atarionline.pl [K] Pady do Atari - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  
    Eluwina!

    Gdzie można kupić pady do grania na Atarce? Możecie polecić jakiś dobry model, który dobrze ogarnia skosy, itp.?

    Ktoś takie rzeczy jeszcze robi, czy w grę wchodzi tylko polowanie na aukcjach?
    • 2: CommentAuthornowy80
    • CommentTime15 Dec 2019
     
    Moim zdaniem ciekawym rozwiązaniem są pady od 8BitDo np. N30pro. Do tego ustrojstwo które recenzował Larek. Wtedy skosy można mieć zaprogramowane nawet pod jednym guzikiem :)
    Materiał Larka
    ->link<-
    • 3: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime15 Dec 2019
     
    Ja mam pady od 7800 oraz przejściówkę na pady od SNES i taki też pad. Oba rozwiązania są bardzo wygodne.
    • 4:
       
      CommentAuthorstring
    • CommentTime15 Dec 2019
     
    Też mam moduł od Mq i używam padów od snesa. Odkąd to użytkuję, standardowe joye leżą w kartonie.
  2.  
    OK, dzięki za info. Obejrzę sobie jeszcze w wolnej chwili Larka i zobaczymy.

    Mam tylko pytanie, czy to co jest poniżej na zdjęciu to pad do SNES?
    • 6: CommentAuthorurborg
    • CommentTime15 Dec 2019
     
    Pad przypomina pada do SNES ale wygląda jakby miał wtyczkę usb.
  3.  
    Fakt, to jakaś podróba z Allegro.
    • 8: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime15 Dec 2019
     
    są chińskie pady do snes z normalną końcówką
    • 9: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime15 Dec 2019
     
    mq dołącza je do interface'u
    • 10:
       
      CommentAuthorstring
    • CommentTime15 Dec 2019
     
    Ja kupowałem stąd już 2 razy
    ->link<-
    Plastik słaby, ale pad robotę robi. Używałem intensywnie już kilka dobrych m-cy. Mój syn też je katował.
    Musisz mieć przejściówkę pad SNES-Moduł, którą robił Mq.
  4.  
    Mq, czy jesteś tu? :)
    Masz jeszcze te przejściówki z padami?
    • 12:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime15 Dec 2019 zmieniony
     
    Osobom korzystającym ze (S)NESctrl polecam używanie oryginalnych padów od SNES-a, gra się na nich rewelacyjnie, a też feeling retro z tych samych czasów dają i takie w sumie było podstawowe założenie projektowe (S)NESctrl.
    Chińskie pady SNES dają radę i z tanich padów te są wykonane zaskakująco dobre jak na cenę w okolicach 10zł na aliexpress, ale jednak nie ma tego poczucia, że się w łapach trzyma coś fajnego:-)
    Inne rozwiązanie, które polecam w połączeniu ze (S)NESctrl, bo sam korzystam (korzysta też np. larek), to retro receiver od 8bitdo i wówczas pad bezprzewodowy. Z bezprzewodowych dobre są pady 8bitdo, albo jak ktoś lubi to pady od PS3/PS4 czy też np. od Nintendo Wii U Pro controller. Trzeba doczytać najpierw jakie pady jeszcze współpracują z receiverem 8bitdo.

    @mgr_inz_rafal napisz do mnie maila, jest w profilu.
    • 13: CommentAuthorZuluGula
    • CommentTime16 Dec 2019
     
    Czy ktoś miał doświadczenie z takim adapterem ->link<- który umożliwia podłączenie praktycznie każdego nowoczesnego pada przez bluetooth?
    • 14:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime16 Dec 2019
     
    @Mq,czy można u Ciebie kupić jeszcze (S)NESctrl? Potrzebowałbym 2 sztuk.
    • 15:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime16 Dec 2019 zmieniony
     
    larek, takich jak macie już nie ma, teraz zaprojektowałem wersję 2.0, która w działaniu niczym się nie różni, ale zupełnie inaczej wygląda, bo jest to płytka wpinana bezpośrednio w port joya, na której od razu są dwa gniazda (NES i SNES). Te interfejsy będą dostępne gdzieś na przełomie stycznia/lutego, bo na razie miałem tylko kilka sztuk testowych, które już rozdysponowałem, więc muszę zamówić części na większą partię. Załączam zdjęcia jak to teraz będzie wyglądało, ale proszę o cierpliwość, ewentualnie jak bym nie wrzucił info na żadnym forum, to proszę mnie atakować właśnie na przełomie stycznia/lutego.
    Na zdjęciach tego nie widać, ale już pytano mnie o to, więc dodam, że jak by co, wymiary są tak zaprojektowane, że mieszczą się bez problemu obok siebie dwa (S)NESctrl w Atari XL/XE, C64, Amidze 500/600/1200.
    • 16:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime16 Dec 2019
     
    Piękne to! Również jestem zainteresowany.
    • 17:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime16 Dec 2019
     
