atarionline.pl Graty z USA - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime9 Mar 2020
     
    hello, pani w okolicy sprzedaje trochę staroci - A800, 810, magnet do a800 w pudełku nawet, oprócz tego ma też klawiaturę numeryczną CX85 i 1050. Ile za coś takiego można dać? niestety wie, po ile to chodzi na ebaju, więc nie da się wcisnąć $5, ale pewnie by wolała, jakbym wziął od niej z domku. Pytanie jest ile max można sensownie dać za ładne z zewnątrz, ale niewiadomego działania
    - A800
    - 810
    - 410 *chyba tak się ten magnet nazywał*
    - CX85
    - 1050

    p.
    • 2:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime9 Mar 2020 zmieniony
     
    btw [`] [`] [`] pan atarowiec rip :(

    wdowy po nas też będą miały kłopot z tymi śmieciami. najgorsze, że jak wyzdychamy to ten złom faktycznie będzie bezwartościowy.
    • 3: CommentAuthorpin
    • CommentTime9 Mar 2020
     
    testament i do muzeum, albo zakopać na działce i liczyć że przez najbliższe X lat deweloper nie zasadzi w tym miejscu bloku ;). Archeolodzy kiedyś będą mieli co robić ;)
    • 4: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime9 Mar 2020
     
    Albo po jakimś Falloucie będzie to po wykopaniu znów topowy sprzęt :]
    • 5: CommentAuthorxxl
    • CommentTime9 Mar 2020
     
    to by byl blad. posprzatac graty, sprzedac i zrobic miejsce na nowa znajomosc. dojrzala postawa. a nie przechowywanie pamiatek...
    • 6: CommentAuthorZuluGula
    • CommentTime9 Mar 2020
     
    Pomiędzy $60 a $100 za wszystko. W tym zestawie są tylko trzy elementy warte jakichś pieniędzy. A jak zacznie straszyć ebayem, to podziękuj i powiedz żeby tam sprzedała.
    • 7:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime10 Mar 2020
     
    dzięx!!!
    • 8: CommentAuthorZuluGula
    • CommentTime10 Mar 2020
     
    Pirx, tak przy okazji to w jakim mieście mieszkasz? Ja jestem z okolic Chicago.
    • 9:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime10 Mar 2020 zmieniony
     
    miami
    jakbyś się natknął na a800 (nie XL), to daj znać, kupiłem już sobie incognito, teraz muszę tylko znaleźć resztę :))))
    • 10: CommentAuthorZuluGula
    • CommentTime10 Mar 2020
     
    Co z tym dealem od sąsiadki? Z 800 problem polega na tym że klawiatury się psują. Takie plastikowe prowadnice od klawiszy pękają i albo klawisze się zacinaja, albo całkiem wylatuja. Mam dwie 800 i jedna właśnie ma taki przypadek. Dodatkowo te komputery się ciężko wysyła bo są ciężkie, a plastik jest delikatny i jak ktoś nie zapakuje dobrze to możesz dostać komputer do posklejania. Pozatym jako Polak wychowany na XE nie mogę się przekonać do używania 800 na codzień. Nie widzę tego uroku.
    • 11:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime10 Mar 2020
     
    @Pirx
    Czy Ty na stałe „zaokrętowałeś” w juesej? Jakie wrażenia z tego wielkiego legendarnego kraju, ojczyzny /|\ ? ;)
    • 12:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime10 Mar 2020
     
    @pirx, wyślij jakieś fotki :D
    • 13:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime10 Mar 2020
     
    Taki spoko atarowiec uciekł z kraju.... ;) kto tu niedługo zostanie?.... chociaż myślałem, że może jednak tylko tak sobie for fun piszesz ;)
    • 14: CommentAuthorMADRAFi
    • CommentTime11 Mar 2020
     
    JA w usa dalem za 1050 ~60 USD bez zasilacza i kabli
    z zasilaczem to byloby jakies ~70 usd za stacje.
    Ale stan bardzo ladny.

    tranzakcja z ebay. Bezposrednio powinno byc ciut taniej.
    • 15:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime11 Mar 2020
     
    Mav, Dracon - swoją podróż do USA wspominał Pirx na KWAS-ie nr 18. To właśnie było ciut przed wyjazdem, więc pożegnaliśmy go godnie :D

    • 16:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime11 Mar 2020
     
    @ZuluGula na razie moje $100 pani odrzuciła :]
    Ja wiem, że 800 jest wielka i w ogóle, starłem klawisze w 800XL, ale jakoś mnie właśnie ciągnie. Bez sensu, ale czy cokolwiek, co robimy ma sens??????

