atarionline.pl POKEY replacement - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime4 May 2020
     
    Nie wiem czy online będę słuchać, ale jak będzie ku temu okazja to na żywo chętnie :)
    • 2: CommentAuthorDuddie
    • CommentTime6 May 2020
     
    No i PSG jest gotowe, testy trwają. W rejestrze konfiguracyjnym można zmieniać czy ma być YM2149 czy AY3-8912.
    • 3: CommentAuthorxxl
    • CommentTime7 May 2020 zmieniony
     
    dzis pierwszy raz uslyszalem jak POKEY MAX odezwal sie glosem AYgreka.

    kolejna bariera przelamana...
    • 4: CommentAuthorantrykot
    • CommentTime7 May 2020
     
    Jak odbywa się dostęp do rejestrów AY lub YM?
    • 5: CommentAuthormono
    • CommentTime7 May 2020
     
    Bezpośrednio.
    • 6:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime7 May 2020
     
    dzis pierwszy raz uslyszalem jak POKEY MAX odezwal sie glosem AYgreka. kolejna bariera przelamana...

    No ba, ś.p. Krzyś Kubeczko pewnie powiedziałby, że to kolejny dowód supremacji małego Atari. :)

    A w ogóle na tak zdolnego "potwora" (tj. PokeyMaxa) powinien chyba powstać jakiś poważny 'multi-tracker' muzyczny, czyż nie?
    • 7: CommentAuthorDuddie
    • CommentTime12 May 2020
     
    Ostatnie sztuki Quad PokeyMAXów na stanie. Stereo i Stereo z Covoxem jest jeszcze kilkanaście. Następna partia, ze względu na różne trudności, pewnie dopiero po wakacjach.
    • 8:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime12 May 2020
     
    Jurku, a po wakacjach będzie też wersja SID, czy (o wiele) później?
    • 9: CommentAuthorDuddie
    • CommentTime12 May 2020
     
    Zobaczymy. Ale muszę uprzedzić, że koszt v3, czyli nowa płytka 4-warstwowa będzie w granicach 250-300 zł. Tam doszło trochę elementów.
    • 10: CommentAuthorxxl
    • CommentTime17 May 2020 zmieniony
     
    taaaadaaaa:

    POKEY MAX (SID):

    ->link<-

    POKEY MAX (YM):

    ->link<-
    • 11: CommentAuthorDuddie
    • CommentTime17 May 2020
     
    To jeszcze nie są finalne wersje FW, więc brzmienie na pewno będzie lepsze.
    • 12:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime17 May 2020
     
    @xxl to teraz zostało wyzwanie - jak zawiesić kompa z pokeymaxem!
    • 13: CommentAuthorxxl
    • CommentTime17 May 2020
     
    to dobrze zaprojektowany sprzet, taki sie nie wiesza :-)
    • 14: CommentAuthorAtari Fan
    • CommentTime17 May 2020
     
    Wbijasz gwóźdź, trochę drutu i po sprawie.
    • 15: CommentAuthorxxl
    • CommentTime19 May 2020
     
    • 16: CommentAuthorDuddie
    • CommentTime19 May 2020
     
    Chciałbym nadmienić, że jak dotąd, na kilkadziesiąt sprzedanych układów, kilka osób miało problemy - wszystkie wynikały z niewłaściwego podłączenia PokeyMAXa do nóżek innych scalaków. Czasem również pominięcie niektórych połączeń, czy kondensatorów na liniach audio. W jednym przypadku była też niezbyt solidnie kontaktująca podstawka pod Pokeya, która powodowała zwisy. Te układy są naprawdę dobrze przetestowane i jeśli coś nie działa, to proponuję sprawdzić, czy jest poprawnie podłączone. W dwóch przypadkach problemy powodowały kondensatory na liniach DATA przy gnieździe SIO - znany problem - te kondensatory należy usunąć.
    Szykuję troubleshooting do manuala, aby uniknąć takich problemów - pod warunkiem, że ktoś czyta manuale, a to już takie oczywiste nie jest...
    Czego dowodem jest np. fakt, że klient zakupił układ Quad + Covox i podłączył go tak, jakby to był Stereo ze sterowaniem U1MB, bo "na razie nie będzie używał czterech Pokeyów" - tak robić NIE WOLNO, bo można uszkodzić układ! Dlatego w manualu jest schemat dla każdej wersji, dodatkowo oznaczonej nr firmware i tego należy się trzymać. Nie wolno również pomijać np. linii A7 w układach z Covoxem, nawet jak nie będziemy go używać chwilowo. Ta linia musi być również podłączona, a w przypadku nie używania Covoxa można ją podłączyć do GND. Ale nie można zostawiać niepodłączonej, bo to spowoduje problemy.
    • 17:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime19 May 2020 zmieniony
     
