atarionline.pl The Adventures of Robbo - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

• :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

• 1: CommentAuthorsun
    • CommentTime15 Aug 2018

@RetroBorsuk dobrze prawi :)
    Eh... pamiętam, jakby to było wczoraj, a minęło ze 30 lat... będąc chyba na jakimś szkolnym obozie wakacyjnym, bodaj w Gdańsku, zanabyłem kasety z Robbo i Lasermanią (może i Lasermanię można odgrzać ?) i się zaczęło ;)

Grę kupuję :)
    • 2: CommentAuthorGlitchKing
    • CommentTime15 Aug 2018

Dzieki Panowie. Chwilowo postanowilem wrzucac zrzutki robocze pod ulubione klasyki. Na poczatek cos z Bitter Reality a na filmiku: nowa rozdzielczosc, nowa tekstura dla Robbixa, no i filtr "Technicolor" no i podnioslem ten nieszczescny klucz :)
    • 3: CommentAuthorGlitchKing
    • CommentTime21 Sep 2018 zmieniony

Ok, dawno nic nie było, ale projekt nie umarł. Prośba: oglądać w 1080p60fps i nie piszemy nic o kamerze żeby nie było spojlerów. Mam nadzieję że filmik rozwiewa wątpliwości apropos kamery i dziwnego "minecraftowego" designu :)
    Aktualnie dopracowujemy różne rzeczy w samym gameplay zeby bylo 1:1+ :)
    Ale pozostaje bardzo ważna kwestia: multiplayer :)
    Niedługo będą zamknięte beta testy na różne platformy, zrobie update.
    Platformy:
    first rollout: Linux, Windows, macos, Android and probably iOS
    second: consoles :)

Pozdrawiam

• 4:

CommentAuthoranonymus
    • CommentTime22 Sep 2018

Multiplayer? Dyna Blaster?
    • 5:

CommentAuthorgregory
    • CommentTime22 Sep 2018

Fajne! I super, że będzie też na Maca, nie mogę się doczekać :)
    • 6: CommentAuthorGlitchKing
    • CommentTime22 Sep 2018

Dyna blaster odpada, bo Robbo nie stawia bomb. Robbo używa blastera żeby wysadzać bomby już obecne na planszy. Można by stworzyć arene gdzie losowo beda spadac bomby a gromada Robbo bedzie sie ostrzeliwywać jak w "Tanks" albo "Battle City" i używać bomb do wysadzania, ale bez opcji "kopnięcie" to będzie słabe.
    Opcja kopnięcie to nowość w mechanice, bedzie pozwalało walnąć przesuwalny przedmiot tak żeby poleciał w linii prostej aż do napotkania przeszkody. Bomby dostaną lont, dzięki czemu będzie możliwe zapalenie i kopniecie bomby w inny fragment planszy. Przy dużej ilości graczy będzie możliwy "grief" jednego gracza, przeszkadzanie w co-op i krzywe akcje, bo to moim zdaniem buduje klimat. W trybie coop gracze będą wspolnie rozwiązywać zagadki zaprojektowane dla potrzeb wspołpracy, plus użerać się z najazdami trolli w stylu Dark Souls.
    • 7: CommentAuthorGlitchKing
    • CommentTime22 Sep 2018

Co jeszcze potrafi silnik? Głownie światełka w tym momencie :)
    • 8:

CommentAuthoranonymus
    • CommentTime22 Sep 2018

Skoro są nowe opcje, to czemu nie tryb dyna blaster? To twój program, oczywiście, ale może by to była jakaś dodatkowa zachęta
    • 9: CommentAuthorGlitchKing
    • CommentTime22 Sep 2018

W sumie, ostatnie BM/DB odsłony zebrały tak straszne noty że pewnie jakby uderzyc z odswiezona idea to bylby i dobry moment.
    Z ogłoszeń parafialnych: niedługo kupuję muzę od Yerzmyeya, jak ktoś chce się dorzucić to prośba o info.
    • 10:

CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime22 Sep 2018

Heheh muzyka zThe Extirpator bodajże, fajnie pasuje.

Podoba mi się, będzie dobra gierka, ciekawi mnie bardzo tryb kooperacji jakie będą zagadki.

Co robią te czarne robotostworki? Co na razie stoją?

