atarionline.pl RETROnizacja - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

• :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

• 1:

CommentAuthorbocianu
    • CommentTime23 Apr 2018

Świetna impreza!

Ja przyjechałem na 9 rano i już była masa ludzi, co mnie wielce zdziwiło, bo myślałem że będę pierwszy :D Bardzo przyjemna atmosfera i retro klimacik, masa ciekawych sprzętów i wszędzie ludzie pocinający w jakieś gierki. Klimat jak za najlepszych czasów w salonach gier :D

Niestety nie mogłem zostać do końca i zwinąłem się około 16, ale i tak bawiłem się doskonale i z pewnością wpadnę na kolejną edycję.

Wrzucam kilka zrobionych przeze mnie zdjęć: ->link<-

@Renton - gratuluje imprezki!
    • 2: CommentAuthorrosomak
    • CommentTime23 Apr 2018

Też byłem, widziałem, świetna impreza, duża frekwencja, parę wynalazków których na oczy wcześniej nie widziałem,za dużo browarów i te świetne dema na ST !! Zawsze myślałem że ST to taka kulawa Amiga,a tam przekonałem się że umarłbym w nieświadomości, swoją drogą, kolory na komodzie w realu są niestrawne, nic tam nie widziałem w tym kompie takiego żebym go chciał, gdyby XL/XE miał takie duchy jak c64 - komp idealny w tamtych czasach
    • 3: CommentAuthorGeodeta
    • CommentTime23 Apr 2018 zmieniony

Oops... zły topik.. niestety nie wiem jak wykasować cały wpis...
    • 4: CommentAuthorGeodeta

...
    • 5: CommentAuthorrenton

RETROnizacja - #first edition - podsumowanie!

Na początku bardzo chciałem podziękować wszystkim uczestnikom party!
    To dzięki Wam impreza się udała! Dziękuję za to, że w niedzielę tak naprawdę nie miałem dużo roboty, żeby ogarnąć salę i wszystko dookoła! Przy imprezie z akceptacją picia alkoholu szczerze spodziewałem się, że to jednak może nie wypalić. Było odwrotnie. Mimo tego, że na zdjęciach i filmach widać dość dużą ilość piw i innych trunków, potrafiliście się zachować i poza maleńkimi dwoma przypadkami, obory nie było (tak to nazywam). Pewnie wpływ na to miała też dość duża liczba kobiet i dzieci przebywających w sali! Tu kolejne dla mnie pozytywne zaskoczenie - dzieciaki oblegały komputery/konsole momentami bardziej jak "tatusiowie"! Wspaniały widok, na tych Waszych zdjęciach!

Niestety żeby nikogo nie pominąć nie będę Was wymieniał z xyw/nick-ów! Bardzo dziękuję!

Kolejna rzecz. Bardzo chciałem podziękować sponsorom nagród w turniejach, które udało się przeprowadzić: SWOS 16/17, River Raid, Samolocik! Tu pozwolę sobie wymienić:

- Marek Wojciechowski - klon ATARI 2600 junior z wbudowanymi 160cioma grami!

- Adam Borsuk z www.retronagazie.eu - najlepsze recenzje retro gier w sieci! - cały pakiet gadżetów - stacja do Amigi, kaseciak do C64, oryginalne gry na PS2/3/4, oryginalne gry na kasetach Atari, oryginalna gra na dyskietce C64, pudło na dyskietki, pewnie jeszcze coś o czym zapomniałem... tyle tego było. Wielkie dzięki!!!

- Piotr Smector - kolekcjonerskie wydanie mojej yt serii "Potyczki Brothe'ów", pudełkowa wersja z kasetą zawierającą wszystkie 10 gier które ogrywaliśmy, płyta DVD ze wszystkimi odcinkami + odcinki Larka, zajebista sprawa, niestety, poczta polska zaś się nie popisała, i nagroda doszła ... dzisiaj. Wszystko ręcznie robione z własnego projektu. Wielkie dzięki i wielki szacun!!!

- Robert Skaner za przygotowanie zajebistych dyplomów, nakręcenie invitki/zapowiedzi - ten film zrobił robotę!

