atarionline.pl Będzie "Prince of Persia" na Atari - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime1 Dec 2019 zmieniony
     
    @Mq
    SIDE niby potrafi,ale to jakby efekt uboczny,dysku już nie zmienisz.Mimo to szkoda że nie działa.
    Tak samo z zapisywaniem,więc jako standard odpada w przedbiegach,choć sam używam SIDE bo jest po prostu wygodne,na Atari odpalam gry,niektóre Dema i brak SIO2SD MUSZĘ nadrobić jak najszybciej,nie wiem o co cała spinka z tym SIDE ???
    • 2:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime1 Dec 2019
     

    Tak wygląda koniec odczytu z SIDE
    • 3: CommentAuthorxxl
    • CommentTime1 Dec 2019
     
    jesli producent obecal Ci wczytywanie atr przez to urzadzenie to napisz do niego z problemem.
    • 4:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime1 Dec 2019
     
    no jasne,tyle że ja nie zapytałem złośliwie.
    Po prostu chciałem odpalić na A8 a nie mam żadnego emulatora/zamiennika stacji dysków.
    • 5: CommentAuthorxxl
    • CommentTime1 Dec 2019
     
    tez nie odpowiadam zlosliwie. jesli producent SIDE obiecal Ci dzialanie ATR z tego urzadzenia to walcz o swoje.
    • 6:
       
      CommentAuthoranonymus
    • CommentTime1 Dec 2019
     
    @irata4, jeżeli moja uwaga odnośnie grafiki została odebrana jako niesprawiedliwa, to zupełnie niesłusznie. Grafika mi się podoba, natomiast jakoś przemawia do mnie idea koder plus grafik plus muzyk, jak to drzewiej bywało
    • 7:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime1 Dec 2019
     
    Ja się nie spinam o SIDE samo w sobie - napisałem, że SIDE jest wg mnie bardzo fajnym urządzeniem, ale że nie należy tego traktować jako standard, bo nim nie jest, a tak narzucił Rocky. Jest grupa ludzi, którzy sugerują, że programy należy pisać tak, żeby działały na tym co sobie uzurpują jako standard, a ja po prostu nie lubię takiego narzucania swojego punktu widzenia przez kogoś - tylko o to mi chodziło.

    Generalnie te wszystkie gównoburze w zasadzie są właśnie o takie punkty wiedzenia i w kółko toczą się o to samo. Rozmawiałem niedawno z Kazem na ten temat i myślę, że czasem dobrze, że takie rzeczy się dzieją na forum - bo to nie tylko głupie kłótnie, ale z całego takiego uniesienia różnych osób można wywnioskować jakie kto ma poglądy, oraz zorientować się w temacie jakich kto używa urządzeń, kto co lubi, i co faktycznie jest standardem, a co nie.

    Dla mnie takie rzeczy są dość cennym źródłem wiedzy: to że nowy POP jest fajny to wiadomo nawet bez pisania jednego pochlebnego postu pod drugim, gdzie wszyscy by się zgadzali i był by ład i harmonia, więc takie wspólne cieszenie się, nawet jeśli jest fajne - to wnosi niewiele poza samym zadowoleniem i rozrywką. Ale np. ja sobie obserwuję różne reakcje, czytam co kto ma do powiedzenia, nawet jeśli w emocjach i uniesieniach robi się ostra jatka. Nawet jeśli ktoś coś tam ostro podkrzyknie, to nie wchodzę na pułap nienawiści w niczyim kierunku, a jedynie zbieram sobie listę różnorakich wniosków. Po co to wszystko? Ano być może kiedyś sam będę pisał grę, wówczas z góry będę w stanie wybrać właściwe technologie, żeby określić grupę docelową. Gdyby się tak zdarzyło, że pisał bym grę i chciałbym żeby trafiła do jak największej liczby osób, to będę w stanie tak przygotować ją technologicznie, żeby sprostać takim kontrowersjom jakie mamy obecnie wokół niektórych rozszerzeń i peryferiów. Z innej jeszcze strony sam też działam trochę w materii konstruowania peryferiów, więc interesuje mnie tematyka ich odbioru i procentowy podział społeczności posiadającej i preferującej dane typy rozwiązań.
    • 8: CommentAuthorAdam
    • CommentTime1 Dec 2019
     

    Miker:

    Ja myślę, że akurat turban nie jest problemem.

