atarionline.pl MORTAL KOMBAT - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

• :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

• 1: CommentAuthorpin
    • CommentTime18 Jan 2019

Mono - ale tu chodzi o coś, co pasuje do oryginalnej obudowy. Lata temu wygłaszałem chęć zakupu czegoś takiego, ale każdy kto klonował XL/XE (wspomniane 2 próby) zakończył temat w postaci MiniITX(tak to się nazywa?), co średnio mi się już podoba. Domniemam, że barierą jest tu fakt istnienia oględnie rzecz ujmując dwóch rodzajów XE: z ECI i bez. No chyba, że rozwiązać problem po części tak jak mówi Rocky - nowa płyta i dopinana dodatkowa płytka z portami na tył obudowy zależnie od jej rodzaju. Koszty? Pewnie nie małe, ale za taką płytę chętnie zapłacę odpowiednią kwotę.
    • 2: CommentAuthorZuluGula
    • CommentTime18 Jan 2019

Ja osobiście widzę przyszłość Atari jako EclaireXL w nowej obudowie stylizowanej na XEGS z dołączoną (opcjonalnie) standardową klawiatura USB. Tak będzie najtaniej i najprościej, co zagwarantuje że znajdzie się dużo chętnych.
    • 3: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime18 Jan 2019

problem z FPGA jest taki, że nie emuluje on elementów analogowych, więc mnie FPGA nie pociąga
    • 4:

CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime18 Jan 2019

Ten MK11 to chodzi na znakach i rozszerzonej pamięci? Dane czyta z dysku czy z carta? ;)
    • 5:

CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime18 Jan 2019

Taka nowa Ataryna z HDMI i na przykład 1MB i VBXE oraz designem niczym XL to byłby miód. Oczywiście starej bym się nie pozbył. Myslałem o Spectrum Next, ale kurka tyle mam już tego sprzetu, że głowa mała. Doby nie starczy by ograć.
    • 6: CommentAuthorpin
    • CommentTime18 Jan 2019

Widzisz Gorgh, jak podgrzejesz fpga suszarką do włosów to... po prostu nic się nie wydarzy ;)
    • 7: CommentAuthorZuluGula
    • CommentTime18 Jan 2019

FPGA to chyba jedyne sensowne rozwiązanie. Nowe Atari na oryginalnych układach jest już teraz droższe od EclaireXL i ta sytuacja tylko się pogorszy. Układów Atari będzie coraz mniej, co dalej podniesie ich ceny.
    • 8: CommentAuthorpin
    • CommentTime18 Jan 2019

spokojnie, działają już prawie 40 lat, może nie dożyję konieczności przesiadki na FPGA ;)
    • 9: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime18 Jan 2019

mały_swd: ja myślę, że tam są mulipleksery duszków, dlatego postaci są tak duże.
    Pin: co racja to racja
    • 10: CommentAuthorZuluGula
    • CommentTime18 Jan 2019

To po co te wzdychania za NEXT i UltimateII? Ja tez myślę ze prawdziwych Atari wystarczy do końca życia wszystkim, którzy chcą ich używać. Takie FPGA może być dobra alternatywa dla lutoAtari. Zamiast tych wszystkich płytek i kabelków, wszystkie rozszerzenia były by wgrane do jednego scalaka. Pojawia się nowe rozszerzenie? Żaden problem, wgrywamy nowy wsad.
    • 11: CommentAuthoras...
    • CommentTime18 Jan 2019

Nie umiem się przekonać aby kupić mist-a czy inne coś 1088...

Nie ma to jak 130xe napakowane wszystkim czym się da, tak samo jak Falcon :)

I to jest Atari :)
    • 12: CommentAuthorZuluGula
    • CommentTime18 Jan 2019

As... 1088XEL właśnie jest takim Atari napakowanym czym się da, tylko z mniejsza ilością drutu, bo ma ładne gniazdka pod wszystko.
    • 13: CommentAuthorpin
    • CommentTime18 Jan 2019

Mist nie do wszystkiego się nadaje i nie zaemuluje większości rozszerzeń, czy innych dodatków. Bawiłem się tym dłuższą chwilę i w stosunku do real h/w ... no nie wiem, nie da się tego w żaden sposób porównać.

Co do 1088, tu sprawa wygląda o tyle inaczej, że można do tego wpakować kilka regularnych rozszerzeń, no i mamy opcję podłączyć regularne urządzenia ECI, np. twardziel. No i nieemulowane, lub raczej nie-udawane niczym układy.
    • 14: CommentAuthorRocky
    • CommentTime18 Jan 2019

Kiedyś ludzie kombinowali jak tu wkładać Atarki do różnych innych obudów (PCty, amplitunery…), a teraz po powrocie retromanii najlepszy jest sprzęt przypominający oryginał (bez zbędnych dziur, widocznych przeróbek). Cała przyjemność pisania na klawiaturze Atari, a nie jakiejś pctowej przez usb..
    • 15: CommentAuthorpin
    • CommentTime18 Jan 2019

no właśnie, przypominający oryginał :)

• 16: CommentAuthorxxl
    • CommentTime20 Jan 2019

do EkleraXL mozna podlaczyc dodatki (ma wszystkie porty) a z dodatkowych bajerow juz na pokladzie to nowe tryby graficzne cyba do rozdzielczosci 1280 i turbo dla procesora cos kolo 64MHz (nie jestem pewny dawno nie odpalalem ;-)

poza tym w testach EclairXL wychodzi bardziej zgodny z atari od tego co na niektorch party podlaczane jest jako "atari".

