atarionline.pl [K] Kupię Atari STE - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorlimko
    • CommentTime11 Feb 2020
     
    Kupię Atari STE, nie grzebane w dobrym stanie ze sprawnym DMA.
    • 2: CommentAuthorIGS
    • CommentTime14 Feb 2020
     
    Posiadam ATARI 1040STE (angielska), 4MB, z zewnętrznym emulatorem stacji dysków od Lotharka Ultrasatan (na gwarancji) - sformatowane i wgrane gry. Obudowa w trakcie czyszczenia (w ubiegłym roku nie zdążyłem - musi jeszcze poleżeć dzień z wybielaczem na słońcu - zostały plamy.
    • 3: CommentAuthorpin
    • CommentTime15 Feb 2020
     
    Ultrasatan nie jest emulatorem stacji dysków.
    • 4:
       
      CommentAuthorduncan
    • CommentTime15 Feb 2020
     
    Jaka cena?
    • 5: CommentAuthorIGS
    • CommentTime15 Feb 2020
     
    1,5 tys.
    • 6:
       
      CommentAuthorpabloz1974
    • CommentTime15 Feb 2020
     
    :)
    • 7: CommentAuthorjesionen
    • CommentTime15 Feb 2020
     
    ile? masakra ...... bez komentarzu
    • 8: CommentAuthoradolfinio
    • CommentTime15 Feb 2020
     
    Nie wiem czy się śmiać czy płakać:D
    • 9:
       
      CommentAuthorstring
    • CommentTime15 Feb 2020
     
    Niedawno poszedł na alle goły za ok 1/3 tej ceny. Powiedzmy 500 za komputer. USatan używany pewnie z 300zł. Jeśli 4MB to może z +50 zł. Za 900 pewnie dałoby się go sprzedać - takie są fakty. Ostatecznie jednak cenę ustanawia ten kto sprzedaje i ma do tego pełne prawo :)
    • 10:
       
      CommentAuthorpabloz1974
    • CommentTime16 Feb 2020
     
    Tutaj jest od Rzeźnika. Od niego wiesz co kupujesz ->link<-
  1.  
    za 900 sprzedałem na FB golca 520STE w pudle, wersja farncuska TOS/klawiatura/pudło. Ale był w naprawdę ładnym stanie.

    za 500 ładne STE UK to można było dwa lata temu kupić, wtedy jak się dobrze poszukało to można było trafić i za 60GBP (bo za tyle kiedyś kupiłem). Niestety - ilość/stan definiuje rosnące ceny. Ładnych kompów i sprawnych jest coraz mniej.
    • 12: CommentAuthorIGS
    • CommentTime16 Feb 2020
     
    Szanowni Druhowie w Atari. Sprzęt jest w 100% sprawny, kompletny, łącznie z kablami do TV. USatan był użyty dwukrotnie -podczas instalacji oprogramowania i sprawdzeniu czy działa

    Dziękuję za komentarze, lecz czy ja kogokolwiek zmuszam do zakupu?

    Falcona można było kupić 2 lata temu za 3 tys. zł - też uważałem wtedy, że za drogo i nie kupiłem. Jak widać nie była to najmądrzejsza decyzja...

    Pozdrowienia serdeczne dla wszyskich Forumowiczów :-)
    • 13:
       
      CommentAuthorlaoo
    • CommentTime1 Dec 2020
     
    Hej.
    Odgrzebię trochę, bo rozważam opcję sprawienia sobie egzemplarza pod choinkę. Nie mam do tej pory żadnych STków i jestem raczej laikiem, ale powoli przygotowuję się, żeby napisać co nieco i na tę platformę (poza XL/XE próbowaliśmy Lynxa i myślę, że naturalnie następnym krokiem mogłoby być ST).
    Chciałbym się spytać jakie są teraz wśród osób zorientowanych opinie jaka jest sensowna cena sztuki STE z rozszerzoną pamięcią. Przeglądając OLX widzę przedział od 800 zł za STE z 2MB do 1100 za STE z 4 MB i nie wiem czy to jeszcze rozsądna cena czy już nie (no oczywiście wiadomo, że są i droższe).
    Wiem, że kwestia jest śliska, bo stare wygi kupowały swoje esteki 10+ lat temu za 200 zł, ale mnie oczywiście interesuje obecna cena uwzględniając obecny poziom inflacji i nasycenia runku.
    A może ktoś ma i nie potrzebuje i chciałby przyczynić się do powstania nowych produkcji na ST spod stajni NG? ;)
    • 14:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime1 Dec 2020
     
