiu 29 września.
    • 4:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime4 Sep 2018 zmieniony
     
    Spoko wywiadzik
    ...ale lepiej się słucha ...
    @Kaz ,czemu się "zamykasz",splatasz ręce albo ci zimno he,he,do tego momentami miałem wrażenie jakbyś się niecierpliwił ... i ten mikrofon ... ech ,lepiej było zrobić w formie audycji i wrzucić kilka fotek co by zobrazować przebieg rozmowy ,a tak z doskoku, bez warsztatu to fuszera ;-)
    pan Maciej tak bez przymusu ?
    • 5:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime4 Sep 2018
     
    Irata4 - pozwolisz, że na taki przemądry komentarz nie odpowiem :P

    A tutaj komentarz Rentona na YT na temat gry "Trix", której Maciej jest autorem:

    Przyznam, że ten wywiad gdzieś mi umknął, może dlatego, że nie kojarzyłem nazwiska. Fajnie jest zobaczyć autora tak wspaniałej gry - jaką niewątpliwie jest - TRIX! Uwielbiam ten tytuł! W latach 90tych, zagrywałem się nie tylko z braćmi, ale często było tak, że moi rodzice siedzieli przy niej całymi nocami! Ostatnio, jak mnie odwiedzili, pokazałem im TRIX i impreza "padła", "ja gram po Tobie ...", u nich wspomnienia również wróciły... Bardzo miodna i wciągająca gra! Nawet moja żona, która raczej z Atari, i grami, nie ma nic wspólnego, uwielbia kilka partyjek w ramach relaksu sobie strzelić. Pozdrawiam Pana Maćka!
    • 6: CommentAuthorJaro
    • CommentTime4 Sep 2018
     
    500 zł w 1991??? Nawet na kupno Bajtka nie starczyłoby :)
    • 7:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime4 Sep 2018
     
    Autor wyraźnie mówi, że 500 zł PO DENOMINACJI. Denominacja miała miejsce w 1995 roku w stosunku 1:10 000 czyli zapłacili w 1991 roku 5 000 000 złotych.
    • 8: CommentAuthorJaro
    • CommentTime4 Sep 2018
     
    Kaz, posłuchaj jeszcze raz, autor powiedział, że "dostałem 500 zł polskich i to już było po denominacji" a przecież wtedy jeszcze denominacji nie było. Wiem czepialski jestem :)
    • 9:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime4 Sep 2018
     
    No więc właśnie - podał, ile dostał po denominacji, a nie przed. Gdyby dostał przed denominacją 500 zł, to byłoby to dużo poniżej ceny "Bajtka", co zauważyłeś.
    • 10: CommentAuthorJaro
    • CommentTime4 Sep 2018
     
    MZ: .. zapłacili mi żywą gotówkę, co mi się bardzo spodobało no i wtedy zacząłem pisać te kolejne
    KAZ: A pamiętasz ile?
    MZ: 500 złotych polskich
    KAZ: 500 złotych
    MZ: to już było po denominacji, więc to było 500 zł, taka była stawka
    Spotkanie było w 91 a denominacja była w 95 to długo musiał czekać na wypłatę :)
    • 11:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime4 Sep 2018
     
    Ok, brakuje jednego słowa w Maćka wypowiedzi, że otrzymał RÓWNOWARTOŚĆ 500 zł. Ale tak tak trudno się zorientować, że Maciek opowiada o roku 1991, ale podaje tamten zarobek we współczesnych kwotach? To częsta praktyka i wydawało mi się, że oczywista.

    Otrzymał 500 zł (po denominacji). Czyli 5 milionów złotych (przed denominacją).
    • 12: CommentAuthorJaro
    • CommentTime4 Sep 2018
     
    Wiem o tym i dlatego z tego się śmiałem :)
    Jestem rocznikiem, który miał w rękach miliony złotych :)
    • 13:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime4 Sep 2018
     
    Spoko :)
    Wszyscy byliśmy milionerami :D. Niektórzy miliarderami :P