atarionline.pl Nowa stacja dyskietek do Atari XL/XE - domowa robota - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

• :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

• 1: CommentAuthorJacques
    • CommentTime16 Mar 2018

Hehe, nie "prawilnie" już niby są ukośne żeberka w prostokąt (choć moim zdaniem jest to spójny design z ST i XE jak na obudowę stacji) i bardzo pasuje, więc "nieprawilny" romb pewnie też by nie przeszedł ;-)
    OK, koniec tematu, pozostaje trzymać kciuki za powodzenie :-)
    • 2: CommentAuthoratariki50
    • CommentTime16 Mar 2018

@brian-82

Nie bierz sobie do głowy tego co tu wypisują !!!

To jest FORUM. Tu każdy może napisać co by chciał mieć i niekoniecznie jest w stanie to coś sensownie wyargumentować.

Kwestia wyglądu czy koloru obudowy jest na tym etapie, wybaczcie forumowicze NIEISTOTNA!!!

Po cholerę mi pełna wodotrysków obudowa zgodna z linią Atari 800 czy może 65 a może od razu ST albo TT ??? Co ma piernik do wiatraka ?

To ma działać !!! A nie wyglądać !!!

Przepraszam za wykrzykniki i duże litery ale się zdenerwowałem trochę. Sorry ;).

@brian-82

Wspaniały pomysł. Brawo że o tym pomyślałeś. Stacje dysków do Atari są na wykończeniu (kto zaprzeczy ?)
    Rozwiązania typu interfejs do kart SD wszelkiego rodzaju są zajebiste i rozwiązują większość problemów i wielkie DZIĘKI twórcom tych rozwiązań ale nic nie zastąpi fizycznej stacji dyskietek. Dlaczego??
    Bo to MAGIA jest i tyle :).

Pracuj kolego nad swoim projektem bo było kilka takich podobnych i ślad po nich zaginą w czeluściach internetu.
    Wyskakują teraz pod postacią linków do czegoś co miało być a nie jest!

Dodam moje jedno życzenie nie do końca poprawne politycznie ale ważne. Możliwość kopiowania zabezpieczonych oryginalnych dyskietek.
    Po co? Ano nie dla kasy bo te czasy giełd minęły ale po to by mieć możliwość ocalić od zapomnienia;) czasami naprawdę unikalne programy w bazie AOL np.

Reszta tzn. wszelkie turbo czy OS`y zaszyte w roomie można przecież uaktualniać wedle potrzeb.

Się rozpisałem. Ale Twój projekt jest wart kontynuacji. A i kasa myślę się pojawi jeśli to dokończysz.
    Powodzenia.
    • 3: CommentAuthorbrian-82
    • CommentTime17 Mar 2018

@atariki50
    Dziękuję za słowa wsparcia.
    Tutaj trochę zdjęć obudowy, którą znalazłem.
    ->link<-
    ->link<-
    ->link<-
    ->link<-
    • 4: CommentAuthorDuddie
    • CommentTime17 Mar 2018 zmieniony

Tak sobie śledzę wątek i zastanawiam.... Czy autorzy postów z pobożnymi życzeniami zastanowili się, ile taka stacja będzie kosztować? Można zrobić, piękną, plastik jak w XE, design jak w XE, forma wtryskowa, wyświetlacze i bajery, mnóstwo ficzerów, złącza SIO z tyłu. Tylko nikt tego nie kupi, a na pewno nie w PL.
    Od dawna planuję produkcję takich stacji. Mam nawet w magazynie kilkaset fabrycznie nowych napędów 3.5", kilkadziesiąt 5.25". Problemem jest właśnie finalny koszt.
    Na początek zapewne wypuszczę partię klonów XF351, oczywiście w innych obudowach. Do tego wyświetlacz ścieżek, trochę diod LED do sygnalizacji statusów. Z tyłu będą złącza SIO, aby można było podłączyć magnetofon. Obudowa raczej z aluminium, musi być lekka i sztywna. Malowana na kolor XE. Front zrobiony z samoprzylepnego frontu z polietylenu, coś jak w stacji CA2001, z tym, że tu na cały front. Nie wykluczam, że przyciski oraz diody będą w nim zatopione - coś jak kasa fiskalna. Ale prace trwają, rozmawiałem już z autorem wątku w tej sprawie w celu połączenia sił.
    Moim marzeniem jest klon CA2001 + TOMS Multi Drive. Problemem jest jednak napęd - może jednak uda się usunąć elektronikę ze stacji PC i wykorzystać mechanikę plus silniki, tak jak to jest w oryginalnej CA2001. Lub podłączyć kompletny napęd PC do sterownika FDD i usunąć zbędne układy sterujące silnikiem i resztą. Ale do tej drugiej opcji wymagana byłaby spora zmiana w firmware stacji.
  1.  
    Czekamy, Panowie, czekamy!

