atarionline.pl Kopier Atr - kaseta - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorbandolier
    • CommentTime23 Mar 2018
     
    Witam! Kolega kupił sobie Atari z magnetofonem:) I prosi mnie bym mu przegrał kilka klasyków na kasetę zanim kupi sobie SIO2SD. Ja mam SIO2SD i chciałbym przenieść jakieś gry z Atr'ów na magnetofon. Jaki polecacie program który służył do kopiowania z dysku na kasetę?
  1.  
    Łatwiej jest przenieść programy plikowe (.xex). Ja korzystałem w tym celu z JWB Tape Boot Maker.

    ->link<-
    • 3: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime23 Mar 2018 zmieniony
     
    Temat był już wielokrotnie poruszany. Atr to obraz dyskietki. Jeżeli jest to dyskietka zgodna z DOS to można skopiować poszczególne pliki. Jeżeli chodzi o programy to z magnetofonu uruchomią się te, które nie wymagają dodatkowych plików.

    Jeżeli chcesz kopiować na Atari to przygotuj sobie dyskietki atr z dosem, programami .xex, "wykrzyknikiem" i kopierem. Jeżeli kopiujesz na normal to przed każdym .xex na taśmie powinien być nagrany wykrzyknik.

    Najwygodniej mieć podłączony magnetofon razem ze stacją (sio2sd) - niektóre kopiery tego wymagają (np. do Turbo K.S.O.), ale można też przełączać kable sio i używać ram dysku.

    W przypadku turbo "wykrzyknik" musi być pominięty lub zastąpiony specjalnym loaderem w zależności od konkretnego programu i wersji turbo.

    Nie znam programu, który poleca mgr inż. Rafał, ale jego nazwa sugeruje że konwertuje on pliki wykonywalne na boot, czyli "wykrzyknik" może być zbędny.
  2.  
    Zgadza się, "!" jest zbędny. Czyli mniej roboty :)
    • 5: CommentAuthorpin
    • CommentTime23 Mar 2018
     
    .. ale jest taki piękny... ;)
    • 6: CommentAuthoratariki50
    • CommentTime24 Mar 2018
     
    Jeśli macie lub znacie takie programy to jestem zainteresowany.
    Ja używałem przerobionego oprogramowania od turbo UM i działało naprawę dobrze.
    Ale. Wiem że gdzieś istnieje bo widziałem na własne oczy. Oprogramowanie nagrywające pliki czy całe dyskietki nie wiem.
    Z PC na magnet Atari w turbo UM.
    To znaczy że można.
    Wszystkie pliki wykonywane, tzw. (fajle) z dyskietek dadzą się zgrać na taśmę i odwrotnie.
    To działa, kwestia kopiera i loadera.

    Podpowiedzi proszę w imieniu kolegi.






    ,
    • 7: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime24 Mar 2018
     
    Piękny... Jak kiedyś napisał Baktra "!" jest efektem niezamierzonym, spowodowanym nieodpowiednim jego użyciem - z nowszym Atari :) Ale budzi pozytywne wspomnienia i działa :)

    Prościej jest bez wykrzyknika, ale pliki typu boot są trwale zmienione, więc ich przeniesienie na dyskietkę czy przegranie na turbo może być problematyczne.

    Ja znam AutoCopy, które kopiuje seryjnie pliki z dyskietki na taśmę, ale w Turbo K.S.O. i wymaga jednoczesnego podłączenia stacji (może być sio2sd) i magnetofonu.
    • 8: CommentAuthoratariki50
    • CommentTime26 Mar 2018 zmieniony
     
    Może to pomoże viacopy 4.4

    ->link<-
    Najpierw zobacz na stronie
    ->link<-