atarionline.pl Zorro wersja dyskowa - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorBlackjack
    • CommentTime16 Nov 2018
     
    Natrafiłem na wersję dyskową Zorro, gdzie każda lokalizacja, każdy ekran dogrywają się z dysku za każdym razem jak zmieniasz lokalizacje (masakra trwa to na real Atari spory kawałek czasu), czy to jest ta najbardziej rozbudowana wersja?
    • 2:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime17 Nov 2018
     
    Najbardziej, ale później była też plików zawierająca wszystkie komnaty. O Zorro poczytasz i zobaczysz przejście całości tutaj

    ->link<-
    • 3:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime26 Aug 2019 zmieniony
     
    Na AOL-u pięć lat temu (!) była zapowiedź gry ZORRO2:
    ->link<-
    ... czy ktoś coś wie na temat obecnego stanu gry? :o
    Dedykowana strona tego projektu nie działa, jest tylko "mirror":
    ->link<-
    Przyznam, że w "jedyneczkę" kiedyś całkiem miło mi się grało... :)
    • 4: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime26 Aug 2019
     
    Sonar wrzucił zajawkę kilku lokacji wraz z muzyką pod którymś artykułem, chyba z gry będą nici
    • 5:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime26 Aug 2019 zmieniony
     
    @Gorgh
    Tak mi się właśnie wydawało... No coż, gościu narobił smaku (smaka?;)) oraz szumu po czym zrezygnował...
    Z sobie znanych powodów... ;o
    Trochę tak jak z pewnym organizowanym zlotem oraz grą "piracką". Co prawda nie jest w tym chyba rekordzistą jak pan na "Gie" ale pewne rozczarowanie pozostaje. :|
    • 6: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime26 Aug 2019
     
    gra by pewnie powstała, byłem jednym z kandydatów do prac, ale podobno Sonar zmieniał ciągle koncepcje
    • 7:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime27 Aug 2019
     
    Moze Sonar udostepni grafike ktora wykonal do gry -a wierze ze narysowal wiecej niz trzy plansze i moze ktos z koderow by zakodowal .Rozmawialem z Sonarem o tym projekcie i musze przyznac ze wizje mial pierwszorzedna ... Istniejaca wyspa ,tajemnica,skarb ... No smaka narobil.
    @sonar trzymam kciuki .
    • 8:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime27 Aug 2019
     

    Dracon:

    Tak mi się właśnie wydawało... No coż, gościu narobił smaku (smaka?;)) oraz szumu po czym zrezygnował...


    Mnie się wydaje, że opinia jednej osoby o drugiej nie jest wystarczającym dowodem na to, że tak jest. Najlepiej zapytaj autora projektu, żeby domysłów nie traktować jako oczywistych faktów. Autor nie udziela się zbyt dużo, ale nie znaczy, że nie można do niego dotrzeć, jak się tylko chce.

    Dracon:

    Na AOL-u pięć lat temu (!) była zapowiedź gry ZORRO2:


    5 lat to według Ciebie dużo? Niektóre projekty ludzie kończą po 30 latach, a niektóre po 30 latach wciąż jeszcze nie skończone, a prace trwają :D

    Dracon:

    Trochę tak jak z pewnym organizowanym zlotem oraz grą "piracką". Co prawda nie jest w tym chyba rekordzistą jak pan na "Gie" ale pewne rozczarowanie pozostaje. :|


    Nie znam sprawy, możesz przybliżyć, jaki zlot miał być organizowany, a nie został i jaką grę "piracką" chodzi?
    • 9: CommentAuthorAdam
    • CommentTime27 Aug 2019
     
    Kaz, musiałeś być jednak daleko od świata Atari na początku roku 2015, bo działy się w tamtym czasie niezłe akcje na forach dotyczące zlotów, czego efektem było m.in. oficjalne odwołanie Silly Venture i Fortification.

    Sonar ogłosił drugą edycję letniego party Fortification, po czym w lutym 2015 ją oficjalnie odwołał.
    Wątek na AOL:
    ->link<-
    Jest tam też dłuższa wypowiedź Sonara z 12 lutego, może taki fragment wybiorę:

    sNr:

    Niestety nie chcę mieć ze sceną i zlotami więcej nic wspólnego. Nic! Przykro mi ale moja decyzja jest nieodwołalna.

    Ale - UWAGA, UWAGA! - tak naprawdę party podobno się odbyło w zakładanym terminie, tyle że uczestnicy dostali prywatne zaproszenia...

