atarionline.pl Progres lub AS z Koszalina - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorbandolier
    • CommentTime23 Sep 2018
     
    Poszukuje informacji na temat firm AS lub Progres z Koszalina.Kupowałem ich kasety do Atari (oczywiście przed ustawą). Mogą być skany lub zdjęcia okładek kaset/dyskietek/katalogów gier.
    • 2: CommentAuthorgolomolo
    • CommentTime23 Sep 2018
     
    Firma Progres miała sklep przy ul. Zwycięstwa 186. Mam do dziś zakupioną u nich książkę o Action!, i chyba kasetę do ZX spectrum, ale nie ma tam oznaczeń "Progres". W razie czego mogę zrobić zdjęcie. Pamiętam, że na zakupionych u nich kasetach z grami były również gratisowo dema, nieopisane w wykazie na okładce. Odkryłem w ten sposób demo Pieriestrojkę i tak zrodziło się zainteresowanie "sceną".
    • 3:
       
      CommentAuthorbandolier
    • CommentTime23 Sep 2018 zmieniony
     
    Tak, ten sklep był w wieżowcu przy Zwycięstwa 186. Mieścił się w sklepiku przy wejściu do wieżowca. Byłem tam z kuzynem jesienią 1991 roku. Ich kasety były też dostępne w sklepie za Empikiem. Ten sklep (wraz z kawiarnią) potem dołączyli do Empiku. Jak możesz zrób zdjęcia kasety i książki.
    • 4:
       
      CommentAuthorbandolier
    • CommentTime23 Sep 2018
     
    Co do As-a to była firma rodzinna. Mieszcząca się na ulicy Bosmańskiej. Kiedyś rozmawiałem z synem właściciela. Który obecnie jest nauczycielem informatyki. Dodam że jeśli chodzi o kasety do Atari. To AS miał lepsze jakościowo. Bo prawie wszystkie tytuły się wgrywały. Z kasetami progresu było rożnie. Ale Progres miał największy wybór gier na różne komputery w Koszalinie.