atarionline.pl Największe postacie w grach - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime7 Oct 2019 zmieniony
     
    Przy okazji "Deszczownika" pojawił się temat największych postaci w grach Atari.Zakładamy obliczanie wymiaru postaci w pikselach, bezwględnie - w stosunku do punktów hiresa. No to lecimy z propozycjami, które już padły (Adam, xxl, Maro). Może ktoś jeszcze coś kojarzy?

    Deszczownik - postać kotoszczura 80x127 = 10 160 (a łącznie ze związanymi z nimi ruchomymi procentami 80x160 = 12 800)
    Radical Rupert - postać Ruperta 60x181 = 10 800
    Ghostbusters - tu sprawa trochę bardziej skomplikowana. O ile marshmallow man jest oczywistą postacią i ma 128x120 pikseli = 15 360, to samochody trudno uznać za bohaterów. Ale przyjmijmy, że też się liczy, bo chodzi o ruchome obiekty w grze. Największe jest białe auto, 80x126 = 10 080.
    Monstrum - to fakt, że postać jest spora! Ale jak to wyliczyć, jaka jest maksymalna postać, widoczna na ekranie? :)
    • 2: CommentAuthorxxl
    • CommentTime7 Oct 2019
     
    to proste. jesli tak jak w powyzszch przykladach liczcie przekatna (moim zdaniem kpina) to wedlug tej metody Monstrum moze zajac caly ekran :-)
    • 3: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime7 Oct 2019
     
    nie na atari, ale też wielkie
    • 4: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime7 Oct 2019 zmieniony
     
    The Trap Door - ZX Spectrum / C64 / Amstrad CPC ->link<-

    • 5: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime7 Oct 2019 zmieniony
     
    Średnie ale i tak duże ;) ->link<-

    • 6:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime7 Oct 2019 zmieniony
     
    xxl - nie jest to kpina, tylko jedna z metod, chyba najprostsza. Ale i zazwyczaj się sprawdza - bo postacie są "zwarte" i ze względów technicznych często zajmują obszar prostokątny. Takim rozumieniem często posługują się graficy i programiści. To, że nie zawsze się takie rozumowanie sprawdza, bo postać może nie być łatwo wpisywalna w prostokąt, nie czyni z niego kpiny. Moim zdaniem intuicyjnie czujemy, kiedy postać jest "duża", a jakiś łatwy sposób pomiaru się przydaje.

    Można też liczyć powierzchnię samej postaci. Podaj w takim razie powierzchnię tych postaci :). Albo jaką inną metodę mierzenia tego, co nazywamy "największą postacią".
    • 7:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime7 Oct 2019 zmieniony
     
    Przypomniały mi sie jeszcze, mniejsze, choć duże:

    Bang! Bank! - ale tam postacie statyczne (56x91).
    Droga Wojownika - stwór ma zamach (64x63)
    Upiór - chodzący stwór (56x60).
    • 8:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime7 Oct 2019
     
    A właśnie xxl - a podałbyś, jakie największe rozmiary może mieć kwadrat z gry "The Nutty Professor"? W sumie to też bohater, ruchomy i... może urosnąć do dużych rozmiarów :)
    • 9:
       
      CommentAuthorbocianu
    • CommentTime7 Oct 2019
     
    Boss z R-Type

    • 10:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime7 Oct 2019
     
    A tutaj z gry Plastron :
    • 11: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime7 Oct 2019
     
    Flunky ZX Spectrum



    • 12: CommentAuthorurborg
    • CommentTime7 Oct 2019
     
    Duzi bossowie byli w Zybexie. Końcowy boss w Draconusie też był ogromny ale w większości statyczny. Największe zaś postacie jakie kojarzę to bossowie w grze Midnight Mutants na konsolkę Atari 7800. Mniej więcej tak duzi jak cały ekran :). Poniżej wrzucam filmik. To jest longplay aby zobaczyć walki z bossami trzeba skoczyć do 6:50, 22:50 i do 26:50.

