atarionline.pl [Sprzedam] płyty Atari 520/1040 na części lub do renowacji lub zamiana - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  
    porządkuje zbiory i wczoraj odnalazłem kilka płyt na części lub do napraw jak kto woli Atari 520/1040 ST/STFM/FM różne wersje
    całe lub niekompletne, stanu nie znam, nie testowałem

    mogę się też wymienić na inne retro
    poszukuje Timex 2048 z rozszerzeniem 128kb lub ZX Spectrum +3 mogą być też uszkodzone
  2.  
    jako pierwsza płyta 520 ST C07115 rev 2b bez 4 ukladów rom
    cena 100zł + wysyłka 20 kurier/paczkomat/poczta
  3.  
    druga płyta 1040 CA4003290 Atari STe Rev ??
    są wszytkie układy, zącza jak widać uszkodzone i z brakami.
    cena 130zł + wysyłka
  4.  
    trzecia płyta Atari 520 STM C070243 Rev E
    brakuje 4szt układów Rom reszta układów jest, części złącz brak i jak widać uszkodzone.
    dodatkowo jakaś płytka z pamięciami ram

    cena 120zł + wysyłka
  5.  
    czwarta płyta Atari 1040 STF C070523-001 Rev C brakuje niektórych układów między innymi procesora i romów. stan jak na fotce

    cena 50zł + wysyłka
  6.  
    chętnych nie ma, chyba za drogo
    ok to proponuje -20% na wszystkie płyty bo niedługo chyba będę miał kolejne i przydała by się gotówka na kolejne zakupy
    • 7: CommentAuthorfalcon030
    • CommentTime18 Oct 2018 zmieniony
     
    Wiesz, ceny może i sensowne, ale mnie np. odstrasza sposób wydobywania tych płyt z obudów ...
    Jeśli ktoś przy tym pouszkadzał ścieżki to proces reanimacji takiej płyty może zająć naprawdę masę czasu ...

    Na płycie STE widać brak wielu elementów w co najmniej dwóch obszarach (obok układu generującego sygnał PAL oraz powyżej slotu pamięci).

    Jak masz kontakt z osobą, która oddziela płyty od obudów to uświadom ją, że obniża w ten sposób kilkukrotnie wartość sprzętu. Przecież jak by te płyty (przynajmniej TT, STE) były w obudowach i w nienaruszonym stanie to by poszły od ręki za dużo większe pieniądze.

    ps./
    Mogę Ci podać szacunek dla płyty STE z mojego punktu widzenia. Dodając do ceny płyty wartość obudowy, klawiatury, zasilacza, stacji FDD i biorąc pod uwagę nakład pracy niezbędnej do jej uruchomienia(+ ryzyko) to dla mnie jej wartość w tym stanie to max 50 PLN.
    Co do płyt ST(F,M) to rynek nie jest duży.
    IMHO jak już ktoś kupuje to woli coś z serii STE.

    Chyba, że trafisz na kolekcjonera, który po prostu chce mieć płyty w gablotkach, no ale w tym stanie ...
    • 8: CommentAuthorSamarexus
    • CommentTime18 Oct 2018
     
    puść jeszcze info na atariarea ,tam ktoś szukał chipow do 16bitowca...
  7.  
    Ok dzieki za info. Na stan ja nie mam wplywu.