atarionline.pl Szukam gry - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorgregory
    • CommentTime25 Aug 2018
     
    Cześć :)

    Szukam gry na Atari ST. Gra polegała na tym, że znajdowaliśmy się na pokładzie tonącego statku. Platformy, drabinki, pole gry na szerokość ekranu, w pionie wyższe niż ekran. Trzeba było chyba wyjść na pokład, czyli na samą górę. Statek nabierał cały czas wody, naszym zadaniem było się nie utopić = nie znaleźć się pod powierzchnią wody. Gdzieniegdzie na statku były wajchy pomp, można było spowolnić lub nawet chyba cofnąć nabieranie wody przez statek - po ustawieniu się przy pompie trzeba było nacisnąć fire i machać joystickiem jak poje... no, jak w Decathlonie.

    Gra była chyba napisana w STOS-ie lub w GFA. Nie pamiętam tytułu, nie umiem znaleźć. Tryb kolorowy.

    Ktoś, coś?
    • 2:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime25 Aug 2018
     
    Jak już ktoś skojarzy i faktycznie okaże się, że to GFA, to chętnie przytulę pliki :D
    • 3: CommentAuthorurborg
    • CommentTime25 Aug 2018
     
    Podnosząca się woda kojarzy mi się z No Buddies Land. Tylko że tam nie ma statku tylko studnia.
    • 4:
       
      CommentAuthorgregory
    • CommentTime26 Aug 2018
     
    Niestety, to nie to :(
    • 5:
       
      CommentAuthorKrótki
    • CommentTime26 Aug 2018
     
    Może "Goin' Down with the Captain".
    • 6: CommentAuthorlhuven
    • CommentTime26 Aug 2018
     
    "Sink or Swim" ?
    • 7:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime27 Aug 2018
     
    Grzesiek - a przy okazji to brawa za piękną stronę i powrót do ST :)
    • 8:
       
      CommentAuthorgregory
    • CommentTime27 Aug 2018
     
    @Krótki: To jest totalnie to! Dzięki!!!

    @Kaz: Dzięki, w sumie zbierałem się do tego od lat ;) Wkrótce będzie mały update, czyli MJM 0.1.77.
    • 9: CommentAuthorodislaw
    • CommentTime9 Dec 2018
     
    szukam (w zasadzie ktoś) gry na atarynkę gdzie był głos który mówił" wygrał człowiek, koniec gry"
    coś ktoś kojarzy?
    • 10:
       
      CommentAuthorGAD ZombiE
    • CommentTime9 Dec 2018
     
    @odislaw jeśli by to było po niemiecku, to Nadral ;). Ale jak po polsku, to obstawiam jakąś mało znaną grę w BASICu z użyciem SAM, więc nie będzie tak łatwo ją znaleźć.
    • 11: CommentAuthorodislaw
    • CommentTime9 Dec 2018
     
    też myślałem o Nadralu
    • 12: CommentAuthorodislaw
    • CommentTime9 Dec 2018
     
    podobno jednak na bank po polsku
    • 13:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime9 Dec 2018
     
    Ja od lat szukam wersji PAC-MAN/a w której po wejściu do komnaty duchów jakby z Pac-Mana wychodził drugi ,taki ciemny pac man (chyba miał czapkę ) ,znikał bądź rozjeżdżał się labirynt i trzeba było stoczyć pojedynek ala Archon ze strzelaniem tyle że bez żadnych przeszkód (chyba).
    Nie wiem czy w tytule było coś w stylu PAC-MAN ,grę miałem na normalu i była fajna:-), tło labiryntu było jasno zielone ,zły "Pac- Man"brązowy.
    • 14:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime2 Apr 2020
     
    ... rozmawiałem z kuzynem i potwierdza istnienie takiej wersji,tyle że był starszy i chyba pamięta lepiej,graliśmy ale obraz był czarno biały gdyż w takiej konfiguracji miałem dźwięk he,he,pamięta też że "zły Pac Man"wychodził gdy weszło się do pieczary,tyle że pamięta iż nasz Pac Man lokował się z lewej strony labiryntu a drugi ten ciemny pokazywał się z prawej,labirynt znikał a ramka zostawała i było trzeba go ustrzelić,można było też przejść nie odkrywając tego tylko zbierając kropki .Jeden miał kapelusz(ja pamiętam czapkę z daszkiem).Dodam że mnie się wydaje iż tytuł zawierał słowo Pac Man,kuzyn nie pamięta nazwy,ale miał te grę u siebie(na zielonym grał)i nie odkrył że można wejść w "domek"duchów,jak zobaczył u mnie to się zdziwił,ale już wtedy miał Amigę.
    • 15: CommentAuthorpgru
    • CommentTime2 Apr 2020
     
