atarionline.pl Wapniak 2018 - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime3 Jun 2018
     
    Na zdjęciach nie widać muzyki!!! :)

    Koncert był mega super ekstra wspaniały! Coś niesamowitego, chłopaki mają bardzo fajnie interpretacje, aranżacje to było naprawdę bardzo dobre!

    Mi najlepiej podszedł jeden utwór (mniej więcej w środku koncertu), który miał tą ostrzejszą i mocniejszą interpretację - super! Piękne mocne uderzenie - jak dla mnie;)
  1.  
    Gdzie stuf? ;)
    • 3:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime3 Jun 2018
     
    ...spalony :-)
    • 4:
       
      CommentAuthorbocianu
    • CommentTime3 Jun 2018
     
    No hej.
    Wróciłem już do domu z Wapniaka.
    Było ekstra. Świetna musztarda ;)

    Wrzucam moją grę - wersja z party.
    Jak uporządkuje kod to dam link do gita, dla zainteresowanych żródłami.

    jeszcze raz dzięki! i do znów.
    • 5:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime3 Jun 2018 zmieniony
     
    Dzięki wszystkim za przybycie i przednią zabawę!
    Do zobaczenia! :)


    Ok, stuff i wyniki wysłane do osób decyzyjnych.
    Tymczasem jeszcze mały bonus z Rescue Mission Wiatraczkas Szymonas.
    Autor zdjęć: LiSU.


  2.  
    Zasad nie ogarniam - za długie dla mnie, ale mniej więcej skumałem, że coś tam trzeba turlać :)

    Natomiast wykonanie w wysokiej, bocianiej jakości. Podoba mi się zwłaszcza ten smaczek w postaci animacji bocznych ścian kostek, szacun!
    • 7:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime3 Jun 2018
     
    O! Dzięki miker, Sylwia i Alex oraz wszystkim innym organizatorom, było ekstra i szkoda że się skończyło...


    Ja po całonocnym i dziennym wczorajszym kodowaniu dziś spałem od ~8 do 16:00 :P
    PP zamykano dziś o 12 więc przespałem ten moment...
    • 8:
       
      CommentAuthorbocianu
    • CommentTime3 Jun 2018
     
    @mgr_inż - dziękuję za dobre słowo. Fajnie że zauważyłeś te animowane ścianki boczne. To trochę zasługa Lisa, bo on mi zwrócił uwagę, że trochę lipa że się nie animują ;)
    • 9:
       
      CommentAuthorbocianu
    • CommentTime3 Jun 2018
     
    Jak już się utarło, udostępniam zainteresowanym źródła mojej gry:

    ->link<-
    • 10:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime3 Jun 2018
     
    A źródła musztardy łagodnej i wkurwionej też będą ujawnione? :)

    Ponoć gdzieś podawałeś przepis, poproszę o wskazanie, żebym nie szukał dłużej niż się smaży kiełbaska :)
    • 11: CommentAuthormono
    • CommentTime4 Jun 2018 zmieniony
     
    Super party. Byłem krócej, ale i tak było świetnie. Z trafieniem na party właściwie nie było większych problemów, choć trzeba było trochę poszukać i zawrócić z drogi wskazanej góglmapem.
    Żałuję, że nie udało mi się zobaczyć jak działa VR od Atari z programem demonstracyjnym, który miał z sobą Nir Dary, to to jest coś mega ciekawego. Demonstrował też na żywo odtwarzanie sampli z jakością 8-bit (PDM to jest technika gdzie wszystkie poziomy głośności są generowane SPRZĘTOWO! a wynalazek jest od Xuela jeśli się nie mylę).
    Ale są i sukcesy.
    Yosh zademonstrował i omówił sposób działania jego wynalazku, który pozwala na ładowanie xexów z FAT32 z prędkością 300kB/s przy włączonym ekranie - genialny pomysł!
    Alex zademonstrował swój interfejs syntezatora MIDI, który skonstruował w '90. Ja to chcę.
    Irata mocno napracował się przy swoim obrazku (miałem w jego pracę wkład tylko techniczny), ale potencjał jest ogromny i myślę że w następnych pracach zademonstruje jeszcze wyższy poziom.
    I KONCERT! Miałem okazję pierwszy raz usłyszeć na żywo jak grają Panowie z Brothers in ATRs i jestem pod wrażeniem aranżacji Spy vs Spy i Lasermanii. A podczas dżemowania zagrali świetnie Boulder Dasha.
    Więc było bardzo merytorycznie i profesjonalnie. Dzięki!
    • 12:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime4 Jun 2018
     
