atarionline.pl Luz w joystick-u - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorjlewenko
    • CommentTime14 Nov 2019
     
    Witam,

    Panowie, czy macie jakieś patenty na skasowanie luzów jakie pojawiają się starych joystickach. Mam quickshota QS-131. Tam jest takie rozwiązanie, ze na drążku jest nasunięta sprężyna, która wchodzi podczas montażu do gniazda w dolnej obudowie. Niestety nigdy nie miałem takiego nowego joysticka i nie wiem, czy tam są dodatkowe jakieś elementy kasują luz, a które z czasem może się deformują i przestają spełniać swoją rolę. Liczę na Waszą pomoc i podpowiedzi.

    Pozdrawiam serdecznie
    JL
    • 2:
       
      CommentAuthorccwrc
    • CommentTime14 Nov 2019
     
    Plastik się wyciera. Można sprężynę centrującą owinąć cienką folią ze smarem żeby to skompensować, ale trzeba to zrobić z wyczuciem.

    Generalnie w tym modelu luz niezbyt przeszkadza pod warunkiem, że gumy przewodzące są w dobrym stanie: czyt. nie są popękane, wtedy nawet z luzami na sprężynie joy funkcjonuje całkiem nieźle.
    • 3: CommentAuthorjlewenko
    • CommentTime14 Nov 2019
     
    OK, dzięki. Na gumki mam już patent. Okazuje się, że w pianinkach dla dzieci są takie gumki do wykorzystania. Niestety w zależności od pianinka mają różne wysokości, ale średnice w porządku.

    JL
    • 4:
       
      CommentAuthorccwrc
    • CommentTime14 Nov 2019 zmieniony
     
    ?

    No to dawaj model pianinka, dlaczego trzymasz tą informację w tajemnicy?!
    • 5: CommentAuthorjlewenko
    • CommentTime14 Nov 2019
     
    muszę Cię trochę rozczarować. Tam gumki nie posiadają tych "wąsów" po przekątnej do montażu w otworach płytki, ale z tym można sobie poradzić na 2 sposoby. 1 to wykorzystanie starej uszkodzonej gumki po usunięciu grafitowej pastylki. Na naszą nową gumkę nakładamy tą starą z otworem i "wąsami " mocujemy do płytki. Działa - sprawdziłem. Drugi sposób to dorobienie sobie takich pierścieni mocujących z dużym otworem w środku i dwoma małymi o rozstawie jak w płytce. Za pomocą małych plastikowych śrub M2 i nakrętek, mocujemy całość do płytki. Działa - sprawdziłem.

    PS. Wciąż szukam zabawek gdzie takie gumki jak w joyu mogą się znaleźć. Polecam rozkręcanie starych zabawek, którymi się dzieci już nie bawią. Nie muszą to być jedynie pianinka, ale wszystko to co ma jakieś przyciski i nie klika głośno jak w mikroswitchach.

    JL