atarionline.pl gamex - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorpilot69
    • CommentTime7 Sep 2018
     
    Witam i proszę o pomoc w zrozumieniu/poprawnym użytkowaniu gier odpalanych przez/z wykorzystaniem gamex'a na atari ste (4MB ram).

    Używam ultrasatana plus hdddriver 10.1 Generalnie wszystko działa bezproblemowo z wyjątkiem gier wykorzystujących gamex'a. Te niestety nie chcą się ładować. Podczas loadingu wywala mi następującą informację:
    "This prog. reuires PP, AHDI or Hddriver hard disk driver.
    Real hard disk emulation uder Steem or Hatari. So Pasti, ACSI, IDE HD...
    Proper D15R_*.FIC file in it's DIR or in C:\GAMEX"

    Stworzyłem na partycji C: wskazany powyżej katalog i umieściłem tam wskazane pliki, D15R_*.FIC (które również znajdują się w katalogach z grami). Ale niestety gry ciągle się nie odpalają :(

    Będę wdzięczny za pomoc/oświecenia, cokolwiek co pozwoli mi odpalić Knightmare bezpośrednio z ultrasatana.
    Z góry dziękuję i pozdrawiam
    • 2:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime8 Sep 2018
     
    Kroll, masz jakieś doświadczenie z tym Gamexem?
    • 3: CommentAuthorKroll
    • CommentTime9 Sep 2018
     
    Niestety, zadnego, nigdy mi sie niechcialo w to bawic, z jego strony sciagalem gry i tylko sprawdzalem czy chodzi np na falconie czy nie, sam chetnie sie cos dowiem, ewentualnie w wolnej chwili, cos moge sprobowac.
    • 4: CommentAuthorpilot69
    • CommentTime9 Sep 2018
     
    Byłoby super, przyznaję, że w sumie gry po prostu powinny działać. Mają w katalogu odpowiednie pliki ale nie chcą ruszyć. Zaraz spróbuję przegrać jedną na partycję C: i spróbuję odpalić. Może to o to chodzi... chociaż byłoby to dziwne... Albo po prostu gamex nie lubi się z hddriverem...
    • 5: CommentAuthorfalcon030
    • CommentTime9 Sep 2018 zmieniony
     
    Wiesz, że trzeba odpowiednio ustawić system?
    "Setting Hddriver with minimal RAM usage is important"

    Źródło:
    ->link<-

    Ja odpalałem na tym CIVILIZATION z TOSem 2.06 i nie pamiętam żadnych problemów.
    • 6: CommentAuthorpilot69
    • CommentTime10 Sep 2018
     
    Tak mam ustawiony hddriver ale ciągle nie działa :( Przekopiowanie na C: też nic nie zmienia... ehhh nie mam klawiatury do mste bo bym z chęcią na nim sprawdził... może przy okazji Was podpytam, polecacie jakieś obejście/przejściówkę do mste umożliwiającą podpięcie klawiszy z PC? Względnie źródło (poza ebayem) które miało by w swojej ofercie oryginalną qwrty ?
    • 7: CommentAuthorKroll
    • CommentTime10 Sep 2018
     
    Jesli chcesz podlaczyc klawiature od PC (klawiatura na PS2), to musisz np zaopatrzec w EIFFEL-a, mozna bylo kupic chyba ostatnio na aledrogo, schemat jest ogolnie dostepny, sa rozne wersje z mozliwoscia podpiecia do ST/TT/Falcona
    • 8: CommentAuthorfalcon030
    • CommentTime10 Sep 2018
     
    A nie odpalasz jakichś akcesoriów?

    Masz TOSa 2.06?

    Pliki gry masz ze sprawdzonego źródła?

    Nie obiecuję kiedy, ale jak znajdę chwilę to sprawdzę u siebie ...
    • 9: CommentAuthorpilot69
    • CommentTime11 Sep 2018
     
    Dzięki wszystkim za pomoc. Wychodzi na to, że problem jest z HDDriverem. Zassałem paczkę z ->link<- i po problemie. Przerzuciłem na nią knightmare i Wolfeinstaina i obydwie działają bez problemu. (wolf potrzebuje zegara, ale obeszłem to programem)

    Co do TOSa to mam 1.62 i zastanawiam się nad upgradem do 2.06 tylko najchętniej za pomocą jakiegoś rozszerzenia, tak żeby była możliwość wyboru pomiędzy nimi. Muszę tylko pogooglać/poszperać na forum, co by Was nie zamęczać pytaniami, na które pewnie dawno temu padły odpowiedzi :)
    Względnie będę prosił o pomoc przy ew. upgradzie jak już zanabędę potrzebne podzespoły :)

    Raz jeszcze dzięki za pomoc :)

    Ps: chyba jak już ogarnę moją prokrastynację, napiszę do gościa od hddrivera czy wie gdzie jest problem i czemu gamex nie chce dobrze współpracować z jego softem. Może mnie oświeci. W sumie sam gammex informuje, że m.in. współpracuje z tym driverem tylko pewnie po drodze któryś update coś popsuł
    • 10:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime11 Sep 2018
     
    Jeszcze co do podłączenia klawiatury pecetowej, to kilka sztuk Eiffel-a swego czasu zrobił nasz forumowy kolega xangel.

    To on wystawiał niedawno na allegro, teraz też jest - tutaj jak by co:
    ->link<-

    Nic w tym temacie nie wiem, nie znam się, nie używałem, nie używam - tylko wrzucam linka jak by ktoś szukał.
    • 11: CommentAuthorpilot69
    • CommentTime11 Sep 2018
     
    Mq 100 lat życia :) Kupiłem ostatni :D W końcu sprawdzę czy mój MSTE w ogóle żyje. Kupiłem go w zeszłym roku i od tamtej pory tak sobie leży i czeka.
    • 12:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime11 Sep 2018
     
    No to gratuluję. Miałem coś tam kiedyś od xangela, więc wiem, że dobrze robi, na sąsiednim forum dużo się mądrze udziela, ludzie go zachwalają, więc mogę kolegę polecić, a i Eiffel na pewno będzie dobrze służył:-)