atarionline.pl Najlepsze gry na inne platformy 8 Bit - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime16 Oct 2018 zmieniony
     
    Jaka jest waszym zdaniem a zwracam się z tym pytaniem głównie do graczy wasza najlepsza gra na Nes/a ,no maksymalnie trzy tytuły .
    Znacie jakieś mało znane i niedocenione tytuły ???
    • 2: CommentAuthortbxx
    • CommentTime16 Oct 2018
     
    Wiadomo na NES Contra, Super Mario Bros. (a najlepiej 3) i Duck Hunt załatwia sprawę. Ale to zna każdy. Ze swojej strony polecam też:

    Chip'n'Dale Rescue Rangers, North & South, Super C

    Jak może być też Famicom to:

    Don Doko Don 2, Ike Ike! Nekketsu Hockey-bu - Subette Koronde Dairantou, Akumajou Special - Boku Dracula-kun
    • 3:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime16 Oct 2018 zmieniony
     
    Moje to będą : MR.Gimmick - Bardzo ciekawa platformówka na pierwszy rzut oka podobna do Super Mario ale w moim odczuciu lepsza w każdym aspekcie, piękna grafika,czytelna do tego okraszona płynną animacją ,plansze zawierają sporo animowanych elementów , ciekawe walki z bosami no i niezapomniane, REWELACYJNE muzyczki towarzyszące zmaganiom .Tej gry maszyny 16Bit mogły pozazdrościć .

    Ninja Gajden 3- najlepsza odsłona trylogii dostępnej na Nes/a.W grze wcielamy się w Ryu Hayabuse który jak przystało na wojownika Ninja potrafi wspinać się po pionowych ścianach , rzucać shurikenami,walczyć mieczem i używać magii ,jest to jedyna część z trylogii z dość ciekawą fabułą oczywiście w porównaniu z poprzednikami ,fabuła jak w poprzednikach przedstawiona jest za pomocą animowanych kadrów z trochę większym naciskiem na animacje ,akcja jak i czas gry przedstawiają wydarzenia mające miejsce pomiędzy pierwszą a drugą częścią , jest spisek ,są mutanci jest git ;-) no młodzieżowo -grywalność, grafika ,animacja,muzyka i efekty dźwiękowe to najwyższa półka ,do pełni szczęścia brakuje he,he,he wersji na małe Atari ;-p no tak.. . ale jest na Lynxa !!!

    Trzecia moją ulubioną grą jest RoboCop 2 - kuźwa gra podobno niegrywalna ale mnie akurat przypasowała ,taka symulacja ROBOCOPA który ślizga się niezmiernie -ech te stalowe podeszwy ... no ale trud wynagradza ładną grafiką ,muzyką no i fenomenalnym titlle screenem który swego czasu zrobił na mnie niemałe wrażenie , no żadne demo na A8 nie wyglądało tak jak ekran rozpoczęcia gry ... przy okazji testu systemów obronnych można sobie wyobrazić jak mógłby wyglądać Najemnik gdyby wyszedł na Nes/a - lubię Najemnik/a ale czasem nie wiedziałem co mnie atakuje i w co strzelam ech ...



    • 4:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime16 Oct 2018
     
    O ,fajne tytuły ,nie wszystkie znałem , fajny był jeszcze Ninja Kat no i wszelakie pozycje z Kun/em tzn postaciami z "Gool/a 3"a było trochę tego ale to już bardziej znane posiadaczom Famicoma albo 3DS/a .
    • 5: CommentAuthortbxx
    • CommentTime17 Oct 2018
     
    Zgodnie z tematem "Najlepsze gry na inne platformy 8 Bit", to jakie jeszcze platformy 8bit leżą w twoim kręgu zainteresowań?
    • 6:
       
      CommentAuthorbandolier
    • CommentTime17 Oct 2018
     
    Moje ulubione 3 gry na Nes:

    1.Felix The Cat (platformówka)
    2.Maniac Mansion (przygodowa)
    3.Adventures Of Bayou Billy (zręcznościowa)
    • 7:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime17 Oct 2018
     
    @ tbxx
    ...w zasadzie wszystkie , jestem pasjonatem kolekcjonerem , mam różne komputery i konsole ośmiobitowe ,najwięcej miejsca w sercu zajmuje Atari do spółki z current ganami konsolowymi :-), zapytałem o wasze najlepsze gry, z racji wielu sprzętów nie mam czasu wszystkiego dokładnie sprawdzać i ogrywać a tak mogę sprawdzić co lepsze tytuły no i inni też mogą skorzystać bo założę się że sporo osób takiego Pana Sztuczki z NES/a nie zna - gra wyszła na pojemniejszym carcie no i nie była dostępna w Europie .Oczywiście sprawdzam i szukam gier różniastych na własną rękę np teraz kończę wspaniałego METROID PRIME 3 na Wii .
    • 8:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime17 Oct 2018
     
    No C64 mimo że posiadam zbytnio mnie nie interesuje,głównie A8,Nes,Spectrum/Timex,Amstrad CPC,Master System ,A2600 -ale to dla mnie 4 Bit;-) . Te systemy interesuja mnie najbardziej choć jak widzę Nes nie ma konkurencji więc zacząłem od niego ,jak się pomysły wyczerpią to będzie miejsce na inne , tak by chaosu uniknąć .
    • 9:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime17 Oct 2018 zmieniony
     


    Mój niedawny nabytek ,łorginał z dawnych lat :-) .
    NA JAG NES/a jak znalazł .
    • 10:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime17 Oct 2018
     
    Nie chcę robić nowego nietematycznego wątku więc podepnę się pod ten ,ma do sprzedania za 290zł takie oto hiciory :


    Gry są więcej wartę ,cena taka tylko dla was .
    • 11:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime17 Apr 2020
     



    Kiedyś miałem uszkodzoną wersję tej gry opisaną jako Super RoboCop,zwieszała się bodaj w drugim etapie,istnieje jeszcze wersja na USA zatytułowana "Shatterhand"w której zmienił się wygląd głównego bohatera,tyle że mnie odpowiada bardziej wersja japońska z RoboCopem :D.


    Aktualnie ogrywam,gra jest MEGA:)