Dalej upieram się, że zbyt jednolite kolorystycznie, patrz mój post z kiedyś tam. Wyróżnij chociaż jakimś kolorem te klucze, żeby bardziej się rzucały w oczy. Biały Robbo, białe z wybuchy z poświatą, białe klucze, biała kapsuła, białe "oczy", srebrno białe śruby, białe wnętrza teleportów. W grach logicznych dobrze jest odróżniać przedmioty kolorem, że zerkniemy i wiemy już, co jest co po barwie. Poza tym Atari teraz tutaj nie ogranicza paletą, ani tym bardziej Commodore. Klimat jest, nie zrozumcie mnie źle, ale trochę za blado. Poza tym nie robicie tej gry tylko dla miłośników Atari przecież (chociaż oni są głównie targetem docelowym). Ja dalej się upieram, że wybuchy to co gracze lubią najbardziej - a tu tylko dymek z bomb leci. Wiem, na Atari tak było, ale może trochę podkolorować na czerwono, pomarańczowo? I dodać efekt wybuchów zniszczeń jak z Resogun? Wiem poniosło mnie :-). Ale świetnie by się to komponowało z klockowym, technicznym światem. Żeby nie było - gra pierwsza klasa i biere na premiere! Będzie na ps4?

Co do multiplayer - nie wymyślajcie jakichś cudów z kopaniem bomb bez możliwości stawiania ich w multi - kto w to będzie grał? Nazwać tryb Robbo Blaster i zrobić fajny klon Dyna Blaster. Popatrzcie sobie na najlepsze Bombermany w multi na konsole i wyciągnijcie wnioski. Saturn Bomberman, Atomic Bomberman, Bomberman DS, Bomberman Blast. Stawianie Bomb, kopanie ich, wiele power upów. W trybie multi możecie dać rożne roboty do wyboru / czy stworki- nie tylko Robboklony.

Będzie kreator poziomów bo zapomniałem?

Kupie, zagram! Pozdrawiam i gratuluję!
    • 11: CommentAuthorGlitchKing
    • CommentTime23 Sep 2018

Dzięki Panowie, teraz wszystkie uwagi muszą zostać zreplikowane w meandrach pojego pokręconego umysłu i wyplute w formie poprawek/efektow.
    Cały czas gdzieś z tyłu głowy mam efekty jak w Voxatron - niszczenie otoczenia, wokselowe wybuchy ale wiecie: budżet/umiejętności ->link<-
    Jak chcemy mieć jakiś efekt to z reguły zaczyna się od podręcznika: dlatego to troche trwa, ale biorąc pod uwagę liczebność członków zespołu których może na palcach u jednej ręki policzyć Myszka Miki - idzie nieźle.
    Kreatóra plansz mamy w planach od początku, fajnie by było mieć do tego wbudowane narzędzie i coś w stylu "community market" - jak komuś się będzie jak kiedyś chciało przygotować coś własnego i podzielić z innymi. Robbo Konstruktor-Ekstraktor, zgadnijcie z czego będzie można robić extrakcję :) Tak jak pisałem - tu chodzi o stworzenie takiego muzeum, żeby można było zachować te wszystkie plansze ktore latają po necie, przy czym oddzielic muzeum od nowych komercyjnych. Do wersji komercyjnej będą szły nowe poziomy, wykorzystujące nowe elementy (może lawa, przyciski na podłogach jak w SokoBan, lasery z Lasermanii ktore będą przechodzić przez teleporty. Są pomysły żeby można było teleportować: lasery, skrzynki, bomby i inne przesuwalne :)
    Jeszcze jedno: jestem zdeklarowanym wrogiem mikroplatnosci i sprzedawania tego samego produktu wielokrotnie, wiec chcialbym stworzyc jakis ciekawszy model komercyjny, taki "fair enough"
    • 12:

CommentAuthoranonymus
    • CommentTime23 Sep 2018 zmieniony

Życzę takiego sukcesu, żeby Twój Robbo zagościł w CrossyRoad. No właśnie, może jakieś postaci z klasycznych gier? Robbo vs Fred
    • 13: CommentAuthorGlitchKing
    • CommentTime23 Sep 2018 zmieniony