    Tutaj długa dyskusja na AArea o Fortification 2k15, pod koniec Grzybson prezentuje na zdjęciu swoją plakietkę z tego (prywatnego?) party:
    ->link<-
    • 10: CommentAuthorAdam
    • CommentTime27 Aug 2019
     
    @Kaz, pytasz też, o jaką grę "piracką" chodzi Draconowi.

    Dracon odnosi się do tego "pirackiego" wątku na forum i do zapowiadanej gry Sonara "Odyseja Armorii": ->link<-
    • 11: CommentAuthorAdam
    • CommentTime27 Aug 2019 zmieniony
     

    Dracon:

    Na AOL-u pięć lat temu (!) była zapowiedź gry ZORRO2

    No niezupełnie. Zapowiedź sequela gry Zorro na AOL pojawiła się dwa lata (i dwa dni) temu :)

    Natomiast na początku tamtej nowinki napisałem o tym, że w 2014 (czyli pięć lat temu) Sonar na stronie Classic Game Shrine umieścił pierwsze materiały o grze Zorro II. Potem zdaje się je pokasował, zniknął też z sieci pierwszy filmik.
    Następnie w 2017 roku nastąpiła reaktywacja, już z dłuższym opisem i wówczas na podstawie dostępnych na stronie CGS materiałów napisałem nowinkę. Czyli mam rozumieć, że te nowsze materiały też poznikały?
    • 12:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime27 Aug 2019
     
    Adam - dziękuję za informację. Tak, parę lat temu przez długi czas sporadycznie wchodziłem na fora i tylko wyjątkowo czytałem wybrane tematy. Ale widzę, że mnie nie ominęło nic ważnego :P. Wciąż wiele do przeczytania i nadrobienia, tylko skąd na to wszystko wziąć czas? :D

    Czyli te zloty, zarówno Silly Venture, jak i Fortification były zorganizowane. Tym bardziej nie wiem co ma na myśli Dracon.
    • 13:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime27 Aug 2019
     
    Jak już o sequelach mowa, fajnie byłoby mieć Bruce Lee II jak commodorowcy ;-)

    • 14: CommentAuthorAdam
    • CommentTime27 Aug 2019
     

    Kaz:

    (...) widzę, że mnie nie ominęło nic ważnego :P (...)
    Czyli te zloty, zarówno Silly Venture, jak i Fortification były zorganizowane. Tym bardziej nie wiem co ma na myśli Dracon.

    No nie zrozumieliśmy się - to był feralny rok dla sceny Atari. Po burzy na forach i wielkich emocjach Silly Venture 2k15 nie odbyło się, nie odbył się też Wapniak 2015, a party Fortification 2k15 z punktu widzenia zwykłego atarowca też się nie odbyło - dopiero po fakcie pojawiły się informacje, że jakiś wąski zbiór osób spotkał się w odwołanym terminie, ale trudno mi powiedzieć, czy było to coś więcej niż kameralne spotkanie towarzyskie (żadne prace nie powstały).

    W sytuacji odwołania party Sonara zorganizowana została Derenegeracja 2015 (w pobliskim terminie) i to tam odbyły się kompoty, to tam zagrali koncert Yerzu i Pin, a nie, jak chyba zapowiadano wcześniej, na Fortification.
    • 15:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime27 Aug 2019
     
    A to teraz rozumiem. To jednak ważne rzeczy się działy. Z drugiej strony dobrze, że to mnie ominęło, ale widzę, że wiele osób do dzisiaj "podminowanych".
    • 16: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime27 Aug 2019
     

    Kaz:

    Mnie się wydaje, że opinia jednej osoby o drugiej nie jest wystarczającym dowodem na to, że tak jest

    Akurat w moim przypadku to nie opinia, tylko wiedza oparta na kontaktach w sprawie produkcji
    • 17:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime27 Aug 2019
     

    Adam:

    na początku roku 2015, bo działy się w tamtym czasie niezłe akcje na forach dotyczące zlotów, czego efektem było m.in. oficjalne odwołanie Silly Venture i Fortification.

    (...) Tutaj długa dyskusja na AArea o Fortification 2k15, pod koniec Grzybson prezentuje na zdjęciu swoją plakietkę z tego (prywatnego?) party.

    Acha, to jednak skubany zrobił ten zlot? :o Nieźle, hehe. :>
    W sumie szkoda tego 2015 roku, bo to był okrągły (40 lat!) jubileusz powstania kultowego procka MOS6502.



