atarionline.pl Konsola Atari Flashback - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime8 Aug 2019 zmieniony
     
    Kolega king_empajer zadał mi jakiś czas temu pytanie mailem, ale zanim uzyskał odpowiedź, to sam sobie odpowiedział :). Przeklejam tu temat, bo może komuś akurat się przyda.

    Pytanie:

    king_empajer:

    Macie super stronkę, bardzo mi się podoba, mam tylko jedno techniczne pytanie: zakupiłem sobie konsole retro Atari Flashback 9 ale chciałem zainstalować na niej gry dodatkowe na karcie SD, widzę że konsola nie odczytuje formatu ATR, a tylko BIN, czy da się przerobić ATR na BIN ? Jakim programem ?


    Odpowiedź:

    king_empajer:

    ->link<-


    Trochę poszukałem i sprzęt jest na Linux, emulator Stella, działa bardzo płynnie i bez opóźnień, wgrałem modyfikację softu co umożliwia odczyt gier przez czytnik kart SD, wygląda na to, że niestety emuluje tylko Atari 2600, wgrałem wszystkie romy z Atari 2600 (ponad 1000 unikalnych gier - pliki bin i działają),ale widzę ze nie obsłuży raczej plików ATR (Atari 65 XE), szkoda bo brak mi polskich klasyków LK Avalonu, a Rasspery nie chce mi się robić. Po za tym na konsolka ma HDMI i dwa klasyczne joysticki w cenie całości 200 zł w promocji (tyle dałem za nową w UK, więc taniej jak rasspery i mam fajne klasyczne joysticki, ma też klasyczne porty do joysticków ale jeszcze nie sprawdzałem czy MATTy działają :) .

    Napisałem na forum zagranicznym po angielsku, może kiedyś dodadzą obsługę plików ATR z Atari 65 XE, bo nie znalazłem sposobu żeby je uruchomić (jak zmieniłem nazwę z ATR na BIN to nadal się nie uruchamiają, wygląda na to że ten emulator odczytuje tylko pliki do Atari 2600), mimo tego konsolkę polecam.
    • 2: CommentAuthorPecet
    • CommentTime8 Aug 2019
     
    Joysticki są na USB? Widzę, że Flashback 6 jest za 100 cebulionów na aledrogo. W sumie wziąłbym dla obudowy do raspberry i joysticków.
    • 3: CommentAuthorkade
    • CommentTime9 Aug 2019
     
    Ja mam Flaschbacka chyba 3.. kupiłem dla joyów, ale ich jakość była tragiczna.. nie wytrzymały decathlona :(
    • 4: CommentAuthorrr_800xe
    • CommentTime9 Aug 2019
     
    Z tego co widać, tradycyjne Atarowskie DB9. Tutaj jest filmik:



    Fajna ta 9-a odsłona urządzenia, i dobrze, że można po przerobieniu ładować własne gierki z 2600. Taka "furtka" dla fanów ;)
    • 5: CommentAuthorpgru
    • CommentTime11 Aug 2019 zmieniony
     
    Wg. recenzji w sieci - do najnowszego Flashbacka bez problemu mozna podlaczac joysticki w standardzie Atari/Kempston czy to joysticki czy to wioselka (paddle).

    Biorac pod uwage jak rynek retro-konsol traktuje konkurencja(w rodzaju wsadzic emulator, ograniczyc liczbe gier i dodac kontrolery na USB, ewentualnie zmienic wtyczke USB, ktorych nawet sie nie wykorzysta w klasycznym chocby PSX) to i tak spora zaleta tego rozwiazania i krok w strone przynajmniej ludzi majacych do tego podejscie jak ja.

    Szkoda, ze najnowsza konsola/komputer od Atari nie przewiduje chyba takiej mozliwosci(wbudowanej, bo podobno Linux ma byc odblokowany i USB), bo wyglada bardziej jakby ktos wzial gotowa plyte komputera z USB i dodal stylizowana obudowe