atarionline.pl Czy są jakieś znane gry napisane w Action! - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorbandolier
    • CommentTime28 Oct 2018
     
    Jak w tytule.
    • 2: CommentAuthorVidol
    • CommentTime28 Oct 2018 zmieniony
     
    tak na szybko:
    Problem Jasia,
    ->link<-

    Super Fortuna:
    ->link<-

    czesciowo (muzyka):
    Battle Ships,
    ->link<-
    Tanks,
    ->link<-
    Scorpions v2.0
    ->link<-

    i wszystkie gry TDC'a
    ->link<-
    • 3: CommentAuthorkski
    • CommentTime28 Oct 2018 zmieniony
     
    Nieznane, słabe, ale żeby pokazać że się da te trzy są w Action! ->link<- Lata 90/91, na podstawie kursów Action! w Bajtku.
    • 4:
       
      CommentAuthorbandolier
    • CommentTime28 Oct 2018
     
    Dlaczego spytałem? Różne opinie czytam na temat Action! Kiedyś go w Bajtkach hołubił Zientara. Ja w tamtych czasach (rok 1991) bawiłem się Atari Basicem. I pamiętam że w sklepie gdzie kupowałem kasety z grami. Był kartridż Action z instrukcją. Kupiłem go pełen ambicji że się go nauczę. Ale za jakiś czas wymieniłem Atari na Amigę :( I na lata zapomniałem o Action Teraz kiedy po latach znowu mam Atarynkę. Chciałbym się go nauczyć. Jedni go chwalą (tak jak TDC), a niektórzy go bardzo krytykują. Na początku napisałem prosty programik i chciałem go skompilować do programu XEX. Ale niestety nie uruchamia się. Kompilowałem go na kilku wersjach Action (1983 i 2015). Po uruchomieniu XEX emulator się wywala. A na prawdziwym Atari nic się nie dzieje.


    Oto ten programik:

    BYTE KLAW
    GRAPHICS(3+15)

    POSITION(8,5)

    PRINTDE(6,"ATARI")

    WHILE KLAW<>6

    DO

    KLAW=PEEK(53279)

    OD

    RETURN
    • 5: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime28 Oct 2018
     
    może tablica symboli się skończyła </głupi żart>
    btw. a może zainteresuj się Mad Pascalem? Jest nowoczesny, bardziej wydajny i masz od razu wsparcie bociana i tebe
    • 6: CommentAuthornosty
    • CommentTime28 Oct 2018
     
    Ja często opowiadam anegdotę (prawdziwą!) jak próbowałem napisać tekstówkę w Action i po paru dniach poddałem się, gdy kompilacja programu udawała się lub nie, zależnie do tego czy dodałem linię komentarza, czy ją usunąłem :)
    • 7:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime29 Oct 2018
     
    tak ,Mad Pascal jest naprawdę przystępny ,Bocian DUŻO może Pomóc i nie to że chce ale robi to w sposób przystępny i zrozumiały , powinien jakieś wykłady na ten temat zorganizować ,tzn my powinniśmy zorganizować, porwać Bociana i niech naucza :-).
    • 8:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime29 Oct 2018
     
    Przede wszystkim Action wymaga ostatniej funkcji, od której startuje. Po drugie niezainicjowana zmienna KLAW. Po trzecie - tablica symboli może się dać we znaki, ma tylko 256 bajtów, ale można to obejść. Przy przepełnieniu efekt jak u Nostyego. Podobnie, jeśli źródła i exe się nie zmieszczą w pamięci. Wówczas kompilacja z dysku w locie. Język jest ok.
    • 9:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime29 Oct 2018
     
    czyli raczej dla zaawansowanych ...
    • 10:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime7 Nov 2018 zmieniony
     
    A słyszeliście o takimś czymś:
    ->link<-

    Prosty język programowania dla maszyn opartych na 6502 o składni podobnej do Forth.
    SPL-6502 jest językiem stosu konkatenatywnego typu Forth. Kompilator jest (obecnie) napisany w języku Python i generuje kod dla 6502.
    Pierwotnie stworzony przez Rona Kneusela dla Apple II (oryginalne źródło ->link<- przystosowany do Atari 8bit i wzbogacony przez Carstena Strotmanna (cas@strotmann.de).
    SPL jest nadal rozwijany, stąd może mieć pewne błędy i niedopatrzenia. Jednak dla niektórych programistów działa dobrze.

    :)
    • 11: CommentAuthorsolo/ng
    • CommentTime7 Nov 2018
     
    Black Rescue od TDC jest naprawde w pyte. prosta, szybka, dynamiczna. ja myslalem, ze to w asmie bylo robione. No i ten genialny title screen od Krisa3D.