    Dla mnie jest o wiele większym problemem niż czas uruchamiania, "nieklasyczny" wygląd ścian czy współpraca z rozszerzeniami Atari. Przede wszystkim interesuje mnie - jako gracza - rozgrywka. Jak już uruchomię grę i będę chciał poświęcić kilkadziesiąt minut, to prawie przez cały czas będę patrzył na głównego bohatera, prawda? A w konsekwencji na to nieszczęsne nakrycie głowy.

    Miker:

    Być może to wersje PC/pokrewne były firmowo "zwalone" a dużo ludzi się przyzwyczaiło do nich.

    Kanoniczna moim zdaniem jest oryginalna wersja, którą przygotował Jordan Mechner na Apple II. Większość konwersji się na niej wzorowała. Co w takim razie jest dla Ciebie wzorcowe, skoro wyrażasz swoją wątpliwość jeśli chodzi o wersję z gołą głową?

    TIX specjalizuje się w przeróbkach sprajtów w grach, tak więc myślę, że możemy się spodziewać jego kolejnego wyczynu - nowej wersji "Karateki" na A8 w turbanie (jak już jesteśmy przy grach Mechnera) ;)
    • 9: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime1 Dec 2019 zmieniony
     
    Za wikipedią ->link<- turban pojawił po raz pierwszy w wersji POP dla Japończyków na NEC PC-9801 parę miesięcy przed wersją DOS.



    więc już w pierwszym oficjalnym porcie tej gry.

    Ja się nie mogę przyzwyczaić, ale jak będzie tak płynna animacja jak w tej zajawce to może mieć nawet na głowie czapkę maga z Discworld a i tak będę pocinał :D
    • 10:
       
      CommentAuthorgalu
    • CommentTime1 Dec 2019 zmieniony
     
    W wielu portach PoP jest turban na głowie głównego bohatera (Macintosh, Mega Drive, SNES, PC Engine i nie tylko): ->link<-
    • 11: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime1 Dec 2019 zmieniony
     
    W wielu konwersjach pozawalano sobie na liczne zmiany więc nie ma się co szczypać, że jest jakaś kanoniczna wersja, nie tyle postaci co samej gry. Także: śmiało, byle by śmigało! :D

    • 12: CommentAuthorxxl
    • CommentTime1 Dec 2019
     
    moze nosi turban bo jest lysy? ... albo rudy jak na NES ;-)
    • 13:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime1 Dec 2019
     
    what Bober said
    • 14:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime1 Dec 2019
     
    Ludzie... A co za różnica z czego się gra wczytuje? :) Może w końcu powstanie coś takiego, jak Ultimate na C64 czyli cartridge z kabelkiem SIO. To by rozwiązało wszystkie problemy naszego mikroświata :p
    • 15:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime1 Dec 2019 zmieniony
     
    Tak czy inaczej - ja bardzo doceniam inicjatywę XXL-a za stworzenie xB (masz u mnie piwo na SV) i dziwię się, że tyle osób krytykuje NASZEGO człowieka za dobre chęci i pomysły. XXL nikgo nie zmusza do korzystania z jego rozwiązania więc w czym problem? Pamiętacie gry i dema z lat 90-tych? Swet Illusion? Bitter Reality? ...and more... Każde demo miało swoje SIO loadery, które przez lata pod emulatorami nie działały, bo nie było odpowiedniego cyklowania. Tak więc bez przesady. Cieszymy się, że Prince of Persia w końcu pojawia się na A8 :) Mimo dostęnych źródeł jest to jednak kawał roboty.
  1.  
    o wersje bez turbana zadbaja potem nasze polskie kodery hakery szmery bajery bedzie sukces..he he ..polaczkowatosc wszedzie
    • 17: CommentAuthordhor
    • CommentTime1 Dec 2019
     
    Lubię gawędy i inne dyskusje. Ale w tym momencie pitolicie jak baby w cellulicie. Będzie PoP na Atari 8bit? Będzie. Autor stawia swoje wymagania nie będące w sprzeczności ze stockiem atarowskim? Stawia. Jak chcecie lepszego PoP to dlaczego nikt nie zakasał spódnicy i wziął się do roboty? Brak prób eliminuje możliwość ględzenia :)
    • 18: CommentAuthorastrofor
    • CommentTime1 Dec 2019
     
