atarionline.pl Bank pomysłów - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorodislaw
    • CommentTime16 Nov 2018
     
    Czytając ostatnio posty pod niektórymi wątkami gdzie przewija się problem z nowymi oryginalnymi grami na atarynkę(brak rąk do pracy, brak czasu, brak weny) to pomyślałem(może to głupie, nie śmiejcie się), zeby założyc taki wątek gdzie można by w choć minimalny sposób wesprzeć naszych koderów i wrzucać pomysły/scenariusze na nowe oryginalne gry, może nawet własne projekty postaci, plansz czy animacje ruchu w grafice 8bit. Do wykorzystania lub inspiracji choćby.
    Co o tym myślicie?
    • 2:
       
      CommentAuthorccwrc
    • CommentTime16 Nov 2018 zmieniony
     
    Ja chcę Fred III. Grafa najlepiej identyczna, ale Fred występuje jako wróg a my jesteśmy np. skorpionem, który musi pokonać jakąś ścieżkę. Gdyby nie prawa LK Avalon byłby hicior :)

    To na początek.
    • 3: CommentAuthortebe
    • CommentTime16 Nov 2018
     
    to może pomysł na grę łamiącą najwięcej praw :)
    • 4:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime17 Nov 2018
     
    Dobry pomysł , fajny wątek :-),jak przerzucę grafikę na znaki to wrzucę tu swój projekt wraz z dokumentacja papierową,opisem i grafiką , może ktoś kiedyś to ruszy .
    • 5:
       
      CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime17 Nov 2018
     
    Albo taki mix, nie pamiętam kto zrobił filmik gdzie jedna postać była w paru różnych grach.
    • 6: CommentAuthorodislaw
    • CommentTime17 Nov 2018 zmieniony
     
    @maly_swd masz może na myśli mój filmik Atari Joke 4? :)
    @IRATA4 no właśnie pomyslałem o twojej pomocy w wątku "animacja potrzebna na gwałt" ;)
    p.s. zeby ewentualnie ten wątek nie zamienił się w jakiś śmietnik to fajnie byłoby, żeby pomysły tu przedstawiane były w miarę dopracowane, przemyślane
    • 7:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime17 Nov 2018
     
    Jeżeli chodzi o gierkę z (celowym) miszmaszem, to może chodzi o tę "perełkę" ?
    ->link<-
    ;)
    • 8:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime17 Nov 2018
     
    Czy to napisał "ten" Krzystof Rutkowski? :)
    • 9: CommentAuthorrr_800xe
    • CommentTime17 Nov 2018
     
    Dosłownie "Misja" tylko na sterydach ;)
    • 10:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime17 Nov 2018
     
    "Czy to napisał "ten" Krzystof Rutkowski? :)"
    No właśnie ,sam się zastanawiam :-)
    • 11:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime19 Nov 2018 zmieniony
     
    W TAJEMNICACH ATARI nr 10/1992 była do wpisania ;) gra AQQ. Logiczna "pamięciówka", polegająca na odkrywaniu par kart. Tu za grafikę "robiły" różne znane postacie z avalonowych gier. Czy ktoś to ma w formie uruchamialnej?
    Pograłbym sobie w to po latach... :)
    • 12:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime19 Nov 2018
     
