atarionline.pl Dardo: Jaskinie Dartial - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

• :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

• 1:

CommentAuthorspecopsbarton
    • CommentTime5 Oct 2019 zmieniony

Nad moją grą pracuję już bardzo długo, inspirowałem się takimi grami jak Robbo i Boulder Dash.

Moja gra jest na sprzedaż, można też pobrać darmowe demo i dowiedzieć się więcej tutaj:

->link<-
    • 2: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime5 Oct 2019

gratulacje!
  1.  
    Dziękuję :)
    • 4:

CommentAuthorIRATA4
    • CommentTime5 Oct 2019

@ specopsbarton
    Twoja gra posiada jeden poważny błąd/mankament ,mianowicie chodzi o taką w zasadzie drobnostkę ;) - " A downloadable game for Windows"
    Nie mogę znaleźć nigdzie tego WINDOWS , muszę chyba zaktualizować ULTIMATE ;) .
  2.  
    Żeby ściągnąć wersje demo, klikasz na przycisk download, więc nie rozumiem w czym problem.
    • 6:

CommentAuthorIRATA4
    • CommentTime5 Oct 2019

... to to nie jest na ATARI !?
    ;)
    żartowałem.
  3.  
    Kto wie, może kiedyś będzie port na Atari? :)
  4.  
    Poza tym, płatna wersja gry zawiera o wiele więcej jaskiń, nowych obiektów.
    • 9:

CommentAuthorKaz
    • CommentTime7 dni temu zmieniony

W końcu miałem chwilę czasu pograć. Generalnie dość ciekawa rozgrywka, głównie przez urozmaicenie elementów. Faktycznie, widać mocne inspiracje BD i Robbo. Dla mnie jedyne wady to nieintuicyjne interakcje z niektórymi przedmiotami i nieciekawa, dość sztampowa grafika. Ale to nie są jakieś poważne wady. Jeżeli ktoś lubi gry kombinacyjne, to świetnie się to zapowiada (grałem tylko w wersję demo).

Będziesz jeszcze grę rozwijał czy to już zakończony projekt?
    • 10:

To nie jest zakończony projekt, i raczej ją będę rozwijał.
    Wszystko sam robiłem w tej grze, grafika, programowanie, dźwięki.

"nieintuicyjne interakcje z niektórymi przedmiotami"

Zadaniem gracza jest odkryć, jakie ma właściwości dany obiekt, do czego służy, co można z nim zrobić - dla przykładu czerwony dynamit zapala się kilofem Dardo i zamienia wodę w diamenty po wybuchu, a niebieski w lód, natomiast lód można popchnąć, zamieni się wtedy w wodę. Tych obiektów jest naprawdę wiele, dlatego też jest dużo zabawy i odkrywania :)
    • 11:

CommentAuthoranonymus

Gra się w to tragicznie, póki co. Sama nostalgia to za mało
    • 12:

CommentAuthorKaz
    • CommentTime6 dni temu

Zadaniem gracza jest odkryć, jakie ma właściwości dany obiekt, do czego służy, co można z nim zrobić

Tak, to wszystko już wykonałem na pierwszym poziomie. I to właśnie nazywam nieintuicyjnymi interakcjami - kilofem podpala się lont, wysadzenie wody tworzy diament... :) Mnie osobiście to niezbyt przeszkadza, bo lubię eksperymenty, ale chyba warto by to wyraźnie napisać. Bo zasugerowałem się tym podobieństwem do BD i R i z tego punktu widzenia zasady wyglądają na chaotycznie dobrane albo źle przekopiowane. A jeśli chcesz komercjalizować pomysł to z natury rzeczy taki eksperyment trafi w gusta mniejszej liczby osób.

No i oczywiście cieszy, że jeden człowiek potrafi zrobić całą grę, od programu po grafikę, ale specjalizacja często daje lepsze rezultaty. Jakbyś zatrudnił kogoś z ciekawym pomysłem na grafikę, to mógłby to być spory atut gry!

Trzymam kciuki za powodzenie tego projektu. Niszowe gry bardzo mi się podobają! :)
  5.  
    @anonymous "Gra się w to tragicznie, póki co"

Może byś coś więcej napisał, bo tak krótki komentarz nie jest konstruktywną krytyką, to jest po prostu hamstwo.
    Ciekawe, czy tobie byłoby przyjemnie, gdybyś zrobił grę i ktoś by Ci napisał, że gra się w nią tragicznie, nie podając żadnych szczegółów. Poza tym, nawet nie zdajesz sobie sprawy, ile trzeba ciężkiej pracy, żeby stworzyć grę, zwłaszcza, jak robi się ją samemu.

@Kaz Dziękuję za dobre słowo. Tak jak wcześniej pisałem, inspirowałem się takimi grami jak Robbo i BoulderDash, ale jednocześnie chciałem mieć swoje własne unikalne obiekty, bo kopiowanie nie jest w moim stylu, a nie chcę też robić jakiś plagiatów.

Dopisałem "but with many own unique elements;" co znaczy "ale z wieloma własnymi unikatowymi elementami", teraz powinno być dobrze i nie mylić kogoś.
    • 14: CommentAuthormav
    • CommentTime6 dni temu

Ciekawe, mi windows zablokował uruchamianie demo - zobaczyłem ten komunikat chyba pierwszy raz ever. Co tam zmajstrowałeś? :D
    • 15: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime6 dni temu zmieniony

@mav wrzuć na VirusTotal ->link<- to się dowiesz ;) pewnie nic.

Ja wrzuciłem i oto wynik ->link<-

Windows jak coś jest z sieci i nie ma tego w swojej bazie sprawdzonych plików to robi prewencję.
    • 16:

• CommentTime6 dni temu zmieniony

@mav @zbyti

Ah ten windows...
    • 17:

CommentAuthorKaz
    • CommentTime6 dni temu

W Win10 wyskoczyło mi to okienko, ale wystarczyło wybrać więcej informacji, a potem "Run anyway" i odpaliło.
  6.  
    Nie wiem co z tym windows'em, ja mam windows 10 PRO 64 bit i mi jakoś żadne podobne do waszych komunikaty nie wyskakują jak uruchomię swoją grę, nawet jak ściągam prosto z mojej strony z grą.
    • 19: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime5 dni temu

specopsbarton: ja miałem tak z kilkoma aplikacjami, to normalne
  7.  
    @gorgh Dzięki za info, i też dzięki za gratulacje
  8.  
    Jak uda się komuś z was przejść demo, dajcie znać tutaj.