atarionline.pl Cartridge obudowa, itp. - ktokolwiek widział, ktokolwiek wie. - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorccwrc
    • CommentTime19 May 2019
     
    Sprawa jest jasna i prosta, szukam obudowy do carta i carta umożliwiającego odtwarzanie apek dogrywanych z dyskietki.

    Obudowa jest pierwsza, więc. Jest na ebay sprzedawca, który rozprowadza coś takiego:
    ->link<-
    i takiego:
    ->link<-
    link do sprzedawcy jakby ogłoszenie wygasło:
    ->link<-

    To co jest napisane na obudowie to: CARTRIDGE CASE FRONT SHELL REV 2 (właściwie to co udało się odczytać z foto).
    Gdzie można takie obudowy kupić bezpośrednio? Napisałem do sprzedawcy, ale po info, że potrzebuję 100 sztuk na początek jest cisza.
    Dlaczego do C64 można bez problemu kupić ładne, kolorowe obudowy po 2$ za sztunię a do Atari tylko obrzydliwego Maszyczyka, który i tak nie pasuje bez piłowania? Stronę icomp.de już odwiedzałem.

    Drugie pytanie to emulacja stacji dysków przez cart. Jak widać powyżej na przykładzie Ultimy sprzedającemu się to udało. Czy istnieje jakiś działający projekt, który to umożliwia? Ja w swoich poszukiwaniach natknąłem się na takie rozwiązania i error 404, którego nie mogę ominąć.

    Help!
    • 2: CommentAuthormartinez
    • CommentTime20 May 2019
     
    Przedmiotem aukcji są programowalne cartridge Atarimax, z jedną zapisaną grą. Czyste carty i zestaw do ich programowania oferowane są na stronie producenta ->link<- Kupujesz, wrzucasz grę/zestaw gier, naklejasz własną etykietę i gotowe.

    Puste skorupy też można zamówić, niestety kosztują więcej od tych do comodore ->link<- Sprzedający podkreśla, że płytki z brązowych cartridge Atari nie pasują do tej obudowy.

    Na forum Atarimaxa dostępne są obrazy kilku gier przerobionych tak, aby można było zapisywać na carcie. Tutaj Ultima IV: ->link<- Przypuszczalnie są tam też wyjaśnienia, jak to jest realizowane technicznie - przyznaję, że nie chce już mi się tego szukać ;)
    • 3: CommentAuthornosty
    • CommentTime20 May 2019
     
    BTW. Maszczyk KM-20 pasuje bez piłowania. Używałem wielokrotnie. Wersja KM-20B nie ma zwężeń po bokach i ten faktycznie nie wejdzie do niektórych Atari.
    • 4:
       
      CommentAuthorccwrc
    • CommentTime20 May 2019 zmieniony
     
    @nosty
    1200XL? ;)
    Zresztą, wygląd KM odstręcza.

    @martinez
    Dzięki wielkie. Nie myślałem o wkładaniu oryginalnych cartów do tej obudowy tylko zrobieniu dedykowanego PCB.
    • 5: CommentAuthornosty
    • CommentTime20 May 2019
     
    @ccwrc - no fakt, do 1200XL to generalnie ciężko wsadzić jakiegokolwiek carta. Ale wiesz, ostatnio zlot posiadaczy 1200XL się nie odbył, bo jeden był chory a drugi na wakacjach ;)
    • 6: CommentAuthorjerzyw
    • CommentTime20 May 2019
     
    Brązowe oryginały wchodzą bez problemu:) Np. Basic którego 1200-ka nie ma wbudowanego.
    • 7:
       
      CommentAuthorccwrc
    • CommentTime20 May 2019
     
    Odezwał się ten, który był na wakacjach :D
    • 8:
       
      CommentAuthorccwrc
    • CommentTime28 Jun 2019
     
    Carty Atarimax są w drodze do naszego pięknego kraju, ale jest następne pytanie - zgodne tematycznie.

    Firma V61 sprzedaje carty w chyba uniwersalnych obudowach, link do aukcji:
    ->link<-

    Czy ktokolwiek wie co to za obudowa lub gdzie ją można kupić?

    Foto, gdyby aukcja się zakończyła:


    I drugie foto na zapas:
    • 9: CommentAuthorZuluGula
    • CommentTime28 Jun 2019
     
    To nie jest żadną uniwersalna obudowa, tylko dedykowana do Atari. Projektantem była chyba firma OSS. V61 ma stare zapasy części Atari, nie ma gwarancji że dostaniesz kartridż w tej obudowie. Nowych kupić łatwo nie można, formy ma Atarimax i z tego co słyszałem, nie jest zainteresowany sprzedażą tanio i dużo.
    • 10:
       
      CommentAuthorccwrc
    • CommentTime28 Jun 2019
     
    @ZuluGula

    Wiesz jakie tytuły były na tym wydane oficjalnie? Masz może jakieś linki?
    • 11: CommentAuthorZuluGula
    • CommentTime28 Jun 2019
     
    Wpisz w Google "solakian mold co." i Atari.
    ->link<-

    Co chcesz przez to osiągnąć?
    • 12: CommentAuthorZuluGula
    • CommentTime28 Jun 2019
     
    • 13:
       
      CommentAuthorccwrc
    • CommentTime28 Jun 2019
     
    @ZuluGula

    Dzięki za info. Co chcę przez to osiągnąć? Kombinuję jak w miarę rozsądnym kosztem załatwić dla siebie i dla innych obudowy do cartów. Problem może rozwiąże się sam, ale to już zależy od Sikora.
    • 14: CommentAuthorZuluGula
    • CommentTime29 Jun 2019
     
    Sikor robi nowe formy wtryskowe? Kartridż będzie pasował do każdego Atari? Jak obudowa wyjdzie ładna, to na pewno popyt będzie spory.
    • 15:
       
      CommentAuthorccwrc
    • CommentTime29 Jun 2019
     
    Nie nakręcaj się, plany a rzeczywistość to dwie różne sprawy :)
    • 16:
       
      CommentAuthorccwrc
    • CommentTime9 Jul 2019
     
    Co do planów i rzeczywistości. Na .org jest ankieta w sprawie produkcji obudów do cartów:

    ->link<-

    Jeśli ktokolwiek jest zainteresowany to można kliknąć, zagłosować i nawet podzielić się własną opinią/przemyśleniami w tej sprawie.