    Kondensatory mówisz...
    to?
    • 18: CommentAuthorDuddie
    • CommentTime20 May 2020
     
    • 19: CommentAuthorDuddie
    • CommentTime20 May 2020
     
    Ale jeśli nie masz problemu z transmisją SIO, to nie ruszaj nic.
    • 20: CommentAuthorDuddie
    • CommentTime27 May 2020
     
    Dla niemogących się doczekać, wersje Quad Pokey plus Covox plus 2xPSG (AY3-8912/YM2149) lub Quad Pokey plus 2xSID są dostępne na płytce w wersji v2 - kilka sztuk jest tylko. Cena 249 zł.
    • 21:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime30 May 2020
     
    Pozwoliłem sobie "poprawić" źródełka playera z examplesów w madpascalu modplay2.
    Gra na covoxie pod D280, pokazuje ile zje banków podczas wczytywania mod.
    Działa na sparcie, uruchamiamy mp2.com nazwa_modulu.
    • 22: CommentAuthorpin
    • CommentTime31 May 2020 zmieniony
     
    PokeyMAX / Covox:

    • 23: CommentAuthorpin
    • CommentTime1 Jun 2020 zmieniony
     
    • 24:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime1 Jun 2020 zmieniony
     
    o kurcze dobry kawalek
    dorzucam infected mushroom do playlisty
    • 25: CommentAuthorrosomak
    • CommentTime1 Jun 2020
     
    Gratki Pin, świetnie to brzmi
    • 26:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime1 Jun 2020
     
    Ta, na rapidusie to 44kHz, a na stoku? ;) Ten player bryka na stokowym CPU?
    • 27: CommentAuthorpin
    • CommentTime1 Jun 2020
     
    Tak. Bryka na 6502, max do około 17kHz, więc też jest całkiem ok. Oczywiście potrzebny twardziel, lub jakakolwiek jego proteza.
    • 28:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime1 Jun 2020 zmieniony
     
    Fantastycznie, jak się to zwie, bo szukam od rana :)
    Na razie oram z side2, muszę odpalić ide+ 2 :)
    • 29: CommentAuthorpin
    • CommentTime1 Jun 2020
     
    D2D, chyba jest w toolkicie do Sparta DOS.
    • 30: CommentAuthorpin
    • CommentTime1 Jun 2020
     
    Aktualna wersja jest w fazie testów (z paskiem postępu jeśli masz VBXE), oraz podwersja odtwarzająca sample stereofoniczne. W tej ostatniej wykryłem buga i chwilę trzeba zaczekać na oficjalny release.
    • 31:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime2 Jun 2020 zmieniony
     
    Ożesz, a dziś odwiedzałem stronę KMK i "nie spojrzałem w dół" :)
    Dzięki. Testy w toku. Nie posiadam jeszcze VBXE.
    Bardzo ładnie bryka, dzięki.
    • 32: CommentAuthorRocky
    • CommentTime2 Jun 2020
     
    d2d pod Rapidusem daje radę na maxa.. czyli 65kHz.. (więcej nie idzie ustawić w programie).. o ile wiem to daje radę z SIDE (trzeba dodatkowo załadować sterownik lub odpalić bez sparty z loadera), a z KMK nie wyciąga tyle.. chyba, ze coś się zmieniło w kwestii sterowników..
    Co ciekawe odgrywanie przez pokeya potrzebuje większy transfer w porównaniu z odgrywaniem na covoxie.. co nieco mnie dziwi.
    • 33:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime2 Jun 2020
     
