atarionline.pl MORTAL KOMBAT - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthornogorg
    • CommentTime2 Jan 2019
     
    "PS. Zawsze wolałem SF2 od MK, przez brzydką "fotorealistyczną" grafikę Mortala :P"

    Panowie, co wy wiecie o brzydkiej fotorealistycznej grafice ;P

    • 2:
       
      CommentAuthoranonymus
    • CommentTime2 Jan 2019 zmieniony
     
    W Mortala 1 i 2 grałem namiętnie u kumpla, bo na Atari tego nie miałem. Gra była świetna, bawiłem się godzinami i grafika bardzo mi się podobała. A odnośnie brzydkich foto-nawalanek, to The Ultimate Arena wygląda tragicznie, a i Kasumi Ninja uważam za szpetne, choć nigdy nie grałem w żadną z w/w.
    The Ultimate Arena:
    • 3:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime2 Jan 2019 zmieniony
     
    @ Rocky
    Atari z VBXE mogło by być lepsze niż Amiga 500 ,przecież mamy jeszcze ULTIMATE ,a wyświetlenia dobrej grafiki VBXE wystarczy ,poza tym VBXE to nie tylko zwiększone taktowanie ,to także Blitter,dodatkowe sprite'y,priorytety dla sprite/ów ,nowe tryby wyświetlania ,kolory, ogólnie power jak by nie spojrzeć ...
    a co ma do tego chipset ???
    chipsetem można nazwać VBXE :-)

    Jedna porządna gra dla VBXE i rośnie grono nabywców tego rozszerzenia , samymi demkami dużo się nie ugra .

    A teraz pomijając prawa autorskie to jakie gry byście chcieli ujrzeć na VBXE ?
    1.Contra
    2.Mortal Kombat
    3.AGONY
    4.Another World
    5.Limbo
    6.Final Fight
    7.Flashback
    8.Lotus 2
    9.UFO Enemy Unknown
    10 . Odświeżonego Zybexa I Draconusa z grafiką zrobioną od nowa z zachowaniem rozmieszczenia obiektów ,wzorów na ścianach itp ...

    Ale jak na razie to nie ma na to ŻADNEJ GRY!!! która chociaż w 30%wykorzystuje możliwości jakie daje VBXE.
    • 4:
       
      CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime2 Jan 2019
     
    Tak czytam to i... cały smaczek aby zrobić to na Atari bez dopałek - może wygladać jak na ZX lub GameBoyu.

    Nie sztuką jest dowalić max RAMU (1MB), MaxCPU (RAPIDUS), MaxGFX (VBXE). Można zrobić to na minimum i jeśli będzie lepszy sprzęt to np wgrać wszystko do ramu. Podkolorować przez VBXE itp.

    Ale nie ustalać od razu że musi to chodzić na najbardziej dopalonym sprzęcie - który ma może 2-3 osoby.

    Chcecie pograć w MK w FULLHD, 4k to najnowsze konsole zapewniają taką rozrywkę.
    • 5:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime2 Jan 2019 zmieniony
     
    ... wiec po co te wszystkie rozszerzenia , Atari bez nich by dawno temu zdechło gdyż nikomu by się nie chciało wgrywać z taśmy... ,przecież mając możliwość zrobienia normalnej gry dla VBXE która w końcu mogła by zarządzić ,to nie wyrządzanie krzywdy Atari a wręcz przeciwnie ...