Dzięki za inicjatywę.
    • 6: CommentAuthorpgru
    • CommentTime18 Mar 2018 zmieniony

@Duddie Hmm właśnie sam koszt zrobienia formy będzie chyba bardzo wysoki. Tym bardziej jeśli stacji będzie zaledwie kilkadziesiąt, a nie w tysiącach...

Może gdyby udało się dogadać z taką firmą jak Atari, żeby dodawali np. do co drugiej lub co trzeciej swojej nowej konsoli taką stację + wtyczkę SIO-USB i odpowiedni emulator do uruchamiania gier to by miało sens. Wtedy przy dużym zamówieniu zapewne można byłoby opracować nowe stacje 5,25 bo tych "nie HD" nie jest też tak łatwo teraz dostać.
  2.  
    pomysl ze stacja super ...koszt formy czy wykrojnika to spory koszt wiem, bo sam się tym zajmuje...czyli szeroko pojeta obróbka skrawaniem..najlepiej .będzie zaginac blache pod obudowę i zostawić miejsce na grilla rombo czy tam innego disajnu zgodnego z czyms tam innymi.. element taki drukować na drukarce w sensie sam grill..trochę wyobraźni i będzie jak ta lala
    • 8:

CommentAuthorTheFender
    • CommentTime19 Mar 2018

Tak na marginesie, bo aż mnie oko zabolało :) Albo mówimy o wykrojnikach i gięciu (obróbka plastyczna na zimno) albo o formie wtryskowej (formowanie wtryskowe tworzyw sztucznych) albo o obróbce skrawaniem (czyli toczeniu, frezowaniu).
    A wracając do wątku - któreś uniwersalne obudowy dostępne do elektroniki amatorskiej nie nadadzą się? Wiem, że dizajn będzie raczej słabawy :) ale koszty i dostępność jest spora. Oczywiście obudowa to jest zapewne najmniejszy z problemów ;)
  3.  
    ja wykonuje i projektuje narzędzia tzn formy i wykrojniki i żeby je wykonać większości przypadkow poddaje się stal * cz inny metal obróbce skrawaniem tj frezowanie ,toczenie szlifowanie,gwintowanie..itp..sa jeszcze np. procesy elektroerozyjne..ciecie drutem...jest tego trochę...zakład narzędziowy bo tak się tez określa to mam nieprzerwanie od 85 roku....
    • 10: CommentAuthoratariki50
    • CommentTime20 Mar 2018

Ja Pierdziu, problemy jak za komuny.
    Tylko wdedy działano a nie gadano.
    Obudowę jakąkolwiek proszę. A jak nie to interfejs do stacji PC a obudowę sobie zrobię.
    • 11: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime20 Mar 2018 zmieniony

Poproszę... I 10 bułek jeszcze :) Niestety sklep zamknięty :P
    • 12: CommentAuthoratariki50
    • CommentTime21 Mar 2018

Nie chcę aby projekt padł przez koszty obudowy.
    Szkoda i wielka szkoda by popełnione została ;).

Fajna wstawka @wieczor.
    • 13: CommentAuthorDuddie
    • CommentTime22 Mar 2018

Spokojnie, stacja powstanie, prace trwają. Tylko żeby potem znów nie było, że nie ma chętnych ;)
    • 14: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime22 Mar 2018

A ja bym chciał obudowę wzorniczo dostosowaną do serii XL :P
  4.  
    Duddie, a magnet kiedyś też?