atarionline.pl Nowa gra "Albert" - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime18 Feb 2021
     
    We Fredzie większość procka idzie na animowanie stworków na znakach.
    • 2:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime18 Feb 2021
     
    Panowie, trzymajmy się tematu "Alberta" w tym wątku :)

    Przypomnę, że Kski pytał, czy warto dodać wyjście z gry klawiszem Esc, nawet gdy nie będzie zatwierdzenia tej operacji. Ja jestem za. Kto za, kto przeciw i dlaczego?
    • 3:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime18 Feb 2021
     
    Ja uważam, że to bez znaczenia. Dla mnie gra to gra. Należy ją uruchomić i optymalnie wykorzystać pamięć wyłączając i nadpisując wszystko co zbędne. W całej historii spośród wszystkich gier na Atari można pewnie na palcach policzyć takie, które mają jakiekolwiek opcje wyjścia z gry.
    • 4: CommentAuthormono
    • CommentTime18 Feb 2021 zmieniony
     
    To nie znaczy, że nie należy dbać o szczegóły. Ja jestem za wyjściem z gry - ESC lub BREAK.

    @Mq: Idąc Twoim tokiem rozumowania żadna gra nie miałaby menu, hall of fame, intr, trybów demo, czy przyciągania uwagi. Uruchamiając grę od razu wskakiwałbyś w środek rozgrywki, no bo to jest najistotniejsza część :)
    • 5: CommentAuthorilmenit
    • CommentTime18 Feb 2021
     
    @mono - są jakieś gry na Atari, które mają takie "poprawne wyjście"?
    • 6: CommentAuthormono
    • CommentTime18 Feb 2021 zmieniony
     
    Fred, Misja, Robbo, Lasermania.

    Edit: Albo np. Spellbound.
    • 7: CommentAuthorXuio
    • CommentTime18 Feb 2021
     
    Tez jestem za Esc.
    • 8: CommentAuthormono
    • CommentTime18 Feb 2021
     
    Przyszło mi do głowy, że być może mówiąc o "wyjściu z gry" rozmawiamy o różnych rzeczach.
    Otóż chodzi mi o wyjście z gry do menu gry.
    A nie o wyjście do DOS.
    • 9: CommentAuthorilmenit
    • CommentTime18 Feb 2021
     
    Aaa... to co innego :)
    • 10:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime18 Feb 2021
     
    Takie wyjście i pauza powinny być standardem :-)
    • 11:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime18 Feb 2021
     
    Aha, to faktycznie źle się zrozumieliśmy. Myślałem, że jest mowa o wyjściu do dosa, co jest moim zdaniem niepotrzebne i wymaga rezygnacji z korzystania dowolnie z pamięci.

    Natomiast jeśli chodzi o wyjście w trakcie gry do głównego menu, to jak najbardziej warto żeby coś takiego zrobić w grze. Bardzo przydatna opcja jeśli komuś słabo poszło i chce jednak zacząć od nowa.
  1.  
    Wyjście (do menu), pauza i cheat-kody!
    • 13:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime18 Feb 2021
     
    Wyjście (do menu), pauza, cheat-kody i easter-eggi!
    • 14:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime18 Feb 2021
     
    a ja napiszę że fajnie było by móc wyjść do dosa bez wyłączania komputera,tak jak ma to miejsce w grach na komputery korzystające z systemów jak na WB.
    • 15: CommentAuthorfder
    • CommentTime18 Feb 2021
     
    Ależ to jest zrobione! A czy dałoby się zrezygnować z paska z informacjami o wynikach na rzecz większego w pionie pola gry? Czy to technicznie nie możliwe? Większy obszar byłby fajniejszy.
    • 16: CommentAuthorkski
    • CommentTime18 Feb 2021
     
    to oznaczałoby 16 linii więcej wiszenia w DLI. Brak czasu na grę.
    • 17:
       
      CommentAuthorISB
    • CommentTime23 Feb 2021
     
    Please add NTSC support please! Awesome game, but would like to play it on my original 130XE :) Emulation in Altirra was good though, I was able to clear the game on one credit thanks to all of the extra lives awarded throughout the game!