    Oczywiście hity na stocka każdy przywita z otwartymi ramionami i VBXE przecież tego nie wyklucza ,ale móc na tym samym sprzęcie zagrać w coś czym można się szerzej pochwalić nie robi krzywdy nikomu .
    Postęp jest nieunikniony , inaczej Atari zginie , ludzie co chwila coś wymyślają , a to nowe tryby , a to nowe narzędzia ułatwiające prace -G2F na ten przykład , kiedyś tego przecież nie było ,nie było kart SD ,ani innych wynalazków ... tyle że jakby takie VBXE ukazało się w latach 90' zamiast turbo do magnetofonu to już widzę jak wszyscy by piali z zachwytu i chwalili się na prawo i lewo co ta ich dopalona Ataryna potrafi(o ile były by na to GRY),z czasem stało by się to standardem i tyle .
    Więc może pora by pewne sprawdzone i pół żywe ustrojstwa wskrzesić i ustandaryzować bo kto stoi w miejscu ten się cofa .
    Ja byłem przeciw , ale jak zacząłem używać Atari do innych rzeczy niż gry i by móc zrealizować przekaz ...musiałem zainwestować w Ultimate ,inaczej się nie da ...
    Osoby które są związane ze sceną od samego początku, także przyczyniły się do otwarcia mi oczu na postęp z którym niektórzy użytkownicy A8 tak uparcie walczą,a który jest jedyną słuszną opcją ... jak ktoś Atari odpala dla nostalgii raz na rok to oczywiście że mu to wystarczy ,ale są ludzie którzy używają tego sprzętu codziennie albo prawie codziennie i ja też się do tej grupy zaliczam .
    Ostatnio jak słyszę nowa gra na Atari ,to po prostu aż się boję ...
    Później wszyscy obrażeni że napisał ... troll jeden , na szczęście zawszę mogę odpalić PS3,PS4,WII,DC,Nes i pograć .. .ale chciałbym na Atari fajne gry które są po prostu fajne i dopóki takich nie będzie to będę marudził albo nie mówił nic,obojętne jest mi czy wyjdzie dobra gra na VBXE czy stocka , jak zrobią Quake na Rapidusa to Amige sprzedam i to ustrojstwo ;-) kupię , a jeszcze jakby po sieci można z innym Atarianinem pyknąć ech ...
    Rozszerzenia zawsze można wymontować :-) .

    Ps. Nie ma co się złościć , ja chcę dobrze i cieszę sie że w ogóle cokolwiek wychodzi , tyle że jak nie będzie gier to i potencjalni odbiorcy uciekną ... ... Gry są motorem napędowym takich sprzętów , a demka demonstrowaniem możliwości choć odpowiednio zrobione mogą nieść także mocny przekaz .
    • 6:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime2 Jan 2019
     
    @ maly_swd
    Tyle że najnowsza konsola nie jest sprzętem z 198x na którym mogła by chodzić wypaśna gra i który znamy od dziecka .

    Naprawdę nie chcielibyście na Atari odpalić jakiejś porządnej gry ?
    Chyba jeszcze lepiej gdyby była na czasie ...Limbo ???
    ,bo ja chciałbym zagrać w takie Limbo w wersji dla VBXE albo mieć na maluchu normalnego Another World/a...


    Z innej strony dla mnie robienie gier na nowych sprzętach na wzór retro jest co najmniej dziwne- to żadna sztuka(zero ograniczeń) a próba zarobienia na nostalgii,wyjątkiem są pozycje które w ten sposób chcą ją przypomnieć ,wywołać ale co chwila widzę w PS Store masę gówien dla osób które chcą na PS4 grać w kwadraty.... a ja nie po to kupowałem nową konsolę a cały PS store tymi gównami zawalony ,na szczęście ostatnio to zjawisko traci na sile :-) .VBXE nie zmienia Atari w nie wiadomo co ,to nadal Atari więc nie widzę problemu, VBXE może z nawiązką wynagrodzić brak wielu hitów na nasz sprzęt , wystarczy oprogramować albo zrobić na nie porządną jedną grę która przekona niedowiarków i zasieje chęć posiadania tego rozszerzenia .
    • 7: CommentAuthorxxl
    • CommentTime2 Jan 2019
     
    > VBXE nie zmienia Atari w nie wiadomo co ,to nadal Atari więc nie widzę problemu

    zadza sie, dziwie sie dlaczego nie ma wspolnej kateorii grafiki na atari tylko gfx i gfx vbxe

    > wiec po co te wszystkie rozszerzenia , Atari bez nich by dawno temu zdechło

    tak, pewnie dlatego na zabawki z lutosceny pojawiaja sie prace co jakis czas a na atari ciagle.
    • 8:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime2 Jan 2019 zmieniony
     
    Pojawiła się wzbogacona wersja MK2 wykorzystująca 2MB pamięci Chip, ale nie kości AGA.