    • 13:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime7 Oct 2019
     
    Boss z Draconusa , ale to postać na grafice gdzie przy całościowej animacji obraz by się rwał i drgał (V-sync out),więc z Realnych to :



    -Archanus biorąc pod uwagę fakt że na luzie mieści się tam pilot :-)
    • 14:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime8 Oct 2019
     
    Niedługo się dowiem, że największe postacie są w Fredzie albo Montezuma's Revenge :P
    • 15:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime8 Oct 2019
     
    @kaz idąc waszymi tropami to tak , masz racje -bożek z Montezuma's Revenge jest jedną z większych postaci :-)
    • 16:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime8 Oct 2019
     
    Czy wrogie stacje kosmiczne(?) z Bosconiana są postaciami?
    W sumie skoro rozpatrywany był samochód z Ghostbusters...
    • 17:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime8 Oct 2019
     

    • 18:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime8 Oct 2019
     
    Ufok z Rescue on Fractalus :)
    • 19:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime8 Oct 2019
     
    Postacie z Karateki (bohater, przeciwnicy, główny boss) też są niczego sobie, podobnie też wojownicy z IK/IK+...
    • 20:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime8 Oct 2019
     
    Zrobicie też plebiscyt na najmniejszych herosów? ;)))
    • 21: CommentAuthormono
    • CommentTime8 Oct 2019 zmieniony
     
    @Dracon: Nie wiem czy coś przebije wtedy Tetrix'a - Tetrisa dla tetryków.
    • 22:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime8 Oct 2019 zmieniony
     
    Robbo - wielki jak statek kosmiczny ...i zarazem malutki jak śrubka :)

    • 23: CommentAuthorxxl
    • CommentTime8 Oct 2019
     
    "Zylon Command Ship" z Star Raiders II- na moje oko wielki jak cholera, no moze jeszcze "Death Star" z StarWars:

    • 24: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime10 Oct 2019 zmieniony
     
    Redearth - CPS3. Wiem kompletny offtop ale właśnie grałem to mi się topic przypomniał ;)
    • 25:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime18 Oct 2019 zmieniony
     
    A przy okazji "Deszczownika": Tomek "Tbxx" Boksa podesłał wiadomość, że został zaproszony do Radia Kraków (oddział Tarnów), do audycji "Trendy z Sieci", trwającym około 15 minut, gdzie będzie rozmawiał o Deszczowniku. Nagranie jutro o 9 rano, a audycja emitowana w soboty o 18. Odcinek z Tomkiem będzie albo jutro, albo za tydzień, tego jeszcze nie wiadomo.
    • 26:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime18 Oct 2019 zmieniony
     
    Przepraszam za ten filmik który z Atari ma niewiele wspólnego , ale chcę pokazać wam prawdopodobnie największą postać z Gry ,grą tą nie jest Shadow of Colossus i trzeba być wytrawnym znawcą jak JA albo Borsuk by znać te grę .

    Przewińcie do 08:33 i PODZIWIAJCIE :-) .
    Tak będę wyglądał za rok po sterydach HA,HA,HA,HA,HA ;)


    Ps.Oczywiście grafika liczona w czasie rzeczywistym przez PS3 :-D.
    • 27: CommentAuthorurborg
    • CommentTime19 Oct 2019 zmieniony
     
    Irata - W całym układzie Słonecznym nie ma tyle sterydów, suplementów i koncentratów białkowych aby zrobić taka masę ;)

    Swoja droga filmik tak głupi i absurdalny że aż dobry. Opuszek na paluchu tego olbrzyma ma chyba wielkość Polski, i on próbuje walczyć z jakimś tam gostkiem który żyje na powierzchni tej planety. To tak jakby człowiek próbował rozgnieść palcem bakterię :)
    • 28:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime19 Oct 2019
     
    @urborg
    Miałem na myśli Asure- tego co pokonał wielkiego Wezyra .
    Sterydów nie zamierzam brać ,choć niektórzy namawiają ,mam satysfakcje że już piąty rok leci jak ćwiczę na sucho i w końcu jakieś efekty widać,sam jestem ciekaw dokąd zajadę ,bo do kręgarza i ortopedy to wiem że na pewno :) .
    Musiał byś poznać historię tej gry ,by zrozumieć jak to możliwe ,no i nastawić się na absurdalne akcje .