    ->link<-
    • 18:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime23 Feb 2021
     
    Update do wersji 1.02, poprawione zbieranie diamentów:
    ->link<-

    ISB - as the author already explained, in PAL it is possible to do what is not possible in NTSC. Should we stop showing what Atari can do in PAL in order to fit in with smaller possibilities in NTSC? I believe that it is not worth it. It's easier to buy an Atari in the PAL version. This can be done without a problem these days.
    • 19:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime23 Feb 2021 zmieniony
     
    No i jeszcze udało się dogadać autorowi z Retronics, czego efektem ta oto okładka pudełka do gry:
    • 20: CommentAuthorilmenit
    • CommentTime23 Feb 2021
     
    bardzo ładne i wpasowujące się w klimat gry
    • 21:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime23 Feb 2021 zmieniony
     
    Ponieważ już parę osób zgłosiło, że ukończyło grę, a nawet skr wrzucił zdjęcie na dowód tego (poniżej), to i ja wrzucam ostatnią grafikę.
    • 22:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime24 Feb 2021
     
    łe to zakończenie to rozczarka :( i SPOJLER buuuuuu brak profeski! .
    Grafika z pudełka,ładna i fajna ale mi jakoś klimatycznie nie pasuje,gramy przecież szalonym Albertem a nie jakimś grzecznym chłopaszkiem,mnie bardzo pasowały fajansowe okładki z dawnych lat,no albo okładki gier Gorgha bo wstrzelił się idealnie w klimat.Dobra,na marudziłem więc spadam,miłego dnia:D.
    • 23: CommentAuthorJosé Pereira
    • CommentTime24 Feb 2021 zmieniony
     
    Humm...
    To be honest if was me this is what I'll do:
    - Retronics box: can live with him without goggles, as also on in-game picture screens don't have it. But to be truly to the game Albert should wear is a blue shirt with white/gray sports shoes. The pants should use browns but a little darker and also not much dark but not too light blues on shirt to distinguish/makes the difference to the light ones on the skin;
    - On the 'congrats' screen I think that these letters should be in a more 'shining' colour and not on brown luminances. Come on, we end the game so is a joy and it should shine;
    - Also at this screen Albert is fine but the creature, if there's free colours to use, please have it with other green shades as now is same as the plants and don't, again, shines over the ground. They're all same colour when the game is made with lots but here seems a downgrade;
    Just my opinion...
    • 24:
       
      CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime24 Feb 2021
     
    Trochę kicha wstawia. Zakończenie gry przed premierą sprzedaży
    • 25:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime24 Feb 2021
     
    Co więcej, mam nadzieję, że ktoś nagra na swój kanał filmik z przejścia całej gry. Wtedy już nie będzie żadnego powodu, żebyście grali w grę, albo żebyście ją kupili :)
    • 26: CommentAuthorkski
    • CommentTime24 Feb 2021 zmieniony
     
    No Kaz musisz teraz robić nowe zakończenie do wersji pudełkowej. Zwłaszcza że są uwagi. Sam chciałeś.

    Przy okazji dodamy leveli i podkręcimy stopień trudności bo łatwizna wyszła...
    • 27:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime24 Feb 2021
     
    Kski - moim zdaniem to za bardzo ulegasz presji narzekaczy i marud :). Co innego poprawianie jakichś konkretnych błędów, bo to zawsze warto robić, a co innego poprawianie koloru spodni, bo komuś akurat brązowy odcień nie pasuje :)

    A fetyszystom, który grają nie dla przyjemności grania w grę, tylko dla obrazka końcowego - mówimy stanowcze "nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobisz? :D :D :D
    • 28: CommentAuthorpustak
    • CommentTime24 Feb 2021
     
    Gram chyba w inną grę bo dalej nie ukończyłem 8 lvl.
    Jak przeskoczyć te dziury??
    • 29: CommentAuthorkski
    • CommentTime24 Feb 2021
     
    Jeżeli to ten o którym myślę musisz z rozpędu skoczyć w odpowiednim momencie (trochę wcześniej, nie na końcu platformy) a potem po prostu trzymać lewo i fire, Albert przeskoczy wszystkie.
  2.  
    Kaz I'm just saying as a positive opinion to small details that in my opinion makes sense like on the Retronics box cover, if in game Albert has blue shirt and is using sport shoes not boots.
    The other two is a matter of taste (letters and the insect) or the pants in the cover be or not a little darker.
    If was me thats what I'll do but, of course, the decision is at and only on your side.
    Just to propose and maybe listen to others was/is my idea...
    Leaving now as that's only what I intended and is done.
    :thumbsup:
    • 31:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime24 Feb 2021
     
    Jose Pereira - I'm glad you give your comments, and that's perfectly fine for me. But I don't have to agree with your every idea: D. Some ideas are welcomed, some are not. Not only because of the difference in artistic taste but also for technical reasons. And also non-technical ones :D

    Kski - jak widzisz, są różne głosy, więc jak jednym jest za łatwo, innym za cieżko, to chyba znaczy, że jest ok. I jednym się podoba, innym nie - nie dogodzisz wszystkim, więc nie przejmuj się tak bardzo. Szczególnie ciężko jest w świecie Atari, bo tu co druga osoba bardzo niezadowolona z tego, co inni robią :)
    • 32:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime24 Feb 2021
     
    A mi się grafiki w grze i na zaprojektowanym pudełku bardzo podobają, a rozdźwięk postaci nie razi jakoś specjalnie (pudełko vs grafiki).
    Jedynie logotyp na pudełku wydanej wersji mógłby być zgodny z tym, co można zobaczyć na ekranie tytułowym.
    • 33:
       
      CommentAuthorshanti77
    • CommentTime24 Feb 2021 zmieniony
     
    Widać pewne podobieństwo ;) Pudełko bardzo ładnie zaprojektowane .
    • 34: CommentAuthorkski
    • CommentTime24 Feb 2021
     
    Ani przez chwilę się nie przejmowałem....