    Turbany noszą nie tylko Arabowie ale i Hindusi(sithowie). Pozatym potrafię sobię wyobrazić wiele bardziej przeszkadzających i niepraktycznych przedmiotów posiadanych przez bohaterów. Np kaptur z assasins creed który w gigantycznym stopniu ogranicza widoczność i praktycznie czyniłby z naszego bohatera konia z klapkami na oczach niż kolesia walczącego z 5 cioma przeciwnikami na raz.
    Nie wspominając już o megalitycznych mieczach z gier anime, które jakąkolwiek wartość przedstawiają chyba tylko dla złomiarzy.
    • 19: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime1 Dec 2019 zmieniony
     
    Odpaliłem wersję na ST... Wersja na A8 ma szansę spokojnie ją przebić, nawet graficznie :D
    • 20:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime1 Dec 2019
     
    Gość nie wiedział, że podobno nie da się zrobić PoP'a na A8 i... zrobił. :O
    Więcej takich geniuszy!!! :)
    Gra się całkiem przyjemnie, grafika OK, z turbanem da się przeboleć.
    • 21: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime2 Dec 2019 zmieniony
     
    Przy okazji się dowidziałem, że PoP całkiem zacnie MIDI obsługuje ;)

    A wracając do wątku, wersja na A8 na razie najdynamiczniejsza z wersji na 8-bit a może nawet będzie lepiej śmigać od Amigi?
    • 22: CommentAuthorRocky
    • CommentTime2 Dec 2019
     
    xxl, dobrze wiesz na czym polega wczytywanie atrów poprzez port karta (nieważne czy side).. i wiesz, że nie ma szans na wczytanie atrów z xB w ten sposób.. i to nie wina kartów..
    Współczesne programy powinny się dać wczytać w ten sposób..
    • 23: CommentAuthorxxl
    • CommentTime2 Dec 2019
     
    najwyrazniej Ty nie wiesz - Beep'em All 5 jest na xB i wczyta sie z karta lub hdd. Tak trudno przecztac Ci 5 zdan na krzyz jesli chcesz sie wpowiadac o xB? W kolko powtarzasz te same bzdury.
    • 24: CommentAuthortebe
    • CommentTime2 Dec 2019
     
    nie sprawdzałem, nie czytałem, ale słyszałem że ktoś kiedyś tak powiedział więc pewnie tak było ;)
    • 25: CommentAuthorRocky
    • CommentTime2 Dec 2019 zmieniony
     
    jak się użyje modułu CAR..
    To dlaczego taki Stund Car Racer się nie wczyta?
    Jałowa dyskusja..
    • 26: CommentAuthorxxl
    • CommentTime2 Dec 2019 zmieniony
     
    nie trzeba modulu CAR. modul CAR sluzy do czegos innego.

    dokladnie. jalowa dyskusja.
    • 27: CommentAuthorpyniek9999
    • CommentTime2 Dec 2019 zmieniony
     
    @ IRATA4 Wersja na SNES to moim zdaniem taki exclusive.Gra wygląda jak by była napisana od nowa,a intro i outro to wypas.Takie moje skromne zdanie :)

    A tak w temacie to wersja A8 wygląda świetnie.Byle tak dalej projekt był rozwijany
    • 28: CommentAuthorRocky
    • CommentTime2 Dec 2019
     
    xxl: tak jałowa... z jednej strony piszesz, że xB wspiera ładowanie atr z kartów, a z drugiej programy, które powstają tak nie działają.. no być może poza wspomnianym twojego autorstwa Beep'em All 5... w czym rzecz?
    W takim razie pytanie czy PoP będzie się ładował np. z SIDE?
    • 29: CommentAuthorilmenit
    • CommentTime2 Dec 2019
     
    Mono dobrze podsumował problemy programistów w tym poście:
    ->link<-
    Dodajmy do tego wspieranie alternatywnych OS jak QMEG, dosów jak SpartaDosX, kontrolerów IDE, SCSI i tuzina innych rozszerzeń. Programista musiałby nauczyć się ich wszystkich, aby nikogo nie urazić niekompatybilnością. Tu nie pomagają żadne kursy pisania na Atari, bo nie ma dobrej dokumentacji dla programistów w stylu De Re jak pisać "kompatybilnie"
    Co więcej, nakłada to na programistę tyle ograniczeń, że pisanie programów zaczyna być koszmarem.
    Ja bym poprosił używających rozszerzeń sprzętowych + QMEG + VBXE + Rapidus + Sparta o mapę pamięci stock Atari (800XL/65XE) - które obszary pamięci mogę wykorzystywać jak programista, aby wszystko działało, oraz czego nie mogę robić (np. nielegalne opcody). Może ktoś coś takiego przygotować i wrzucić artka na Atariki?
    • 30:
       
