atarionline.pl STe problem - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorbarf31
    • CommentTime26 May 2018
     
    Witam wszystkich w ten piękny dzionek. Ale nie dla mnie :(
    Mam problem z moim STe. Nie działa. Po włączeniu świeci kontrolka. Kiedy odkręcę zasilacz od płyty wtedy wszystko pięknie działa. Jak znów go przykręcę znów nie działa. Ktoś coś wie może dlaczego i po co? Zasilacz lub coś na płycie?
    • 2:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime26 May 2018
     
    Obejrzyj dokładnie kabelki. Zasilajace do płyty i zasilający do flopa. Miałem podobną przypadłość w STFM, szukałem calymi godzinami co to może być, a okazalo się, że jeden z kabelków zasilających do płyty był przetarty i miejscem przetarcia stykał się z masą ekranu. Pewnievz resztą dlatego w tym miejscu się przetarł. Wystarczyło zaizolować.
    • 3: CommentAuthorbarf31
    • CommentTime26 May 2018 zmieniony
     
    Niestety to nie to. Bez ekranu też nie idzie. Tylko w momencie gdy zasilacz jest odkrecony tzn luźny, może leżeć na płycie może być w powietrzu wtedy działa jak dokręcę już nie działa.
    • 4:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime27 May 2018
     
    może mu duszno ;-) , musisz jakoś zmiarkować co go "boli" w którym momencie się wyłącza ,czy jak tylko go złożysz , czy jak dokręcisz ,coś sie źle układa ,no cudów takich nie ma ...
    • 5: CommentAuthorbarf31
    • CommentTime27 May 2018
     
    Jak tylko przykrecony jest zasilacz chwilę pochodzi i kaputt. Raz 5 minut innym razem 30 nie ma zasady nawet gdy stoi nietykany.
    • 6: CommentAuthorRocky
    • CommentTime27 May 2018
     
    Może być problem z jakimś lutem lub ścieżka pękła...
    Podczas dokręcania śrub coś się pręży..
    Sprawdziłbym organoleptycznie, czy jakiś przewód, element nie jest luźny i ew. na włączony dokręcaj powoli śruby i wyczuj kiedy się wyłączy.. Sprawdź, czy czasem jakiegoś kondensatora nie masz do wymiany (wypukły)..
    • 7: CommentAuthorbarf31
    • CommentTime27 May 2018
     
    Kondensatory raczej ok na oko. Tak myślałem z tym naprezeniem. Może najlepiej wyciągnąć zasilacz na zewnątrz albo jakiś inny dopasować co wy na to? Od blaszaka się nada?
    • 8: CommentAuthorrj1307
    • CommentTime27 May 2018 zmieniony
     
    Nie za bardzo rozumiem taką kombinację z przerabianiem zasilania. Komputer ma chodzić na oryginalnym, łaski nie robi. ;-)
    Masz jakiś miernik? Sprawdź proszę napięcia 5V i 12V na płycie głównej w momencie, kiedy zasilacz jest wyciągnięty i wszystko działa, a następnie sprawdź to samo gdy go włożysz i nie staruje.
    Sprawdź także (na odpiętym zasilaniu 230V) rezystancję pomiędzy pinem ochronnym (ten środkowy w gnieździe 230V) a masą komputera.
    Możesz wrzucić zdjęcia zasilacza z obu stron w dobrej jakości?
    • 9: CommentAuthorbarf31
    • CommentTime28 May 2018
     
    Zrobię w weekend niestety wyjechałem a wczoraj nie miałem czasu
    • 10: CommentAuthorbarf31
    • CommentTime2 Jun 2018
     
    5.07V i 11.74V niestety nie chce jakoś nie działać. Kiedy go ostatnio miałem w łapkach nie działał widać jakaś inna przyczyna tylko chyba pewnie zbieg okoliczności. Poczekam jeszcze aż się trochę nagrzeje może coś wtedy jest nie ok.Rezystancja na zdjeciu
    • 11: CommentAuthorbarf31
    • CommentTime2 Jun 2018
     
    I jeszcze zdjęcia zasilacza
    • 12: CommentAuthorbarf31
    • CommentTime2 Jun 2018
     
    Wszystkie leżą tutaj: ->link<-
    • 13: CommentAuthorbarf31
    • CommentTime18 Jul 2018
     
    Nie chcę zakładać nowego wątku więc zapytam tutaj. Ma ktoś może na sprzedaż kabel, którym mógłbym połączyć mega st i ste tak żebym mógł sobie pliki poprzegrywać z hxc na dyskietki i na odwrót? Albo może ktoś wie gdzie taki kupić.
  1.  
    nie lepiej goteka i flashfloppy do kompa/zewnętrznej obudowy?
    • 15: CommentAuthorbarf31
    • CommentTime19 Jul 2018
     
    Pewnie, że lepiej tylko skąd kabel wziąć. Nie mam takich zdolności żeby sobie taki zrobić
    • 16: CommentAuthorlopezpb
    • CommentTime19 Jul 2018 zmieniony
     
