atarionline.pl Mam małe monitory - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime10 May 2018 zmieniony
     
    Witam mam dostęp do monitorków 8' kompatybilne z full hd (PS4 śmiga) ,mają różne wejścia w tym HDMI a nawet antenowe ,do tego jest HD tool box - karty SD itp , dokładnie opiszę wieczorem ,zasilacz ,kabel HDMI,pilot w komplecie ,no i bardzo dobra cena ,więcej na pw.
    • 2:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime10 May 2018 zmieniony
     







    Parę osób już zamówiło , ja też ,zostało 6 sztuk ,cena dużo niższa niż ta z Allegro(prawię o połowę)foto Allegro podałem dla porównania .
    • 3:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime10 May 2018
     
    monitorki są nowe z folijką na ekranie i w pudełkach.
    Wieczorem jak mój dojedzie przeprowadzę test ze sprzętami retro ,śpieszcie się bo idzie jak woda .
  1.  
    Zarezerwuj mi sztukę, jeśli jeszcze są :)
    • 5: CommentAuthorAmun-Ra
    • CommentTime10 May 2018
     
    Ja chętnie wezmę dwie sztuki.
    • 6: CommentAuthorjerzyw
    • CommentTime10 May 2018
     
    Jak są jeszcze dostępne, poproszę o jedną sztukę.
    • 7:
       
      CommentAuthorMontezuma
    • CommentTime10 May 2018
     
    Jestem zainteresowany 1 sztuką.
    • 8: CommentAuthorfalcon030
    • CommentTime10 May 2018
     
    Hi!
    Zarezerwuj mi proszę 1 szt.
    • 9:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime10 May 2018
     
    Dobra już nie ma ,ale dla tych co wyżej napisali powinno wystarczyć :-),zrobiłem mały test .
    • 10:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime10 May 2018 zmieniony
     





    Sprzęt jest dobrze zapakowany ,oprócz tego co na fotkach jeszcze jedno kartonowe pudło w którym są poukładane przedstawione komponenty .


    PS.Piloty ,pady konsole i Atari nie wchodzą w skład monitorka ;-)
    • 11:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime10 May 2018 zmieniony
     
    Ponieważ mam uwalone Atari nie mam jak na nim sprawdzić , po kilku próbach uzyskałem czarno-biały obraz co nie jest winą monitorka -(na Tv którego do tej pory używałem Atari to uwalone nie działa wcale )drugą moją Atarynkę muszę odebrać z Wawy :-( (po rozszerzeniu teraz będzie :-) ),Sprawdziłem na Sedze Mega Drive Pal i A 1200 , obraz jest dobry,nasycony,ostry i jasny i to na ustawieniu poniżej połowy co widać na foto ,obraz minimalnie/mikromalnie ;-) drga,drganie występuje na Sedze i Amidze(czincz) jednak nie przeszkadza a po chwili przestałem zwracać na to uwagę a w grze to już trzeba się przyjrzeć ,jest to spowodowane najprawdopodobniej skalowaniem w dół gdyż monitor obsługuje także wysokie rozdzielczości.


    Sega


    Amiga


    O dziwo ta grafika w podbitej rozdziałce zazwyczaj lekko miga a na tym monitorku to nie jest tak widoczne .

    A zapomniałem , na ekranie jest folia ochronna której do fotek nie zdjąłem gdyż na party będę z nim jeździł :-).
    • 12:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime10 May 2018
     
    Koszt to 160-165zł z wysyłką na terenie PL.
    • 13:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime10 May 2018
     
    wpolskie@interia.pl

    piszcie na mój mail ,podajcie nick z AOL i adres do wysyłki ,ja w odpowiedzi podam numer konta ,jak wpłacicie dajcie znać albo potwierdzenie , mam niezły kocioł he,he ,
    • 14: CommentAuthorfalcon030
    • CommentTime10 May 2018
     
    Nie będzie Ci zapomniane :-)

    Dzięki ogromne raz jeszcze!!!
  2.  
    Dzięki, pieniędzy poszli.
    • 16:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime11 May 2018 zmieniony
     
    każdy kto wpłacił wczoraj i dziś ma już towar wysłany a info poszło na mail albo phona :-).
    • 17:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime11 May 2018
     
    dajcie info jak dotrze .

    Ps. przy wyborze wejścia nie wystarczy jak zazwyczaj podświetlić ,trzeba innym przyciskiem jeszcze zaakceptować .
    • 18:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime12 May 2018
     
    Poszły prawdopodobnie wszystkie, osoby które nie dostały jeszcze danych do przelewu a wysłały dane proszone są o cierpliwość :-),kolejność według zgłoszeń więc kto zdążył ten dostanie .
    • 19: CommentAuthorfalcon030
    • CommentTime15 May 2018
     
    Zgłaszam pierwszy mod do w/w monitorka:
    - na płycie jest gniazdo 4 pin do podpięcia głośników.
    Pasują typowe głośniczki np. od przenośnego/samochodowego DVD z LCD lub od laptopa.
    Obudowa ma kołki do osadzenia głośników oraz nacięcia w blasze, więc dosłownie 2 minuty roboty.
    Ja osadziłem swoje na kleju "na gorąco".