      CommentAuthoranonymus
    • CommentTime2 Dec 2019
     
    Proszę o dodanie levelu z Master of the Lamps
    • 31: CommentAuthorxxl
    • CommentTime2 Dec 2019
     
    @Rocky: tak jalowa poniewaz argumenty poparte faktami do Ciebie nie docieraja. mam dyskutowac z Twoja wobraznia?
    • 32:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime2 Dec 2019 zmieniony
     
    @ilmenit
    Zdecydowanie nie stawiałbym QMEGa w jednej linii z VBXE czy Rapidusem, bo to raczej już klasyka, a nie wodotryski.
    Akurat QMEG 4.04 jest w użyciu w świecie małego Atari od II poł. lat '90, a starszy v3 wyszedł w 1987.
    Obecnie przy ogromnej popularności SIO2SD czy SDRIVE (nie zaprzeczysz) jest tym bardziej ważnym elementem całej układanki, bo pozwala zabootować Atarkę z innego urządzenia SIO niż D1.

    A w dobie tak świetnych emulatorów jak Altirra, z wytestowaniem współdziałania z QMEGiem przez kodera chyba też nie powinno być problemu.
    • 33:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime2 Dec 2019
     
    ilmenit podnosi temat QMEG-a, bo jego gra (skądinąd świetna) His Dark Majesty nie działa pod QMEG. Ja rozumiem, że on tego QMEG-a pod uwagę nie brał i nie mam o to pretensji, jeśli tak jest, to trudno, mam możliwość przełączenia OS-ów i nie robię z tego problemu. Natomiast fakt jest taki, że spośród wszystkich gier (kilkaset) jakie mam w swojej topowej kolekcji, a są to największe hity zarówno stare jak i nowe, tylko jedna jedyna gra HDM nie działa pod QMEG, reszta działa bez problemu:-) Więc faktycznie QMEG-a nie należy stawiać w jednej linii z wydumanymi rozszerzeniami powodującymi dyskompatybilność.
    Co do brania pod uwagę QMEG-a, to raczej w HDM jest tutaj jakiś nieszczęśliwy zbieg okoliczności, że nie działa, kompatybilność QMEG-a z oryginalnym OS-em jest na tyle duża, że nie trzeba specjalnie brać QMEG-a pod uwagę, on po prostu działa i tyle, jestem przekonany, że bardzo duża część gier nie była jakoś szczególnie pod nim testowana przez twórców - po prostu działa i tyle.

    @Rocky - a komu zadajesz pytanie czy POP będzie się ładował z SIDE? Używasz SIDE, to sobie sprawdź, jeśli Ci nie działa, to zapytaj autora SIDE o to, bo to jego funkcjonalność, a jeśli nie działa, to jego się pytaj dlaczego. Jak Ci odpowie, że gra jest źle zrobiona i to jej wina, to gratuluję - podłącz sobie czajnik do Atari, wsyp do środka atr-a i razem z producentem czajnika zlinczujcie programistów gier, że tego nie przewidzieli.
    • 34: CommentAuthorRocky
    • CommentTime2 Dec 2019
     
    Generalnie rozszerzenia w Atari powinny mieć to do siebie, żeby można było je wyłączyć tak, żeby powstał stock Atari.. i w większości przypadków tak jest (Rapidus, VBXE, U1MB też w zasadzie można sprowadzić do stockowej konfiguracji (chyba, że xxl to uwali celowo jakimś rozkazem)..
    Tu nie chodzi o tą kwestię... autor chce pisać pod 130XE to nich pisze i chwała mu za to.. problemem tu jest ograniczenie możliwości wczytania programu tylko do urządzeń sio.. parę postów wyżej IRATA załączył screena z próby wczytania z pod SIDE..
    Oczywiście różne urządzenia SIO też posiadam, gdyż dają możliwość wczytania np. starszych dem.. po co te praktyki uskuteczniać dziś..
    • 35: CommentAuthortebe
    • CommentTime2 Dec 2019
     