    Dla mnie też ciężkostrawny temat ,ale grę ukończyłem i w sumie nie żałuję .
    • 29: CommentAuthortbxx
    • CommentTime19 Oct 2019
     
    Dałem się już nagrać w Radio Kraków. Oczywiście zapomniałem powiedzieć połowy tego co chciałem :/ Emisja programu ma być w sobotę za tydzień lub za dwa.
    • 30:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime27 Oct 2019
     
    tbxx - jest gdzieś namiar na to nagranie z wczoraj? :)
    • 31: CommentAuthorAdam
    • CommentTime3 Nov 2019 zmieniony
     
    "Aerobics" - kilkadziesiąt różnych faz ruchu. Do końca prezentacji nie dotrwałem, w każdym razie faza z załączonego obrazka wydaje się największa z tych, które widziałem. Proporcje sylwetki w niektórych fazach dziwne, bo całość grafiki wygląda na dostosowaną do nieco wydłużonych w pionie pikseli z systemu NTSC - czyli w PAL wszystko jest spłaszczone.
    Rozmiar 96 x 79 = 7584
    • 32: CommentAuthortbxx
    • CommentTime5 Nov 2019 zmieniony
     
    • 33:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime5 Nov 2019
     
    Postać z mojej gry jest w sumie prawie największa , ale nie pokaże bo konkursu nie wygram albo wystawić nie bedę mógł and
    then what ?

    A tak na poważnie to po jakiego diabła ci Krzychu tym razem te informacje?

    Ostatnim razem pytałeś o gry w których były liny i o ich fizykę o ile się nie mylę i widzę że należycie zdobytą wiedzę wykorzystałeś opisując grę Kamila i podając jako przykłady wymienione gry z linkami ... czyżbyś mniej znał Atari niż mi się zdaje ??
    przecież znasz gry z Atarynki i powinieneś wiedzieć w jakich grach są jak duże postacie,w jakich są liny itp...
    mnie to możesz o każdej porze dnia i nocy obudzić i kazać po paru pikselach, albo kilku dźwiękach wskazać tytuł gry a i nader często autorów wskażę .
    Czy ty to ty ? ;)
    A może to wszystko to taki pic na wodę,eksperyment społeczny ?
    • 34:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime6 Nov 2019 zmieniony
     
    Irata - nie musisz pokazywać, ani podawać czegokolwiek. Jak mniemam, chodziło tylko o pochwalenie się, że coś robisz na SV. No to bardzo dobrze, i co to wnosi do tematu wątku?

    Po co mi te informacje? Od wielu lat zajmuję się ludologią, więc zbieram różne mniej lub bardziej dziwne informacje o grach. Tak, potem część wykorzystuję do różnych artykułów (było takich dziesiątki na AOL, najwięcej zanim się tutaj pojawiłeś) czy innych publikacji, a zdarzają się i naukowe. Czasem też zbnieram informacje dla kogoś, jak swego czasu dla ś.p. Ramosa (a on dla mnie). Ostatnio ciekawy temat podrzucił Michał Król z Graczpospolitej. Sporo ludzi pisze też do mnie prywatnie z takimi pytaniami. Jak wydają mi się ciekawe - to też je zadaję, bo nurtują i mnie.

    Nie, nie wszystkie gry Atari znam na pamięć. Nie uważam się jak ty, co już kilka razy napisałeś, za wielkiego znawcę gier. Zresztą, nie o znajomość gier tu chodzi, tylko o przypomnienie sobie danej właściwości znanych gier. Mogę kojarzyć piętnaście gier danego typu, a okaże się, że jest jeszcze szesnasta. Ty może znasz wszystkie szesnaście, ale widocznie nie jestem taki wspaniały jak ty.

    Np. skojarzyłem kilka gier z dużymi postaciami - i podałem ich listę - ale siłą internetu jest to, że zawsze znajdzie się ktoś kto wie coś więcej, coś innego - i może poszerzyć moją wiedzę.