    Wystarczy odkręcić 4 śruby od mniejszego elementu tylnej obudowy, wsadzić płaski śrubokręt w szparę w obudowie w okolicy górnych przycisków i na zasadzie dźwigni rozdzielić obydwa elementy obudowy. UWAGA NA TASIEMKĘ OD LCD (jest dość długa i pozwala na wiele, ale ...)

    Nie ma co specjalnie opisywać wszystko jest na załączonym zdjęciu.

    Oczywiście nie biorę odpowiedzialności za spowodowane szkody, jak się kury przestaną przez to nieść albo będzie przez tydzień padał deszcz :-)
    No i ew. gwarancja też przepada przez ingerencję w sprzęt ...

    Aha, ja mam wersję z wejściem BNC (oprócz HDMI,VGA i video+audio) a kol. Irata4 dostał z wbudowanym tunerem TV i wejściem antenowym, więc wygląda, że są dwie wersje płyty głównej.

    JAKOŚĆ OBRAZU PO PROSTU IDEALNA!

    Raz jeszcze: OGROMNE DZIĘKI Irata!!!!
  3.  
    Mój sprzęt również jest już na miejscu, dzięki!
    • 21: CommentAuthordzeq_pl
    • CommentTime17 May 2018 zmieniony
     
    IRATA4 znajdzie się jeszcze jedna sztuka? Może jakieś odstąpienie od umowy było ;)
    • 22:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime17 May 2018
     
    Niestety nie było , wręcz przeciwnie ,musiałem telefonować i bawić się w kto pierwszy odbierze gdyż dwie osoby nieoficjalnie tzn nie napisały maila a monitor chciały i dylemat był , już w poniedziałek nie było wolnej sztuki .
    Jest jednak jakaś szansa że będzie za jakiś czas dostępnych kilka sztuk w takiej cenie .
    • 23:
       
      CommentAuthorpiomet
    • CommentTime17 May 2018
     
    Współpracują te monitorki z vbxe lub sophią?
    • 24: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime17 May 2018
     
    To ja byłbym zainteresowany
    • 25:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime17 May 2018 zmieniony
     
    wydaje mi się że z takim kabelkiem VBXE ruszy
    • 26: CommentAuthoras...
    • CommentTime18 May 2018
     
    @Irrat..
    Jest z jeszcze 1szt???
    Sprawdził bym na vbxe i Falconie (hades osiągnał szczyt wredności z niedziałaniem monitorów innych niż crt).. :)
    • 27:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime18 May 2018
     
    niestety nie ma .
    • 28: CommentAuthortakron27
    • CommentTime18 May 2018
     
    hej, też byłbym zainteresowany sztuką przy kolejnej 'dostawie'...
    • 29:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime18 May 2018 zmieniony
     
    IRATA4: ale jak ma ruszyć VBXE?
    Przecież ten monitor nie ma SCART dla RGB PAL, a prawdopodobieństwo, że jest to multisync i przez VGA złapie 15 kHz jest raczej niskie, choć warto byłoby to pewnie sprawdzić.
    • 30:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime18 May 2018
     
    Jutro dam znać,nie mam na czym sprawdzić aczkolwiek ktoś wykona odpowiednie testy .
    Jak pójdzie na ST w wysokiej to powinno ruszyć VBXE , jest tam bodaj 15khz.
    Jutro będzie wiadomo ,chyba że wcześniej ktoś sprawdzi i napisze w temacie.
    • 31:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime19 May 2018
     
    Błąd, ST high to w sumie VGA (31 kHz) i zadziała na 99%, a VBXE to Pal RGB (15 kHz), więc nie można wyciągać takich wniosków z góry, bo jedno z drugim ma niewiele wspólnego.
    Okaże się, ale jeśli to nie multisync, to dla komputerów domowych pozostanie composite.
    • 32:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime19 May 2018
     
    ... a kto tam by się VBXE przejmował , przecie nikt tego nie ma ;-).

    ... kompozyt,vga i hdmi dla chcących ,nie jest źle ...
    • 33: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime19 May 2018
     
    Zróbcie próbę i podłączcie pod VGA. Ja się ostatnio zdziwiłem. Okazuje się, że niektóre telewizory (jeśli to są telewizory, a nie typowe monitory do peceta) łapią jednak 15kHz na wejściu VGA - nawet jeśli nie ma tego oficjalnie w specyfikacji. To po prostu trzeba sprawdzić.
    • 34:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime19 May 2018
     
    Pod VGA sprawdzałem ale z laptopem :-) i działa,no nie mam z czym ,a jak mam to nie mam w tej chwili odpowiedniego kabla .
    Dostałem informacje od @falcon 030 iż przeprowadzi test pod tym kątem i zamieści wynik testu w tym wątku ,inne osoby które zakupiły ,testowały i czytają także proszę o wpis jak i z czym działa .
    • 35: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime19 May 2018
     
    No ja się właśnie zdziwiłem przy okazji falcona. Mam taki stary telewizorek LG, ma scarta, ale ma VGA. Ostatnio nabyłem przełączalną przejściówkę ale ta ma tylko wyjście VGA, czyli typowo pod multisync. Odpalam w trybie VGA - no ok. Wyłączam, przełączam w PAL - odpalam -i zdziwko, działa. A w specyfikacji zero na ten temat. I dowiedziałem się potem, że jeśli to jest telewizor, to jest pewna szansa że będzie działać.

