atarionline.pl Duspasterz Rzygoń - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorBlackjack
    • CommentTime9 Dec 2018
     
    Komunikat przy uruchamianiu na cały ekran "bad language" - co oznacza, jak to uruchomić?
  1.  
    Think this is a (funny) warning, that the game contains bad language - in-appropriate/not suitable for children...
  2.  
    Jeśli grasz w wersję plikową, to - jeśli się nie mylę - podczas wyświetlania ekranu "Bad Language" wczytywana jest do pamięci reszta gry. Może to chwilę potrwać.
    • 4: CommentAuthorBlackjack
    • CommentTime10 Dec 2018
     
    Faktycznie tak jest, szkoda, że nie dałeś żadnej informacji, typu "proszę czekać"
  3.  
    Nie dałem, bo to nie ja robiłem tę wersję gry :)
  4.  
    BTW, jeśli wątek już jest poruszony. Postaram się wkrótce opublikować solucję do gierki, bo właśnie wygrzebałem plik z instrukcjami. Muszę go tylko trochę posprzątać...
    • 7:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime10 Dec 2018
     
    @Blackjack
    mam wrażenie że nigdy nie czekałeś na wgranie gry na Atari z magnetofonu bez systemu turbo ... :-)

    To dopiero była lekcja cierpliwości ;-).
    • 8: CommentAuthorBlackjack
    • CommentTime11 Dec 2018 zmieniony
     
    @IRATA4 tu naprawdę długo trwa dekompresja, jest statyczny obrazek i myślałem, że może trzeba coś przestawić w emulatorze, co rzadko, ale czasem ma miejsce w wybranych programach, bo nie wiadomo, czy coś poszło nie tak z ładowaniem, czy trzeba czekać...
    @mgr_inz_rafal Napisz solucje, gra jest fajna, ma fajny klimat, podoba mi się rozwiązanie z rozwijanym menu co zrobić i z tym, że są zabawne wstawki do poczytania. Obawiam się, że poziom trudności jest wysoki i może się znudzić jak się będzie po 20razy chodziło tam i powrotem szukając rozwiązania co w cale nie jest fajne w polskich komnatówkach.
    • 9: CommentAuthorVidol
    • CommentTime11 Dec 2018 zmieniony
     
    a w plikowce dzialaja sejwy?

    EDIT:
    "cos nie moge sobie poradzic z dyskietka" czyli sejwy tylko w wersji atr.
  5.  
    Może gdyby tego xexa wczytać z DOSa, to by działały?
    • 11:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime12 Dec 2018
     
    Tak, działają sejwy w plikówce. Ja dokładnie tak zrobiłem, bo chciałem grać w wersję bez doczytywania, ale mieć możliwość sejwowania. Wziąłem sobie atr-a z DOS-em II+D6.4, na tą dyskietkę wrzuciłem xex-a i wszystko śmiga i sejwuje.