    Adam:

    Natomiast na początku tamtej nowinki napisałem o tym, że w 2014 (czyli pięć lat temu) Sonar na stronie Classic Game Shrine umieścił pierwsze materiały o grze Zorro II. Potem zdaje się je pokasował, zniknął też z sieci pierwszy filmik.
    Następnie w 2017 roku nastąpiła reaktywacja, już z dłuższym opisem i wówczas na podstawie dostępnych na stronie CGS materiałów napisałem nowinkę. Czyli mam rozumieć, że te nowsze materiały też poznikały?

    Najwyraźniej tak jest. Te nowsze filmiki są niedostępne (usunięte) z YT.
    W ogóle chyba grupa CGS nie działa (?). Nawet nie pamiętam kto tam działał oprócz s0nara, bo myślałem wstawić historyczną notkę w Atariki. :(
    • 18:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime27 Aug 2019 zmieniony
     
    Gorgh - napisałeś "chyba z gry będą nici", a moim zdaniem to opinia. Dzisiaj z ciekawości o to zapytałem u samego źródła czyli Sonara, który stwierdził, że powoli, ale prace nad grą są kontynuowane i ma zamiar projekt ukończyć. Trzymam kciuki.

    Poprosił mnie o wklejenie następujące tekstu:

    Sonar:

    niektórzy mogli by pisać mitologię. było ciężko z koderem, i kontakt był słaby więc część grafiki spaprałem. nie jest właściwie interpretowana przez engine tworzący całe zorro jednym enterem - dlatego muszę przerobić część grafik. zorro powstaje bardzo powoli ale powstaje. co do powrotu na zloty - nie, nie i na zawsze wielkie nie. dlaczego? ponoć to dowód mądrości. dziękuję
    • 19:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime28 Aug 2019
     
    @Kaz, a możesz dopytać go o ODYSEJĘ bo jest zainteresowanie grą?
    • 20: CommentAuthorAdam
    • CommentTime28 Aug 2019
     

    Dracon:

    W ogóle chyba grupa CGS nie działa (?). Nawet nie pamiętam kto tam działał oprócz s0nara, bo myślałem wstawić historyczną notkę w Atariki. :(

    Na pewno Koala, możesz jego pytać. Przez jakiś czas Larek.

    Na Demozoo jest taki wpis:
    ->link<-
    • 21:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime28 Aug 2019 zmieniony
     
    @Adam:
    Dzięki za naprowadzenie! :)
    Opisałem ich trochę tutaj:
    ->link<-
    • 22:
       
      CommentAuthoranonymus
    • CommentTime28 Aug 2019
     
    Też trzymam kciuki za sOnara i Z2
    • 23: CommentAuthorAdam
    • CommentTime28 Aug 2019
     

    Dracon:

    Opisałem ich trochę tutaj:

    Zerknąłem na Twój wpis na Atariki, sugeruje on, że WnZ = Miker. Miker o ile pamiętam rzeczywiście współpracował z CGS, nie jestem tylko pewien, czy jako oficjalny członek grupy, możliwe, że tak. Ale - z tego co wiem - WnZ to zdecydowanie NIE JEST ksywa Mikera.
    • 24:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime28 Aug 2019
     
    W takim razie przeredaguję to jeszcze. :)
    • 25:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime28 Aug 2019
     
    Odnośnie Odysei Armorii" (odpowiedź zatwierdzona do publikacji przez Sonara):

    Sonar:

    Wiesz co zostawiłem sobie ją na zimowe wieczory. Scenariusz jest cały, ale trzeba to napisać. Gra jest długa. Są nawet 2 bitwy morskie i potyczki. Plądrowanie wyspy, kilka wizyt na Tortudze Są nawet kopalnie do eksploracji w planach. Nie będzie lekko ale dobra nuta i jakoś pójdzie. NIe świętuję więc będę się nudził ;). Czas się znajdzie. Ma być jakość a nie jakoś Kaz. Pozdrawiam
    • 26:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime28 Aug 2019
     
    No to super! Dzięki za fatygę Kaz.
    • 27:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime28 Aug 2019
     
    Proszę uprzejmie :)

    Miałem dziś okazję pograć chwilę w grę w wersji html (nieskończona, jest intro i gra, muzyka MIDI). Grafika świetna, idealna pod atarowski hi-res, historyjka też wciąga. No i gra edukuje, bo sporo wyrażeń żeglarskich. Trzymam kciuki za tę produkcję, szczególnie jako fan paragrafówek :D