- Bartek Retro Sfetro za zrobienie "silnika" filmu promocyjnego - fantastyczna nuta!, za poprawienie logo i podciągnięcie rozdziałki :)

- Kinga i Marecheck - za ogarnięcie tematu wydrukowania dyplomów!!!

GRooBY za przygotowanie logo, które ręcznie rysowałem, on moją wizję przerzucił na kompa!

WIELKIE DZIĘKI!!!

Chciałem również BARDZO podziękować portalom:

PPA

AtariOnline

Za umieszczenie informacji o imprezie na swoich stronach głównych!!! Oraz za możliwość prowadzenia wątku na ich forach!!!

Na imprezie wystawionych było ok 25 sprzętów, jakie? sami widzieliście na zdjęciach filmach! Wszyscy się elegancko pomieścili, i chyba nie było tak ciasno.
    Bardzo chciałem podziękować osobom które pomagały mi bezpośrednio na sali:
    Marecheck!!!, Kononinjo, Wiesiu Wojnar, Adolfionio, Retro Sfetro, Vato, Marek Wojciechowski... Mojej żonie i córkom! Olbrzymi wkład!

Podczas imprezy przewinęło się coś około stu ludzi, bo poza osobami ze sprzętami, były też osoby "zwiedzające", jak i osoby towarzyszące! Dlatego frekwencja była naprawdę jak na to zadupie - bardzo dobra!

Zostało wiele rzeczy do poprawy, ale Wasze miłe słowa i dobre recki pokazują mi, że przez ostatni miesiąc warto było osiwieć. Jednak troszeczkę porwałem się z motyką na słońce.

Kolejna edycja odbędzie się za rok. Dokładna data będzie później ustalona, żeby nie kolidowała, z innymi imprezami o podobnej tematyce.

W sumie to chyba tyle.

Jeszcze raz bardzo dziękuję wszystkim przybyłym! Zajebiście było Was poznać! Niestety jako osoba, najbardziej zakręcona w ten dzień, nie miałem czasu, żeby ze wszystkimi pogadać tyle, ile bym chciał. Nadrobimy na innych imprezach, gdzie nie będę miał już tyle na głowie!

RETROnizacja - #first edition - uważam za udaną i (ufff) zamkniętą!!! Teraz musi być już tylko lepiej! Doświadczenie robi swoje!

Strzałeczka!
    >>>------------>
  1.  
    Dzięki Rentonie za świetne party!

Relacja poniżej

->link<-

Kto był z przyjemnością sobie przypomni, a kto nie był to z ciekawością.

Miłej lektury.

Pozdrawiam
    • 7: CommentAuthorrenton
    • CommentTime13 Jul 2018

Siemanko!

Chciałem tylko ogłosić, że druga edycja RETROnizacji odbędzie się w tym samym miejscu, 20-go października 2018!!!
    Większość rzeczy i ustaleń pozostanie bez zmian.
    Zamierzam wprowadzić kilka dodatkowych atrakcji, które nie wypaliły przy pierwszej edycji...

Na pewno na imprezie zagra znany tu i ówdzie zespół: Brothers In ATRs !!!

Więcej szczegółów niebawem!

Mam nadzieję że dopiszecie jak przy pierwszej edycji!!!

Post pisany z myślą zaklepania daty w Waszych głowach, żeby osoby zainteresowane mogły sobie wcześniej ustawić wolną sobotę/piątek w pracy itd...

20.10.2018. PAWŁOWICE
    • 8:

CommentAuthorlarek
    • CommentTime13 Jul 2018

Mnie nie będzie :(
  2.  
    Ja będe, tylko ktoś mnie musi z Sosno zabrać.
    • 10:

CommentAuthorbocianu
    • CommentTime3 dni temu

@RetroBorsuk: mogłbym zabrać, ale ja ze śląska i nie mam paszportu i aktualnej karty szczepień ;)
    • 11:

CommentAuthorlarek
    • CommentTime3 dni temu

Bocianu, cóż, nie każdy może być z Sosnowca. Nie przejmuj się tym, żeś ze Śląska ;)
    • 12:

CommentAuthorbocianu
    • CommentTime3 dni temu

@Larek: no muszę z tym żyć :D