atarionline.pl Atarociekawostki na blogu TDC - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime1 Jan 2010
     
    Na blogu TDC od czasu do czasu (a nawet stosunkowo czesto) pojawiaja sie wpisy dotyczace Atari. Tutaj zapodaje najnowszy wpis:

    ->link<-

    I mam nadzieje, ze przy nastepnych okazjach TDC skorzysta z tego watku, zeby informowac nas o kolejnych.
    • 2:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime4 Jan 2010 zmieniony
     
    Dzięki Kaz, postaram się tu coś raz na jakiś czas dodać.
    Właściwie to ja nie promuję swojego bloga (przynajmniej na razie), ale skoro założyłeś ten temat to będę o tym się starał pamiętać.

    Skoro już o tym mowa to w grudniu było kilka postów o Atari (małym, dużym itp.): ->link<-
    • 3:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime3 Feb 2010
     
    Mini relacja ze sztabiku w Wawie + zdjęcia:

    ->link<-
    • 4:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime3 Feb 2010
     
    O, Pavros byl.
    • 5:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime5 Feb 2010
     
    No właśnie;) To zaszczyt bo ostatnim razem był chyba z 3 lata temu !;)
    • 6:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime7 Feb 2010
     
    Muzyka z "Wings of death" na małym Atari!
    ->link<-
    • 7:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime7 Feb 2010
     
    niesamowite :O
    • 8:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime9 Apr 2010
     
    Demko: Das Omen i nie tylko:
    ->link<-
    • 9: CommentAuthorurborg
    • CommentTime9 Apr 2010 zmieniony
     
    Das Omen - jedno z moich ulubionych demek. Do dziś to demko robi wrażenie, a muzyka jest rewelacyjna! Niezłe jest też kolejne demko German Chaotics - "Studio Dream".
    ->link<-
    • 10:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime25 Jan 2011
     
    • 11:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime25 Jan 2011 zmieniony
     
    Dzięki za dodanie tego wywadiu TDC. Bardzo żałuję, że nie mogłem przeprowadzić takowego z wokalistą Republiki - Grzegorzem Ciechowskim. Pamiętam że przed śmiercią był z nim wywiad w TV, nagrany w jego domu. Za plecami w tle było widać jego studio i... Atari Falcon'a. Mieszkał w Tczewie, więc nie miałbym daleko...

    No cóż, szkoda :(

    p.s. Zobaczcie ten link - to chyba nieco starszy wywiad, gdy w jego studiu stało jeszcze Atari ST (widać po prawej stronie od 03:40).

    • 12:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime25 Jan 2011 zmieniony
     
    Nie ma sprawy, jest to w mojej ocenie bardzo ciekawy materiał.

    Do tej pory nie miałem pojęcia, że Grzegorz Ciechowski używał Atari, choć z drugiej strony nie jest to jakieś zaskoczenie. Z Atari wtedy korzystała cała Europa.

    A to jego ST w tym filmie to ma okropnie zużytą klawiaturę :D

    Info dodam do Atariki.
    • 13:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime29 Mar 2011
     
    Szkoda, ze Grzegorz Ciechowski nie uzywal trackera Amigowego, moze wtedy jego utwory brzmialy by lepiej? ;)
    • 14:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime25 Apr 2011
     
    • 15:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime27 Apr 2011
     
    Dzieki za info. A przy okazji - Atari Falcony od czasu do czasu sie sprzedaja. A gdzie sa te wszystkie C-Laby? Ktos to u nas ma?
    • 16:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime29 Apr 2011
     
    C-labów jest u nas bardzo mało, przez jakiś czas sprzedawała je firma (chyba) Polmusic, ale czasami pojawiają się na allegro. W mojej ocenie dziś jest to raczej przedmiot kolekcjonerski, bo "wszyscy wolą Atari" ;)
    • 17: CommentAuthoras...
    • CommentTime29 Apr 2011 zmieniony
     
    Claby są :)
    Ja mam dół od claba mk1 (który ma patch clock-a, świetnie on stabilizuję pracę scsi - ale jeszcze nie testowałem) góra to Atari Falcon 030 a w środku ct63+ 256mb ram i 14mb st ram+ jakiś tam dysk ..