    Na 99% nie jest to prawda. Standardowa wersja MK2 wykorzystywała dodatkową pamięć powyżej 1 MB i wtedy było więcej dźwięków, ale nie musiało to być 2 MB Chip.

    ->link<-
    • 9: CommentAuthorbob_er
    • CommentTime2 Jan 2019
     
    "Pojawiła się wzbogacona wersja MK2 wykorzystująca 2MB pamięci Chip, ale nie kości AGA."
    Brzmi prawie jak na XE VBXE :).
    • 10:
       
      CommentAuthordely
    • CommentTime2 Jan 2019
     
    Atari z VBXE mogło by być lepsze niż Amiga 500 ,przecież mamy jeszcze ULTIMATE

    Nie mogłoby być. Już wcześniej Rocky napisał dlaczego.
    • 11:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime2 Jan 2019
     
    Nie znam się, jestem laikiem. Przeglądając pobieżnie ten wątek dochodzę do wniosku, że MK na Atari jest niemożliwe do zrobienia ponieważ Amiga 500 nie może adresować 2MB chip przez co grafika i sample muszą gnieść się w 512 chip. Podobno istniały rozszerzenia lepsze (nie chip?), ale nie na Amigę 500 tylko na Amigę 1200 przez lepszy chip set (chyba chodzi o VBXE) - o czym świadczą pojawiające się co jakiś czas zabawki z lutosfery. Zapewne kolejna taka zabawka pozwoli na napisanie MK na Atari z etapami doczytywanymi z taśmy w systemie normal.

    :D
    • 12:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime2 Jan 2019
     
    Mi by na Atari wystarczyło takie gejmbojowe Mortal Kombat. I tak by się fajnie grało.
    • 13:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime2 Jan 2019
     
    ... a mnie zadowoliłaby wersja na VBXE taka jaką VBXE uciągnie ,może być jak z Game Boya tyle że w kolorze ....

    w końcu VBXE jest projektem z 2005roku a jak na razie to nie ma żadnej gry wykorzystującej to rozszerzenie .

    Z grafikami to jasne :-) VBXE daje spoko możliwości ,tyle że ja muszę i chcę jeszcze sporo wyciągnąć z konkretnych podstawowych trybów ...
    a na VBXE w tym roku także zaprezentuje kilka prac ,do tej pory zapodałem jedną gdyż do końca nie wiedziałem co to jest,miałem złe wyobrażenie i złe pojęcie o tym rozszerzeniu ,teraz widzę w nim cień szansy na pozycje iście salonowe ,bo przecież Atari od zawsze miało dobre porty salonówek ... a później cisza ,ja tam bym pograł w Gun Smoke,Contre, normalne Kung Fu Master (to co jest na C64 to kpina), albo innego Ghost'n Goblin's a ...
    Z otwartymi ramionami przywitał bym Archon Ultra na VBXE albo Rampartsów ,w takiej wiecie ... lepszej grafice ...
    • 14:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime2 Jan 2019
     
    Jak będę miał VBXE i Rapidusa to sobie pogram na Spectrum na Atari :-).

