atarionline.pl VBXE 2 - montaż - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime17 Jan 2015
     
    @larek, @wieczor:
    I zawsze jest przydźwięk :) Ekranowanie zmniejsza efekt i to znacznie, ale nie w 100% i słychać. A chcielibyśmy CISZĘ...
  1.  
    Fakt, zawsze coś pierdzi, zwłaszcza np. w loaderze Side, gdzie są białe literki na czarnym tle.
    • 3:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime16 Feb 2015
     
    Jakby ktoś chciał sobie sam zamontować i nie bardzo wiedział, jak to zrobić: ->link<-
    • 4: CommentAuthoras...
    • CommentTime17 Feb 2015
     
    Opis montażu pierwsza klasa!!!
    • 5: CommentAuthordarque
    • CommentTime17 Feb 2015
     
    Dzięki za opis! Bardzo dokładny i dobrze opisany, zresztą tak samo jak poprzednie opisy. Posiłkowałem się wcześniej twoją stroną przy montażu swojego U1MB i stereo. Jeśli kiedyś będę montować VBXE - na pewno też skorzystam - mam taką samą płytę w Atari jak Ty :)
    • 6:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime17 Feb 2015 zmieniony
     
    Jeden myk. Jak wylutowałeś Antica? Instrukcja milczy :)

    Od siebie mogę powiedzieć, jak ja to robię: lica, czyli plecionka miedziana, topnik i dobrze rogrzana lutownica. Lica + lutownica wysysa cynę z otworów; jak nie, trzeba dać nową cynę i czynność powtórzyć. Uwaga na odrywające się pady i ścieżki.

    Można odsysaczem, ale taki, co zrobi to dobrze, ma tylko Lotharek :) i kosztuje 1200 zł.
    • 7: CommentAuthordarque
    • CommentTime17 Feb 2015
     
    Nie no odsysacz za dychę też da radę. Czynność trzeba powtarzać do 2-3 razy na jedną nóżkę ale to żaden problem. Zauważyłem że najlepiej korzystać do tej operacji z takiego grotu :

    • 8:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime17 Feb 2015 zmieniony
     
    Instrukcja montażu dotyczy montażu, a nie podstaw posługiwania się lutownicą ;)
    Myślę, że każdy, kto bierze się za montaż czegokolwiek w Atari, ma podstawy opanowane przynajmniej w podstawowym stopniu. Tym samym opis, jak wylutować układ jest tu zbędny. Każdy może zrobić to po swojemu. Ważne, żeby efekt był taki sam :D

    Ja osobiście używam zwykłego odsysacza. I jak napisał Darque - daje radę :)
    • 9:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime17 Feb 2015
     
    Pokażcie, bo ja mam taki odsysacz, co ścieżki niszczy.
    • 10:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime17 Feb 2015 zmieniony
     
    • 11: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime17 Feb 2015
     
    A ja ostatnio po paru przebojach treningowych (wymaga nieco wprawy), odłożyłem odsysacz na półkę i używam tego:



    I powiem wam że to jest rewelacja - tak dokładnie i szybko jeszcze nie oczyszczałem lutów z cyny :)
    • 12:
       
      CommentAuthorhospes
    • CommentTime17 Feb 2015
     
    Wieczór: Dokładnie takie cudo jest najlepsze. Też tego używam w swoim projekcie - Akwarium STe ;)
    • 13: CommentAuthornodez
    • CommentTime17 Feb 2015
     
    sam grzeje i sciezek nie zrywa
    • 14:
       
      CommentAuthorlotharek
    • CommentTime17 Feb 2015
     
    nie polecam....
    zero kontroli temp.

    polecam za to :

    • 15: CommentAuthornodez
    • CommentTime18 Feb 2015
     
    elegancki
    • 16: CommentAuthorfalcon030
    • CommentTime18 Feb 2015
     
    Ma jedną DUŻĄ wadę: kosztuje tyle co Falcon na Allegro :-)

    Ja wylutowuję zazwyczaj z użyciem HOT-AIR + odpowiednio dobrana końcówka.

    Do lutowania odpowiedni "żel" i nie ma szans na zrobienie zwarcia pomiędzy nóżkami ...
    • 17:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime18 Feb 2015
     
    @nodez, no właśnie zrywa, przynajmniej u mnie.
    • 18: CommentAuthorjesionen
    • CommentTime18 Feb 2015
     
    @lotharek: miałem przyjemność zobaczyć to cudo i trochę "popracować" przy asyście BARTAKA030 :). Zaznaczam "trochę" :)
    • 19: CommentAuthorjesionen
    • CommentTime18 Feb 2015
     
    na SV2K14