    Clab mk1 to to samo co atari falcon tylko ma inne naklejki na dole obudowy, płyta jest poprawiona i dźwięk jest liniowy, nie ma podbicia basu, przez co dźwięk z Falcon-a jest bardziej liniowy. Mi to bardzo odpowiada, nie rozumiem po co Atari podbijało basy??!!

    Widzę że muszę chyba zrobić porządny opis clab-a i falcon-a.. Zdjęcia mam, nawet sporo :)

    OCZYWIŚĆIE WSZYSTKO ZROBIONE PRZEZ ATARI!!! clab jednynie minimalnie poprawiło płytę!!

    *musiałem się zamienić za doły, bo mój falcon miał od razu turbo ct2b a do tego nie da się wpakować turbo ct63, wprawdzie można było by je wylutować, tylko szkoda..
    Teraz Cieplik ma Falcon-a z ct2b turbo + góra od clab-a.
    Sama góra różni się tylko znaczniem.. Zamiast Atari Falcon jest Clab. Ja musiałem oczywiście mieć górę ze znaczkiem Atari Falcon...
    • 18:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime30 Apr 2011 zmieniony
     
    Liniowość dźwięku to tylko poziom sygnału. Chodzi tu jedynie o standard, poziom dźwięku zastosowany w C-labie jest liniowy dlatego że takiego poziomu sygnału się używa w studiach nagraniowych, więc chodzi tu jedynie o kompatybilność wejść analogowych (nie dotyczy sygnału cyfrowego) o nic innego. Jeśli komuś nie zależy na studiach nagraniowych to korzystanie z sygnału liniowego lub nie – nie ma znaczenia (jeden będzie cichszy drugi nieco głośniejszy).

    Natomiast Atari zastosowało taki poziom sygnału z bardzo prostej przyczyny, Atari Falcon był kierowany do domowego odbiorcy, a w wejściu dźwięku narysowany jest mikrofon a nie liniowe wejście, dlatego że w domu ludzie mieli podłączać do tego mikrofon i się bawić w karaoke itp. Zastosowanie poziomu sygnału liniowego po podłączeniu takiego mikrofonu spowodowałoby że sygnał byłby za cichy, dlatego nie ma tam wejścia liniowego. W studiu nagraniowym nie ma takiego problemu i Atari Falcon też się nadawał, bez względu na poziom sygnału, choć oczywiście C-lab był bardziej kompatybilny.
    • 19:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime3 May 2011
     

    as:

    Widzę że muszę chyba zrobić porządny opis clab-a i falcon-a.. Zdjęcia mam, nawet sporo :)


    Bardzo poprosze, zamiescimy na AOL.
    • 20: CommentAuthorBluki
    • CommentTime3 May 2011
     
    as: mam nadzieję, że z Twoim opisem C-Laba i Falcona nie będzie tak, jak artkiem zaxona pt. "lopatologiczny i subiektywny przeglad peryferiow do wgrywania , Sio2sd, sio2ide, myide, kmk/ idea , Sdrive, Sio2pc, sio2pc w wersji usb, Jak tego uzywac, dla zielonych", bo ów, jak na razie, nie powstał.
    • 21:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime3 May 2011
     
    Albo jak z poradnikiem Kaza "jak rysowac w Graph2Font", ktory skonczyl sie na pierwszej czesci :).