    Wystarczy przełączyć goteka na DS1 i podłączyć razem z oryginalną stacją na jednym kablu (bez przeplotu), działa idealnie, jedynie trzeba rozkręcić obudowę (w ST bez E, dodatkowo należy dociągnąć sygnał D1SEL do 12 pinu w taśmie).
    • 17: CommentAuthorbarf31
    • CommentTime20 Jul 2018
     
    U mnie jakoś to nie chciało działać na jednym kablu obydwie stacje jakby były jako ta sama. Próbowałem że zmianą żył w kablu i było ciągle to samo
    • 18: CommentAuthorlopezpb
    • CommentTime20 Jul 2018 zmieniony
     
    Taśma musi być prosta, a zworkę w goteku zmieniłeś?
    • 19: CommentAuthorbarf31
    • CommentTime20 Jul 2018
     
    Tak prosta taśma, zworka zmieniona. Gdzieś, w którymś wątku tu na forum coś tam czytałem i wg niego kombinowalem ale nic z tego nie wyszło. Nie daje mi to żyć. Jutro albo w niedzielę pokombinuję znowu może się uda. Dam znać tutaj.
    • 20: CommentAuthorbarf31
    • CommentTime21 Jul 2018
     
    Poddaje się ręce mi opadły jedno się naprawi drugie pada. Żadnej gry nie mogę wczytać jak chce podglądnąć dyskietkę z gem jakieś krzaki wychodzą. Dyskietka z gfa czy omikron chodzi jak ta lala. No i raz się uruchomił goły gem bez żadnych ikonek. Może jest ktoś chętny komu bym mógłbym wysłać tego ste i by mi go za odpowiednie pieniądze zrobił albo może ktoś kogoś zna z kim się można jakoś kontaktować.
    • 21: CommentAuthorbarf31
    • CommentTime21 Jul 2018
     
    Nastepne zdjęcie. Nie wiem jak dodać kilka na raz.
    • 22: CommentAuthorlopezpb
    • CommentTime21 Jul 2018 zmieniony
     
    tak na moje oko to taśmę masz odwrotnie podłączoną (przy stacji lub goteku) dlatego nie widzi stacji.

    Jeszcze tak mi przyszło do głowy czy przypadkiem nie połączyłeś taśm FDD jeden do jednego aby podłączyć dwie stacje? Bo wówczas łączysz masy z sygnałami i takie cyrki mogą być :)
    • 23: CommentAuthorbarf31
    • CommentTime22 Jul 2018
     
    Nie mam pojęcia taśma jakaś tam oryginalna nieprzerabiana. Raczej dobrze wszystko podłączone było. A teraz już tylko na pojedynczej taśmie na flopie się takie jaja robią. Gotek wcale nie wczytuje selektora.
    • 24: CommentAuthorlopezpb
    • CommentTime22 Jul 2018
     
    "czerwony" przewód w taśmie to pin 1, podłączając oryginalną taśmę do goteka należy jak obrócić a zworka w nim ustawiona ma być na S0.

    Ewentualnie sprawdź czy nie przerwałeś gdzieś taśmy fdd.
    • 25: CommentAuthorbarf31
    • CommentTime22 Jul 2018
     
    Tak to, że czerwony to pierwszy i ma być s0 to wiem. Taśmy już nie sprawdzę wczoraj się w... i ją rozbebeszyłem innej podwójnej już nie mam. Coś jest nie tak bo ani flop ani gotek na pojedynczej nie chodzi jak należy.
    • 26: CommentAuthorbarf31
    • CommentTime22 Jul 2018
     
    Będę miał chwilę to jeszcze sprawdzę w nędzę bo może jakimś dziwnym zbiegiem okoliczności ch... strzelił goteka i flopka
    • 27: CommentAuthorbarf31
    • CommentTime22 Jul 2018
     
    Pardon medze miało być nie nędzę
    • 28: CommentAuthorbarf31
    • CommentTime23 Jul 2018
     
    No to kur... stało się najgorsze. Na medze gotek i flop śmiga jak ta lala.
    • 29: CommentAuthorlopezpb
    • CommentTime27 Jul 2018 zmieniony
     
    Dlaczego najgorsze?, zacznij od sprawdzenia taśmy. Raczej ciężko coś uwalić podłączając fdd.
    • 30: CommentAuthorbarf31
    • CommentTime27 Jul 2018
     
    No właśnie. Zamówiłem czekam na razie nie mam już żadnej taśmy a tej z megi nie będę wylutowywał bo znów coś popsuję
    • 31: CommentAuthorbarf31
    • CommentTime12 Aug 2018
     
    Wlutowałem nowe gniazdo do flopka tak żeby normalna taśma pasowała, założyłem nową taśmę i już jest wszystko ok. Grunt to nie panikować :D
    • 32: CommentAuthorlopezpb
    • CommentTime13 Aug 2018
     
    Brawo ty! :)
    • 33: CommentAuthorbarf31
    • CommentTime19 May 2019
     
    Witajcie.
    Znów problem tym razem z gotekiem. Jeszcze wczoraj działał idealnie dzisiaj w selektorze nacisnąłem chyba f7 bo nie pamiętałem gdzie są opcje. STE się zrestartowało i od wtedy na goteku świeci cały czas hxc na wyświetlaczu oraz diody od flopka i zielona na goteku. Próbowałem z innymi pendrive'ami i nic. Ktoś wie jak to naprawić?