atarionline.pl Atari ST vs Amiga co było lepsze ;) - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

• :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

• 1: CommentAuthorxxl
    • CommentTime6 dni temu zmieniony

szkoda ze nie robia laptokow z zasilaczem w srodku...

@grey: ale robili wersje agd:

albo takie wypasiki:

albo jeszcze wieksze wypasiki:

• 2: CommentAuthorRocky
    • CommentTime5 dni temu

Plusem zewnętrznych zasilaczy w Amigach jest to, że można było łatwo zaadoptować mocniejszy zasilacz od PC i go gdzieś schować, no i przy awarii wziąć inny.. choć rozwiązanie zintegrowane bardziej mi się podoba..
    Co do wyglądu, to ST jest ładniejsze od A500, która trąci za bardzo c128, ale A600/1200 już pokonuje ST/Falcona.. nowocześniejszy design.. choć to raczej kwestia gustu.. jednakże bez wątpienia małe Atari (zwłaszcza xe) designem bije na głowę wszelkie c64..
    • 3: CommentAuthorz80
    • CommentTime5 dni temu

Akurat Falcon mi się nie podoba - ciemne klawisze i kolorowy napis ATARI nawiązujacy do możliwości C64.
    Natomiast muszę przyznać, że Amiga 600 to dla mnie ostateczna iteracja komputera domowego pozapctowego, może dlatego że kumpel z podstawówki który prezentował mi jego możliwości pracuje teraz w Arizonie...
  1.  
    ST wygląda ciekawie - żebrowanie, przetłoczenia części z klawiszami funkcyjnymi i reszta klawiatury - natomiast - to jest fatalny, kruchy plastik, te wszystkie wytłoczenia tylko osłabiają obudowę, która po prostu przy małych naprężeniach pęka. Jest zaprojektowana jako ładna, nie jako trwała.

W sensie designu - z małych atari to 600XL/1200XL czyli minimal i lotniskowiec :) i XE GS. Zwykłe XE to po prostu przeskalowane ST. A500 i ST to kolubryny, pół biurka mi zajmują. Tutaj a1200 jest finezyjne a a600 po prostu mini.

U mnie renesans przeżywa CDTV po dodaniu 8MB fastu i podpięciu Adrive zaxona jako stacji :) nagle bardzo fajnie się tym operuje na demach amigowych :)
    • 5:

CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime5 dni temu zmieniony

@xxl: ten Ami-odkurzacz z pierwszej fotki chyba jednak nie był produkowany seryjnie ;) I był to jedynie tylko projekt prezentowany przez Petro T. Tyschtschenko.

Co do CD-32 to moim zdaniem wygląda mega tandetnie. Z Amig najładniejsza moim zdaniem jest A1200. CDTV (jak na tamte czasy) też wyglądała "kozacko" ;) Dlatego też zamarzył mi się przez moment Falcon MK-X:

z80:

Akurat Falcon mi się nie podoba - ciemne klawisze i kolorowy napis ATARI nawiązujacy do możliwości C64.