atarionline.pl 20-05-2018 BYŁO grane - retromeetup w Hackroom122, Warszawa - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  
    ->link<-

    Zapraszamy tym razem multiplatformowo - na spotkanie pod roboczym hasłem "BYŁO grane". Gry w które graliśmy - na wielu platformach - tak będziemy się starać je pokazać - jak wyglądały, jaka była ich grywalność - być może będzie to kilka tytułów, ale odpalimy je jednocześnie na wielu platformach. ATARI XL XE, konsole, Atari ST, Commodore 64, Amiga, Apple II, Macintosh, PC DOS, Amstrad, ZX Spectrum - będziemy walczyć joystickami i na klawiaturze.

    Zapraszamy od 17tej w niedzielę 20 maja.

    Hackroom122, Chmielna 122 lok. 113 Warszawa.
    • 2:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime25 Apr 2018
     
    Nie trzeba dawać znaczników url. Wystarczy wkleic sam link.
  2.  
    dzięki, poprawiłem
    • 4:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime27 Apr 2018
     
    Commando z automatu - oj zagrał bym w to;)
  3.  
    Tomek to wbijaj- będzie redux z arcade w wydaniu PS3 na projektorze, czyli masz szansę zaszaleć na dużej powierzchni :D

    Oprócz Commando będzie Prince of Persia (od oryginału na Apple II po redux na PS3, z wersją na Gameboy włącznie!), SWIV, Rtype, Bruce Lee, Montezuma's Revenge, Lemmings (od Amigi po ZX Spectrum) i Defender of the Crown - wszystko maksymalnie multiplatformowo - co może być fajnym doświadczeniem dla wielu osób. Niestety nie mamy BBC więc wersji Prince of Persia na BBC nie będzie - chyba, że ktoś gościnnie przyniesie. Zapraszam
    • 6: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime19 May 2018
     
    Podbijam, bo to już jutro - niedziela!
  4.  
    jutro, jutro - ja właśnie siedzę i nagrywam dyskietki na Apple ][ :) zapraszamy od 17tej.
    • 8:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime20 May 2018
     
    O dzięki za zaproszenie, niestety nie dałem rady... :-(

    Ale zaproszenie wystrzeliłeś gorące! Same smakowite tytuły, teraz bardzo żałuję że nie byłem... :(
    • 9:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime20 May 2018 zmieniony
     
    Panowie, jest problem z dostaniem się na miejsce imprezy przez osoby nie będące z Warszawy a przebywające chwilowo w stolicy. Kolega był na miejscu w dniu dzisiejszym, zadzwonił domofonem, wpuszczono go, ale nie wiedział, co dalej. Ponadto ludzie "stamtąd" nie mieli pojęcia, o co on pyta.

    Także na drugi raz proszę o bardziej szczegółowy opis, jak dojść do Hackroomu, ew. poinstruowanie tych, co akurat odbierają domofon, o przekazanie gościowi, co dalej ma robić.

    Dzięki w imieniu "nietubylców".
    • 10:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime21 May 2018
     
    W sumie racja, można się tam zgubić;)
  5.  
    Jak zrobimy szyld to miejscówka przestanie mieć klimat undergroundowy :)

    Myślę, że jakby przez domofon ktoś się przedstawił i zapytał jak wejść to by info dostał - więc kwestia komunikacji.

    Ale fakt - następnym razem padnie hasło "domofon od Chmielnej, brama, podwróko klatka po lewej i znowu domofon, potem półpiętro w dół".
    • 12: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime21 May 2018 zmieniony
     
    Na podwórko trafiłem od razu, zmyliła mnie numeracja nad wejściami. O drzwi zapytałem przez okno ;) Pierwsze podwórko, wejście po lewej.

    Dla nie-tubylców może być dodatkowy problem - ul. Chmielna jest podzielona, a ten budynek znajduje się w jej mniej uczęszczanej części.
  6.  
    To jest prawie róg z Żelazną - ale to wystarczy sprawdzić w Google Maps :)

    Ja tylko nie mogę zrozumieć sytuacji jak ktoś wchodzi po wpuszczeniu domofonem nie może znaleźć i nie może znaleźć wejścia - to czemu nie wróci do tej samej bramy do domofonu i nie poprosi o pomoc :)
    • 14: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime21 May 2018 zmieniony
     
    W moim przypadku to nie było konieczne, ale gdybym nikogo nie zauważył dzwoniłbym, aż ktoś by się odezwał :)

    Tramwaj do pl. Starynkiewicza i kawałek z buta.

    Żałuję tylko, że przyjechałem tak późno.
  7.  
    Niedziela - ludzie zaczęli się zwijać od 19tej - to są zwykle krótsze meetupy - ok. 3h, robiliśmy od 18tej, ale narzekali Ci co z dzieciakami :) więc spadło na 17tą. W najbliższym czasie (czyli pewnie po Pixel Heaven) zrobimy "naprawczy" czyli mody, reanimacje - taki meetup z lutownicami i programatorem.

    Generalnie - jest grupa pt. Hackroom aktywności:
    ->link<-

    jak coś się ma dziać, to dzieje się najpierw tam, teraz ustalamy termin m.in. warsztatów z AMOSa z Mandim.
  8.  
    niefejsbukowych zapraszam do zerknięcia tutaj:

    goo.gl/wLmtzU