    @laoo: wow, no to by było coś! :) jak tylko usłyszę, że ktoś ma na sprzedaż STe w sensownej cenie - zaraz dam znać.
    • 15: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime1 Dec 2020
     
    sorry, że nie w temacie, ale ja swojego 1040STf dostałem za darmo od spkr/SMFX, z tym, że trzeba było dopkupić Ultrasatana, kabel wizyjny, kabel zasilający i dyskietki :)
    • 16:
       
      CommentAuthorlaoo
    • CommentTime1 Dec 2020 zmieniony
     
    Dokupienie Ultrasatana i pewnie przejściówki na myszkę to jasne, że dodatkowa sprawa. Tylko chciałbym STE (więcej znaczy lepiej), a one chodzą trochę drożej.

    @grey - ja nawet nie wiem ile to jest sensowna cena. Patrząc po aukcjach to chyba cokolwiek poniżej 1k wydaje się teraz sensowne i to za golasa bez akcesoriów. Więc dlatego się pytam.

    PS A jeszcze bonusowe pytanie - czy jest jakaś różnica w kompatybilności pomiędzy wersjami angielską i niemiecką? QWERTZ trochę mnie kłuje po oczach, a z tego co widzę to są popularniejsze i nie wiem czy coś się z tym nie wiąże.
    • 17: CommentAuthorbob_er
    • CommentTime1 Dec 2020
     
    o, kolejny ochotnik na ST :)
    Ja dostałem swoje STe od Greya i spółki (dzięki!!!), więc ceny nie znam.
    Ja sam nie natknąłem się na żadną różnicę pomiędzy wersjami DE i UK. Klawiatura niemiecka ma kilka klawiszy więcej (na umlauty), i tak naprawdę jedynie mnie irytuje zamienione Y i Z. Reszta jest niezauważalna.
    W swoim zestawie dokupiłem jedynie UltraSatana i kable na mysz/joystick (o długości 10-15cm).
    • 18:
       
      CommentAuthorlaoo
    • CommentTime1 Dec 2020 zmieniony
     
    @bob_er: Jak nic nie wydłubię wcześniej (a odkryłem, że taka zabawa dostarcza sporo endorfin), to w ostateczności coś trzeba będzie robić na emeryturze, tylko że jak już będę emerytem, to nie będzie mnie stać na ST ;)
    • 19:
       
      CommentAuthorgaltron
    • CommentTime1 Dec 2020 zmieniony
     
    Ja wystawiam na Allegro 2 sztuki:
    1. ->link<-
    2. ->link<-
    • 20:
       
      CommentAuthorgaltron
    • CommentTime1 Dec 2020
     
    Sprawdzone i na 100% wszystko działa łącznie z DMA. Ultrasatan śmiga aż miło.
    • 21: CommentAuthorMKM
    • CommentTime2 Dec 2020 zmieniony
     
    Laoo, aby Cie pocieszyć emulacja ST/STe w Hatari jest almost perfect więc spokojnie nie musisz czekać na real hardware aby zacząc nową przygodę koderską:) Jedyny problem to że po kodowaniu na 68k powrót do 6502 to już straszna męka hehe

    Wracajac do cen... ja swoje oba STE kupowałem na ebay i udało mi się złapać okazje które mimo wysokiego kosztu przesyłki były tańsze niż to co było wtedy dostępne na allegro. Nie wiem czy nadal tak jest bo było to pare lat temu, ale może warto zrobić szybki test.
    • 22:
       
      CommentAuthorlaoo
    • CommentTime2 Dec 2020
     
    Dzięki za odpowiedzi, zwłaszcza te, gdzie ktoś dostał za darmo, to bardzo motywujące ;)

    @galtron Zdaję sobie z tego sprawę, że w dzisiejszych czasach "taniej nie będzie", ale 1400 wymaga trochę oswojenia się z taką ceną.