    No i przejdę Time Pilota na Swarmie.
    • 15:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime2 Jan 2019
     
    ja dopiero kupie jak wyjdzie jakaś porządna gra .
    • 16:
       
      CommentAuthoranonymus
    • CommentTime2 Jan 2019
     
    Z twoich wpisów wynika, że nie potrzebujesz VBXE, tylko Amigi
    • 17:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime3 Jan 2019
     
    jasne ,mam Amigi ,A1200 i A500+ ,co jak co, ale Amiga1200 to drugi komputer z jakim miałem styczność i wiele godzin wspólnie z kumplami graliśmy ,wypady do domu na 25 minutowej przerwie by pyknąć we Franko na pożyczonej A600 -niezapomniane .Zwariował bym z samym Atari ,swoją Amigę miałem stosunkowo późno ,tak koło 1998/9r -Ale była petarda !!! w międzyczasie przeskoczyłem na Konsole Mega Drive,Nes,PSX,N64(taka kolejność)... a do gier 2D AMIGA i ATARI ,na Atari porządną grę otrzymałem dopiero w 95r był nią ROCKMAN!!! później zrobiłem sobie przerwę ,rozglądałem się co prawda za nowościami na Atari,ale wszędzie gdzie pytałem mówiono to samo , ewentualnie oddawano mi to co komuś się uchowało ,jedna Atarynkę a na pewno magnetofon dostałem od firmy UNDERING MASTER -jeszcze istnieli jak do nich wparowałem i zacząłem pytać o Atari ,o carty z UM,ATS,ATT -min nigdy nie zapomnę , już wtedy czułem się jakbym był z innej epoki - a ja cały czas chciałem znaleźć jakąś grę taką jak z innych systemów ,taką której nigdy nie było na Atari ,dynamiczną ,przemyślaną i grywalną , w grach na Atari zawsze był jakiś babol -Technus i księżycowe skoki , Hawk Moon - Nuda i znowu te skoki ... wszystko na jedno kopyto , albo ładne i niegrywalne takie gry na szałaputa -Droga Wojownika ,Barbarian ...
    Jasne ,był Draconus,Druid,Zybex,Moon Patrol,Alley Cat ... ale ile można grać w to samo , ja mogę teraz mapę bez patrzenia do Draconusa narysować ...

    Tak ,chciałbym gry na Atari takie które będą wyglądały prawie jak na Amidze , bo przecież taka kolej rzeczy i o to właśnie chodzi ,jak maznę jakieś gówno to mówicie że gówno , jak piesiu czy odyniec narysuje grafę to piejecie z zachwytu,a przecież kiedyś G2F nie było 8-/ only 4color's plus background ... i myślicie że gier to nie dotyczy ??? Niektórzy prezentują gry praktycznie bez grafiki ...byle tylko pokazać grę i móc powiedzieć zrobiłem grę i i tak wszyscy się cieszą ... Otóż nie wszyscy bo ja się nie cieszę,ja chciałbym grę na poziomie grafiki wspomnianych kolegów ,dopracowaną na maxa i tyle ale widzę że za dużo wymagam ,całe szczęście że jeszcze sporo mi brakuje do wyżej wymienionych , inaczej już dawno bym ten komputer olał bo nie ma na nim dla mnie już praktycznie nic ,bawi mnie jedynie jak komuś pokazuję co potrafi Atari ,no i jak coś sobie dłubię ,tyle że rysuje na Pocket PC/PC i AGS ,a animacja także AGS,muzyczek nie słucham bo NIKOGO nie mogę się o STEREO doprosić ,POKEYA drugiego już mam,większość muzyczek stereo ... ,nawet ostatnio zastanawiałem się,czy faktycznie na ławie w salonie nie zamienić A8 na A1200 ,zrobił bym tak ale szkoda mi tych 9 lat spędzonych z wami .
    • 18: CommentAuthorxxl
    • CommentTime3 Jan 2019
     
    prawdziwy atarowiec utworow na dwa pokeye slucha po podlaczeniu dwoch atari, pokey jednej atarki gra lewy kanal, prawy kanal gra pokey drugiej atarki

    tak jest uczciwie
    • 19: CommentAuthorRocky
    • CommentTime3 Jan 2019
     
    Jeden obraz 320x240x256kol zajmuje 75kB RAM, czyli więcej niż jest w stanie zaadresować procesor w Atari.. a ile takich danych wejdzie do pamięci VBXE.. niecałe 7 pełnych obrazów..i w zasadzie powinno to wystarczyć do zapamiętania tła + wszystkich faz ruchów przeciwników.. wyświetlaniem oczywiście zająłby się blitter..
    Reszta w gestii CPU.. Rapidus, żeby coś zaadresować do podstawowej pamięci/VBXE musi zwolnić do 1.79MHz..
    Amiga takich ograniczeń nie ma, ponadto grafika zajmuje mniej miejsca w pamięci (mniej kolorów).
    Nie ma co ścigać za innymi architekturami, zwłaszcza 16/32 bitowymi, bo i tak Atari nie da rady.