    Mono - z wszystkimi Twoimi spostrzeżeniami się zgadzam. Sprostuję tylko ksywę Pawła: Yosh, nie Josh (pewnie zasugerowałeś się wymową przy przedstawianiu się) :).
    • 13: CommentAuthormono
    • CommentTime4 Jun 2018
     
    Ojej, faktycznie - przepraszam. I już poprawiam.
    • 14:
       
      CommentAuthorYosh
    • CommentTime4 Jun 2018 zmieniony
     
    Impreza udana, dzięki. Koncert super. A włożone serce widziałem w każdej z prac. Dziękuje też wszystkim którzy słuchali mojego słowotoku:)
    • 15:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime4 Jun 2018 zmieniony
     


    HE,HE ,Teraz już mogę napisać iż postać dla grafiki P.Zybex narysowałem lata temu w 5 albo 6 klasie szkoły podstawowej na Matemie ,teraz umiem rysować na Atari ;-) trochę to trwało :-p .

    Pomysł by wykonać taką pracę i wykorzystać rysunek wpadł mi przypadkowo gdy dla Arti/ego (pozdro)szukałem padów i natknąłem się na zeszyt ... Od początku miałem zamiar przygotować grafikę a w zasadzie cztery grafiki z czego dwie miały być w łączonych trybach a moją główną pracą miało być ... no zobaczycie innym razem powiem że klimaty jak z gry "Władca" .Grafika "ZYBEX" była rysowana pixel po pixelu i zajęła sporo czasu wykluczając tym samym inne Grafiki które są w proszku , część z tych grafik ujrzycie na Ironii ,reszta poszła się kochać .
    • 16:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime4 Jun 2018 zmieniony
     
    Też się zgadzam z Mono (i innymi kolegami), z tym wyjątkiem że ja chcę nie MIDI a chcę tego DOSa Yosha!;)

    @Yosh - Racja, co do słowotoku to naprawdę mnie zaskoczyłeś - fajne to było zobaczyć i zrozumieć coś wykombinował ;)

    @Irata4 - no pięknie, powroty do dzieciństwa to moja domena - dołączyłeś do bractwa ;):P
    W ogóle fajna historia i fajny ten rysunek z zeszytu;)
    • 17:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime4 Jun 2018
     
    Historia z rysunkiem świetna, dawaj Irata lepszy skan, poproszę na email.
    • 18:
       
      CommentAuthorYosh
    • CommentTime5 Jun 2018
     
    Jak by była zbiórka na zabaweczkę alexa to ja się piszę
    • 19:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime5 Jun 2018
     
    Będzie. Cierpliwości :)
    • 20: CommentAuthornosty
    • CommentTime5 Jun 2018
     
    "Żałuję, że nie udało mi się zobaczyć jak działa VR od Atari z programem demonstracyjnym, który miał z sobą Nir Dary"

    Ktoś może coś więcej o tym napisać, jakieś fotki?
    Dzięki z góry.
    • 21:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime5 Jun 2018 zmieniony
     