    @MKM Już w swoim życiu miałem kilka zmian spojrzeń na różne procesory (ostatnio nawet nauczyłem się doceniać 8086 jako całkiem niezłe osiągnięcie), ale 6502 już na zawsze będzie na pierwszym miejscu :)
  2.  
    Możemy pomyśleć o składaku też. Mam chyba w swoich klamotach fragmenty obudowy (muszę tylko sprawdzić jakie) i zdaje się klawiaturę w układzie QWERTZ. Może ktoś ma samą płytę, pamięć, itp. Bart030 poleci dobrego TOSa. Myślę że przy odrobinie wysiłku i dobrej woli da się to poskładać w całość. Nie będzie to może model z katalogu, ale zdaje się nie o to tutaj chodzi. A może uda się ocalić jakiegoś STe przed śmiercią.
    • 24:
       
      CommentAuthorgaltron
    • CommentTime2 Dec 2020
     
    @LAOO ta wersja za 1400 jest już z satan diskiem jak nie potrzebujesz satandisku to taniej będzie o 200.
    • 25: CommentAuthorbob_er
    • CommentTime2 Dec 2020
     
    Tutaj masz francuski STE z 4MB za poniżej 100USD: ->link<-

    Zamienisz klawiaturę i TOSa i będziesz miał coś normalniejsze i być może nawet dużo taniej niż obecnie na allegro.
    • 26:
       
      CommentAuthorlaoo
    • CommentTime2 Dec 2020
     
    @bob_er aktualna cena przy 4 dniach do końca aukcji dużo nie mówi.
    Prześpię temat i zobaczymy :)
    • 27:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime2 Dec 2020 zmieniony
     
    @laoo: super, że myślisz poważnie o kupnie ST. ja sam mam 3 STki (1 x STe + 2 STFM) :D ale nie pozbywam się... jak napisał MKM - emulator Hatari robi robotę, a może uda się "upolować" STe jako nagrodę w compo - chociaż domniemam, że będzie to raczej trudne. popytam na FB czy ktoś ze znajomych nie chciałby sprzedać za rozsądne pieniądze STe w dobre ręce.

    p.s. ten STe z aukcji za niecałe $100 to super oferta. nawet jeśli bliżej końca będzie oscylowała w okolicach $200 ;)
    • 28:
       
      CommentAuthorgaltron
    • CommentTime3 Dec 2020 zmieniony
     
    Jestem bardziej niż pewny że ten z Francji będzie sprzedany za dużo więcej niż 200$. W komplecie nie ma myszy. Był też otwierany co świadczy 4MB RAM, kto wie co tam jeszcze na grzebali. Jak doliczymy przesyłkę 60 euro, dokupienie myszki, zmiana TOS'a, dokupienie kabli i reszta potrzebnych rzeczy to wyjdzie spokojnie ponad 1000 zł. Nie wiadomo co z układem DMA. Ja mam sprawdzoną wersję ze wszystkimi dodatkami, zmieniony TOS na 2.06 PL i jeszcze fakturę VAT daję tak więc jak ktoś ma firmę to w koszty właduje. Warto przemyśleć. Jest jeszcze SATANDISK, który działa bez problemu. Daję jeszcze raz ->link<-
    • 29: CommentAuthorlopezpb
    • CommentTime3 Dec 2020 zmieniony
     
    Każdy ceni jak chce, ale STE tańsze nie będą.

    Na ebay uk spokojnie można kupić 520STE za ok 100f + wysyłka w UK + wysyłka do PL (tutaj to trzeba mieć kogoś na miejscu bo w większości nie chcą wysyłać za granice).

    Suma summarum wyjdzie ok 800zł. Doliczając US (200-250zł) + mysz (100/120zł) + ram (50/100zł). Wyjdzie podobnie, tyle że na raty ;).

