atarionline.pl Kaseta VHS z programami na ST - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime23 Jan 2019
     
    Czy ktoś widział albo co jeszcze cenniejsze - posiada taką kasetę VHS, wspomnianą w tym ogłoszeniu (rok 1990)?
    • 2:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime23 Jan 2019
     
    W sumie fajny pomysł :) Można było pewnie zobaczyć urywki gier przed zakupem :)))
    • 3:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime23 Jan 2019
     
    Taki youtube przed youtubem :)
    • 4:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime3 Sep 2020
     
    Dzisiaj przyszła do mnie przesyłka do Golema XIV (serdeczne podziękowania, bo sfinansował też przesyłkę!):

    Golem XIV:

    W trakcie porządków w kasetach VHS znalazłem takie cudeńko: VHS Amiga. Kaseta jest sprawna i pełna. Jest to jakiś film po polsku z wprowadzeniem do sprzętu Amiga, systemu operacyjnego itp. (...)


    Ponieważ groziło kasecie, że pójdzie do wyrzucenia, to wolałem się tym zaopiekować :). Nie jestem fanem Amigi, ale szkoda, by taki kawałek historii przepadł. Dlatego jak tylko zdołam zgrać kasetę, udostępnię jej treść gdzieś w sieci dla potomnych.

    A może ktoś kojarzy podobną kasetę, ale do ST? Ktoś zna w ogóle tę firmę z Pabianic, czy ona robiła też takie nagrania o innych sprzętach?
    • 5: CommentAuthorpgru
    • CommentTime4 Sep 2020
     
    Jakbyś musiał robić porządki i wyrzucać kasetę o Amidze to ja też chętnie przygarnę (nadal mam sprawny magnetowid, jakiś czas temu się oglądało NOS coś w rodzaju skrótów NBA z Jordanem).

    Na Amidze kasety VHS z oprogramowaniem działały bodajże (bo niestety kiedyś o tym nie wiedziałem) w ten sposób, że miałeś dyskietkę czy program na płycie/dysku z oprogramowaniem. Nagrać było podobno bardzo łatwo(w Amigach z wyjściem zespolonym sygnałem wizyjnym/Composite), trudniej odczytać (potrzebne podobne proste w budowie, ale trudno dostępne urządzenie konwertujące).

    Swoją drogą to genialny sposób na zwiększenie pamięci masowej i tani napęd taśmowy, dzięki czemuś co już wielu miało w domach. VHS dawał możliwość nagrania chyba kilkuset MB, w czasach kiedy wielu Amigowców nie miało dysku twardego albo miało go np. po 100MB, a o wypalarce płyt nawet nie myślało, że kupi.
    • 6: CommentAuthormcs
    • CommentTime4 Sep 2020
     
    @pgru Video Backup System to sie nazywalo, nadal mam moja oryginalna sztuke :) Byl to system do tworzenia kopi zapasowych na tasmie VHS, cos jak Streamer. Program zapisywal obrazy dyskietek na VHS i zeby to odczytac, nalezalo taki obraz ponownie nagrac na dyskietke. Calkiem ciekawy pomysl zeby niskim kosztem miec duze pojemnosci.
    • 7:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime10 Oct 2020
     
    Facet tak proponuje zgrywać z VHS, żeby uzyskać lepszą jakość, bez pasków i z żywszymi kolorami: