atarionline.pl RetroAge.net - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime20 Dec 2010
     
    Jeśli dobrze pamiętam to kiedyś miło mi się grało w Kangaroo na małym Atari.

    W tekście jest błąd "W takcie gry od czasu do czasu (...)".
    • 2:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime20 Dec 2010
     
    Opis dobry - chyba dlatego, ze stare, dobrze znane gry trzeba opisywac na luzie, z duzym humorem i dystansem.
    • 3: CommentAuthorurborg
    • CommentTime20 Dec 2010
     
    Sympatyczny opis. Kiedyś trochę grałem w Kangaroo na Atari XE, ale z wersją na 2600 nie miałem styczności. Akurat w przypadku tej gry wersja na Atari XL/XE czy konsolkę 5200 przy wersji 2600 to full wypas. Dodam jeszcze że to taki atarowski eksklusiv, bo na żadny inny system oprócz trzech wyżej wymienionych ta gra nie jest dostępna.
    • 4: CommentAuthorAxi0maT
    • CommentTime20 Dec 2010
     
    tdc - dzieki za wskazowke, juz poprawione.

    urborg - wiadomo ze mozliwosci Atari 2600 sa bardzo ograniczone. Niestety w 4kB niewiele da sie zmiescic stad wyglada to tak jak wyglada :/ Ja rowniez gralem kiedys w wersje na malym Atari wiec mam skale porownawcza i wiem jaka przepasc dzieli te obie wersje... Zreszta dotarlo do mnie sporo informacji od najrozniejszych osob i wszyscy zgodnie wskazywali ze wersja na Atari XE/XL jest fajna, duzo lepsza itd, itp.

    Ciesze sie ze tekst przypadl do gustu - obiecuje wiecej, bo ostatnio obkupilem sie w sporo gierek na Atari 2600, wiec recki z tego na bank beda :)
    • 5:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime21 Dec 2010
     
    Proszę bardzo, czekmy na opisy. Tym razem może coś Star Wars - podobno jest tego masa na 2600.
    • 6: CommentAuthorAxi0maT
    • CommentTime20 Jan 2011 zmieniony
     
    Otworzylismy nowy dzial na retroage - Atari Lynx. Poki co tylko same zdjecia, ale juz wkrotce cos wiecej sie pojawi. Jako ze jest to dosc egzotyczny sprzet nawet wsrod atarowcow to zapraszam do obejrzenia tych co "Rysia" jeszcze nie widzieli:
    ->link<-
    • 7: CommentAuthorAxi0maT
    • CommentTime18 May 2011
     
    Pewnie slyszeliscie kiedys o grze Cosmic Ark. Wlasnie skonczylem pisac jej recenzje. Zainteresowanych odsylam do przeczytania materialu w serwisie retroage:
    ->link<-
    • 8: CommentAuthorAxi0maT
    • CommentTime30 Jul 2011
     
    Jakby ktos mial ochote poczytac o niezbyt poplularnej grze Marauder na Atari 2600 to zapraszam:
    ->link<-
    • 9: CommentAuthortbxx
    • CommentTime1 Jan 2012
     
    Noworoczna recenzja gry na "małe" Atari:
    ->link<-
    • 10:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime1 Jan 2012
     
    Nie czytalem recenzji z ostatnich miesiecy, ale juz nadrobilem.

    Pewnie slyszeliscie kiedys o grze Cosmic Ark.


    Recka dobra, przydalby sie filmik z Cosmic Ark, zeby pokazac szybkosc, o ktorej piszesz w recenzji:



    poczytac o niezbyt poplularnej grze Marauder




    We wspolczesnej grafice na XL/XE bylaby to swietna gra.

    Noworoczna recenzja gry na "małe" Atari:


    Ha ha, Hans Kloss na sylwestrowej zabawie u Niemcow? Dosc ciekawa historia alternatywna :D
    • 11: CommentAuthorAxi0maT
    • CommentTime18 Mar 2012
     
    Kaz - filmiki jesli robimy to sami, ale dzieki za dorzucenie do tematu materialow z netu.

