atarionline.pl kolory - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorxxl
    • CommentTime20 Apr 2018
     

    Kaz:

    Stąd podobieństwo kolorystyczne strony do opakowań, w których sprzedawano pierwsze serie komputerów serii XE i w mniejszym stopniu - serii książek SEOTO. Jak wiadomo, rządziły tam czerwienie, szarości tła i zdjęć, biele i czernie napisów. Takiż jest design naszej strony, a wkomponowane w nie paski z zasady mają być wypełnione odcieniami szarości albo bielą i czernią, która ma być tylko uzupełnieniem tła otaczającego danie danie główne - czyli aktualną nowinkę. To tyle, jeżeli chodzi o kolorystykę.


    i wszystko wpiz...u
    • 2:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime20 Apr 2018
     
    Dokładnie tak! :D
    Na tydzień chaos, zniszczenie, Sodoma i Gomora, Czarnobyl 86 :P
    • 3:
       
      CommentAuthorCreonix
    • CommentTime20 Apr 2018
     
    Nie wiem o czym mowa ale bardzo ładne kolory na forum. Nie pamiętam nawet co było wcześniej, zostaw tak jak jest, niebieski jest ładniejszy.
    • 4:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime20 Apr 2018
     
    Zgadzam się. O ile czerwony kolor na stronie głównej był lepszy, to jestem zaskoczony, że forum wygląda lepiej w niebieskości. Może tak w przyszłości zrobimy, że tam będzie kolorystyka pudeł XE, a tutaj ST :)
    • 5:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime20 Apr 2018
     
    Wypadałoby w ogóle popoprawiać nieco forum, bo rozumiem, że retro, ale bez przesady ;)
    • 6: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime20 Apr 2018 zmieniony
     
    Popoprawiać to mało powiedziane, wypada to je wymienić :) Silnik forum to taki 14-letni Ford (akurat mam "szczęście" mieć takiego ;) ); jeździć - jeździ, ale... :)

    Edit: stylesheet wróci automatycznie w przyszłym tygodniu (z piątku na sobotę) - ale forum ma osobny, to co, zostawić go tutaj na niebiesko?
    • 7:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime20 Apr 2018
     
    No ja mam nawet jeszcze starszego forda i jestem z niego bardzo zadowolony, choć daje już o sobie znać ząb czasu :)
    Ogólnie to trochę współczuję, bo ogarnięcie działającego forum i przerobienie go nie będzie aż tak proste :)
    • 8:
       
      CommentAuthorhospes
    • CommentTime20 Apr 2018
     
    Niebieski jest ładny. Ja bym zostawił. I przy okazji od razu widać, w którym miejscu strony jesteśmy. Głowna czy forum.
    ps. no i niebieski to kolor serii ST :D
    • 9: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime20 Apr 2018
     
    Nie jest tak źle :) W porównaniu z tym co robię na codzień, to funkcjonalność pod tytułem forum to taki modulik :) Oczywiście diabeł tkwi w szczegółach, bo forum to ogólnie użytkownik - dział - wątek - posty. Ale jeszcze pierdółki, typu pluginy, zarządzanie edycja itp.... Trudne to nie jest tylko dużo do zrobienia. Ponieważ nie ma sensu wymyślanie na nowo koła, bierze się gotowy silnik i dostosowuje, ale to też ma wady, bo nie ma pełnej kontroli nad tym co w środku, a tam często, jak to w open-source może być niezły smalec :) Potem forum ci się muli a ty nie wiesz dlaczego ;) Ale w końcu się coś tam ogarnie.
    • 10:
       
      CommentAuthoranonymus
    • CommentTime20 Apr 2018
     
    Postuluję zostawić kolory, jakie są. I to nie jest kwestia opatrzenia. JEST ładniej i już
    • 11:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime20 Apr 2018
     
    Tak, tylko z gotowym forum będzie jeden problem.
    Migracja bazy danych :)
    Oczywiście nie jest niewykonalne... tylko kwestia napisania odpowiedniego automatu i testy
    • 12: CommentAuthormarekp
    • CommentTime20 Apr 2018
     
    Precz z możliwością komentowania pod nowinkami!

    Reszta OK.
    • 13: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime20 Apr 2018
     
    No migracja to kwestia formatu. Prosta procedura i jedziemy (chyba że format jest jakiś wredny, ale tu nie jest). A żeby uniknąć jakichś konfliktów czy przepięć to się robi tak, że nowe forum stawia się równolegle (czy też np. cały portal) i przygotowuje dwie rzeczy - pierwsza to import istniejących danych, a druga to plugin update'ujący do starego enginu. Na chwilę blokuje się dany serwis, żeby nie było żadnych wpisów w międzyczasie i odpala obie rzeczy - najpierw import tego co jest a potem podpina się plugin - i można odblokować. Od tej pory każdy wpis w starym enginie będzie tez wykonywany w nowym, więc będą na bieżąco synchronizowane.