    Kiedyś wymyśliłem taką grę która była by najlepsza aczkolwiek jest to bardzo trudne do zrealizowania, nie niemożliwe gdyż wymyślając ją brałem pod uwagę ograniczenia Atari ...
    Gra miała by być platformówką w której sterujemy takim czymś ,takim zwitkiem jakby nici ,albo inną plazmą która nie jest zdolna w zasadzie do niczego oprócz przemieszczania się w lewo i prawo ,a więc mamy plansze a na niej jakieś platformy,zbiorniki z wodą itp na każdej różne ,często mieszane ,jakieś pokoje mogły by być na wzór tych z Henry's House i magiczne dyski coś na wzór tych z Draconusa do zebrania no i EXIT ... cały bajer polegał by na tym że wpisując tytuł gry z Ataryny zmienialibyśmy się na kilka sekund zobrazowanych kurczącym się paskiem,w bohatera danej gry ,do tego mogły by wkraczać przeszkadzajki z danej gry ale nie koniecznie ,więc tak : plazma nie umie skakać , bohater Draconusa skacze nisko ale może coś spalić ogniem , Alley Cat -umie pływać,chodzić po zasłonkach i jest mały ale boi się psa... -daną postać można by użyć 3 razy na planszy(tyle ile żyć ma w oryginalnej grze) ,a używanie różnych postaci było by nagradzane punktami ... w każdym razie jak będzie ktoś chętny powiem więcej, zastrzegam sobie prawa do pomysłu :-) a jak ktoś będzie zainteresowany na poważnie to trzeba się spotkać i pogadać ...
    Mam kilka pomysłów na dobre gry ale ten jest chyba najtrudniejszy do realizacji więc napisałem ,są tu zdolni i ambitni ludzie ,może ktoś się kiedyś podejmie wyzwania i stworzymy najlepszą grę na A8 która podkreśliła by cały kulturowy dobytek ATARI :-) .
    • 13:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime19 Nov 2018
     
    Oczywiście można by zrobić plansze w kosmosie gdzie na przykład kot albo inny Rycerz by nie przeżył ze względu na środowisko co po przywołaniu owocowało by natychmiastowym zgonem ;-)
    • 14:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime19 Nov 2018
     

    Irata4:

    Gra miała by być platformówką w której sterujemy takim czymś ,takim zwitkiem jakby nici ,albo inną plazmą która nie jest zdolna w zasadzie do niczego oprócz przemieszczania się w lewo i prawo...

    Już ktoś zrealizował coś takiego na platformie PC, hehe:

    ... i to w tym roku! :D
    • 15:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime19 Nov 2018
     
    no nie bardzo , przeczytaj dokładnie ,poza tym teraz wyszła druga część .Unravel jest grą z przed dwóch lat więc jaka nowość ... do tego w nic się nie zmienia , nie ma związku z moim pomysłem :-p
    • 16:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime19 Nov 2018
     
    Czytałem ale wydaje mi się, że pomysł jest zdeko zbyt skomplikowany jak na 8-bit. :|
    • 17:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime19 Nov 2018
     
    właśnie , ale nie niemożliwa :-).
    • 18: CommentAuthortebe
    • CommentTime19 Nov 2018
     
    z serii niemożliwe ...

    • 19: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime19 Nov 2018
     
    ja generalnie uważam, że robienie z C64 terminala dla stacji dysków nikomu nie służy
    • 20: CommentAuthorodislaw
    • CommentTime19 Nov 2018
     
    @IRATA4 jak dla mnie pomysł świetny, rewelacyjnie byłoby w jednej grze wcielić się w kultowych bohaterów, którzy współpracują ...tylko, ze ja nie mam pojęcia o kodowaniu i nie wiem czy jest możliwość zrobienia z tego pomysłu porządnej gry
    • 21: CommentAuthorBlackjack
    • CommentTime19 Nov 2018
     
    Ja bym tam nie szukał oryginalnych pomysłów, gry Simcity, ani niczego podobnego do dziś nie ma na Atari
    • 22:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime19 Nov 2018 zmieniony
     
    taka gra potrzebowała by więcej pamięci ,ale to nie powinno być problemem .
    • 23:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime19 Nov 2018
     
    O Sim City mógłby coś Xxl powiedzieć, chyba ma/miał na warsztacie.
    • 24: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime19 Nov 2018
     
    xxl nie ma czasu teraz wolnego, tak mówił na SV, wielka szkoda
    • 25: CommentAuthorpin
    • CommentTime19 Nov 2018 zmieniony
     
    Gorgh - wcale nie, bo przynajmniej święty spokój jest i na dwóch forach nikt się nie kłóci od dłuższego czasu - zauważ.
    • 26: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime19 Nov 2018
     
    już z dwojga złego wolałbym kłótnie, ale żeby projekty xxl'a się ukazywały, moim zdaniem w kwestii gier nie ma lepszego kodera
    • 27: CommentAuthorBlackjack
    • CommentTime19 Nov 2018
     