Heh, dobrze myślisz stary, aktualnie workflow np od murków wygląda tak że dłubie je w voxel arcie w MagicaVoxel, a one są od razu importowane i odswieżane na scenie, więc konwersja np Misja albo Fred to będzie po prostu piękna akcja, wystarczy poprawić woksele po konwersji z pixeli :)
    Najwiecej czasu zajeło własnie ustawienie pipelines, teraz edycja modeli to po prostu bajka. Nie widać tego na filmikach jeszcze ale poziomy będą wykorzystywały definicje kolorów i modeli np murków z oryginalnych leveli :)
    Czesc obiektow to placeholdery, ale wiecie o co mi chodzi :)
    Cały ten patent z translacją modeli na woksele daje tą niesamowitą możliwość generowania sprite'ów które wyglądają jak 2d, ale każdy element jest spójny z globalnym oświetleniem.
    • 14: CommentAuthorsun
    • CommentTime23 Sep 2018

Moje 3 grosze:
    Nie mogę przywyknąć do zmiany perspektywy podczas zmiany widoku z kamery, w sensie ten efekt powoduje u mnie zawroty głowy :)
    Ginie "równoległość" korytarzy. Nie wiem czy to zamierzone, czy przypadek. Jakby nie krytykuję, tylko wyrażam własne odczucia. Może tylko mnie to przeszkadza - wszak nie muszę kręcić kamerą :)
    • 15: CommentAuthorGlitchKing
    • CommentTime23 Sep 2018

Ale zauważ że zrzutka ekranu pod każdym kątem wygląda jak Robbo :)
    • 16: CommentAuthorsun
    • CommentTime23 Sep 2018

Zauważam :)
    • 17: CommentAuthorGlitchKing
    • CommentTime26 Sep 2018 zmieniony

@miker Stary myślałem że spadne z krzesła z wrażenia jak usłyszałem kawałki do "Pretty Herman"! Ależ to kawał historii! 20 lat. Można się spiknąć na browca w sumie. Dzięki serdeczne Stary, to po prostu jedna z najlepszych akcji ostatnio, i pokazuje dobitnie że Atarowcy nie umarli i że mają dobrą pamięć :) !
    Music player nie powiem chodzi za mną ten pomysł od pewnego czasu.
    • 18: CommentAuthorGlitchKing
    • CommentTime26 Sep 2018 zmieniony

@miker drugi kawalek - caly czas kombinuje z filtrem CRT i mam rozne efekty ale to wymaga sporo tuningu, a pozniej dojda natywne rozdzialki ale tutaj taki "szkic" jak to bedzie wygladac.

Tak wlasnie mi przyszlo do glowy, moglbym to w zasadzie zrzucic do obrazkow poszczegolne klatki, pokonwertowac i byly by sprite'y na real Atari ze wzgledu na niska palete kolorow podstawowych, ale to to już musieli by się dołączyć inni starzy ziomkowie z większą wiedzą żeby zrobić taki port. Jakby odpowiednio dobrac i wybrac kluczowe klatki to mogło by się udać nawet w trybie "16" i by kosmicznie wyglądało. To tak apropos real hardware. :D

W sumie to by byla niezła akcja jakby gra miała w "supported platforms" Atarusa i premiera rownoczesnie :)

W sumie to port Atari wymagał by hacka żeby gra pracowała w takim trybie zeby dala rade wyswietlac pare prerenderowanych animowanych tile'i, prawdopodobnie 512kb+ minimalne i grywalnosc byla by idealna bo klasyczne sterowanie. No i chcialbym zobczyc ludzi z serwisow jakby wstawiali małe Atari w obsługiwane platformy w 2018r. I miny amigowców i komodziarzy :D
    "Gra wyszła na 8-bit Atari i Peceta, Maca, Androida, iPhone PS4, XBone i Switcha" XD
    Pewnie ktoś kto robi upgrade ram będzie wiedział jak to technicznie zrobić. Nie wiem, stream z karty sd z emulatora stacji dysków podłaczanej do portu stacji?
    lst edit: Chyba Lotharek będzie osobą z którą powinienem pogadać.
    • 19:

CommentAuthorKaz
    • CommentTime28 Sep 2018

Miodzio :)
    • 20: CommentAuthorGlitchKing
    • CommentTime28 Sep 2018

@Kaz True as hell. Prawdziwy miód to zgadać się po ćwierć wieku i znaleźć kawałki napisane do swojej niewydanej gry na ASMA, dzięki wątkowi zaczętym jako cicha prośba o muzę do projektu.
    Właśnie dla takich chwil pisze te dziwne relacje z developmentu :)