    Co do DMA to drabinka rezystorowa za parę groszy załatwia sprawę, więc nie ma znaczenia.
    • 30:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime3 Dec 2020
     
    @laoo
    1400zł z ultrasatanem i 4MB to raczej normalna cena o ile jest
    ładny stan,jakiś dobry joystick,mysz itp.Zależy do czego potrzebujesz ów komputer... jak do słuchania modów,zabawy z midi a nawet tworzenia grafik,to komputer w porządku,jak wcześniej miałeś styczność z Amigą i zależy ci na obcykaniu gier,to możesz nie być specjalnie zadowolony,ja odnalazłem się mimo często gorszych wersji znanych gier,oczywiście perełki również są,ale te muzyczki...ech,komputer ma swoje indywidualne brzmienie,fajnie gra,można usłyszeć często zapomniane,bądź gdzieś zasłyszane brzmienia,mnie połączenie Yamahy i przetworników analogowo-cyfrowych bardzo podpasowało. Generalnie jako minus odbieram
    utrudnienia w znalezieniu informacji odnośnie różnych programów,ostatnio szukałem czegoś do animacji i poległem... trzeba samemu szukać,rozgryzać i kombinować a nie każdy na to ma czas,z drugiej strony to też jest angażujące i niektórzy to lubią robić,ale generalnie nie ma się kogo poradzić,zapytać bo nawet osoby znane z wiedzy na temat ST niekoniecznie muszą znać programy jakie wychodziły na ten komputer.
    Choć nie jest to Amiga ani Mega Drive i z małym Atari ten komputer ma niewiele wspólnego,to generalnie jest to wyróżniający się inny sprzęt który dołączył do mojego gratowiska często odpalanych sprzętów tzn tych podłączonych i leżących na wierzchu,gotowych w każdej chwili do pracy. :D.
    • 31:
       
      CommentAuthorlaoo
    • CommentTime3 Dec 2020 zmieniony
     
    @IRATA4 Gdyby to był Ultrasatan to decyzja byłaby łatwiejsza, ale to Satandisk, więc jak już to reflektowałbym bez niego, a ultrasa dokupił niezależnie.

    W gry nie gram. Komputer chcę do pisania dem. Nie ufam emulatorom w 100%
    • 32:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime3 Dec 2020
     
    o kurcze,demka zawsze mile widziane,może kiedyś udałoby się cos wspólnie zrobić,generalnie odnalazłem ciekawe programy do grafiki,ale jakoś tak brak motywacji mnie dopadł,generalnie możliwości graficzne STe dają wielkie pole do popisu,wręcz onieśmielają ;) .
    Jak coś fajnego byś zrobił,bądź masz jakieś ciekawe demka na STE możesz mi wysłać na maila,ja też mam sporo softu.
    • 33:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime3 Dec 2020
     
    @laoo: żeby uściślić - musi być STe?
    • 34:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime3 Dec 2020
     
    Generalnie - te komputery nie tanieją. Jak ktoś chce kupić, to trzeba kupić i już. Na cenę nie za bardzo patrzeć, o ile to jest +- 200 zł. Zawsze w przypadku chybionego zakupu można odsprzedać bez straty. Taka lokata++
    • 35:
       
      CommentAuthorlaoo
    • CommentTime3 Dec 2020
     
    @greymsb ze względu na ograniczenia lokalowe (mieszkam w bloku) nie mogę sobie pozwolić na dużą kolekcję retro-sprzętów, więc chcę mieć tylko jednego ST, no to jak jednego to najbardziej wypasionego na jakiego mnie stać - bo przecież jest kompatybilny w dół i będzie można pisać i na ST i STe (co nie jest zaniedbywalne ze względu na sample i blitter).

    @jhusak tak też na to patrzę. Niestety przyszło nam teraz przetrwać czasy, w których nie opłaca się kisić gotówki.
    • 36: CommentAuthorpiter
    • CommentTime3 Dec 2020
     
    @Laoo, a potrzebujesz "mieć"? mogę pożyczyć jakiegoś Tobie ;)
    • 37: CommentAuthorpiter
    • CommentTime3 Dec 2020 zmieniony
     
    @Laoo, chodzi o to, że zdublowanych STe, aby sprzedać nie mam. Każde jakie mam jest inne stąd nie proponuję sprzedaży. Kiedyś wyprzedałem duble już.. za 250-300 zł;)
    • 38:
       
      CommentAuthorlaoo
    • CommentTime3 Dec 2020
     
    @piter bardzo dziękuję. Mieć w sumie aż tak bardzo nie potrzebuję, ale u mnie zabawa w pisanie dema/gry to kwestia wieeelu miesięcy, bo dla mnie frajda polega na napisaniu wszystkiego samemu, a produkcja na STe jest raczej po skonczeniu Mortal Kombat na Lynxa i Flimbo's Quest na XL/XE. Póki co zbieram hardware na zapas, bo boję się, że za kilka miesięcy może być o niego trudniej/drożej.

