atarionline.pl Dwa świetne prezenty dostałem! - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorCaesar
    • CommentTime25 Mar 2020
     
    Znajomy był na tyle dobry, że podarował mi dwa cartridge do Atari 400/800. Tak w ogóle to się zdziwiłem, bo jakoś domyślnie przyszło mi do głowy, że są do serii XL/XE. Nawet do Kaz'a pozwoliłem sobie zadzwonić, żeby zapytać czy nie zepsuję swojego 65XE wkładając je do komputera.

    Pudełka całe, ciut sfatygowane, ale z instrukcjami w środku, a nawet z ankietą, którą powinno się odesłać do Atari. Aż mi się nostalgicznie zrobiło.
    • 2: CommentAuthorCaesar
    • CommentTime25 Mar 2020
     
    Cartridge:
    • 3:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime25 Mar 2020
     
    Pozazdrościć prezentu!
    • 4: CommentAuthortbxx
    • CommentTime25 Mar 2020
     
    Ano, pozadrościć ;) Ja nic nie dostałem, ale z miłą chęcią coś ciekawego przyjmę ;P
    • 5:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime25 Mar 2020
     
    ...hm trzeba mieć jeszcze znajomych.
    • 6: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime25 Mar 2020
     
    Irata4, jak będę miał coś takiego to ci wyślę
    Ceesar: piękny prezent
    • 7:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime25 Mar 2020
     
    @gorgh dziękuje,to miała być taka trochę podpucha z mojej strony ;),myślałem że napiszą że nie dziwota itp... miałem odpisać że wszystkich wymordowałem ;) :p.
    Ku mojemu zdziwieniu też na SV dostałem parę prezentów,nie spodziewałem się.
    Dzięki Kamil :-) .
    • 8: CommentAuthorCaesar
    • CommentTime26 Mar 2020
     
    @IRATA4 - pisałem do Ciebie na FB w sprawie Sega CD. Kiedyś o tym rozmawialiśmy telefonicznie, pamiętam, że mówiłeś iż masz dojścia do kogoś kto może je sprzedać. Dalej masz kontakt do tej osoby?
    • 9:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime26 Mar 2020
     
    Podtrzymuję to, co mówiłem Caesarowi przez telefon: karty wzorniczo dopasowane do Atari 400/800 (do 1983 roku) oraz serii XL (od 1983) można bezproblemowo używać z serią XE (karty wzorniczo zgodne bodajże od 1985). Umieszczam tę informację na forum, może ktoś kiedyś też nie będzie tego pewnien, to sobie wyszuka.

    Na karcie z czasów 400/800 jest napis "Left Cartridge" co dla osób, które w życiu nie widziały modelu 400 czy 800, może być mylące. A chodzi o to, że w Atari 800 są dwa sloty na cartridge, LEFT i RIGHT, i należało gry wkładać w ten lewy. W Atari 400, co prawda, jest jeden slot, bo to wersja niskobudżetowa, ale też jest podpisany LEFT CARTRIDGE, żeby nie było wątpliwości:

    • 10:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime26 Mar 2020
     
    @Caesar
    tak mam kontakt do tej osoby.
    • 11: CommentAuthorCaesar
    • CommentTime27 Mar 2020
     
    @IRATA4
    Napisałem do Ciebie i na FB i na e-mail.
    • 12:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime27 Mar 2020
     
    ok,doszło.