atarionline.pl Rapidus dla Atari 800XL - podłączenie wtyczki 3pin - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthornowy80
    • CommentTime17 Jun 2018 zmieniony
     
    Witam

    Mam pytanie do bardziej doświadczonych osób w sprawie instalacji Rapidusa xl. Zainstalowałem cały sprzęt zgodnie z instrukcją jak na załączonym zdjęciu. Nie mogę natomiast sobie poradzić z instalacją wtyczki 3pinowej na samym Rapidusie. Jeśli dobrze zrozumiałem, instalacja jej w odpowiedni sposób pozwala na sterowanie rozszerzeniem za pomocą oprogramowania. Połączyłem wtyczkę GND - chipset Freddie pin 20, EXTSEL - Freddie pin 3, MPD - tu chyba zrobiłem coś nie tak, podłączyłem przewód pod 14 pin MMU. Jeśli 3pinowa wtyczka jest wpięta w Rapidusa, komputer nie startuje, pokazuje czarny ekran. Po wyciągnięciu jej, komputer startuje z Rapidusem na pokładzie. Jeśli ktoś spotkał się z takim problemem, będę wdzięczny za pomoc.
    • 2: CommentAuthorpasiu
    • CommentTime17 Jun 2018
     
    Na tej płycie nie masz układu Freddie tylko linię opóźniającą. Podłączyłeś się do układu GTIA, więc zapewne dlatego Rapidus nie wstaje.
    • 3: CommentAuthornowy80
    • CommentTime17 Jun 2018
     
    Dzięki tą informacje potwierdziła mi ją jeszcze jedna osoba. Wysyłam jutro komputer do osoby ze sporo większym doświadczeniem z hardware niż moje. Sam już nie będę przy nim grzebał.
    • 4: CommentAuthorpin
    • CommentTime18 Jun 2018
     
    Obyś nie uwalił fpga w rapidusie. Módl się w kaźdym bądź razie ;)