    Rapidusa nie mam również jeszcze...
    za to mam pytanie: czy w przypadku zabawy z IDE+2 CFka jest wystarczająco dobrym rozwiązaniem?
    Z innej beczki, ten soft fujiconvert... tam można zrobić plik w tzw. formacie Emulator Stream XEX. Działa to na altirra, natomiast... z side loadera się ścina :( Aż sprawdzę, czy na ze sparty poleci, hmm.
    No jednak nie, czyli korzysta to z dobrodziejstw emulatora - pewnie prędkości dostępu do xexa. Szkoda :(
    • 34:
       
      CommentAuthorstring
    • CommentTime29 Mar 2021 zmieniony
     
    Przy okazji montażu Sophii 2 usunąłem sobie gniazdo monitorowe (by podłączyć przejściówkę HDMI), bo nie chciałem wiercić za dużo w obudowie. Pozostał problem jak wyciągnąć dźwięk z Atari? Zdecydowałem się na zakup PokeyMax'a (na pokładzie stereo i covox, przy okazji) i montaż dodatkowego gniazda minijack.

    Nie miałem wcześniej do czynienia z auto-stereo, ale muszę powiedzieć że świetnie to działa. Żadnych przełączników itd. a ultimate'a nie mam w tym modelu Atari. Układ startuje w stereo i jeśli nie wykryje sygnału na drugim kanale to po kilku sekundach przełącza się na mono. Jak dla mnie wygoda na maksa :)

    Jakby ktoś sobie montował, to na schemacie (w instrukcji) od Dudiego jest switch S1, który raczej możemy pominąć, podłączając bezpośrednio pod sygnał A4.

    Fajnie też że dostępny jest konfigurator, którym możemy sobie np. włączyć "non-linear mixing" i nie mamy np. problemu z przesterowaniem.
    • 35:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime29 Mar 2021 zmieniony
     
    Heh, "wymęczyłem" Jurka o to "auto-stereło", wytestowane, więc musi działać dobrze :)
    Jak masz AVG to przekompilowany PDM z ustawionym domyślnie adresem covoxa na $D280 zamiast $D600 :)
    • 36:
       
      CommentAuthorstring
    • CommentTime29 Mar 2021 zmieniony
     
    No to dobrze że wymęczyłeś. Podobają mi się takie nieinwazyjne rozwiązania. Pamiętam czasy jak montowalem swoje pierwsze stereo: pokey na pokey'u, pełno kabli, dziury w budzie na diody i przełącznik. Pokeymax ma dużą przewagę w porównaniu do takiego rozwiązania. Czysto i ascetycznie.
    • 37: CommentAuthorpin
    • CommentTime29 Mar 2021
     
    sprawdzałem też przedwczoraj czy PMax dobrze gra CMC z tym trefnym playerem z czasów Avalonu - nie jest dobrze, albo nie wiem jak to ustawić w configu. @String - możesz to sprawdzić u siebie? Ja mam V2
    • 38: CommentAuthorpin
    • CommentTime29 Mar 2021
     
    Dokładnie wersja: 122M08QS
    • 39:
       
      CommentAuthorstring
    • CommentTime29 Mar 2021
     
    Którą wersję cmc sprawdzić? Masz jakiś konkretny plik muzyczny na myśli?
    • 40: CommentAuthorpin
    • CommentTime30 Mar 2021
     
    Odpal np. grę Klątwa i ustaw PokeyMAX'a tak, by było słychać wszystkie 3 kanały CMC. Zwłaszcza bass ;)
    • 41:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime31 Mar 2021
     
    Generalnie problemy i przypadki testowe trzeba zgłaszać do Jurka albo na AAge do fofta.
    • 42: CommentAuthorpin
    • CommentTime31 Mar 2021
     
    Zgłoszone do Duddiego.