atarionline.pl Atari w obudowie od PC - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorBlackjack
    • CommentTime11 Dec 2018
     
    W magazynie dyskowym Syzygy jest opisana taka przeróbka, czy ktoś ma zdjęcia jak to wygląda?
    • 2:
       
      CommentAuthorpiomet
    • CommentTime11 Dec 2018
     
    Kolega larkadiusz coś takiego robił.

    ->link<-
    • 3: CommentAuthorZuluGula
    • CommentTime11 Dec 2018
     
    Nie widziałem tego magazynu i przeróbki, ale obecnie są dostępne conajmnej dwie płyty Atari, pozwalające umieścić ten komputer w obudowie PC.
    • 4: CommentAuthorpin
    • CommentTime11 Dec 2018
     
    Ten z Syzygy, to nie był to czasem były komp MacGyvera? Jeśli tak, to do dwóch lat wstecz widziałem to u Jellonka. Mogłem zabrać, ale niestety nie wejszło do auta w drodze z wakacji... ;)
    • 5:
       
      CommentAuthorpiomet
    • CommentTime11 Dec 2018
     
    Mnie udało się bez większych kłopotów zamontować standardową płytę 65xe w obudowie itx.
    • 6:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime11 Dec 2018
     
    fajne , tyle że po co Atari ładować w metalowe pudło ? ma Pc/ta udawać ,czy co ??? , Obudowa A8 jest piękna :-) ,jak ktoś nie ma obudowy to ... najlepiej wmontować w PS4;-) też piękne , a bebechy z Ps4 w Pcta , albo upchnąć w obudowę od Ataryny ,slimka powinna wejść ... Nie wiem po co taki miszmasz ...

    Jak dorobię się kaski to zamówię dla A8 obudowę z drewna plus klawisze a wszystko 1 do 1 i będzie mega :-) .
    • 7:
       
      CommentAuthorpiomet
    • CommentTime11 Dec 2018
     
    To prawda, że stylistyka Atari jest ponadczasowa przynajmniej dla mnie. I na pewno nabędę kiedyś jakiś ładny egzemplarz. Moje pierwsze, jedyne 65xe dawno gdzieś zaginęło niestety. Jakiś rok temu wpadła mi w ręce płyta z 65xe no i coś musiałem z tym zrobić. Przynajmniej nie miałem problemu z wpakowaniem 'dopałek' i miałem radochę ze złożeniem tego w całość. Najważniejsze teraz jest to, że mogę się tym cieszyć w miarę wolnego czasu.

    Baza: płyta 65XE
    Sophia rev.c
    Ultimate 1Mb
    Sio2SD
    Covox
    TKII stereo + mini system audio w środku ;)
    i niedługo Sonari (mam nadzieję)
    • 8:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime11 Dec 2018
     
    Dość ładnie wygląda , masz jakieś zdjęcie z przodu ?
    • 9:
       
      CommentAuthorpiomet
    • CommentTime11 Dec 2018
     
    Z przodu sterowanie do sio2sd i gniazdo na kartę SD. Od góry wiadomo co. Z braku czasu wygląda jak wygląda. A w środku jaki bajzel. Może kiedyś to się zmieni.
    • 10:
       
      CommentAuthorpiomet
    • CommentTime11 Dec 2018
     
    • 11:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime11 Dec 2018
     
    ee ,w środku nie ważne , z zewnątrz elegancko :-)
    • 12:
       
      CommentAuthorpiomet
    • CommentTime12 Dec 2018
     
    Tak jest prowizorki najbardziej trwałe:) w zęby nikt mu nie będzie zaglądał.
    • 13:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime12 Dec 2018
     
    Wiem coś o tym ;-)

    "Komputer Iraty4 koncentrował uwagę oraz wzbudzał powszechne zachwyty"

    "zastosowana technologia "gwóźdź programu w zasilaniu" doskonale sprawdza się w praktyce"
    • 14:
       
      CommentAuthorpiomet
    • CommentTime12 Dec 2018 zmieniony
     
    O mam dejavu. Przypomniało mi się, że też tak robiłem awaryjnie ,
    • 15:
       
      CommentAuthoranonymus
    • CommentTime14 Dec 2018
     
    Głupie pytanie. Po co to?
    • 16:
       
      CommentAuthorpiomet
    • CommentTime14 Dec 2018 zmieniony
     
    Możliwe odpowiedzi:

    1. Wyjaśnione kilka postów wyżej.
    2. Z nudów.
    3. Żeby oderwać się od codzienności.
    itp, itd...
    • 17:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime14 Dec 2018
     
    ...żeby działało bez wtyczki :-)
    • 18:
       
      CommentAuthorpiomet
    • CommentTime14 Dec 2018
     
    Chyba Tesla też miał Atari, bo próbował przesyłać prąd bezprzewodowo :)
    • 19:
       
      CommentAuthoranonymus
    • CommentTime15 Dec 2018
     
    Piomet, mi chodziło o przeróbkę iraty, a nie o ideę
    • 20:
       
      CommentAuthorpiomet
    • CommentTime15 Dec 2018
     
    Może to prototyp wifi? Krata musiałby podpowiedzieć
    • 21:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime15 Dec 2018
     
    Przypomnę tylko, że upadek Amigi rozpoczął się od rozszerzania jej o wszystko co się da i upychania całości do obudów od PC. Dla wkurzającej równowagi dodam, że C=64 wystarczy rozszerzenie o stację dysków.

    Dziękuję za uwagę, 50,00 PLN się należy ;)

    P.S na poważniej: serio, chcecie wywalać jedną z najlepszych a na pewno najładniejszych rzeczy w Atari - mianowicie obudowę - i wsadzać płytę główną do bezpłciowej obudowy?
    • 22:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime16 Dec 2018
     
    Upadek Amigi nie nastąpił z powodu wpakowania jej do obudowy PC, tylko dlatego, że nastąpiło to za późno. Commodore nie było w stanie konkurować technologicznie z koalicją producentów pecetów, którzy mnożyli się jak króliki, a konkurencja między nimi powodowała kosmiczne przyspieszenie w jakości i parametrach sprzętu. Skutkiem tego cenowo też nie byli w stanie konkurować z dalekowschodnimi producentami podzespołów do peceta.

    Spotkało to też Atari, które "nie pchało się do obudów PC", ale tak jak Commodore miało bzika na punkcie "własnych standardów". Obie firmy od lat stosowały strategię "własnych rozwiązań i standardów", swoich wtyczek, drukarek, monitorów, płyt, etc. To się sprawdzało przy świeżym rynku, gdy standardy dopiero się ustalały, przestało się sprawdzać potem i stało się kulą u nogi.
    • 23: CommentAuthorPecet
    • CommentTime16 Dec 2018
     
    Ja się tylko zastanawiam, jak potoczyłaby się historia, gdyby np. Commodore zdecydował się na upublicznienie standardu Amigi, tak jak to zrobił IBM.
    • 24:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime16 Dec 2018
     
    Kaz cholibka - przecież to było półżartem napisane :)
    Ale to, że pozbywanie się pięknej obudowy Atari na rzecz bezdusznej blachy to zło - już nie.