    Po wykonaniu wszystkich pracy podpina się nowy i odpina stary, a wszelkie posty i dane już są :) To oczywiście zarys, ale mniej więcej tak to będzie wyglądać zarówno w przypadku forum jak i portalu.
    • 14:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime20 Apr 2018
     
    dziwnie , na dłuższą metę może męczyć wzrok .Ale fakt ładnie wygląda tak rześko.
    • 15:
       
      CommentAuthorPecus
    • CommentTime20 Apr 2018
     
    Ale czy to jeszcze Atari?!
    • 16: CommentAuthorfalcon030
    • CommentTime20 Apr 2018
     
    Czy ten odcień niebieskiego występuje w palecie A8 bit? :-)
    • 17:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime20 Apr 2018
     
    wieczor - oczywiście :) a najlepiej jeszcze po skopiowaniu przeprowadzić betatesty w większej grupie ludzi. Tak zresztą robiłem swego czasu
    • 18: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime20 Apr 2018 zmieniony
     
    Nagłówki i paski to #006699, wzorowane na AtariAge ;) Linki to trochę na oko, żeby było ok ;)

    @mav: puszczasz live i testy robią się same ;)
    • 19:
       
      CommentAuthorCreonix
    • CommentTime21 Apr 2018 zmieniony
     
    Co do zmiany forum nie zróbcie czegoś w stylu nowoczesnym, jakkolwiek to się nazywa bo nie interesuję się tym od dawna = wiecie, duże czcionki, nie wszystko pokazane, przyciski "Więcej" albo "Pokaż wszystkie". Strasznie są irytujące te rozwiązania. A przy mojej rozdzielczości takie forum wygląda jak dla osoby z ekstremalną wadą wzroku.

    PHpBB3 więc jeżeli kiedykolwiek poważnie pomyślicie o zmianie to na taki retro, a jak nie to zostawić jak jest bo jest dobry.
    • 20:
       
      CommentAuthorccwrc
    • CommentTime21 Apr 2018
     
    Tu jest pełny poradnik, czego NIE robić jako twórca strony:

    ->link<-
    • 21:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime21 Apr 2018
     
    @Creonix - ten nowoczesny styl jest głównie po to, żeby dało się używać na telefonach i jest to zaleta - np. mogę urwać parę minut w przysłowiowym kibelku na aol.
    oczywiście lepiej by było, jakby taki layout był na tyle "responsywny", żeby na desktopach działał jak stare fora, ale wicie rozumicie, trza by to zakodować... dlatego jest jak jest.
    co do ślepoty - niestety w naszym wieku wzrok się pogarsza i lepiej nie będzie...
    • 22: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime21 Apr 2018
     
    Forum wymaga przede wszystkim odświeżenia pod kątem technicznym, chociaż pocieszę was - z portalem jest gorzej :) Layout i ogólny wygląd to sprawa drugorzędna - przy właściwym rozwiązaniu można go wymieniać jak rękawiczki. Layout responsywny to jest w zasadzie obecnie standard i nie jest to żadne rocket science - tak naprawdę to najważniejsza jest przemyślana koncepcja a potem można ją robić - nie odwrotnie :)
    • 23:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime21 Apr 2018
     
    Ja tylko się cieszę, że przynajmniej wiele rzeczy jest teraz całkiem prostych i działa z grubsza wszędzie tak samo. Większość nowinek CSS3 chodzi prawidłowo, te wszystkie @media działają jak powinny i kiedy pierwszy raz usiadłem do tego, to spodziewałem się, że to jest bardziej "magiczne" niż jest w rzeczywistości ;)
    • 24: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime21 Apr 2018
     
    Parę lat temu to była masakra, na szczęście twórcy przeglądarek popukali się w łepetynki i każda działa mniej więcej podobnie. Jakieś takie odstępstwa są mocno specyficzne i dotyczą bardziej sposobu działania niektórych mechanizmów niż wyglądu. Ot taka ciekawostka dotycząca selectów, a którą odkryłem niedawno - jeśli jest select bez jawnie zaznaczonej wartości ale nie mający opcji pustej to jest ustawiony na pozycji pierwszej. I jeśli zrobimy submita to ta wartość zostanie wysłana. Ale.... :) Jeśli ten select jest ukryty to na większości przeglądarek nadal będzie to samo, a na Safari pójdzie jako pusty ;)
    • 25: CommentAuthor0xF
    • CommentTime21 Apr 2018
     
    Nareszcie kolor, który małe Atari potrafi wyświetlić, a nie jakiś czerwony.
    • 26:
       
      CommentAuthorCreonix
    • CommentTime21 Apr 2018
     
    Ale ten niebieski linków mi się nie podoba. Ten morski był ładniejszy lepszy
    • 27: CommentAuthorRocky
    • CommentTime22 Apr 2018
     
    Generalnie ten niebieski jest dedykowany linii ST, ale co jak co dodaje trochę świeżości stronce.. mniej wali po oczach, i treść zyskała..
    • 28: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime22 Apr 2018
     
    czerwony to kolor międzynarodowego ruchu komunistycznego, czy takich wzorców chcemy uczyć nasze dzieci?
    • 29: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime22 Apr 2018
     
    Kolor czerwony był kolorem arystokracji, monarchów i ogólnie osób wysoko urodzonych :) Komuniści go z premedytacją ukradli.
    • 30: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime24 Apr 2018
     
    Ogólnie rzecz biorąc - urodziny skończone - portal przybrał swój standardowy wygląd :) Po uzgodnieniu z Kazem, stwierdziliśmy, że portal będzie miał kolorystykę jak dawniej, natomiast forum pozostanie na stałe w obecnej kolorystyce.
    • 31: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime24 Apr 2018 zmieniony
     
    Ciepła woda i zimna woda... na forum - zimno i żałoba... :/
    Tak jakoś poważnie się z tym kolorem zrobiło.
    • 32: CommentAuthormono
    • CommentTime25 Apr 2018
     
    Może taka kolorystyka stonuje niektóre dyskusje ;]
    • 33: CommentAuthor0xF
    • CommentTime25 Apr 2018
     
    Kolor czerwony był kolorem arystokracji, monarchów i ogólnie osób wysoko urodzonych :)

    ... w których żyłach płynie błękitna krew?
    • 34:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime21 May 2018
     
    W żyłach Smerfów .
    • 35:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime21 May 2018
     
    no i mięczaki ,Skrzypłocze na bank ;-)