    Moze kogos zainteresuje recka Video Pinball na Atari 2600:
    ->link<-
    • 12:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime20 Mar 2012
     
    Ha ha, ale sie usmialem czytajac ta recenzje:

    (...) Gracz dostaje jeden stół, który nijak ma się do tradycyjnego pinballa. Ze wspaniałego sprzętu pozostały łapki i latająca kula, która oczywiście jest kwadratowa. (...)
    • 13: CommentAuthortbxx
    • CommentTime11 Jul 2013
     
    Axi0aT kontynuuje misję popularyzacji konsoli Atari 2600. Tym razem do poczytania recenzja Robot Tank ->link<-
    • 14: CommentAuthortbxx
    • CommentTime10 Apr 2014
     
    Niby nic wielkiego, ale właśnie stuknęło nam 10 lat.
    ->link<-
    • 15:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime11 Apr 2014
     
    gratulacje! :)
    • 16:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime11 Apr 2014
     
    Przyłączam się do gratulacji;)
    • 17: CommentAuthortbxx
    • CommentTime13 Jun 2014
     
    Recenzja Wolfenstein 3D na Jaguara:
    ->link<-
    • 18:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime13 Jun 2014
     
    tbxx - ha, dzieki za pokaz na Pixel Heaven! Recenzja spoko, ale jak to zwykle bywa, recenzent ma wiecej zabawy niz czytajacy :D
    • 19: CommentAuthortbxx
    • CommentTime19 Jul 2014
     
    I kolejna recenzja na "Jaguara"
    Alien vs. Predator
    ->link<-
    • 20: CommentAuthortbxx
    • CommentTime22 Nov 2014
     
    Pisałem w odpowiednim wątku, że pogrywam w "Doom" na Jaguara. W efekcie mamy recenzję ->link<-
    • 21:
       
      CommentAuthorTenchi
    • CommentTime22 Nov 2014
     
    "nie będzie mnie na kolacji", LoL. Podoba mi się twój styl, bardzo fajna recka - czyta się znakomicie.
    • 22: CommentAuthortbxx
    • CommentTime1 Jan 2016 zmieniony
     
    Noworoczna recenzja (gry na Atari): ->link<-
    • 23: CommentAuthortbxx
    • CommentTime6 Jun 2016
     
    Na głównej AtariOnline w dziale "Opisy gier" są linki do dwóch moich recenzji na RetroAge ("Robbo Forever" i "Kolony 2106"). Po ostatnich zmianach na RA , poprawne lokalizacje recenzji, są tu: ->link<-
    • 24: CommentAuthortbxx
    • CommentTime5 Aug 2016
     
    Linkuje bo to jeden z moich najlepszych tekstów: ->link<-

    Niestety nie ma nic o Atari:/ chociaż gdyby powstał Atari Jaguar 2 to prawdopodobnie znalazł by się w tym tekście ;)
    • 25: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime11 Aug 2016 zmieniony
     
    Powstał w latach 1983-1985... ->link<-

    Edit: Do poprawki: "również samym", "do przechowywaniu obrazu", "ciekawym wykorzystanie efektów", "generowania podłoża różnego rodzaju grach", "mają one częstą większą paletę"?, " od pisanie gier", "konsola nie zajmuję się", "malej precyzji", "różnego rodzaju kombinacją", "wbudowana w konsoli", "Post Scrptum", "zawierające zakazane treści".

    "W przypadku tekstur, ograniczenia jakościowe nie są powiązane z mocą obliczeniową, a ilością dostępnej pamięci."