    Ja postrzegam małe Atari w kontekście architektury i chipsetu (Antic/Gtia/Pokey).. i niestety VBXE do tego nie pasuje.. to nie ta bajka.. ale Rapidus już tak (z czym nie zgodzi się pewnie xxl).
    Rapidus w Atari działa trochę jak taki super koprocesor, który potrafi wesprzeć i wycisnąć więcej z oryginalnych układów (podobnie jak karty typu Tomek-8, Weronika..).. póki to właśnie robi dla mnie jest OK.
    Żeby Atari mogło konkurować z Amigą taki Rapidus musiałby się komunikować z VBXE bezpośrednio poprzez kanał DMA + drugie DMA do Covoxów, trzecie do SIO.. z całkowitym pominięciem chipów Atari..i tu należałoby zadać pytanie, czy to jeszcze Atari.
    Amiga poszła w tym kierunku goniąc PCty i na dobre to jej nie wyszło..
    • 20:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime3 Jan 2019
     
    ... kurde , to po co ja tego POKEYA wylutowałem ;-)
    • 21: CommentAuthoraniol
    • CommentTime3 Jan 2019
     
    Rapidius to podzielił los commodorowskiego SuperCPU (chociaż CSDb podaje przynajmniej te 13 releasów na SuperCPU :P)
    • 22:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime3 Jan 2019
     
    @ Rocky

    Przecież Amiga to żaden wyznacznik , można by zrobić wersję inną , dopasowując ją do możliwości Atari z VBXE które zdało by się do wygenerowania postaci i na przykład pierwszego planu ,reszta w Gr9 jakieś 8kB na tło,albo HI res ...
    • 23: CommentAuthoraniol
    • CommentTime3 Jan 2019
     
    Btw o stereo trzeba się dopraszać? Toż jest dostępne i to z 2 źródeł.
    • 24:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime3 Jan 2019
     
    Człowiek się nie może doczekać IK+, a tu sny o mortalowej potędze ;-)
    • 25:
       
      CommentAuthornogorg
    • CommentTime3 Jan 2019
     
    Może zróbcie chociaż Mortal Kumquat :P
    • 26: CommentAuthorRocky
    • CommentTime3 Jan 2019
     
    Irata, właśnie o to chodzi.. ktoś wcześniej zapodał, że można zrobić wersję lepszą niż na Amidze.. co raczej się nie uda... Ale skrojona wersja pod Atari byłaby na miejscu i możliwa.. nawet bez VBXE.. potrzeba tylko RAMU.
    • 27:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime3 Jan 2019 zmieniony
     
    Ja jestem za zaadaptowaniem tej wersji z GB.

    Hm... Mortal Kombat, ktoś kiedyś się chwalił już, że zrobi, hehe. :D
    • 28:
       
      CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime3 Jan 2019
     
    Wystarczy to co na GB + można się pokusić o wsparcie Cartem TOMEK8
    • 29: CommentAuthorpin
    • CommentTime3 Jan 2019
     
    .. a ja mam wszystko w dupie i niezmiennie będę robił swoje :)
    • 30:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime3 Jan 2019
     
    @Rocky
    kurcze ,no nie wiem czemu ale ludzie "boją" się tego ramu jak diabli ... nie wiem czemu , fajne rzeczy są na 1MB ,ja bez oporów Atarynkę rozszerzyłem i cieszę się niedostępnymi wcześniej rzeczami :Snowman,ATARI BLAST!,Numen,Bomb Jack i inne ,do tego robię coś na 1MB tzn nie koniecznie na jeden ,ale nie wiem ile miejsca zajmie kompletny przekaz ...
    • 31: CommentAuthorRocky
    • CommentTime4 Jan 2019
     
