atarionline.pl 1040STe + Ultrasatan nie działa - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorcrrn
    • CommentTime21 Mar 2020 zmieniony
     
    Cześć
    Koledzy Atarowcy poratujcie.
    Jakiś czas temu kupiłem Atari 1040STe podobno z 4mb ram. Jakieś 2 miesiące temu dokupiłem Ultrasatana od Lotharka z kabelkiem i kartą SD.
    Karta jak sprawdzam na moim macu ma kilka partycji na nich głównie gry i dema. Więc karta chyba działa.
    Ma partycje P1 - kilka E2, E3.... itd

    Przypomniałem sobie dzisiaj że wypadałoby to przetestować i się pobawić ale...

    Ale moje Atari STe nie widzi nic po włączeniu USatana. Zasilam go zasilaczem od telefonu Samsunga a karta jest w lewej przegródce.
    Atari startuje dość chwilę słychać, że stacja próbuje coś czytać i po chwili widzę ekran startowy ale bez partycji - tak jakby nie wykryło satana.

    Co robię nie tak? Jest jakaś kolejność włączania US a potem Atari czy na odwrót?
    Może to zasilacz? nie mam pomysłu a chciałem się pobawić.
    Pomożecie?
    • 2:
       
      CommentAuthorstring
    • CommentTime21 Mar 2020
     
    A to nie problem wadliwego DMA?
    • 3:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime21 Mar 2020 zmieniony
     
    To raz. A dwa to może być źle przygotowana karta SD. Ja tak miałem z UltraSatanem na początku. Musiałem jeszcze raz ściągnąć obraz pierwszej karty SD, nagrać i dopiero wtedy odpaliło. Jeszcze zdaje się może być kłopot z odpaleniem, jesli któryś sterownik nie był pierwszy w katalogu - ale to pamiętam jak przez mgłę, musiałbym się pobawić, żeby przypomniało mi się, o co dokładnie chodziło, a mój UltraSatan obecnie jest na wypożyczeniu u Oswalda :). Może być problem z zasilaniem, ja stosowałem 7,5V i działało dobrze. Jak było za mało to nie działało. Generalnie są różne drobne rzeczy, które wpływają na działanie - i trzeba krok po kroku eliminować przyczyny.

    PS. Jakby coś to dzwoń, może przez telefon uda mi się pomóc.
    • 4: CommentAuthorKroll
    • CommentTime22 Mar 2020
     
    Jesli nie masz Hdrivera to sciagnij sobie wersje demo ze strony autora, zgraj na dyskietke i odpal HDDRUTIL i sprawdz czy on widzi partycje, bedziesz mial pewnosc ze partycje sa prawidlowo zrobione, potem odpal HDDRIVER.PRG z dyskietki i zobacz czy w TOSie w ten sposob masz dostep do nich.
    To na poczatek zeby zdiagnozowac prawidlowe dzialanie US i karty.