    To samo z grami z linami. Akurat tekst instrukcji napisałem zanim zadałem pytanie na forum, ale zaciekawiło mnie, ile jest takich gier, czy którychś nie pamiętam - i oczywiście część pamiętałem, ale forumowicze podali przykład, który wyleciał mi z głowy. I mogłem uzupełnić o niego instrukcję.

    Czy to eksperyment społeczny? Nie, to się nazywa research i jest normalną, codzienną praktyką wielu osób w wielu dziedzinach, czy to publicystycznych czy naukowych. Zanim coś napiszę, staram się każdy detail sprawdzić, dowiedzieć się więcej, etc.

    Ale ciesze się, że masz taką pamięć. Jeżeli pozwolisz - przygotuję takie podobne pytania na SV, na którym będziesz. Ja zadam te pytania - a ty mi z pamięci podyktujesz te wszystkie gry, które trzeba, dobrze? Pozwolisz, że sprawdzę tę nadzwyczajną pamięć, bo jeżeli to faktycznie nie czcze przechwałki, to byłoby fenomenalnie.

    Adam - dzięki. Tę grę też miałem na myśli, bo tam jest taki duży robot (jeszcze większy zdaje się niż ta kobieta), ale nie mogłem sobie przypomnieć nazwy gry. Swego czasu, w 2006 roku, robiłem grafikę konkursową, w których były postacie z gier i ten robot też tam był (potem grafika wykorzystana do pocztówki przez Sikora).
    • 35:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime7 Nov 2019
     
    Irata - pozwolę sobie odświeżyć wątek i wyeksponować ten fragment, żebyś nie przegapił:

    "Ale ciesze się, że masz taką pamięć. Jeżeli pozwolisz - przygotuję takie podobne pytania na SV, na którym będziesz. Ja zadam te pytania - a ty mi z pamięci podyktujesz te wszystkie gry, które trzeba, dobrze? Pozwolisz, że sprawdzę tę nadzwyczajną pamięć, bo jeżeli to faktycznie nie czcze przechwałki, to byłoby fenomenalnie."

    To w nawiązaniu do tego:

    Irata:

    czyżbyś mniej znał Atari niż mi się zdaje ??
    przecież znasz gry z Atarynki i powinieneś wiedzieć w jakich grach są jak duże postacie,w jakich są liny itp...
    mnie to możesz o każdej porze dnia i nocy obudzić i kazać po paru pikselach, albo kilku dźwiękach wskazać tytuł gry a i nader często autorów wskażę .
    • 36:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime7 Nov 2019
     
    na SV nie jadę po to by publicznie jak małpka gry recytować, ani by brać udział w twoich testach,poza tym w odpowiednich wątkach odpowiadałem na twoje pytania i niczego udowadniać sobie ani nikomu nie muszę . Podziękuję więc .
    • 37:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime7 Nov 2019
     
    1. Nigdzie nie pisałem, że publicznie masz coś recytować. Wystarczy, że siądziemy na osobności, ja ci zadam parę pytań, pokażę też po parę pikseli z gier - i udowodnisz, to co publicznie głosisz.

    2. Tak, niczego nie musisz udowadniać. Ale sam publicznie zaproponowałeś chwilę wcześniej:

    Irata:

    mnie to możesz o każdej porze dnia i nocy obudzić i kazać ...


    No to jak to jest - mogę sprawdzić czy nie mogę?
    • 38: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime7 Nov 2019 zmieniony
     
    @Kaz po prostu @IRATA4 potrafi być w superpozycji nawet poddany obserwacji - nie czepiaj się ;D
    • 39:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime8 Nov 2019
     
