atarionline.pl Demo Scena Retro PC - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorPecet
    • CommentTime9 Jan 2020
     
    Pytanie czy taka scena w ogóle istnieje? Domyślam się, że może być to lekko problematyczne. O ile np. w przypadku A8 wyciska się ostatnie soki z konkretnej platformy sprzętowej, o tyle w przypadku PC coś takiego w sumie nie istnieje.
    Pobieżne googlanie nie przyniosło zbyt wiele informacji. Ot, w zeszłym roku jacyś maniacy wyczarowali demo na XT. A tak generalnie googlając retro scenę to amiga i inne gumiaki na węgiel, albo mydelniczki;)
    • 2: CommentAuthortebe
    • CommentTime9 Jan 2020
     
    • 3: CommentAuthorPecet
    • CommentTime9 Jan 2020
     
    aha, czyli to nawet nie zeszły rok, a 2015. Pogooglam Revision oldschool demo compo.
    A tak poza tym, ktoś coś?
    • 4: CommentAuthorzijacek
    • CommentTime9 Jan 2020
     
    Na PC powstało tyle fajnej demosceny w latach 90-tych, że jest to nie do przejrzenia, więc jest w czym grzebać. Zresztą jak sam zauważyłeś, na PC trochę bez sensu jest wyciskanie ostatnich soków, bo trudno znaleźć granicę sprzętową do tego wyciskania. Ciekawiej natomiast jest z uzyskanie jak najlepszych efektów przy jak najmniejszym rozmiarze samego demka. Tu jednak często poza chwilowym efektem WOW, że się w ogóle tak dało, nie ma w sumie na czym zawiesić oka. Zauważyłem natomiast, że bardzo fajne demka pojawiały się w kategorii 64k, nawet niekoniecznie w latach 90-tych. Przykładem może być grupa Farbrausch, która choć wykorzystuje akcelerację 3D, to i tak szczęka opada, co oni zmieścili w tych marnych 64KB.
    • 5: CommentAuthorCaesar
    • CommentTime9 Jan 2020
     
    Moim zdaniem jest co najmniej kilkanaście wspaniałych dzieł w kategorii 4k. Co do Farbrausch jak najbardziej się zgadzam - niesamowite rzeczy pokazywali. Ale scena PC faktycznie była niesamowicie nierówna - ja mając marne 286 z Sound Blasterem musiałem rywalizować (albo inaczej - dociągać) do innych, którzy mieli już 386DX. Inna sprawa, że nigdy jakoś specjalnie utalentowany nie byłem, po prostu uwielbiałem spędzać czas w assemblerze i testować swoje własne możliwości.
    • 6:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime9 Jan 2020
     
    Przypomnę dwóch gości (Maxi, Khorn), którzy zaczynali co prawda od Atari, ale potem działali na scenie PC. Zrobiłem z nimi wywiadzik:

    Tu info:
    ->link<-

    Tu filmik, prawie 2h:

    • 7: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime9 Jan 2020
     
    tutaj ciekawa dyskusja
    ->link<-