    Czy aby na pewno tylko z ilością pamięci?
    • 26:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime26 Aug 2016
     
    Świetny artykuł, dzieki tbxx.
    • 27: CommentAuthortbxx
    • CommentTime30 Aug 2016
     
    @QTZ:
    Nobody is perfect...
    1. Literówki poprawione - dzięki za wskazanie błędów.
    2. Przy tak postawionym pytaniu nie jestem już pewny ("Czy aby na pewno tylko z ilością pamięci?"). Czekam więc na szerszą analizę tematu z twojej strony ;)
    • 28: CommentAuthortbxx
    • CommentTime3 Dec 2016
     
    O grach Retronics słów kilka...
    ->link<-
    • 29: CommentAuthortbxx
    • CommentTime13 Feb 2017
     
    I kilka słów o "Rayman" na Jaguara.
    ->link<-
    • 30: CommentAuthortbxx
    • CommentTime30 Mar 2017
     
    Artykuł "Na Poligonie" został uzupełniony o nowo zdobytą informację (filtrowanie tekstur przez Nintendo64).
    ->link<-
    • 31: CommentAuthortbxx
    • CommentTime23 Apr 2017
     
    Można powiedzieć że "Behind enemy lines"
    ->link<-

    na 18 stronie moje Atari, a na 19 ja...
    • 32: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime24 Apr 2017 zmieniony
     
    Bardzo ciekawe "pisemko", dzięki.

    Dodatkowo polecam strony:
    36 - update-owany SWOS na dwudziestolecie!!!
    42 - nowy stary C64 (a jak ja mówiłem że fajnie by było wyprodukować takie Atari to się śmiali...)
    56 - kolejny akcent Atari - reedycja gier - Retronics!
    • 33: CommentAuthortbxx
    • CommentTime24 Apr 2017
     
    relacja z "naszej" "inteGRAcji^2"
    ->link<-
    • 34: CommentAuthortbxx
    • CommentTime17 Sep 2017
     
    Po dobrze przyjętym artykule "Na poligonie" zabrałem się za 6 generację konsol:
    ->link<-
    • 35: CommentAuthortbxx
    • CommentTime9 Apr 2018
     
    Dawno nic tu nie pisałem :/

    Jakiś czas temu pojawiła się recenzja Star Wars: Return of the Jedi: Death Star Battle na Atari 2600

    ->link<-

    A jeśli ktoś ma po drodze do Tarnowa, to zapraszam:

    12.04 na "Retro Granie #2" - ->link<-

    21.04 na "inteGRAcja3" - ->link<-
    • 36:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime9 Apr 2018
     
    O, dobrze, że wpadłeś i komunikujesz :D

    O Integracji szykuje info na głównej stronie :)
    • 37: CommentAuthortbxx
    • CommentTime15 Apr 2018
     
    Moje dyrdymały na temat Sega Dreamcast & PlayStation 2: ->link<-

    może kogoś zainteresują.
    • 38:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime15 Apr 2018
     
    ... fajnie , szkoda że nie napisałeś o kodowej nazwie Dreamcasta "Katana",o pierwszych grach Cel-shading ,o tym że Shenmue wpierw miało ukazać się na konsoli SEGA SATURN -
    ,przydała by się jakaś wzmianka o Code Veronica ,o pierwszych grach Online ."Pod względem architektury Dreamcast stanowi pewien krok w tył w stosunku do konsoli Nintendo 64 – układ graficzny nie potrafi transformować ani oświetlać polygonów." - no to to już jakaś kompletna bzdura ...
    ->link<-

    O Ps2 nie czytałem
    • 39: CommentAuthortbxx
    • CommentTime15 Apr 2018
     
    A, widzisz.. Założeniem artykułów serii "Na progu rewolucji" (bo to jest część II będą jeszcze 2) nie są opisy konsol 6 generacji, tylko opis ich możliwości pod względem generowania grafiki 3D. I przeczytaj dokładnie to co znajduje się pod linkiem który podesłałeś - Dreamcast oczywiście potrafi transformować i oświetlać polygony, tylko robi to za pomocą CPU a nie GPU.
    • 40:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime16 Apr 2018
     
    ok,czytam i zaglądam na twoja stronkę :-) ,ale jak jakiegoś Hiciora pominiesz to będzie dym ;-).
    • 41: CommentAuthortbxx
    • CommentTime23 Apr 2018
     
    A na inteGRAcja3 było tak:
    ->link<-
    • 42:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime25 Apr 2018
     
    Co Wy macie z tym parciem na linki yt, które nie wyświetlają podglądu? :)

    • 43:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime26 Apr 2018
     

    tbxx:

    Moje dyrdymały na temat Sega Dreamcast & PlayStation 2: ->link<- może kogoś zainteresują.