    @galtron jak można się z Tobą skontaktować, bo byłbym zainteresowany trochę inną konfiguracją niż na aukcji.
    • 39:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime3 Dec 2020
     
    @laoo: acha, rozumiem :) postaram się "na szybko" rozpoznać temat w kwestii STe i dam znać.
    • 40:
       
      CommentAuthorgaltron
    • CommentTime3 Dec 2020
     
    @laoo możesz napisać na galtron@wp.pl albo wejdź na moją stronę serwisową ->link<- tam znajdziesz numer telefonu do mnie.
    • 41:
       
      CommentAuthorlaoo
    • CommentTime4 Dec 2020
     
    STE już kupiony. Mam nadzieję, że będę zadowolonym estekowcem ;) Dzięki za komentarze.
    • 42: CommentAuthorbob_er
    • CommentTime4 Dec 2020
     
    Gratuluję pomyślnego rozwiązania! :)

    Nie wiem, na ile 68k znasz, ale z moje 6502 perspektywy, rzeczy wymagające największych zmian przyzwyczajeń to:
    1. Fading na rejestrach. STE najmłodzy bit ma na 3 pozycji (a nie na 0),
    2. 68k nie adresuje nieparzystych adresów. Od razu lecą bomby.
    3. Dane warto umieszczać niedaleko kodu, a nie w obrębie strony gdziekolwiek indziej.
    4. Rejestry sprzętowe się czyta :)
    • 43:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime4 Dec 2020
     
    2. Adresuje, ale tylko bajty.
    • 44:
       
      CommentAuthorlaoo
    • CommentTime4 Dec 2020
     
    @bob_er W latach 90-tych (w czasach nastoletniego buntu i szukania własnej drogi życiowej) byłem przez chwilę amigowcem i nawet jakiś bump-mapping w AsmPro napisałem. Więc jakąś tam zardzewiałą wiedzę o 68k mam. W tym procku najbardziej mnie "zniesmacza" właśnie to, że jest big-endian. To jednak pomyłka dziejowa.
    • 45:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime4 Dec 2020
     
    @laoo: gratuluję! :) jeśli potrzebujesz jakiegoś wsparcia - pisz na mail'a.

    jeśli ktoś jeszcze poluje na STe i -podobnie jako Laoo- zamierza coś kodować na nim (demoscena) - niech da mi znać na maila - zacząłem już szukać STe wśród znajomych.

    Kiedyś miałem 2 STe, odsprzedałem jedno Van Eijkowi, ale niestety... nic na nim już nie zrobił.
    • 46:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime4 Dec 2020
     
    @ laoo
    jak chcesz trochę softu to podaj maila,pw
    • 47:
       
      CommentAuthorlaoo
    • CommentTime4 Dec 2020
     
    Dzięki. Póki co golas i zbieram fundusze na ultrasatana. Jak kupię, to będę mógł zacząć się bawić. Ogólnie pewnie jeszcze zapamuję jakieś forum z pytaniami jak wszystko skonfigurować, bo jestem laikiem.
    • 48: CommentAuthorKroll
    • CommentTime4 Dec 2020
     
    @laoo,
    oczywiście jak będziesz potrzebował pomocy z konfiguracja, softem etc. to pisz na maila.
    • 49:
       
      CommentAuthorlaoo
    • CommentTime4 Dec 2020
     
    Dzięki chłopaki!
    • 50:
       
      CommentAuthorgaltron
    • CommentTime5 Dec 2020
     
    @laoo - będziesz miał co robić przez długie zimowe wieczory. Zabawa jest świetna. Jeszcze jak ktoś potrafi pisać programy, gry i dema to już w ogóle super.