    @Kuba strasznie mało zdjęć, nie ma czasu panie, a zresztą to się jeszcze kiedyś fotnie :))) mam sprzed domku. niestety przeczytałem w gazetce osiedlowej, że ludzie chcą te pawie wypędzić, bo im auta rysują i w ogóle przyroda bleeee.
    • 17: CommentAuthorZuluGula
    • CommentTime11 Mar 2020
     
    To ile ona sobie życzy za ten zestaw? Masz szansę sprawdzić komputer? Albo jakieś zdjęcia żeby ocenić stan?
    Problem z ebay jest taki że przychodzą ludzie z Europy i przeplacają za sprzęt, co później odbija się na rynku lokalnym. Ja na ebay płaciłem średnio $20 za 1050.
    • 18:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime11 Mar 2020
     
    uderzę w weekend ;]
    • 19:
       
      CommentAuthorkris3d
    • CommentTime13 Mar 2020
     
    Ja dam za zestaw 250-350 dolarz w zależności od stanu.

    Pytanie: jak zestaw można przytransportować do PL? Masz szansę przywieźć/wysłać to w skończonym czasie?
    • 20:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime13 Mar 2020
     
    hejhej, to Ty jesteś tym ludziem z europy, o którym pisał ZuluGula :)))))))
    niestety na razie z transportem kiepsko, córka miała lecieć za tydzień do PL, ale loty z i do Miami odwołane, blokada, itp, więc ciężko coś wymodzić.... W weekend zajdę do pani i pogadam, może jakąś fotkię pstryknę, ale transport to na razie wielka niewiadoma.
    • 21: CommentAuthorZuluGula
    • CommentTime13 Mar 2020
     
    Przy takich cenach to chyba muszę się wybrać do mojego lokalnego retro sklepu i zapytać właściciela czy ma jeszcze te trzy niedzialajace 800 i spróbować je naprawić. Wysłanie samej 800 z Chicago do Polski paczką morska 6-7 tygodni to jakieś 30 dolarów.
    • 22:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime13 Mar 2020 zmieniony
     

    Kaz:

    Mav, Dracon - swoją podróż do USA wspominał Pirx na KWAS-ie nr 18. To właśnie było ciut przed wyjazdem, więc pożegnaliśmy go godnie :D

    Faktycznie, dzięki za namiar. :)
    Choć nie do końca zrozumiałem co on ma tam robić.... ;)
    Wiadomo już za to jednak, że to wycieczka na rok.

    A tak w ogóle, szkoda (@Kaz), że nie pomęczyłeś Mazura bardziej, zadając niewygodne pytania, takie jak dlaczego tak się wzbraniał przed wydaniem np. Music Protrackera od Adama Bieniasa, który to program muzyczny był przecież pod prawie każdym względem lepszy od CMC. :|
    • 23: CommentAuthorZuluGula
    • CommentTime16 Nov 2020
     
    @prix, jak sie sprawa zakończyła? Zdobyles to Atari 800?
    Widze ze ceny na ebay zwariowały i odbilo sie to również na rynku lokalnym.
    • 24:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime16 Nov 2020
     
    Trwało to chyba ze 2 miesiące, szukałem lepszego dealu ale nic nie znalazłem, więc kupiłem tego a800 za $150, sam komp, trochę kabelków, jak się okazało do 850 :) może też gdzieś był, ale się nie znalazł.
    stan bardzo dobry, klawiatura działa aż miło, procesor 6502 a nie ataroski wynalazek (znaczy się wczesny model), z ikognito i fujinetem chodzi super. Reszty gratów nie wziąłem.
    Wkładam do niego quad pokeya od Duddiego, nie wiem po co, ale chyba o to chodzi.
    • 25: CommentAuthorZuluGula
    • CommentTime16 Nov 2020
     
    To najwazniejsze zeby klient byl zadowolony.