    skoro Rocky kupił SIDE to wszystko powinno działać z SIDE, czego tutaj nie rozumieć ;)
    • 36: CommentAuthorRocky
    • CommentTime2 Dec 2019
     
    tebe, nie rozumiesz intencji... kończę temat ze swojej strony
    • 37: CommentAuthortebe
    • CommentTime2 Dec 2019
     
    intencje to miał projektant SIDE, Ty chcesz rozwiązania które połączy wszystko w jedno, totalny emulator wszystkich napędów, którego nie kupisz bo stwierdzisz że jest za drogi

    nie Ty chcesz ustanowić standard tworzenia oprogramowania, tak aby działał z każdym urządzeniem, a co z urządzeniami które powstaną i oprogramowanie które wcześniej było kompatybilne przestanie być kompatybilne ? przecież ta historia już się wydarzyła, a każda historia lubi się powtarzać

    może to nie tylko wina programisty, ale też elektronika który zanim udostępnił swoje rozwiązanie nie testował go przez kilka / kilkanaście lat przed upublicznieniem

    a może są różne drogi i każdy wybiera sobie tą którą uzna za najbardziej korzystną, nie wszystkie drogi prowadzą do tych samych miejsc
    • 38: CommentAuthorbruno_j
    • CommentTime2 Dec 2019
     
    @Rocky
    po co te praktyki uskuteczniać dziś


    Gdyż nie wszyscy użytkownicy posiadają te jakże przydatne rozszerzenia.
    Zachowując zgodność z SIO masz pewność, że zadziała na każdym komputerze wypuszczonym przez Atari.

    A że będziesz musiał poczekać te kilkadziesiąt sekund dłużej...
    • 39:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime2 Dec 2019
     

    tebe:

    pin zacznij swoje uwagi popierać stosownymi praktycznymi przykładami, po prostu napisz lepszy XBIOS czy też PINDOS, konfrontacja wyobraźni z rzeczywistością bywa bolesna

    LoooL!!! :D
    • 40:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime2 Dec 2019
     
    odnośnie wczytywania to jak dla mnie ta gra mogła by się wczytywać i 10 min o ile w całości,bo jak co etap i działał by zegar w tym czasie to panienki nie uratujemy ;-)-czasu braknie.

    Mam nadzieje że ktoś przerobi postać,albo zasugeruje autorowi zdjęcie turbanu z głowy bohatera gry,gdybym ja był osobą rysującą bohatera POP to też wprowadził bym malutką zmianę-boater wyglądał by jak z wersji APPLE/PC/AMIGA tyle że wraz z postępami w grze brudził by mu się ubiór-by iść z duchem czasu i wyróżnić wersję A8.

    Jeszcze jedna mała uwaga,jak postać chcę się złapać krawędzi platformy nad sobą to nie podnosi głowy,nie patrzy do góry na krawędź -bo przecież turban mógłby spaść ;-).
    • 41:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime2 Dec 2019 zmieniony
     
    Jak się nie uda przekonać autora z olaniem nakrycia głowy bohatera, to liczę jeszcze na Gonza - ze swoimi zdolnościami tu się przyda. ;)
    • 42: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime2 Dec 2019 zmieniony
     
    Mam nadzieje że ktoś przerobi postać,albo zasugeruje autorowi zdjęcie turbanu z głowy bohatera gry.

    Autorowi już sugerował @Adam, nawet chciał sam wykonać potrzebną pracę. Autor odpisał, że za turban odpowiada grafik i jak dla niego może być, czyli można rozumieć, że mu to jest obojętnie.

    Także ew. prośby to do grafika a nie programisty.