    Powiem tak , technicznie bardzo prosto , Vr to w tym przypadku za duże słowo gdyż owe okulary jak na razie pozwalają na obejrzenie statycznej grafiki w 3D ,grafiki co ważne powstałej z dwóch różniących się od siebie ujęć ,jedno dla lewego i ciut inne dla prawego (lewa i prawa perspektywa) ,efekt jest widoczny .Okulary to nic innego jak okulary do smart fona (można takie nabyć nawet za 30zł i to plastikowe ) z zamontowanym z tyłu ekranem , soczewki same rozdzielają obraz ,w co lepszych modelach można ustawić rozstaw oczu tym samym dopasowując soczewki do zastosowanej matrycy , Kolega @Nir mówił (z tego co zrozumiałem) że w tym prototypie użył słabej jakości matrycy o stosunkowo rzadkiej gęstości pikseli i spokojnie można by zastosować lepszy ekran ... myślę ze również można by przygotować grafikę trzymając się tego na co pozwala A8 i uruchomić na smart szpiegu z kartonowymi goglami ...Nosty mam VR i fajne gry wpadnij to popykamy :-)


    @Nir wspominał także iż pracuje nad grą dla tych googli .

    PS.tak to jest jak się na party nie jeździ ,moja grafika by się doskonale nadała do prezentacji 3D,po lekkiej modyfikacji .
    • 22:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime5 Jun 2018 zmieniony
     



    Więcej fot z okularkami nie mam .
    • 23: CommentAuthorAdam
    • CommentTime5 Jun 2018 zmieniony
     
    @Nosty: to jest zdaje się czeska konstrukcja, współpracująca z Atari i ZX Spectrum, niestety nie znalazłem materiałów w innym języku, jak szukałem w sieci kilka tygodni temu: ->link<-

    Filmik (po czesku):


    A tutaj - jak ktoś ma Facebooka - zdjęcia przesyłki z tymi właśnie okularami, która dotarła do Nira 2 maja (grupa "Atari 8-bit Computers"): ->link<-

    Oparte jest to prawdopodobnie na pomyśle okularów "VR64" na C64 (tu już tekst po angielsku): ->link<-
  3.  
    Well,
    a few weeks ago, Nir contacted me and asked me to convert a short video into a TIP-Animation. Alas, the video had a length of 1'54" and approx. 3419 frames. Since I have converted several videos and animations into a TIP Animation for almost 10 years, I know that the best I could ever achieve was 462 frames and this was an Amiga animation with low 320x200 resolution and 16 or 32 colours.

    Nir's video however used a higher resolution of 640x360 pixels and many more colours and it was MP4 compressed. I extracted all frames of this video with Irfan View, then reduced the number of frames to 1/2, then to 1/4, then to 1/8 and cut off some frames at the start and at the end. So I had approx. 420 frames to work with. Reduced their size to 100x70 pixels and created a black border around them, so they had 160x100 pixels again...

    Converted the frames to TIP and started TIP Animator, but it could not create a TIP animation with them (memory or dictionary error). Damn it! Okay, so I reduced the number of frames again to just 210 frames (1/16) and suddenly TIP Animator could create a TIP Animation. Much too fast, but hey it worked. Alas, the 3D effect did not work, because the left + right pictures (of every frame) required a little space between them. Okay, so I removed the black border of every frame, cutted the frames into left/right half, put a black border around every half frame and then put the halves together again - now they had some space in the middle (between left/right picture). Once more TIP Animator treated me badly and did not want to work with these 210 new frames, so I had to reduce the number more and more, until I was left with 184 frames and then TIP Animator finally created an animation of them...

    Could this work ? Nir told me a few days later, that now the 3D effect did work, but the animation was way too fast and one could hardly realize what was going on. Okay, I was not surprised, by using only 184 of 3419 frames, it is no wonder, that the animation was/is much too fast, but this was not my fault. I have to blame TIP Animator for that which simply did not work with more frames. If one wants a better video/animation of that original Rollercoaster video, one may have to use a) phaeron's 50fps / 60fps video player (which only works from SIDE-2), b) another video-player that works from harddisk or c) maybe Yosh's new device...

