atarionline.pl Kiszone ogórki - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorripek
    • CommentTime17 Jan 2010 zmieniony
     

    Witam
    Sporo lat się to wszystko kisiło i szkoda żeby tego nie pokazać.

    ->link<- - tutoriale
    ->link<- - szkice
    ->link<- - covery
    ->link<- - pc art
    ->link<- - pice atari
    ->link<- - atari cd.
    ->link<- - vbxe

    Odnośnie atarowskich graficzek chciałem podziękować Mikerowi i Sikorowi za odzyskanie owych prac.
    Szczególne podziękowania dla Rzóg-ka za udostępnienie stacji.
    • 2:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime18 Jan 2010
     
    Fajnie, a odnosnie dzialan z PC, to pamieta, ze machales tez cos w Corel Draw, np. projekt loga TQA z pewnym zwierzatkiem (tu tego nie ma)... ;)
    • 3: CommentAuthorirwin
    • CommentTime18 Jan 2010
     
    Ripek! - super sprawa! dzięki zwłaszcza za te rysunki za Atari, są niesamowite. Jakieś pocieszenie dla mnie po odpadnięciu przed chwilą Maszy. :(
    Przy okazji mam nadzieję że jeszcze neraz wystartujesz w jakimś kompo i kolekcja się zwiększy.
    • 4:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime18 Jan 2010 zmieniony
     
    niektóre rzeczy bardzo mi się podobają.
    czy można ewentualnie część pomysłów wykorzystać w swoich produkcjach (oczywiście z odpowiednią informacją o inspiracji)?
    • 5:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime18 Jan 2010
     
    co Wy, po nocach nie śpicie ? :-)
    • 6:
       
      CommentAuthorripek
    • CommentTime18 Jan 2010
     
    dracon - nie mogę tego znaleźć i nie tylko tego jak masz to podeślij. Postaram się tego tutoriala zrobić jak najszybciej;)

    irwin - dzięki, jest jeszcze sporo prac które są użyte w produkcji i czekają aż dojrzeją. Postaram się wszystko tam upychać jak np. pice na vbxe.

    xeen - pewnie ogórki wystawiłem nie na wystawę ale do zjedzenia. Pisz na maila to podeśle oryginalne pliki.
    • 7: CommentAuthorPiesiu
    • CommentTime18 Jan 2010
     
    No smakowite korniszonki :).
    Szkoda, że nie ma w necie stronki dedykowanej grafice małego Atari, gdzie takie perełki jak te zaprezentowane przez Ripka, leżały by sobie bezpiecznie i zawsze gotowe do oglądnięcia, a tak to poniewierają się gdzieś po sieci i w końcu giną w jej odmętach :(.
    • 8: CommentAuthorirwin
    • CommentTime18 Jan 2010
     
    Ripek - przy okazji niektóre obrazki się nie otwierają np
    ->link<-
    ->link<-
    (jest ich więcej)
    inne mają astronomiczne rozmiary:
    ->link<-

    MaW - zaczął się Australian Open, następny sen planuje za dwa tygodnie ;)

    Piesiu - Tak, szkoda że atarowscy graficy nie dorobili się czegoś w rodzaju csdb czy asma ->link<-
    Szkoda.
    • 9:
       
      CommentAuthorPet
    • CommentTime18 Jan 2010
     
    @irwin
    Ten astronomiczny rozmiar to taki ma być ponieważ to jest z nieskończonej produkcji na a8 w kolorowym trybie o niskiej rozdzielczości.
    • 10:
       
      CommentAuthorripek
    • CommentTime18 Jan 2010
     
    Piesiu - miała powstać taka strona ale nie ma kto kopnąć w tyłek aby się za to zabrać biorąc pod uwagę że jest sporo ogórków z lepszych plantacji iż moja;)

    irwin - nie wiem co tej stronce się pokisiło za kwaśne ogórki czy co poprawiłem jak by co ;)
    a co do tej małej grafy to Pet ma racje powinienem pokazać to pixel x 4

    Pet - nie chciał byś rozprostować kości na jakieś proste demko? ^_^
    • 11:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime19 Jan 2010
     
    Patrząc na podziękowania (vel "listę płac"):

    Replay:

    Odnośnie atarowskich graficzek chciałem podziękować Mikerowi i Sikorowi za odzyskanie owych prac.
    Szczególne podziękowania dla Rzóg-ka za udostępnienie stacji.