;-)
    • 17: CommentAuthorpin
    • CommentTime20 Jan 2019

tryb suszarkowy działa? :) u mnie działa.
    • 18: CommentAuthormono
    • CommentTime20 Jan 2019

Hehe. Jak to role potrafią się odwrócić :)
    • 19: CommentAuthorxxl
    • CommentTime20 Jan 2019

nie dziala. Atari sie nie grzeje. A Ekler chyba tego nie emuluje (nie wiem)
    • 20: CommentAuthorpin
    • CommentTime20 Jan 2019

widzisz. Mój komputer nie jest emulatorem, 1088XEL też nie. I to odróżnia Eklera od reszty świata.
    • 21: CommentAuthorxxl
    • CommentTime20 Jan 2019

widzisz, moj komputer jest nieprzerabiany i na nim nie dziala :-)

pewnie gdybm przylutowal to co Ty to zaczal by sie grzac i kto wie jakby dzialaly przegrzewajace sie uklady ;-)
    • 22: CommentAuthorpin
    • CommentTime20 Jan 2019

To kwestia odpowiedniej wersji GTIA. Założysz taką do Eklera? To jeden z aspektów, nie wiąż się doń zanadto. Są po prostu klony, które przypominają Atari ideowo, czy konstrukcyjnie i są takie które nimi nie są i chyba nie będą. Niestety pewnie i przyjdzie czas, że nie będzie już działających prawdziwych chipów, no ale - może tego nie dożyjemy i żyjmy z tą nadzieją ;)
    • 23: CommentAuthorxxl
    • CommentTime21 Jan 2019

no i?

Ekler jest emulatorem ktory w testach jest blizszy oryginalowi od przerobionej Atarki. A Ty probujesz wykazac, ze Twoj sprzet jest blizszy oryginalowi bo mozesz przegrzac uklady :-)

ale urwal.
    • 24: CommentAuthorpin
    • CommentTime21 Jan 2019

przerabiana Atarka ma to do siebie, że w każdej chwili staje się STOCK 64k komputerem o właściwościach oryginału. To jest najlepsze ;)
    • 25: CommentAuthorpin
    • CommentTime21 Jan 2019

.. ale urwał.

ale urwau :)
    • 26: CommentAuthorxxl
    • CommentTime21 Jan 2019

w kazdej chwili za pomoca lutownicy ;-)

z przerabiana atarka jest jak z ogorkami, z kiszonego zielonego nie zrobisz ;-)
    • 27: CommentAuthorJacques
    • CommentTime21 Jan 2019

FPGAtari (Emutari) ma więcej Atari niż rozszerzone Atari, gdzie można rozszerzenia wyłączyć w przypływie potrzeby amiszowania, a FPGA to nadal tylko implementacja oryginału... Świat się kończy ;-)
    • 28: CommentAuthorxxl
    • CommentTime21 Jan 2019

sprobuj wylaczyc u1mb :-)
    • 29: CommentAuthorJacques
    • CommentTime21 Jan 2019

Nie mam, na codzień używam Pasiowego rozszerzenia +1MB na płytce Pajero ;-)
    • 30: CommentAuthorZuluGula
    • CommentTime21 Jan 2019

FPGA to nie jest emulacja.
    • 31: CommentAuthorJacques
    • CommentTime21 Jan 2019 zmieniony

Tak czekałem kiedy się ktoś przy...czepi tego słowa.
    Jest to jak najbardziej emulacja, tyle, że emulacja sprzętowa:
    ->link<-

Czyli udawanie prawdziwych układów poprzez FPGA.
    Jak dla mnie "duszy" tak samo mała ilość jak przy emulatorach programowych ;-)
    • 32:

CommentAuthorIRATA4
    • CommentTime13 Apr 2019

Ciekawie zrobione , wygląda jak algorytm ,sprytne.
    • 33: CommentAuthortebe
    • CommentTime13 Apr 2019

bardziej wprowadzone dedykowanym edytorem (IDE) do jakiegoś silnika 3D i zaprezentowane
    • 34:

CommentAuthorIRATA4
    • CommentTime13 Apr 2019

Google Maps korzysta z podobnego algorytmu generującego teren na podstawie map bitowych ,ale oni to już mają sztuczne AI na niezłym poziomie ,które w dodatku sami uczymy.

• 35: CommentAuthortebe
    • CommentTime13 Apr 2019

• 36:

CommentAuthorIRATA4
    • CommentTime13 Apr 2019 zmieniony

Ciekawe,"Nowy" win 10 ma podobne narzędzie,zapomniałem o tym .