    I would have liked to upload the original video here (so you could see the source and what I had to fight with), but its size is 10MB (MP4 compressed, so ZIP will not help) and we are limited to 8MB attachments here at AOL. Therefore you can at least see my horrible TIP Animation, which requires 1088k RAM (64k RAM + 1MB XRAM) and is way too fast... but it works with these 3D googles.
  4.  
    Here you can buy the 3D goggles for Atari, C64 or Sinclair:

    ->link<-

    You must register and login to buy an item or bid for an item. currently there are two 3D goggles available for the A8, the cheaper VR400 for approx. 45 Euro and the more expensive VR800 for approx. 79 Euro.

    The goggles are selfmade (?) by someone in the Czech Republic. Currently there is one program for C64 and one program for Sinclair, but no program for A8 delivered with the goggles. Nir wants to change this and prepare at least an A8 demo or an A8 game for these 3D goggles...

    I am not sure if I should buy them, since I have problems with motion sickness (especially when viewing 3D rollercoasters or similar 3D stuff)...
    • 26:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime6 Jun 2018
     
    Great info Andreas, thank you!


    A ja przypomnę, że Nosty również opracował technologię okularów 3D, ma ona nawet własną stronę. Jest o tyle lepsza, że koszt całości jest znikowy, ja wtedy kupiłem od Nostego po kosztach za 35 zł! Więcej info w tym wątku:

    ->link<-




    Warto też zapoznać się z wątkiem Larka o jego sposobie uzyskania 3D:

    ->link<-

    Zresztą było więcej wątków na forum o wykorzystaniu prostych okularów, polecam lekturę.
    • 27: CommentAuthornosty
    • CommentTime6 Jun 2018
     
    O, dzięki Kaz, sam już o tym zapomniałem ;)
    Okulary (oparte na efekcie migawkowym) faktycznie działają bardzo fajnie, niestety interfejs istnieje wyłącznie w prototypie (sam mam chyba 1szt.).
    Ale dysponuję kilkunastoma sztukami okularów, które kiedyś zapobiegliwie kupiłem tanio na eBayu, planując, że kiedyś, "w wolnym czasie" popracuję nad jakąś grą lub demem 3D ;)

    Niestety wadą tego rozwiązania (okularów migawkowych) jest konieczność używania klasycznego monitora/tv kineskopowego 50 lub 60Hz. A z każdym rokiem jest ich coraz mniej...
    • 28:
       
      CommentAuthorrenton
    • CommentTime7 Jun 2018
     
    Witam,
    może to nie ten temat, ale jest gdzieś w sieci możliwość posłuchania/zobaczenia jak łoją chłopaki z "Brothers in ATRs"? Google nic nie podpowiada...
    Może ktoś nagrywał na Wapniaku?
    • 29:
       
      CommentAuthorbocianu
    • CommentTime7 Jun 2018
     
    Hej Renton, kilka numerów można zobaczyć na YT:
    ->link<-
    • 30:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime7 Jun 2018
     
    O fajnie że to podałeś :-)
    • 31:
       
      CommentAuthorrenton
    • CommentTime7 Jun 2018
     
    @bocianu, mógłbyś się do mnie odezwać na maila: konrad.hcp@gmail.com ?
    • 32:
       
      CommentAuthorbocianu
    • CommentTime16 Jun 2018
     
    Po ostatnim Wapniaku sporo osób prosiło mnie o przepis na musztardę. Więc wrzuciłem najaktualniejszą wersję tutaj:

    ->link<-

    ENJOY!
    • 33:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime16 Jun 2018
     
    Kya nagrywała (a właściwie Okult), ale montaż jej pewnie trochę zajmie...
    • 34: CommentAuthorpin
    • CommentTime16 Jun 2018
     
    O ile coś z tego nagrania wyjdzie :)
    • 35:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime16 Jun 2018
     
    mam nagranie z koncertu ,takie prywatne i nawet niezłe ale niestety bez dźwięku he,he - wkurzyłem się ale co tam ...