atarionline.pl Układ scalony - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorrelnet13
    • CommentTime20 Apr 2018
     
    Witam wszystkich Ataraków
    Mam pytanko, niedawno nabyłem 65XE i po otwarciu obudowy okazało się że poprzednik dokonał kliku zmian i chciałbym się upewnić co to jest zanim go podłączę do zasilania, no to zaczynam.
    Poprzednik zamontował podstawki pod układy scalone (wielki plus) pominął tylko PIA

    1. Układ scalony POKEY jak powinien być osadzony w gnieździe bo jak otworzyłem go to był zamontowany odwrotnie niż na zdjęciu które załączyłem. Czy tak jak jest teraz na zdjęciu to jest poprawne osadzenie go w gnieździe?
    • 2: CommentAuthordarque
    • CommentTime20 Apr 2018 zmieniony
     
    Cześć,
    Na zdjęciu jest ok , wcięcie na układach ma być z lewej strony.
    W podstawce masz PIA - C014795 PIA (6520)
    • 3: CommentAuthorrelnet13
    • CommentTime20 Apr 2018
     
    Pytanie numer 2.

    Czy ta dioda przy układzie U19 jest potrzebna bo wygląda jakby ktoś ją dodał ?
    • 4: CommentAuthorrelnet13
    • CommentTime20 Apr 2018
     
    I ostatnie moje pytanie, pod pamięciami RAM mam zworkę w postaci białego przewodu (pomiędzy drugim a trzecim układem licząc od góry, czemu to ma służyć) czy to znaczy że ścieżka została przerwana i w ten sposób została naprawiona ?
    • 5: CommentAuthorrelnet13
    • CommentTime21 Apr 2018
     
    Jeśli chodzi o ten biały przewód sprawdziłem i okazało się że osoba która montowała podstawki pod pamięć przerwała ścieżkę i w ten sposób uszkodzenie zostało naprawione.
    • 6:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime26 Apr 2018
     
    Do góry.