atarionline.pl CO14806 - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthormurek88
    • CommentTime29 Dec 2018
     
    Witam wszystkich. To mój pierwszy post na forum. Posiadam niedziałający komputer Atari 65XE. Zaraz po uruchomieniu przechodzi w test pamięci i prawie wszystkie kwadraciki są czerwone. Kości (8 sztuk 4264-15) zimne. Grzeje się troszkę układ CO14806 który, jak wyczytałem, jest procesorem. I tutaj moje pytanie, czy to grzanie jest normalne? Przy uszkodzonym procku memory test by ruszył? Z góry dziękuję za odpowiedź.
    • 2: CommentAuthorrj1307
    • CommentTime30 Dec 2018
     
    Procesor masz sprawny, wymień pamięci (wszystkie kości) i ciesz się sprawną Atarynką. :)
    • 3: CommentAuthortebe
    • CommentTime31 Dec 2018
     
    tutaj zajrzałeś? ->link<-
    • 4: CommentAuthormurek88
    • CommentTime1 Jan 2019
     
    Dziękuję, już zabrałem się do pracy :) Muszę trochę poczytać o kościach pamięci, ponieważ okazało się, że miałem ich dwa rodzaje i nie wiem które kupić. Za link dziękuję. Z tego co ma szybko przejrzałem to raczej sklep z modyfikacjami a ja chciałbym zachować moje egzemplarze w jak najbardziej oryginalnym stanie.
    • 5: CommentAuthormurek88
    • CommentTime5 Jan 2019
     
    Atari dostało drugie życie:) Nie obyło się bez problemów, jednak ostatecznie niebieski ekran pojawił się na telewizorze. Co prawda do zrobienia jest jeszcze magnetofon i stacja dyskietek 5,25 ale najpierw muszę uporać się do końca z klawiaturą.I tu mam pytanie i prośbę. Ma ktoś doświadczenie w skracaniu złącza folii klawiatury? Ile można ją bezpiecznie przyciąć? Styk 11 mam wytarty 5 mm od krawędzi wchodzącej w złącze i wszystkie przypisane do niego klawisze są martwe. Próbowałem odbudować ubytek lakierem grafitowym, niestety coś z nim nie tak i można powiedzieć że nie przewodzi. Drugi problem mam z przyciskami funkcyjnymi. I tutaj prośba. Potrzebowałbym pomiary, z w pełni sprawnej klawiatury, rezystancji linii (od styku po najdalej oddalony klawisz) numer 3, 21,22,23,24. Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc :)
    • 6: CommentAuthorbruno_j
    • CommentTime7 Jan 2019
     
    Tu coś ciekawego powinieneś znaleźć: ->link<-
    • 7: CommentAuthormurek88
    • CommentTime13 Jan 2019
     
    Klawiatura naprawiona. Okazało się, że klej przewodzacy na bazie grafitu nie sprawdza się w odbudowie ścieżek. Co innego ze srebrem:) Teraz czas na stację dyskietek. Posiadam model XF551 i teraz mam kilka pytań. Pamiętam, że miałem kiedyś do niej osobny zasilacz, niestety nie mogę go znaleźć. Jest on konieczny do działania stacji? Ściągnąłem schemat i widzę, że na magistrali sio2 jest przesyłane jakieś napięcie 12V. Niestety u mnie zero reakcji. Jeśli jednak jest potrzebne zasilanie zewnętrzne, i dobrze odczytuje schemat, to wynika z niego że potrzeba napięcia przemiennego. Pytanie brzmi transformator o jakim napięciu wtórnym i mocy potrzebuję. Z góry dziękuję za pomoc.
    • 8: CommentAuthorpin
    • CommentTime13 Jan 2019
     
    9V zmiennego, 3.5A.