    @IRATA4
    Nie wiem czy to coś da - ale na Wikipedii jest lista "alternatywnych wersji" Pac-mana:
    ->link<-
    • 16:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime2 Apr 2020
     
    @ pgru
    dzięki,zaglądałem już tam,szukałem na You Tube,chociaż żebym mniej więcej tytuł pamiętał.
    Gra może nie była jakaś super mega,ale miała w sobie coś co przyciągało,fajna w sumie była.
    • 17:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime2 Apr 2020
     
    Ta lista klonów na wiki jest ultrakrótka. Tak naprawdę to powstały całe tony klonów na tysiące platform.
    • 18: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime2 Apr 2020
     
    Cholerion klonów!
    • 19:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime7 Oct 2020
     
    Szukam gry,chodzi o grę podobną do Boulder Dash,gra bardzo podobna ,są kamienie które podkopujemy,coś zbieramy(prawdopodobnie diamenty) ale gonią nas już od początku "duszki".
    Może to był jakis hack wspomnianego Boulder Dasha?
    możecie pomóc ?
    • 20: CommentAuthormono
    • CommentTime7 Oct 2020
     
    Może Rockford: ->link<- ?
    • 21:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime7 Oct 2020 zmieniony
     
    grafika podobna,ale nie to,tam ganiały duszki
    • 22: CommentAuthorbanshee997
    • CommentTime8 Oct 2020
     
    Boulder Dash: Pac Boulder?
    ->link<-
    • 23:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime8 Oct 2020
     
    niestety to nie ta gra,tamta graficznie podobna do Bouldera/Rockforda,tyle że goniły nas duchy,również się kopało w ziemi,kamienie nieco się różniły,jakby były bardziej okrągłe.

    Nie wiem czy to pomoże ale na kasecie gra była podpisana Duszki/Duchy.
    • 24: CommentAuthorzijacek
    • CommentTime8 Oct 2020
     
    Tej gry nie znam, ale przypomniała mi się taka bieda wersja Boulder Dash'a, pozbawiona muzyki, z ubogą grafiką tytułową itp. Sama gra natomiast była albo identyczna, albo bardzo pobodna. Była na jakiejś składance, jako któraś tam z kolei część (kojarzy mi się jako Boulder Dash 10).
    • 25:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime8 Oct 2020
     
    Może Czaszki?
    • 26:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime8 Oct 2020
     
    @ miker
    nie wiem... już sam,kojarzę duszki ... ha,ha,ha
    Nie,to nie to,Czaszki to bardziej Robbo,nie kopie się tuneli.
    • 27:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime8 Oct 2020
     
    A może (The) Convicts?
    • 28:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime8 Oct 2020
     
    @zijacek
    żaden z poniższych,innej dziesiątki nie znalazłem.
    Boulder Dash Mugen 10 (2013-03-26)(Aranda, Edgardo)(CL)
    Bandit Boulderdash 10 (1992)(Burton Bandit)(GB)(PD)

    Najbardziej podobna do Rockford,ale to nie to,gra której szukam to tak mniej więcej 87/88 rok albo i starsza .
    • 29:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime8 Oct 2020
     
    @miker
    nie,ta też ala Robbo,ta co szukam podobna do Rockford/Boulder Dash -bardzo podobna ale z duszkami,może jakiś hack.
    • 30:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime12 Oct 2020
     
    odświeżam temat .

    Ps.generalnie to nie ja szukam tej gry a kolega Ami-Atarowiec.
    • 31:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime24 Jan 2021
     
    Kolega Zbyněk z Czech zapytał mnie o taką grę, może ktoś kojarzy?

    Zbyněk:

    Miałem grę o nazwie Luk Karate. (...) Nie masz tego? Możliwe, że w Polsce miała inną nazwę.
    • 32:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime24 Jan 2021
     
    nie chodzi przypadkiem o Chup Suey ?
    ->link<-
    • 33:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime25 Jan 2021
     

    Zbyněk:

    Cześć, to była bijatyka. Pojedynek jeden na jednego - karate. (...) W ogóle nie pamiętam, kto stworzył tę grę. Myślę, że nie była to ani czeska, ani polska. To stara gra. Miałem to na taśmie już w 1989 roku.
    • 34:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime25 Jan 2021
     
    zapytaj o jakieś szczegóły,tło,kolor karateków itp ...