    Nie widzę podobieństwa.
    • 35: CommentAuthorPecet
    • CommentTime24 Feb 2021
     
    Lvl 8my jest genialny. Na początku k*rwiłem na niego strasznie (próbowałem przeskoczyć platformy pojedyńczo). A potem przyszło olśnienie;)
    • 36:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime24 Feb 2021 zmieniony
     
    @ Kaz "Kski - moim zdaniem to za bardzo ulegasz presji narzekaczy i marud :). Co innego poprawianie jakichś konkretnych błędów, bo to zawsze warto robić, a co innego poprawianie koloru spodni, bo komuś akurat brązowy odcień nie pasuje :)

    A fetyszystom, który grają nie dla przyjemności grania w grę, tylko dla obrazka końcowego - mówimy stanowcze "nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobisz? :D :D :D"


    Widzisz każdy jest inny a spojlery są passe,ja gram dla zabawy,wyrabiania zręczności,punktów,a jak ładna,ciekawa gra to również dla zakończenia a ty próbujesz narzucić swój powód giercowania ha,ha,ha i wiesz co zrobię ???
    PO PROSTU NIE KUPIĘ TEJ GRY
    ... i przestanę czytać na forum o nowych grach.
    • 37:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime24 Feb 2021
     
    Irata - nie musisz kupować tej gry, ponieważ - może nie zauważyłeś - jest dostępna za darmo :)
    • 38: CommentAuthorszeryf
    • CommentTime24 Feb 2021
     
    Moje pierwsze skojarzenie obrazka było to samo jak u shantiego77, ale prawdę mówiąc Sam przy Albercie wygląda jak jakaś blada lalka, na pudełku oczywiście. Tyle że palców ma więcej ale to już taki styl.
    • 39: CommentAuthorSamarexus
    • CommentTime24 Feb 2021
     
    mnie raczej obrazek skojarzył się z Laura
    • 40:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime25 Feb 2021 zmieniony
     
    Tr1x zauważył takie coś pod Altirrą w trybie debug (screenshoty na dole). Taka ciekawostka nad jedną z biedronek, że na jej szczycie pojawiają się liczby 67 oraz litery ABC (lub coś w tym stylu).
    • 41: CommentAuthorkski
    • CommentTime25 Feb 2021
     
    debugowałem sobie parametry gry co się czepiacie...
    • 42:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime25 Feb 2021 zmieniony
     
    Ha! Nie czepiamy się. Fajne to jest, że tego nie widać w grze, a jest! :D
    Mnie cieszy jak ktoś się przygląda grze i ją analizuje.
    • 43: CommentAuthorkski
    • CommentTime25 Feb 2021
     
    Żartowałem.
    A tak na poważnie, skoro nikt na to jeszcze nie wpadł, po zebraniu wszystkich literek i cyferek z biedronek pojawia się bonusowa komnta.
    • 44:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime25 Feb 2021
     
    Ooooo! Poważnie, czy podpucha? :D
    • 45:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime25 Feb 2021
     
    Właśnie zauważyłem, że temat jest w kategorii grafika. Czy na pewno to dobra kategoria?
    • 46: CommentAuthorkski
    • CommentTime25 Feb 2021
     
    Oryginalny tytuł był "poszukuję grafika", patrz pierwszy post, jakiś chochlik zmienił tytuł.
    Oczywiście można by przenieść do gier.
    • 47:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime25 Feb 2021
     
    Możesz wejść do pierwszego posta i zmienić kategorię :)
    • 48:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime25 Feb 2021
     
    A to hultaj z tego chochlika ;-)
    • 49:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime25 Feb 2021
     
    Hultaj i ladaco! :D
    • 50:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime25 Feb 2021
     
    @ Kaz -proponuje byś zastąpił Paździocha w Kiepskich- jesteś tak samo złośliwy,doświadczenie przed kamerami masz,do roboty miałbyś niedaleko a z Atari odcinka jeszcze nie było ;).

    A tak na poważnie to czy darmo czy nie darmo to po co mam grać skoro widziałem zakończenie ? to prosta gra do opanowania a zabrałeś mi motywacje by brnąć dalej,pewno pogram za parę lat jak zapomnę.