    Coś mi się wydaje, że gra Xxl przerosła, lub jej nie rozumie, gdyż gra ta nie zachwyca grafiką, ale nie o grafikę w tej grze chodzi. Simcity obecnie jako gra uwolniona nazywa się Micropolis (open source) dawna nazwa dalej jest własnością marki wydawcy gier), można przenosić całkowicie legalnie, lub stworzyć coś podobnego.
    • 28:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime19 Nov 2018
     
    tak zawaliliśta ,że teraz nikt mojego pomysłu nie doczyta :-(
    • 29:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime19 Nov 2018
     
    Ojtam, może coś bardziej na czasie.

    "Feud 2: Zemsta ziółek". :D
    • 30:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime19 Nov 2018
     
    zobrazuje wam to graficznie ...
    • 31: CommentAuthorsolo/ng
    • CommentTime20 Nov 2018 zmieniony
     
    edit: pozniej
    • 32: CommentAuthorAdam
    • CommentTime20 Nov 2018
     

    Blackjack:

    Coś mi się wydaje, że gra Xxl przerosła, lub jej nie rozumie, gdyż gra ta nie zachwyca grafiką

    Mowa o niedokończonej konwersji SimCity? Koder przeniósł 1:1 grę z innej platformy (w tym przypadku z BBC Micro), udostępniony został chyba tylko filmik z roboczej wersji. Nie podoba Ci się grafika (z BBC Micro), więc twierdzisz, że koder z Atari "nie rozumie gry"? Co ma jedno do drugiego? :)
    • 33:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime20 Nov 2018
     
    Kiedyś wymyśliłem taką grę która była by najlepsza aczkolwiek jest to bardzo trudne do zrealizowania, nie niemożliwe gdyż wymyślając ją brałem pod uwagę ograniczenia Atari ...
    Gra miała by być platformówką w której sterujemy takim czymś ,takim zwitkiem jakby nici ,albo inną plazmą która nie jest zdolna w zasadzie do niczego oprócz przemieszczania się w lewo i prawo ,a więc mamy plansze a na niej jakieś platformy,zbiorniki z wodą itp na każdej różne ,często mieszane ,jakieś pokoje mogły by być na wzór tych z Henry's House i magiczne dyski coś na wzór tych z Draconusa do zebrania no i EXIT ... cały bajer polegał by na tym że wpisując tytuł gry z Ataryny zmienialibyśmy się na kilka sekund zobrazowanych kurczącym się paskiem,w bohatera danej gry ,do tego mogły by wkraczać przeszkadzajki z danej gry ale nie koniecznie ,więc tak : plazma nie umie skakać , bohater Draconusa skacze nisko ale może coś spalić ogniem , Alley Cat -umie pływać,chodzić po zasłonkach i jest mały ale boi się psa... -daną postać można by użyć 3 razy na planszy(tyle ile żyć ma w oryginalnej grze) ,a używanie różnych postaci było by nagradzane punktami ... w każdym razie jak będzie ktoś chętny powiem więcej, zastrzegam sobie prawa do pomysłu :-) a jak ktoś będzie zainteresowany na poważnie to trzeba się spotkać i pogadać ...
    Mam kilka pomysłów na dobre gry ale ten jest chyba najtrudniejszy do realizacji więc napisałem ,są tu zdolni i ambitni ludzie ,może ktoś się kiedyś podejmie wyzwania i stworzymy najlepszą grę na A8 która podkreśliła by cały kulturowy dobytek ATARI :-) .

    Nikt nic konkretnie nie odpisał ,a ciekaw jestem czy ten pomysł wam się podoba... ,jak do dupy to przecież się nie obrażę , ale napiszcie co o tym myślicie .
    • 34: CommentAuthorodislaw
    • CommentTime20 Nov 2018
     
    @IRATA4 przecież ci napisałem, ze podoba mi się ten pomysł :), oryginalny i byłby sztos