    ... dochodzę do wniosku, że chyba zapomniałeś o jeszcze jednej osobie, która w pocie czoła zrzucała Twoje atarowskie grafiki przez Sio2PC na PC-ta... Domyślasz się kto to czynił te 4-5 lat temu? ;>

    Replay:

    dracon - nie mogę tego znaleźć i nie tylko tego jak masz to podeślij.


    OK, wkrótce Ci podeślę na maila, bo udało mi się właśnie to odnaleźć. Nawet "zródłówkę" jeszcze mam (.cdr). :D


    Replay:

    Postaram się tego tutoriala zrobić jak najszybciej


    3-mam kciuki i powodzenia!!!
    • 12:
       
      CommentAuthorripek
    • CommentTime20 Jan 2010
     
    dracon - masz racje może zapomniałem o tobie sorki tak czy siak ja musiałem wszystko od nowa odzyskiwać i nie 1 strone dysku ale 61 miker się na machał bo część była pdnięta.
    Dzięki za to co teraz podesłałeś
    ->link<-
    nie było szans bym to znalazł bo kiedyś pad mi dysk.
    co do grafy milen jest ona już skończona i będzie użyta ;)
    • 13:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime21 Jan 2010
     
    Kurcze, mam nadzieje Ripek, ze bedziesz dzialal na Atari jeszcze dlugo i szczesliwie! Bo obrazki wymiataja.
    • 14:
       
      CommentAuthorripek
    • CommentTime21 Jan 2010
     
    kaz - dziękulski postaram się nie zawieść i startować w compo
    w miare możliwości. Miejmy też nadzieje że uda się zrobić w tym roku archiwum graficzne.
    • 15:
       
      CommentAuthorripek
    • CommentTime21 Jan 2010
     
    dodałem nowy album
    ->link<-

    może ktoś znajdzie się by zrobić demko na vbxe?
    • 16: CommentAuthorirwin
    • CommentTime21 Jan 2010 zmieniony
     
    Portret pierwsza klasa!!!

    VBXE ma zdaje się paletę 21bit, a ten portret ma 24bit, Przy okazji nie wiesz jakie konkretnie rozdz i liczby kolorów ma vbxe?
    • 17:
       
      CommentAuthorripek
    • CommentTime22 Jan 2010
     
    irwin - niestety mało co wiem na temat vbxe a ten picek z laską to nawet zacząłem kiedyś przerabiać na 256 ale się wstrzymałem bo niby po co?
    • 18: CommentAuthortebe
    • CommentTime22 Jan 2010
     
    1 paleta to 256 kolorów, dostępne są 4 palety, palete można przełączyć co najwyżej co 8 piksli (HiRes)
    • 19: CommentAuthorirwin
    • CommentTime23 Jan 2010
     
    Hires to znaczy 320x192 czy 320x240 czy też 640x200?
    Przydałby się tak jak napisałem: "konkretnie rozdz i liczby kolorów ma vbxe"
    Szukałem wszędzie i nikt tego nie napisał, nie dziwię więc że Ripek nie wie.
    • 20:
       
      CommentAuthorripek
    • CommentTime23 Jan 2010
     
    tebe - jak możesz napisz co i jak, odnośnie rozdziałki duszków, jakiś trybów itp. A co do palety kolorów można gdzieś znaleźć pliki act z vbxe?
    A tak poza tym nie skusił byś się na jakieś demko na ten sprzęt :)