atarionline.pl Dwie zewnętrzne stacje do Atari ST(F)(E) - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  
    Cześć.

    Jakiś czas temu pod wpływem impulsu kupiłem trochę gratów do Atari ST. Po zakupie poszły do szafy, a w miniony weekend postanowiłem się im w końcu przyjrzeć.

    Z dwóch różnych źródeł udało mi się nabyć dwie zewnętrzne stacje do Atari ST: jedną na dyskietki 3.5 cala, a drugą na 5.25 cala. Obie stacje pracują w trybie podwójnej gęstości, a stacja 5.25 dodatkowo pozwala na zapis dwustronny, co pozwala jej zapisywać dyskietki DS/DD do pojemności 720 KB.

    Stacje w środku zawierają napędy z 12-bitowymi szynami IDE (takimi jak stacje w PCtach). Obie mają wbudowane kable transmisyjne, a stacja 3.5" dodatkowo pozwala na podłączenie drugiej stacji w szeregu.

    Czy ktoś pomoże mi zidentyfikować producenta (-ów) tych stacji? Wyglądają bardzo spójnie pod względem stylistycznym i swojej budowy, więc domyślam się że producent był jeden. Oba sprzęty najprawdopodobniej przywędrowały do Polski z terenu Niemiec.

    Załączam zdjęcia celem lepszej identyfikacji.
    • 2:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime7 Jan 2019
     
    To są samoróbki, miałem taką 5.25". Może akurat te robiła jakiaś firma, ale tak czy siak to chałupnicza robota.
  2.  
    No to zagadka rozwiązana. :) Dzięki pirx.