    PS. Moja wymowka jest taka, ze program Tebego zmienia sie co chwile i ciezko w takich warunkach prowadzic kogos za raczke krok po kroku. Ale musisz wymyslic wlasna wymowke :P
    • 22: CommentAuthorBluki
    • CommentTime3 May 2011 zmieniony
     
    ...albo jak z pewnym moim poradnikiem, który co prawda powstał w styczniu, ale nie zmieścił się na Atarionline... :)
    • 23:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime21 Jun 2011
     
    • 24:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime11 Feb 2013
     
    • 25: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime11 Feb 2013 zmieniony
     
    Ja mam podobne problemy z aparatem cyfrowym - czasami gdy nagrywam film aparat sie zawiesza i plik znika lub jest uszkodzony - nie ma poprawnego nagłówka. Aby odzyskać plik skanuję kartę pod Win-em w poszukiwaniu błędów i plik znajdzie się w katalogu "found", później aby odtworzyć nagłówek nagrywam fragment z takimi samymi parametrami i podmieniam pusty początek pliku na ten nowo nagrany (używając np. SFK ->link<- ). W moim przypadku podmieniam 6128 Bajtów.
    sfk.exe partcopy %1 -fromto 0x0 0x17F0 %2 0x0 -yes
    Plik nadal jest uszkodzony - pomaga potraktowanie go divfix'em ->link<- (mimo, że to nie divx) i plik można odczytać.

    Anonimowy (ze strony TDC):

    Ograniczenie pliku do 4GB miało miejsce w systemie FAT. Kto jeszcze używa takiego systemu plików w HDD? Od bardzo dawna standardem jest NTFS, który nie ma już takich ograniczeń.

    Na HD wbudowanym w PC to kwestia wyboru - FAT może być konieczny dla zachowania kompatybilności, a użądzenia przenośne w tym HD nadal używają FAT z tego samego powodu. To chyba oczywiste ;)

    Edit: uzupełniłem i dodałem linki
    • 26:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime17 Nov 2017 zmieniony
     
    Niebawem na moim blogu rusza konkurs blogowy!;)

    Planowane są wartościowe nagrody, znajdzie się coś dla Atarowców, znajdzie się też coś dla ludzi, którzy nie odróżniają 6502 od 68000;)
    (w końcu to nie jest blog informatyczny, czy programistyczny, ale dla zwykłych zjadaczy chleba ;)

    Proponuję przejrzeć bloga (macie tydzień czasu), dowiedzieć się nieco o mnie, o samym blogu, a szczególnie należy przyglądać się jakimś nietypowym dla bloga rzeczom bo może paść o to pytanie. Im coś bardziej dziwnego znajdziesz, tym większe szanse, że w konkursie pytanie będzie dotyczyć właśnie tej ciekawostki!

    Dodatkowo z boku uruchomiłem ankietę, gdzie dałem Wam możliwość spełniania życzeń :)

    Miłego czytania, mam nadzieję, że pytania konkursowe będą dla Was zadaniami, których wykonanie będzie dla Was przyjemnością;)


    --Update:
    Jeśli ktoś ma ochotę zostać sponsorem nagród to zapraszam na priva!;)
    • 27:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime21 Nov 2017
     
    Informuję, że dołączył właśnie bardzo dobry i dobrze zanany sponsor nagród, będzie się o co starać;)
    • 28:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime21 Nov 2017
     
    Nie chcę być nieuprzejmy, ale ciężko się połapać:


    Sprawdziłem nawet na EDGE, bez żadnych wtyczek i wygląda to tak samo. Taki jest zamysł autora?
    • 29:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime21 Nov 2017 zmieniony
     
    Ale zonk!
    Nie mam pojęcia skąd to się wzięło, ja nic nie ruszałem od samego początku! :/
    ...ale dzięki, że mi zgłaszacie ten problem.

    To jest użyty jeden z gotowych szablonów, a ponieważ wybrałem go wiele lat temu, to z czasem widziałem jak przeglądarki coraz gorzej go wyświetlają... znikały napisy na górze, coś tam się przesuwało itp.
    No ale to?!?!

    Co robić?
    Jednym z rozwiązań jest nacisnąć Control+A...

    Drugim jest kliknięcie na tytuł interesującego posta, wtedy post otwiera się na oddzielnej karcie (widoczne są komentarze itp.) i wtedy o dziwo tło działa jak powinno (jak kiedyś).

