atarionline.pl Imogen - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorzbylu
    • CommentTime2 Nov 2019
     
    Z racji, że na głównej nie mogę dodać komentarza - tutaj wstawiam - malutki gameplay:
    • 2:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime2 Nov 2019
     
    Komentarz możesz dodać, tylko bez bezpośrednich linków (zabezpieczenie antyspamowe). Możesz podać bez przedrostka http albo wstawić spację, żeby nie był to link i komentarz się doda.
    • 3: CommentAuthortebe
    • CommentTime2 Nov 2019
     
    gra pozytywnie mnie zaskoczyła, nie znałem wcześniej tego tytułu, kilka postaci o różnym arsenale umiejętności, które trzeba odpowiednio zaaplikować do napotykanych przeszkód
    • 4:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime2 Nov 2019
     
    Bardzo przyjemna gra na pierwszy rzut oka, zobaczymy czy to wrażenie się utrzyma po dłuższej rozgrywce.
    • 5:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime2 Nov 2019
     
    O nowa fajna gierka z 2019 , coś al'a Lost Viking albo Tarkus ;)

    Pamiętacie jak jakiś czas temu wpadłem na pomysł by zrobić grę z kilkoma znanymi postaciami z gier Atari - i możliwością zmiany - Kot z Alley Cata który mógłby się przecisnąć tam gdzie inna postać się nie wciśnie itp ... he ?
    Fajna gra , brakuje mi troszkę tła dźwiękowego ale cóż .
    • 6: CommentAuthorVidol
    • CommentTime2 Nov 2019
     
    Gierka nawet fajna, jedyne co mi przeszkadza to migajaca postac :(
    • 7:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime2 Nov 2019
     
    postać znika bo urządzenie do morfingu ma zakłócenia - w fabule jest wyjaśnione ;)
    • 8:
       
      CommentAuthorYosh
    • CommentTime2 Nov 2019
     
    Tak, aż się prosi o synchro plamki przed tymi eor-ami :) Bo szkoda - gierka jest bardzo urokliwa.
    • 9: CommentAuthorpin
    • CommentTime2 Nov 2019
     
    We Flopie w tych atrach jest binarka?... Bo coś nie widzę.
    • 10: CommentAuthorPecet
    • CommentTime2 Nov 2019
     
    A miga mi coś tam;)
    • 11: CommentAuthorVidol
    • CommentTime2 Nov 2019
     
    Atr D to binarka :)
    • 12: CommentAuthorpin
    • CommentTime2 Nov 2019
     
    ;)
    • 13:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime2 Nov 2019
     
    Zapytam tu, bo na głównej mnie olano dyskutując o kolorach. Pograł ktoś dłużej w Imogen? Na pierwszy rzut oka wydało mi się fajne, ale nie wiem kompletnie o co chodzi, a chciałbym gierkę do pogrania wykorzystać, a nie do liczenia kolorów. Ktoś coś powie więcej i wytłumaczy jak w to się gra, bo trochę nie kumam na czym polegają umiejętności pozostałych postaci poza małpą? Oczywiście dawniej bym to sobie rozgryzał, ale dziś mam tylko kilka minut na odpalenie gry i jak już mi coś nie pyknie od razu, to szybciej zapytać na forum:-)
    • 14:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime2 Nov 2019 zmieniony
     
    Mariusz, tu masz opis gry w Wikipedii, bo to nie jest "jakaś" tam gra, tylko jedna z najlepszych gier na BBC Micro i w ogóle wśród gier 8bitowych. Na C64 nie ma, a na Atari jest (niektórzy lubują się w takich przytykach, to dla miłośników tychże - wstawiam :P).

    ->link<-

    Jest także recenzja i opis:

    ->link<-

    ->link<-
    • 15:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime2 Nov 2019
     
    Najlepszych? :D No bez jaj... :)))
    • 16: CommentAuthorpin
    • CommentTime2 Nov 2019
     
    Gra jest RapidusReady. Polecam, szczególnie przy 20MHz nic nie miga i wszystko płynie ;)
    • 17: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime3 Nov 2019 zmieniony
     
    @pin dzięki, nie chciało mi się w to grać ze względu na miganie. Myślałem, że to musi już tak być bo tak było na BBC i to kolejny hołd wierności oryginałowi. Po skorzystaniu z Twojego tipa gra nabrała rumieńców :D
    • 18: CommentAuthorpin
    • CommentTime3 Nov 2019
     
    Cicho, bo nas zaraz stokowi koszerni puryści ukamienują, resztki spalając na stosie 6502 :)
    • 19: CommentAuthorAdam
    • CommentTime3 Nov 2019
     

    Alex:

    Najlepszych? :D No bez jaj... :)))

    Wpisałem "best bbc micro games" i przejrzałem wyniki. Przykładowe linki:

    Top 10 Best BBC Micro of All-Time! ->link<-
    Imogen na drugim(!) miejscu na tej liście, oczko wyżej niż legendarne "Elite", ustępuje miejsca tylko niesamowitemu "Exile".
    "It might not be the most visually impressive game, but Imogen is an imaginative game that’s full of charm."

    Kilkadziesiąt wybranych najlepszych gier na stronie "Only the Best BBC Micro Games" ->link<-
    Przy Imogen: "Definitely worth checking out!"

    Wybór 11 najlepszych gier (kolejność alfabetyczna):
    How Retro is Too Retro? (or, 11 BBC Micro Games You Must* Play) ->link<-
    "(...) Seriously, you have to see the graphics. Simple yes, but undeniably adorable."

    Pierwszy podpowiadany mi filmik to "My Top 15 BBC Micro Games" - Imogen na pierwszym(!) miejscu:



    Oczywiście każda taka lista jest subiektywna (a Imogen nie zawsze trafia do czyjejś najlepszej piątki czy dziesiątki) - jednak ludzie, którzy układali te listy, zwykle spędzili dziesiątki czy setki godzin nad każdą ważniejszą pozycją na BBC Micro.