    Dobrze napisane i z ogromną dawką konkretów. Gratulacje za tekst.
    Mnie się rzuciło w oczy to, że Sony raportowało mizerne wykorzystanie możliwości konsoli PS2 przez developerów. No i celne spostrzeżenie AxiomaTa w komentarzach:

    AxiomaT:

    Kazda konsola miala cos unikalnego i lepszego, ale w wielu przypadkach developerom nie chcialo sie wykorzystywac specjalnych mozliwosci konsoli i przez to pojawialy sie takie niedopracowane porty przez ktore wielu graczy sugerowalo ze taka czy inna konsola jest lepsza bo dana gra wyglada na tej platformie lepiej. (...) Zgadzam sie z tbxxem ze ciezko wskazac jednoznacznie najlepsza konsole z tamtej generacji. Mozna jedynie oceniac to jak niektorym developerom udalo sie wyciskac ostatnie soki z konkretnych maszyn i pokazac to co najlepsze udalo sie dla danej konsoli zrobic. Z pewnoscia nie sugerowalbym sie jednak porownaniami tytulow multiplatformowych.


    ...bo dotyczy to też naszego podwórka, gdy porównujemy gry na komputery.
    • 44: CommentAuthortbxx
    • CommentTime6 May 2018
     
    Drugie podejście Duddiego z Retronics do kolekcjonerskich reedycji polskich gier na nasze "maluchy":
    ->link<-
    • 45: CommentAuthortbxx
    • CommentTime15 Jul 2018
     
    Asteroids na Atari 7800:
    ->link<-
    • 46: CommentAuthortbxx
    • CommentTime1 Aug 2018
     
    Podobno nie samym Atari żyje człowiek ;)
    Na RetroAge recenzja gry "The Queen of Duellists" na egzotyczną konsolę FM TOWNS MARTY. Zapraszam.

    ->link<-
    • 47: CommentAuthortbxx
    • CommentTime4 Aug 2018
     
    Castlevania na Nintendo 64 to mój kolejny eksperyment w dziedzinie sztuki zwanej recenzją.

    ->link<-

    ps. przydałaby się jakaś "Castlevania" czy też "Metroidvania" na Atari...
    • 48: CommentAuthortbxx
    • CommentTime19 Aug 2018
     
    Jak człowiek nie śpi to głupoty pisze ;)
    Trzecia część artykułu o grafice w grach na konsolach 6 generacji - tym razem Gamecube i Xbox

    ->link<-
    • 49:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime19 Aug 2018 zmieniony
     
    O super, wartościowa, pełna informacji seria.

    Słyszałem, że w grze "Star Wars: Rogue Squadron II" Factor5 zrobił również dżwięk Dolby 5.1, którego normalnie konsola nie wspiera. To prawda?

    A przy okazji: w tej recenzji "The Quenn of Duellists" to zdjęcia robiłeś z ekranu czy to zrzuty z emulatora?

    Ps. A przyczepię się do "Nintendo - firma, której developerzy niezbyt dobrze radzą sobie z wyciskaniem ostatnich soków z projektowanych przez siebie konsol". To developerzy projektują konsole? :P
    • 50: CommentAuthortbxx
    • CommentTime19 Aug 2018
     
    1. Gamecube nie ma cyfrowego wyjścia audio - tak że nie ma możliwości zrobienia DD5.1 - w Star Wars: Rogue Squadron II jest analogowe Dolby Pro Logic II - też 5.1 ale kanały nie są dyskretne (nie ma pełnej separacji kanałów)

    2. "The Quenn of Duellists" screenshoty łapane video grabberem z konsoli

    3. Tak, dev nintendo biorą czynny udział w projektowaniu konsol. A dev z Factor 5 brali udział w projektowaniu GPU Gmecube i jak widać dobrze to wykorzystali w swoich grach.