    Szkoda, że przed SV nie mam teraz czasu na takie dyrdymały - inna sprawa, że nawet nie wiem czy mam możliwość tego poprawienia - no chyba że szybko wybiorę inny szablon...

    Więc wybaczcie mi, jak dam radę to coś z tym zrobię...
    • 30:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime21 Nov 2017
     
    Ok, zmieniłem szablon, musiałem je przejrzeć dość dokładnie bo niektóre zbyt dużo zmieniały (co stawało się niebezpieczne). Znalazłem taki najbardziej zbliżony kolorystycznie do poprzedniego, posty są czytelne, ale niestety pasek obok już nie bardzo...

    ...potem się tym zajmę...
    • 31:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime25 Nov 2017
     
    Dołączył kolejny sponsor!;)

    Jest Wam bardzo dobrze znany i będzie miał dla Was coś naprawdę smakowitego!;)

    A konkurs rusza w niedzielę!

    Teraz opublikowałem rocznicowego posta.
    • 32:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime26 Nov 2017
     
    Zapraszam do zapoznania się:
    Lecimy na Marsa?;) - historia z Atari w tle.
    • 33:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime26 Nov 2017
     
    • 34:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime26 Nov 2017
     
    • 35:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime24 Dec 2017
     
    Kaz Kompo się już skończyło, ale przypominam że do 31 XII 2017 trwa jeszcze konkurs na moim blogu! Pozostało jeszcze wiele nagród do zgarnięcia!

    W święta jest np. czas na to, aby sobie spokojnie pooglądać klasyczną trylogię Gwiezdnych Wojen i w tej przyjemności powiększyć sobie ją jeszcze bardziej wygrywając wartościową (i nigdzie niedostępną) nagrodę w konkursie (choć przyznam chyba jest to najtrudniejsze pytanie jakie kiedykolwiek padło odnośnie trylogii;)
    Do odważnych świat należy!

    Dobrej zabawy i powodzenia!;)
    • 36:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime30 Dec 2017
     
    31 XII 2017 się zbliża coraz bardziej! No głosujcie!;):)
    ...chcę Wam rozdać te nagrody!;) Strzelajcie, może traficie!;)
    • 37:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime1 Jan 2018
     
    Konkurs zakończony!

    Dziękuję Wam bardzo za udział w konkursie, zwycięzcom gratuluję nagród!;)
    ...a tym którym się nie udało również gratuluję bo wzięli udział w bardzo trudnym konkursie i nie ma w tym nic dziwnego że nie było tak łatwo odnaleźć odpowiedzi na pytania - może następnym razem szczęście dopisze!;)

    Niebawem ogłoszę wyniki.
    • 38: CommentAuthorfalcon030
    • CommentTime1 Jan 2018
     
    Czy mogę prosić u upublicznienie odpowiedzi dot. tej megazaawansowanej jednostki z Gwiezdnych Wojen?

    Nie daje mi to spać od kiedy przeczytałem pytanie :-)
    • 39:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime19 Feb 2018
     
    Nie wiem, gdzie TDC ogłosił wyniki, ale byłem świadkiem wręczania nagrody, więc nagrałem 2-minutową relację, zmontowałem i oto efekt:

    • 40: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime11 Mar 2018
     
    Dziś przypadkiem trafiłem na ->link<- i przeczytałem od początku do końca i wygląda na to, że ciągle brakuje tam odpowiedzi... i pytań...

    "Tymczasem" tu już jedna z nagród się przeterminowała, a jeszcze nie została wręczona... - patrz pytanie 4, a przecież nawet jak nikt nie trafił to przecież ktoś musi być najbliżej... Niedługo przeterminuje się kolejna - patrz pytanie 3.

    TDC wake up!
    • 41:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime13 Dec 2020
     
    Zdaje ci się że wiesz już wszystko o historii firmy Atari? No to zapoznaj się z tym:

    Polska historia firmy Atari rozdział 2;)