    Pograłem jeszcze raz w demko wersji na A8 i już się do turbanu przyzwyczaiłem ;) Do tego wersja na A8 ma mniej zwolnień na tym 1 etapie niż wersja na Amigę 500, specjalnie grałem w jedną wersję po drugiej - super robota.
    • 43:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime2 Dec 2019
     
    Szybkość jest zaskakująca :-)
    • 44:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime2 Dec 2019
     
    Wielkość i animacja postaci też jest dobra, np. przeciwnik z bronią. :)
    • 45:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime2 Dec 2019
     
    Słuchajcie, mi tam z tym turbanem obojętnie akurat, ale jeśli chcecie mieć na to wpływ, to myślę, że siłą przebicia było by pisanie bezpośrednio do autora na atariage w wątku. Tam był tylko jeden głos na ten temat i odpowiedź, że to grafik tak chciał. Więc nie ma tematu. Ale gdyby się tam odezwało więcej osób, to może pochylili by się nad tym tak samo jak było u nas z motocyklistą w LiteRally. Jak o turbanie dyskutujecie tutaj, to nawet nie trafi do autora info, że jest więcej osób, które wyrażają na ten temat opinię, bo tak jak mówię na atariage jedna opinia tylko padła.
    • 46: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime2 Dec 2019 zmieniony
     
    Ja już zmieniłem front, osoby którym przeszkadza turban niech pograją, dobrze pasuje do tak narysowanej postaci. To trzeba "w ruchu" obadać :D

    Po prostu zderzenie ze wspomnieniami, jak się coś od 30 lat pamięta inaczej. Też tak miałem na pierwszy rzut oka. Skoro postać ma w tej wersji bufoniaste spodnie i butki to niech ma i turban.

    Jakby biegał boso w podartej kamizelce tak jak na PC to faktycznie by nie pasował turban do stroju uciekającego więźnia.
    • 47:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime2 Dec 2019 zmieniony
     
    @ zbyti
    trza mieć pojęcie o okręcie,trenuje różne rzeczy,czynny sportowiec,taki turban to jak kara,jak kolesiowi zależy na panience powinien turban zdjąć by nie utrudniać sobie zadania.

    A może wersja na A8 będzie miała inne zakończenie- przy walce z Wezyrem Princowi rozplącze się turban i potknie się o niego spadając na kolce. - wtedy było by ok,gdyż ta niedogodność była by usprawiedliwiona fabularnie.
    Albo na końcu książę powie -stop dziewczyno,nie obejmuj mnie bo turban mi popsujesz he,he,he.

    @ Mq
    i tak też się stanie.
    • 48:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime2 Dec 2019 zmieniony
     
    Najlepiej lista i petycja że Polacy planują już moda bez turbanu :-).
    Albo że zaraz w PL wojna wybuchnie jak turbanu książe nie zdejmie.
    • 49:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime2 Dec 2019
     
    @zbyti: ja tak samo od razu pomyślałem jak zagrałem w POP na Atari.

    Pamiętam POP z peceta najbardziej i utkwiła mi ta postać w głowie z blond włosami. Gdybym miał z pamięci bez zastanowienia powiedzieć jak wygląda, to właśnie tak bym opowiedział jak wyglądał na pececie.

    Natomiast grając w POP na Atari nawet nie zwróciłem uwagi na to co on ma na głowie, po prostu przeszedłem sobie cały level i miałem poczucie, że gram w POP na Atari, i że wreszcie jest. Dodatkowo poczułem, że to nie jest żadna byle jaka namiastka, tylko prawdziwy POP. Ta sama grywalność, ten sam feeling.
    Dopiero jak zaczęliście pisać o turbanie, to się zacząłem przyglądać, ale nadal nie robi mi to różnicy.

    Dokładnie tak samo miałem z rudym gościem na NES. Jak teraz IRATA o tym napisał, to aż poszukałem w necie filmów jak wyglądał, bo kompletnie tego nie pamiętam. A musicie wiedzieć, że w dawnych czasach to właśnie na NES przeszedłem całego POP. I tylko na NES. Ale aż do dzisiaj nie zwróciłem uwagi na to, że gość jest rudy. Oczywiście rozróżniam kolory, ale po prostu są to rzeczy tak bardzo bez znaczenia, że nie pozostają w mej pamięci.
    • 50: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime2 Dec 2019 zmieniony
     
    trza mieć pojęcie o okręcie,trenuje różne rzeczy,czynny sportowiec,taki turban to jak kara,jak kolesiowi zależy na panience powinien turban zdjąć by nie utrudniać sobie zadania.

    Ale ty wiesz, że to jest gra komputerowa a nie symulator lotu? Dobrze wiem, że wiesz, więc o co chodzi? :D

    Rozumiem estetykę ale odwoływanie się do realizmu to już nie ;)