    Można sprawdzić z Amigą lub ST. No ale potrzebny taki kabel.
    • 36:
       
      CommentAuthorbocianu
    • CommentTime19 May 2018
     
    Przetestowałem wczoraj. Monitorek solidny, metalowy. Obraz po composite wyraźny i stabilny. Niestety z jednego Atari (przerobionego pod svideo - ultra video mod) obraz mam tylko czarno biały.
    VGA nie testowałem.
    Jeżeli chodzi o HDMI to obraz ładny i skaluje się się z różnych rozdzielczości, ale niestety przycięty na krawędziach bez możliwosci regulacji. Akurat to nie problem dla mnie, bo z HDMI i tak nie będę raczej korzystał...
    • 37:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime19 May 2018
     
    czekaj w S video Luminancja i chrominancja idą osobno ... ale nie bardzo wiem jaka to przeróbka ... tzn kabel odpowiednio wpięty w układ na płycie ,ale chyba przed din 5 które normalnie działa czy też na wyjściu już masz super video ???
    • 38: CommentAuthorfalcon030
    • CommentTime19 May 2018
     
    "ale niestety przycięty na krawędziach bez możliwosci regulacji":
    Którymś przyciskiem się zmienia skalowanie obrazu i chyba w menu jest też taka opcja jeśli dobrze pamiętam (będę później testował to napiszę dokładnie).
    • 39:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime20 May 2018 zmieniony
     
    Fajnie , dzięki , ja mam teraz taki kocioł że mała głowa , jak przyszły zrobiłem takie testy podstawowe i nawet go później nie włączałem , nawet na granie (Ps4) nie mam czasu ,a jak moment mam to piksluję na Wap-Niaka ...

    Zresztą zakup nie wyrok ,bodaj do 14 dni można odesłać .
    • 40: CommentAuthorfalcon030
    • CommentTime20 May 2018 zmieniony
     
    Niestety, monitorek nie działa w rozdzielczościach ST(E) :-(
    Moja plazma podaje parametry ST LOW:
    H: 15.6 kHz
    V: 50.0 Hz
    więc wygląda, że nie będzie też łapał też rozdzielczości (czy raczej: częstotliwości) wystawianej przez VBXE ...
    Oczywiście wyświetla obraz przez wyjście Composite - PIN nr 2 we wtyczce video Atari ST(E) - przez wejście AV, ale obraz jakby lekko drga w tym trybie.

    EDIT: powyższe podaję tylko jako info dla zainteresowanych, absolutnie nie narzekam.
    Monitorek w tej cenie jest po prostu REWELACYJNY!
    Będę jeszcze testował konwertery sygnału, jak się coś uda to dam znać.
    • 41:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime21 May 2018
     
    szkoda,myślałem że rozwiązałem częściowo problem z monitorem do STeka ...
  4.  
    Mod głośnikowy u mnie również już zainstalowany :)
    Dzięki falcon030 za hint.
  5.  
    No dobra, fajnie działa HDMI, ale właśnie zauważyłem, że nie mam kabla, żeby przypiąć ten TV do Atarynki...

    Czy taki wynalazek będzie działał?
    ->link<-
    • 44:
       
      CommentAuthormicromax
    • CommentTime13 Jun 2018
     
    nie, to kabel audio - din - rca
  6.  
    Dzięki!
    A coś takiego?

    ->link<-
    • 46:
       
      CommentAuthormicromax
    • CommentTime13 Jun 2018 zmieniony
     
    kup to, będzie uniwersalne, a tylko 3zl drozsze.

    ->link<-
  7.  
    Dobra opcja, dzięki!
    • 48: CommentAuthorjesionen
    • CommentTime6 Nov 2018
     
    @falcon030: w końcu się zebrałem i zrobiłem ten mod z głośniczkami tak jak na Twoim zdjęciu i jest git. Dzięki :)
    • 49: CommentAuthorZuluGula
    • CommentTime10 Nov 2020
     
    Widze ze wśród polskich użytkowników Atari panuje moda na male monitory ;)
    Sam mam dwa 5.5" CRT i wczoraj stalem sie wlascicielem 9" Trinitrona.
  8.  
    @ZuluGula,
    No mam taki jeden mały, bardzo przenośny, idealny na zloty. Irata kiedyś takie oferował, trzeba było sobie tylko samemu głośniki dolutować (ktoś inny opublikował szczegóły moda na forum).

    Jak odpalam Atari na dłużej to podłączam większy CRT.