    @Alex, Ty piszesz, że to jaja. Możliwe, że masz rację (ja się na razie nie wypowiem - sam nie miałem czasu, aby pograć dłużej niż minutę), pozwól jednak, że najpierw o coś zapytam - a jakie są Twoje kompetencje, jeśli chodzi o gry na BBC Micro? I ile czasu spędziłeś faktycznie grając w którąś z wersji Imogen? :)

    Prośba o szczerą odpowiedź na powyższe pytania, a nie o informację, że "postać miga" albo coś w tym rodzaju ;)
    • 20: CommentAuthorpin
    • CommentTime3 Nov 2019
     
    .. no ale przecież nie miga ;)
    • 21:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime3 Nov 2019 zmieniony
     
    Mq - acha, można jeszcze załadować opis gry z drugiej dyskietki magazynu, krótki, a treściwy:

    Imogen›------››Imogen is a computer game released in 1986 for the BBC Micro. It was written by Michael St Aubyn and published by Micro Power. It was reissued in 1988 and converted for the Acorn Electron. In 2019 the game was converted for 8bit Atari by Fandal, HardCore and Lukas Bezdek.››The game occupies whole disk D of the magazine. It requires 64 KiB RAM, 1 joystick and at least Start, Select and Option keys (so it is XE Game System compatible). To run the game, boot disk D without Basic.››Imogen is a platform game featuring puzzles. The player takes the role of a wizard named Imogen who lost his mind and forgot his identity as a result of transforming himself into a dragon to save his town from another dragon.››He is placed into a dungeon within a mountain and in order to escape he must use magic and puzzle-solving abilities. The upshot is that he will only be able to free himself once he is back to his old, sane self and no longer a danger to the townsfolk.››Imogen himself is able to transform into three different forms, each with an ability unavailable to the other two:››- His natural form as a human wizard, which can use various objects he picks up along the way (which are as varied as a revolver, watering can and tulip bulb.)›- A cat, which can leap long distances.›- A monkey, which can climb ropes.››Each level (consisting of a sealed cavern four screens in size) requires transforming back and forth between the forms to complete it. While it is impossible for the player to actually die during the game, the number of transformations is limited to 150, and using them all before the game is complete renders it unwinnable.››Game controls:››- Joystick = movements of characters›- Select / Option = move in menu›- Start = activate menu item›- 1 = transform to cat›- 2 = transform to monkey›- 3 = transform to wizard››Information sources:››https://en.wikipedia.org/wiki/Imogen_(video_game)››http://8bs.com/elecgame/imogen.htm›
    • 22:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime4 Nov 2019
     
    Pograłem trochę, ja tam na BBC się nie znam, ale ta gra jest bardzo fajna. Małpka umie wchodzić po linie, kotek skacze wyżej i dalej niż pozostali, a czarodziej używa przedmioty.
    Na dłuższą metę jednak to miganie postaci faktycznie trochę przeszkadza...
    • 23: CommentAuthorastrofor
    • CommentTime4 Nov 2019
     
    taki protoplasta the lost vikings, a porem trine
    • 24: CommentAuthornosty
    • CommentTime5 Nov 2019
     
    Ależ niespodzianka! Pamiętam jak kilka lat temu zachwycił mnie pomysł tej gry jak tylko obejrzałem filmik z BBC Micro. Nawet próbowałem namówić kiedyś XXL'a na konwersję ;)
    No będzie grane! :D
    • 25: CommentAuthorpin
    • CommentTime5 Nov 2019
     
    dobrze, że nie namówiłeś, na rapidusie przynajmniej można pograć ;)
    • 26:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime5 Nov 2019
     
    Chłopaki, parę gier na BB Micro widziałem. Jedna nawet została przeportowana na A8 (Hobgoblin) i serio nie jestem w stanie pojąć jak ta może należeć do czołówki...
    • 27: CommentAuthorilmenit
    • CommentTime5 Nov 2019
     
    Gdyby XXL zrobił konwersję i zoptymalizował ją z wykorzystaniem kilku nieudokumentowanych własności procesora 6502, to żadne rapidusy w tej grze nie byłyby potrzebne ;)
    • 28: CommentAuthorpin
    • CommentTime5 Nov 2019
     
    To do takiej gry owe nieudokumentowane możliwości są aż tak potrzebne? Wow :)
    • 29:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime5 Nov 2019
     

    Alex:

    Chłopaki, parę gier na BB Micro widziałem. Jedna nawet została przeportowana na A8 (Hobgoblin) i serio nie jestem w stanie pojąć jak ta może należeć do czołówki...


    Zdaje się, że bodaj pierwsza z konwersji XXL-a, czyli Knight Lore, też bazuje na BBC Micro. To tak na marginesie ;-)
    • 30: CommentAuthorilmenit
    • CommentTime5 Nov 2019
     
    To do takiej gry owe nieudokumentowane możliwości są aż tak potrzebne? Wow :)

    Skąd, wystarczy Rapidus ;)
    • 31:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime5 Nov 2019
     
    Lub autorstwo np. Tezza, mistrza prawdziwego kolorowego hi-resu ;-)
    • 32: CommentAuthorpin
    • CommentTime5 Nov 2019
     
    @Ilmenit - true, true :)
    • 33:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime5 Nov 2019
     
    @ pin
    Większość gier nie nadaje się do grania na RAPIDUSIE , nie wciskaj go wszędzie tam gdzie nie jest potrzebny,w te wszystkie gry które byś wymienił w 33poście można grać bez Rapidusa, no dobra ale to dwa wyjątki ...