    Ok, ale to nie w tym wątku, tak jak mówiłem, projekt mi trochę stanął w rozkroku, bo zrobiłem pilotażowo kilka sztuk (S)NESctrl2.0 i skończył mi się czas, więc czeka na uruchomienie. Napiszę o tym osobny wątek jakoś w styczniu.
    • 18: CommentAuthornowy80
    • CommentTime17 Dec 2019 zmieniony
     
    Mój zestaw wygląda jak poniżej. Używam padów 8BitDo modelu N30pro który jest bardzo starannie wykonany i łączy się przez receivera od 8bitdo. Do tego można używać równocześnie krzyżaków oraz analogowych gałek które doskonale sprawdzają się w symulatorach. Nie jest to tanie rozwiązanie, ale sprawdza się perfekcyjnie (bardzo gruby plastik, nic nie skrzypi do tego duża precyzja w użytkowaniu). Przy tym zestawie wszystkie inne kontrolery poszły w odstawkę. Jedyna wada dla mnie to przy połączeniu radiowym pada i „sztywnym” restarcie komputera, jesteśmy zmuszeni do ponownego parowania nadajnika i odbiornika. Samo wykonanie padów od 8BitDo w wersji Pro (bo tylko takie miałem w ręku) oceniam bardzo wysoko również dzięki nawiązaniu stylistycznemu do retro komputerów/konsol. Do tego moduł (S)NESctrl sprawdza się perfekcyjnie. Jeśli ktoś nie jest purystą i ceni sobie wygodę połączenia bezprzewodowego to osobiście nie znalazłem lepszego rozwiązania.
    • 19:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime17 Dec 2019 zmieniony
     
    @nowy80: a z tym parowaniem po wyłączeniu i włączeniu zasilania kompa, to jak masz w przypadku tego pada 8bitdo? Ja używam podobnego zestawu, tylko mam pad Wii U Pro controller (tzn. zgodny zamiennik) i w wypadku tego pada paruje się urządzenia tylko raz. W momencie wyłączenia zasilania, kiedy łączność znika, to pad się automatycznie wyłącza, ale dopiero po kilku sekundach, więc jeśli włączymy od razu komputer z powrotem, to sam się od razu sparuje z powrotem. Natomiast jak włączam komputer po dłuższej przerwie zasilania, to wystarczy, że w padzie nacisnę dowolny przycisk, a on się od razu sam paruje. Tak jak mówię: tylko raz trzeba przeprowadzić parowanie, i urządzenia pamiętają się na zawsze (do sparowania ponownie np. z innym padem).

    Ale tak w ogóle polecam QMEG, którego używam przez 99% czasu, tam mamy na Shift+Reset wykonanie zimnego startu, więc jak włączysz zasilanie rano, to możesz go już przez cały dzień nie wyłączać:-)
    Jest też podobny patch na oryginalny XL-OS napisany przez Hiasa, wtedy możemy mieć oryginalny OS, a dochodzi nam sztuczka z Shift+Reset.
    • 20: CommentAuthornowy80
    • CommentTime18 Dec 2019
     
    Dziękuje Mq za informacje, wygląda na to że twój Wii U Pro controller zachowuje się dużo lepiej od mojego 8BitDo w zakresie wykrywania urządzeń. Samo parowanie po „twardym” restarcie to zazwyczaj kilka sekund, więc nie jest to mocno uciążliwe. Dla mnie osobiście bardzo dużą przewagą tego rozwiązania jest możliwość używania analogowych gałek w symulatorach na 8/16 bitach. Bez względu na to czy są wspierane analogi, precyzja przy takiej rozgrywce jest dużo większa. Popróbuje z QMEGiem nie znałem tej kombinacji klawiszy opowiadający za „twardy” reset. Pozdrawiam
    • 21: CommentAuthornosty
    • CommentTime18 Dec 2019
     
    Przepraszam za ignorancję, ale czy ten interfejs od @Mq pozwala wykorzystać na Atari więcej niż jeden Fire?

    Pamiętam, że kiedyś widziałem dość prosty interfejs, który pozwalał odczytywać dwa fajery z podłączonego do Atari pada Segi 8-bit.
    Nie pamiętam zasady działania, ale zapewne były mapowane na różne napięcia pinu od wiosełek.
    • 22:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime18 Dec 2019
     
    Tak, mój interfejs obsługuje drugi fire w "standardzie amigi", tzn. masę podaje na wejście paddle (pin 9). Tak skonstruowany przycisk fire jest wykorzystywany w niektórych grach na Amidze, oraz chyba jest to też zgodne z tym standardem, w którym są na atariage publikowane od jakiegoś czasu gry na dwa przyciski. Natomiast nie jest to kompatybilne z rozwiązaniami podawania różnych napięć na pinie paddle tak jak jest to np. w Atari 7800.
  5.  
    Udało mi się zdobyć taki oto manipulator :)
    Mam nadzieję, że sprawny...
    • 24:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime19 Dec 2019
     
    Super, będzie idealny.
    • 25: CommentAuthordzeq_pl
    • CommentTime24 Dec 2019
     
    Czekam na nowy wątek ja również się piszę na 2 sztuki.

    Ho Ho Ho Wszystkim