    usiąść i pogadać zawsze możemy,w poście 33 nie chciałem cię atakować a zapytać do czego w tym przypadku zbierasz informacje ,zapytałem pół żartem ale widocznie nie wyszło skoro to źle odebrałeś.
    .Znam gry na Atari jak większość aktywnych graczy,przecież tu na AOL był już konkurs o rozpoznawaniu gier po pikselach, jak się gra, to siłą rzeczy zna się tytuły gier,to oczywiste,co w tym nadzwyczajnego ?
    ,moja znajomość gier nie ogranicza się wyłącznie do Atari,jestem multiplatformowcem i graczem od czawartego roku życia,nie muszę nic nikomu udowadniać, robienie z tego testu samo w sobie jest głupie,ale jak myślisz że to czcze przechwałki to możemy porozmawiać o grach na różne systemy,nie widzę przeszkód .
    ... z drugiej strony na Sv mogę być niedyspozycyjny ;), gdyż zabieram naboje he,he z podtlenkiem azotu(głupi jaś)i być może zrobię stoisko z balonami :-D obwoźne,podtlenek jest ogólnie dostępny np do maszyn robiących bitą śmietanę,nie jest nielegalny ;-)... wciągasz balon z N2O za pytanie i możemy gadać:).

    "Irata - nie musisz pokazywać, ani podawać czegokolwiek. Jak mniemam, chodziło tylko o pochwalenie się, że coś robisz na SV. No to bardzo dobrze, i co to wnosi do tematu wątku?"

    napisałem o tym, bo jak będziesz przemawiał np dla np NASA i do tego ci ta wiedza potrzebna to powiesz "...jeszcze postać z gry IRATY"... i też się w pewien sposób zapiszę na łamach historii JIL (autopromocja);)-żart


    to gdzie mam się chwalić?
    pracuję nad pewnym projektem dema własnej gry w którym postać jest jedną z większych na Atari, postać narysowana na grafice,nie wiem jeszcze czy finalnie w grze ta postać się znajdzie,ale jest duża puki co.
    Sam się zastanawiam jak duża (ile pikseli)może mieć postać by się Atarynka wyrobiła w ramce i jaki ewentualnie zapas zostanie,od tego być albo nie być dla mojej postaci na grafice,dlatego dopytałem po cóż ci ta wiedza .



    PS.
    Będę czuł się jak TDC gdy go na AA testowali ,bo te testy Kaza to jak zachowanie Deliego z tego opisu TDC/a względem jego;), więc obserwujcie drodzy forumowicze,gniew Kaza może dosięgnąć i was... tak,tak ciebie zbyti też ;) .
    • 40: CommentAuthorAdam
    • CommentTime8 Nov 2019
     
    Chyba tak to leciało? Pamięć niestety szwankuje...

    "- Zdolny jestem niesłychanie,
    Najpiękniejsze mam ubranie,
    Moja buzia tryska zdrowiem,
    Jak coś powiem, to już powiem,
    Śpiewam lepiej niż w operze,
    Świetnie jeżdżę na rowerze,
    (...)
    A w dodatku wam zaręczę,
    Że na gdańskie Siliwęczer
    Przygotuję grę tak piękną,
    Że z wrażenia wszyscy klękną,
    Bo w grach jestem mistrzem świata.
    - Ktoś ty? - Ja jestem Irata."

    żart ;)
    • 41:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime9 Nov 2019 zmieniony
     
    Kurde, fajne to,pierw byłem zły a później się uśmiałem,tak mam nadzieje że będzie,ale jak będzie prezentacja to i tak pozakonkursowo gdyż prezentacja dema na SV ma mi nie tyle przynieść SŁAWĘ I CHWAŁĘ jak tu ludzie sobie myślą,a pomóc ma w znalezieniu programisty z którym mógłbym dokończyć grę i pózniej wydać ją na carcie.

    Oczywiście grę ma wyróżniać grafika i klimat(taki Another World w wersji Atari ale nie mający nic wspólnego z oryginałem prócz poziomu artystycznego i dopracowania) no i to że robiona jest wstępnie z myślą o Atarynkach z rozszerzoną pamięcią,choć gdyby doszło do wydania (a nie ukrywam że bym chciał)to wersja Cartridge działała by na Stockowych sprzętach :-D .
    • 42: CommentAuthortbxx
    • CommentTime10 Nov 2019
     
    Już jest - Deszczownik w Radio Kraków



    ->link<-
    • 43: CommentAuthorAdam
    • CommentTime10 Nov 2019
     
    @IRATA4: Fajnie, że masz dystans do siebie. Życzę powodzenia na SV, pokaż światu co tam masz w zanadrzu i może jakiś koder się zainteresuje :)