atarionline.pl Captain Kielbasa & Uncle Dick - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

• :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

• 1: CommentAuthorxxl
    • CommentTime13 Sep 2019

gierka podobna do: ->link<-

tylko z lepsza (bo ataroska) grafika, jak ktos ma ochote znalezc blad w silniku gry to prosze:
    • 2: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime13 Sep 2019

Czekam na tę grę, super, że jest progres :D

Rozumiem, że menu na razie nie działa? I że będzie możliwość oprócz restartu poziomu wyjścia do menu - gdzie można zrestartować całą grę, przeczytać help, etc., lub wrócić do gry. Poza tym przydałyby się kody, replay ;)

A co do silnika, to wydaje się ok :)

Poziom na początek za wysoki :)

Chętnie bym pograł dłużej, ale sam się zająłem pisaniem... Chyba Gorgh nas "zainspirował" do programowania :)

Ja się męczę z wyświetlaniem kostki do gry... mam nadzieję, że mi zapału starczy :)
    • 3: CommentAuthorxxl
    • CommentTime13 Sep 2019

replay jest. jak zginiesz (lub klawisz esc) po chwili gra zacznie odtwarzac replay.

to nie jest zaden level, chodzi mi o znalezienie ewentualnych bledow w silniku kolizji
    • 4: CommentAuthormav
    • CommentTime13 Sep 2019

Wiesz, żeby wszyscy rzucili się do testów, potrzebne są 2 poziomy i napis "demo" :>
    • 5: CommentAuthorxxl
    • CommentTime13 Sep 2019

po co? ten silnik nie ma bledow :D
    • 6: CommentAuthorastrofor
    • CommentTime13 Sep 2019

wow nie wiedzialem ze atarowskie gry publikują na steamie. Czy będzie można pobrać też na 2600 ?
    • 7: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime13 Sep 2019

Zapomniałem o replay-u...

Pograłem jeszcze trochę... nic podejrzanego nie zauważyłem... Nie udało mi się przejść - tylko jeden stwór dotarł do wyjścia... Zajrzałem do poprzedniego wątku... W sumie chyba niewiele się zmieniło od ostatniej wersji?

W wersji ze Steam-a jest nawet 3-ech, więc poprzednia nazwa bardziej pasuje :)

Zagrałem w poprzednią wersję i tu mam takie spostrzeżenie, choć może jest to zgodne z założeniami? - da się wejść na "gwiazdkę", a wepchnąć drugiego stwora się nie da.

W tej wersji wyjście nie jest tłem - nie da się go zasłonić - a była mowa, że będzie, ale czy to źle?
    • 8: CommentAuthorxxl
    • CommentTime13 Sep 2019 zmieniony

o widzisz. szukalem tego watku.

zmienilo sie bardzo duzo - zakleszczenia dzialaly tylko dla grawitacji a w tej grze w niektorch levelach potrzebna jest pelna swoboda - teraz robaczek moze podnosic zakleszczone przedmioty miedz soba albo miedzy robaczkiem i przedmiotami. zalezalo mi zeby mozna byblo samemu zdefiniowac level a z ograniczeniami gravity snake tego na pc lub pico-8 nie daloby sie zrobic niektorch rzeczy ktore sie da w snakebirds. no to teraz jest wypaskik.

- tak, nie mozesz "wepchnac" drugieo robaka na przeszkode - mozesz go zrzucic. tak samo nie mozesz "wyjsc" za ekran gry ale mozesz wypasc.
    - elementy ktore mozesz zaslonic/ktore sa aktywne/ zabijaja itd. sa zdefiniowane w tabelkach :-) akurat wjscie nie powinno sie zaslaniac bo jak stanie sie aktywne to co :-)
    • 9: CommentAuthorstring
    • CommentTime13 Sep 2019

Moja ulubiona muzyka z Super Froga (lev. z klaunami), super :)
    • 10: CommentAuthorxxl
    • CommentTime14 Sep 2019 zmieniony

level, chyba bedzie tez mozna ladowac muzyke usera

dodany replay z nagrganym przejsciem
    • 11:

CommentAuthorzbylu
    • CommentTime15 Sep 2019

Nie wiem jaka będzie ostateczna nazwa gry - czy też Earthworms czy GravitySnake... ale tutaj malutki gameplay :)
    • 12: CommentAuthorxxl
    • CommentTime15 Sep 2019 zmieniony

Earthworms :-) trzeba bylo uzyc tej wersji replay :D
    • 13: CommentAuthorMq
    • CommentTime16 Sep 2019

Zapowiada się bardzo fajna i grywalna produkcja. Czekam z niecierpliwością na wersję finalną:-)
    Widzę, że całość jest tak zgrabnie skonstruowana na znakach wyglądających na tymczasowe, więc jak rozumiem na koniec usiądzie do tego któryś dobry grafik i zrobi piękną oprawę?
    • 14: CommentAuthortebe
    • CommentTime16 Sep 2019

w tym trybie znak jest w jednym z 5-u kolorów
    • 15: CommentAuthorxxl
    • CommentTime16 Sep 2019

ta gra bedzie jak dobra ksiazka... kolorowy swiat stworzy w wyobrazni
    • 16:

CommentAuthorTheFender
    • CommentTime16 Sep 2019

Hehe to był dobry tekst, muszę zapamiętać :)
    • 17: CommentAuthorMq
    • CommentTime16 Sep 2019

No tak, ale dobrą grafikę dobry grafik robi nawet w jednym kolorze, a robale z główkami penisów - za przeproszeniem - na pewno da się podmienić na robale z główkami robali:-) Bo na razie wyobraźnia nijak nie potrafi u mnie zadziałać i widzi to co oczy z ekranu przekazują:-)
    • 18: CommentAuthorastrofor
    • CommentTime16 Sep 2019

Naprawde super, takiego czegoś to jeszcze nie było na atari. W sensie takiego innywacyjnego pomysłu w stylu nowoczesnych gier logicznych...ale możę się myle.
    • 19: CommentAuthorxxl
    • CommentTime22 Sep 2019

zmiany:
    1. obiekty moga miec dowolna wielkosc
    2. obiekty moga byc zbudowane z roznych kafelkow
    3. wormsy maja ogony :-)
    4. wormsy przy zmianie kierunku wyginaja cialo smialo
    • 20: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime22 Sep 2019

@xxl bez kitu... genialne! A muza znów dobrana idealnie :D
    • 21:

CommentAuthorzbylu
    • CommentTime22 Sep 2019

A to rozgrywka z nowej wersji:
    • 22: CommentAuthormav
    • CommentTime22 Sep 2019

Spoczko, nawet da się przejść ten poziom.
    Nie wiem kto jest autorem muzyczki, ale jakbym miał strzelać, to Aceman :D

Z tą zmianą kierunku to konkretnie chodzi o to, że widać zgięcia, czy że da się jakoś zamienić głowę z ogonem ;)
    • 23: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime22 Sep 2019

Styl Acemana nie do podrobienia
    • 24: CommentAuthorxxl
    • CommentTime22 Sep 2019

a wlasnie. jest miejsce skad mozna pobrac muzyczki w formacie .rmt ?
    • 25: CommentAuthorxxl
    • CommentTime23 Sep 2019 zmieniony

ktos mial problem z kolorami - tak wygladaja losowo generowane kolory na fontach
    • 26: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime23 Sep 2019

Teraz robak wygląda jak zakapior ;P
    • 27:

CommentAuthorKaz
    • CommentTime30 Sep 2019

Zaraz, to teraz już nie jest tryb ANTIC 7? Można w znaku użyć kilku kolorów naraz?
    • 28: CommentAuthorxxl
    • CommentTime30 Sep 2019

tak, wlasciwie to teraz 4+ ale inne, znak obok to +$40 a nie +$01, dzieki temu renderowac mozna do trybu 7,5,4 ... bez zadnych zmian w kodzie
    • 29:

CommentAuthorKaz
    • CommentTime30 Sep 2019

Bomba! To będzie nowa grafika? I do różnych trybów - czy nie przewidujesz?
    • 30: CommentAuthorxxl
    • CommentTime30 Sep 2019

nie sadze zeby sie komus chcialo, grafika ktora powstaje jest doskonala, ale jak juz to mozna ja samodzielnie podmienic.