atarionline.pl Atari 520 STFM płyta rev 1.1 CIO3414-001 - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthornowy80
    • CommentTime2 Apr 2018
     
    Miło mi Was powitać, to mój pierwszy post na tym Forum.
    Od 1988 roku jestem posiadaczem 8bitowego Atari. Postanowiłem nadrobić znajomość z 16bitowym sprzętem. Nabyłem za grosze bardzo ładnie zachowane Atari 520 STFM płyta rev 1.1 CIO3414-001 wraz z oryginalnym pudełkiem, instrukcją. Do szczęścia brakuje mi rozszerzenia Atari do 4MB pamięci RAM.
    Na angielskim forum Atari czytałem o rozwiązaniu pod tą rewizje płyty. Polegało na wylutowaniu oryginalnych pamięci (4 moduły) i zastosowanie 8 kości 512 kb poniżej 80ns ,dodatkowo były łączone 5 piny z MMU oraz wlutowywany jeden rezystor. Lutuje amatorsko, lecz tego się nie podejmę. Nie mam doświadczenia z tym komputerem, nie chciałbym go uszkodzić.
    Mieszkam na przedmieściach Warszawy. Miałbym pytanie czy na tym Forum znalazłaby się osoba z Warszawy czy okolicy (jeśli z innej lokalizacji też nie problem) która podjęłaby się rozszerzenia tego modelu Atari? Za usługę oczywiście zapłacę. Mam wyciągniętą płytę główną, mógłbym dostarczyć osobiście lub wysłać. Zależy mi aby przeróbkę dokonała osoba z doświadczeniem z tym sprzętem. Jeśli by się znalazłaby osoba, byłbym bardzo wdzięczny. Przesyłam w załączniku zdjęcie płyty głównej.
    Pozdrawiam Paweł
    • 2: CommentAuthorjesionen
    • CommentTime2 Apr 2018
     
    @nowy80: witam kolegę :) Proponuję Ci skontaktować się z kolegą Bartek030 :) . Pozdrawiam
    • 3: CommentAuthornowy80
    • CommentTime2 Apr 2018
     
    Bardzo chętnie skorzystam z propozycji. Bartek030 nie ma na tym Forum udostępnionych żadnych danych kontaktowych, nawet maila. Nie widzę również możliwości wysłania informacji prywatnej, chyba że się mylę?
    • 4:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime3 Apr 2018
     
    Można wysłać informację prywatnie, wystarczy przy pisaniu postu podać w polu "Wyślij jako prywatną wiadomość" ksywę odbiorcy.
    • 5: CommentAuthorbartek030
    • CommentTime3 Apr 2018
     
    Jeśli nie znajdziesz nikogo w okolicy odezwij się mailowo:
    bartek030[wytnij_to_przed_wysłaniem]@o2.pl

    Płyta oczywiście nadaje się do rozbudowy pamięci przez podmianę kości i podłączenia dodatkowego sygnału A9 do MMU.
    • 6: CommentAuthornowy80
    • CommentTime18 Apr 2018
     
    Chciałem wszystkim podziękować za pomoc a w szczególności Bartkowi030. Mój STFM został rozszerzony do 4MB, praca Bartka bardzo estetyczna i profesjonalna. Komputer po wyczyszczeniu i wybieleniu wygląda jak nowy. Zerknijcie sami :)
    • 7:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime18 Apr 2018
     
    Super, ładna robota:-)
    • 8: CommentAuthorjesionen
    • CommentTime19 Apr 2018
     
    Elegancko :)
    • 9:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime26 Apr 2018
     
    Fakt, robi wrażenie.