atarionline.pl STAR RAIDERS II LEVEL 3 TAKTYKA? - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime19 Sep 2018
     
    Witam serdecznie.

    Próbuje skosić Star Raiders II na 3 poziomie trudności i wydaje się to niemożliwe...

    W waszym opisie do The Last Starfighter - są porady do 3 poziomu tamtej gry i ponoć sprawdza się to także w Star Raiders II. Żeby najpierw niszczyć szwadrony wroga, które atakują barierę i dopiero wyruszyć na szybką krucjatę w galaktykę przeciwnika i tam na szybko zniszczyć bazy.

    Wszystko fajnie tylko, że w Star Raiders II nie ma bariery, tak jak w The Last Starfighter....

    Ma ktoś jakąś dobrą taktykę na ten poziom trudności? Trochę chory jest...
    Drugie pytanie, zauważyłem, że statek w The Last Starfighter zupełnie inaczej się steruje. Potrafi się cofać po planecie. Na przykład w przypadku bombardowania baz. Gała na doł i jedziemy na wstecznym.
    W przypadku Star Raiders II statek, tylko wyhamowywuje. Czyli jak ominiemy bazę to musimy przelecieć jeszcze raz nad horyzontem.

    Czy tak ma być, czy ja gram w jakąś spieprzoną wersję? Bardziej odpowiada mi sterowanie w TLF, ale to z SRII jest jakby bardziej realistyczne.

    Pozdrawiam i proszę o odpowiedzi.
    • 2:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime19 Sep 2018 zmieniony
     
    Tak ma być :)

    Może instrukcja pomoże w taktyce?
    • 3:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime20 Sep 2018
     
    ... myślę że gra nie była pod tym kątem wystarczająco przetestowana , normalnie kończę ją bez trudu , co innego na tym poziomie trudności , atakują jak szaleni,tak jakby całe tempo zostało podkręcone ...
    Nie tak dawno męczyłem się na najwyższym poziomie trudności i dałem sobie luz - gry nie są po to by się męczyć ;-).
    • 4:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime20 Sep 2018
     
    Instrukcję mam już Larcio, dawno przeczytana. Na tym Levelu 3 to zapierniczają jak szaleni. Poleciałem niszczyć ich bazy i zniszczyłem dwie ich planety zanim mi miasta wykosili wszystkie. Zaczniesz bronić planety to namnoży ich się od groma - po prostu nie starcza czasu na wszystko. W TLS taktyka z barierą mogła się sprawdzić, ale w SR II trzeci poziom to jakiś kosmos....
    • 5: CommentAuthorElwood
    • CommentTime20 Sep 2018
     
    TLS to podobno bootleg SR2 - niedokończona wersja - model lotu w nim jest jak napisałeś uproszczony i całość bardziej zręcznościowa i trochę łatwiejsza.
    • 6:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime20 Sep 2018 zmieniony
     
    Tak, o tym zdążyłem się już dowiedzieć. Obie gry super, Star Raiders 2 jednak lepsze. Myślałem, że może siedzi tu jeszcze ten user, co opisywał, ze taktyka z TLS sprawdza się w SR2 i da mi jakieś porady do levelu 3. Co nie zmienia faktu, że gra prześwietna.
    • 7:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime20 Sep 2018 zmieniony
     
    Własnie skończyłem The Last Starfighter - na 3 POZIOMIE i to w porównaniu ze Star Raiders II to prościzna.
    Start - niszczymy wszystkie statki robiące dziury w barierze, ładujemy się na słońcu, szybki wypad do galaktyki wroga, niszczymy bazy na szybko. W razie "w" ładujemy się na ichnim słońcu, przy komunikacie, że ktoś atakuje barierę - skok do naszego układu i niszczymy statek, który ją niszczy, i powrót do niszczenia baz wroga. Wyczyścimy wszystkie bazy, statków już nieprzybywa i hop do naszego układu i czyścimy niedobitków. Zostało mi 28 miast, więc zapas jest duży.

    Przy Star Raiders II brak bariery powoduje, że wrogów przybywa masowo i nie da rady się wyrobić za cholerę. Polecimy niszczyć ich bazy - wybiją nasze miasta. Zaczniemy bronić miast - nasra siętyle wrogów, że hohohohoho. Nie widzę szans, ale może gdzieś ktoś znajdzie jakiś filmik z tym osiągnieciem , albo porady.

    Pozdro.