    Dla mnie U1MB jest podstawą.. do tego stereo pokey i w zasadzie powinno wystarczyć do retro zabawy
    • 32: CommentAuthorxxl
    • CommentTime4 Jan 2019
     
    tak, jest genialne. zapis do rejestrow powtorzonych PIA z tym rozszerzeniem zawiesza Atari.
    • 33: CommentAuthorpin
    • CommentTime4 Jan 2019
     
    Naucz się może programować Atari na początek ;)
    • 34:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime4 Jan 2019
     
    Nie zaczynajcie tylko znów ;-)
    • 35:
       
      CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime4 Jan 2019
     
    Panowie XXL vs PIN = napiszcie Mortala (jeden ma chodzić na STOCK Atari, a drugi na LutoAtari). Wtedy ocenimy co jest lepsze a co gorsze :). Ile ludzi woli "słabsze" ale na Atari a ile woli "full wypas" na Lepszym Atari.
    • 36: CommentAuthorpin
    • CommentTime4 Jan 2019
     
    .. Ale ten gość nie zna nawet poprawnego adresu portB..
    • 37: CommentAuthorRocky
    • CommentTime4 Jan 2019
     
    Nie ma czegoś takiego jak lutoatari.. a w zasadzie wszystkie atarki były kiedyś zlutowane.. kolejny xxl się objawia?


    W przypadku c64 rozszerzenia raczej nie są tak bardzo potrzebne bo maja wszystko rozwiązane sprzętowo.. Atari musi nadrabiać programowo, a do tego trzeba ramu..
    • 38:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime4 Jan 2019
     
    może ... trzeba przeszczepić VIC'a do Atari zamiast Antica - czy oni tam mają - i sprzętowo będzie rozwiązane ;) SID'a już Seban przeszczepił ;)
    • 39:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime4 Jan 2019
     
    Za mało kolorów :P
    • 40: CommentAuthorxxl
    • CommentTime4 Jan 2019 zmieniony
     
    @Rocky: to ile ramu musze dolutowac do przeszczepa zeby mozna bylo uruchomic mortala?
    • 41:
       
      CommentAuthoranonymus
    • CommentTime4 Jan 2019
     
    Oj, przecież nie będzie żadnego Mortala
    • 42: CommentAuthoraniol
    • CommentTime4 Jan 2019
     
    Mortal sroltar, dajcie jakąś przygodówkę.
    • 43:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime4 Jan 2019 zmieniony
     
    Pomyślcie, jakie pojedynki można by rozegrać ... ;)
    (dwa pierwsze do wyboru, nie chcę być posądzony o stronniczość)
    • 44:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime4 Jan 2019
     

    anonymous:

    Oj, przecież nie będzie żadnego Mortala

    No pewnie, że nie. Ale jaki fajny wątek :)
    • 45: CommentAuthoraniol
    • CommentTime4 Jan 2019
     
    Toasty!
    • 46:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime4 Jan 2019
     
    @TheFender
    kurcze ,czego ja się tu dowiaduje ...
    to Pin jest czorny ???
    czy to metafora ?
    ;-)
    • 47:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime4 Jan 2019
     
    @irata4: dlatego dałem dwie wersje do wyboru: raz xbios jest czarny a innym razem biały ;)
    • 48: CommentAuthorxxl
    • CommentTime4 Jan 2019
     
    50 szejds of xbios
    • 49:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime4 Jan 2019
     
    @TheFender
    faktycznie ,prawie remis .
    im to chyba o jakieś nielegale chodzi ,jeden ma hardwarowe a drugi softwarowe i się kłócą ... chyba o to ;-)
    • 50:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime4 Jan 2019
     
    Nie będzie żadnej przygodówki, będzie chór!

    :D